• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Visokotlačni perači

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,550
Re: Mini-wash

Neznam. Stari je smrznuo davnih godina tako da se ne sjecam. Ovaj sad ima termostat do 150 Cº dok stari ili grije ili ne grije. Jedino sam klapnom nekakvom na breneru mozda mogao povecat ili smanjit temp.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,550
Evo jedne od 'novog'. Nazalost bolje izgleda iz vana nego ispod haube :(wasntme):
 

Prilozi

  • 20150219_181921.jpg
    20150219_181921.jpg
    23.5 KB · Pregleda: 190

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Zapeo sam da si kupim neki manji miniwash i gledam okolo što je u ponudi. Za cca. 100 € bi se našlo do 125 bara i oko 300 l/h protok vode.
Dosta viđam u ponudi "Elektromaschinen" marku, a u VInkopromu sam vidio "Black&Decker". Ima li tko iskustva sa njima? Pretpostavljam da je to Kina, ali valjda bi poslužilo za traktor, auto i sitnice po dvorištu?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Stigao mi je letak od Vinkoproma i u ponudi su ovi:

380 kn, max. 100 bara, protok do 370 l/h
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=A9-6hbG4OeM[/YT]

500 kn, max. 110 bara, protok do 370 l/h
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=_37eUaCiVcY[/YT]

419 kn, max. 100 bara, protok do 360 l/h
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=oGwH3fmM7xs[/YT]


Koji biste vi izabrali?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
black_&_decker_pw_1400_tdk_plus_painepesuri-8016287137171_nimikekuva1_p.jpg


Od danas sam vlasnik ovog plastikanera.

110 bara max, radni 80 ili 85 bara, zaboravio sam.

Rotirajuča mlaznica i podesiva mlaznica.
Malo sam ga probao, brzinski oprao traktor, nije loše. S drugim miniwashima nisam ni radio pa ne mogu uspređivati.

Imam pitanja...
S koje udaljenosti perete? Blizu mlaznice ili odmaknuti?
Koja je mlaznica bolja, rotirajuča ili podesiva? Piše za rotirajuču da je 20% manji pritisak, ali bolje pranje, pa ne znam što je onda bolje?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,222
Mislim da nema nikakve veze za miniwash jel se pere izbliza il sa odstojanjem..
A sto se tice mlaznica, po meni je bolja rotirajuca, nekako bolje skida okorjelu prljavstinu.

Sad dok ga budes koristil probaj da u radu ne iskljucujes pistolj, nego ga stisni i dok hoces prestati prati ugasi miniwash, a ne da otpustis rucku na pistolju..
Kazu da tako duze traje pumpa..
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Kod mene je rotirajuča sa Ursusa skidala farbu gdje sam primaknuo blizu lima. Rotirajuča bolje skine stare naslage masnoće. Gume peri iz daljega da ih ne oštetiš.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Re: Mini-wash

Rotirajuća je brza jer lovi veću površinu a stelujuća na uski mlaz bolje skida debele naslage. Imao sam black & decker jedno pet godina nekih 100 bar sa kolektorskim motorom i samo rotirajućom mlaznicom i bio sam prilicno zadovoljan. Prije dvije godine kupio sam lavor 145 bar. Ima asinkroni motor 2100W i vizualno daleko veći protok vode. Jako sam zadovoljan sa učinkom samo što ima pištolj neku brzu spojku koja je odmah crkla i lagano pušta vodu na ulazu cijevi u pištolj.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Znači ipak nisu gluposti što piše u uputstvima da ventile i gume ne treba prati sa rotirajučom? Baš kad sam ju probao ne izgleda tako.

Oprao sam jučer brzinski didicu, zadovoljan sam. Kad uhvatim vremena i kad poradim po njivama ide temljeno pranje svega mogućeg.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,222
Takav miniwash nebude sigurno ostetil gume, pa da neznam kak izbliza peres..
Imam ja sa slicnim specifikacijama samo je elektro maschinen..
Kak je netko rekao na forumu, s takvima hoby stvarcicama mozes komotno i noge prati.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,263
Ja imam 150 bara Karchera, 550l vode potroši na sat.. I perem dosta toga izbliza i nema nikakvih problema. I koristim rotirajuću mlaznicu jer bolje skida blato i sl.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Meni je ovaj sasvim dovoljan i neće se previše koristiti. Ponekad oprati traktor, aute, strojeve i ako bude nešto sitno oko kuće i to je to.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Kak je netko rekao na forumu, s takvima hoby stvarcicama mozes komotno i noge prati.

Moj je lavor wash , ako sam dobro napisal,150 bara i nebi baš stavil ruku ispred mlaza ili možda samo imam tanju kožu.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Re: Mini-wash

Ja sam se jednom porezao sa lavor 145 a sa onim prijasnjim bi bio komotno prao noge :D
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Ja jucer kupio lavor mistral 110 bar max 330l/h 1500w. Prao malo traktore i onako blato i ono sve lakse skida sa neke solidnje udaljenosti a kad sam priblizio polako je skidalo naslage ulja i prasine stare par godina. da se razumijemo prati su traktori ali nikad to ulje sto se prospe ili vec sta nije oprato do kraja. Sve u svemu zadovoljan i kao sto kazu kad se stavi ruka pod mlaz osjeti se da kao reze ali nema krvi i placen je 70€. Izmako mi je jedan prodo se na dan prije isto lavorom ali jaci za 20 bara i imo je dosta veci protok

:icon_mrgreen:
 

Gigi

Član
Tu od
5 Tra 2015
Poruka
39
Te lavor dosta hvale kolko vodim, cuo sam i da su dobri hercules ali njih nema nigdje...kak ima se krecu cijeni i pritisci na tima lavor i di ih ima za kupiti?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,717
Ja isto imam taj Lavor Viper 130 bar, 380 l/h, ima običnu i rotacionu mlaznicu + rotirajuću četku. Koristim ga već nešto više od 10 godina, sasvim zadovoljava moje potrebe i do sada nije bilo nikakvih problema.

3AIM8yz.jpg
 
Na vrh