• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Visokotlačni perači

Darac2112

Novi član
Tu od
31 Svi 2023
Poruka
13
Budem pitao, hvala.
Ja u svojeg ne stavljam nikakav antifriza, ali ga i držim u garaži tako da nema ni potrebe kad nije na temperaturi ispod nule.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Eto ja se ispričavam..zašto..zatp jer mi se podvukla grrška,zašto ? zato je ima dvije vrste forumaša na ovoj temi jedni koji imaji miniwaš i drugi koji imaji urrđaj i uglavnom su glasni na ovoj temi a imaju ueeđaj koji troši struju ,uključe se u uticnicu gdje je obično uključen radio aparat ,troše struju ,spricaju vodu a kupljeni su u trgovini mješovite robe(da ih ne reklamiram)..
Osim kaj ti uređaje nagrizaju sami sebe jer po onoj narodnoj tiha voda brege dere kroz njih toliko sporo prolazi voda da zapravo pojedu sami sebe .Napadaju ih pljesni,smrduči martini i ose samice koliko se malo koriste njima je idealno mjesto za miran razvoj larvica .
oVu temu treba pod hitno razdvojiti da se više ne dešavaju takve zablude.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,924
A kaj s nama koji kupimo nekaj u "specijaliziranim dučanima"?:hahah:
npr.
View attachment 66769
To je dokaz kupovne moči HR penzića, za Plenkovića. Ne brini i ja često navratim u sličan dučan.
Danas se mogu smatrati privilegiranim što mi je život pružio priliku mnoge tipove minivaša šarafiti, od onih koji su skidali lak z TAM-ića do ovih današnjih. Možda je najbolji ikad bio onaj međimurski naftaš, ali premalo je mladih ljudi ovdašnjih ikad imalo priliku to vidjeti. Taj je prao i prao i nikada stao, u firmi, na poslu, ne doma. Doma su za to igračke...
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,344
U crknutoj Rafineriji Sisak visokotlačnim su prali neke izmjenjivaće uz ogradu. Stane frajer sa autom u zamoli znanca da mu pruži crijevo kroz ogradu da opere auto. Ovaj primakne mlaznicu fosni i odreže ju.
Kolega odustao id pranja!
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ne mora biti antifriz, dovoljno dobra je "zimska" tekućina za pranje vjetrobrana.
Mali off, vezan za drugu namjenu tekučine.
Gubi li ta zimska tekućina s godinama upotrebe ili izlaganju visokim temperaturama (do 70°C) protusmrzavajuća i nenagrizajuća svojstva?
 

DeutzFahr69

Aktivni član
Tu od
4 Svi 2017
Poruka
159
Ne mora biti antifriz, dovoljno dobra je "zimska" tekućina za pranje vjetrobrana.

Imam 2 spremnika za šampon, jel mogu preko toga pustit tekucinu u sistem ili se radi nekako drugacije?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ajd ne pričaj bedastoće i ne podcjenjuj nekog, tko si je možda jedva priuštil i toga iz dućana mješovite robe.
Bok je dal da ima bogatih i manje bogatih...pobrinuo se da su sretni jedni i drugi..ali se takoder pobrinuo da mudrijaši potezu za jedne i druge kako bi napravili balans.


Kaj se tiče staklopera samo poslušajte mudrijaše ,kad lakohlapljiva komponenta koja je uglavnom zadužena za nisku točku smrzavanja islapi ostane voda .i ono malo boje koja je zadužena da začepi mlaznice i da uvjerljivije izgeda na polici trgovine
 
Posljednje uređivanje:

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,924
Mali off, vezan za drugu namjenu tekučine.
Gubi li ta zimska tekućina s godinama upotrebe ili izlaganju visokim temperaturama (do 70°C) protusmrzavajuća i nenagrizajuća svojstva?
Alkohol sprječava minuse, a aditivi nagrizanje. Ništa nije bezgranično (po Ajnštajnu ni svemir nego samo ljudska glupost).
Dakle moj odgovor je da se s vremenom ipak gubi puni potencijal zaštite.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,924
Imam 2 spremnika za šampon, jel mogu preko toga pustit tekucinu u sistem ili se radi nekako drugacije?
Uglavnom moraš znati gdje dolazi do miješanja šampona s ostalom vodom pod pritiskom. Zna to biti iza tlačnog sklopa, pa ako je tvoj minivaš takve konstrukcije onda budeš teško ubacio nešto protiv smrzavanja u tlačni sklop. Možda imaš jednu posudu za omekšavanje vode protiv kamenca, a drugu za šampon, nisam još sreo minivaš s dva šampona.
Moja ti je preporuka, smjesti minivaš u kotlovnicu, na toplo, a eventualno našpricaj na ulaz vode WD40 kako je i @MUHA diskutirao, na kratko ga aktiviraj da posrkne WD40 na ventile i u tlačni dio i do nove sezone bi trebao biti miran.
PS
Ja sam svoj minivaš z goric, Kerher, sinoć dopremio doma i odložio ga u podrum, tu se ne bude smrznuo. Ne budem ga ništa konzerviral nego povremeno koristil priključenog na toplu vodu i pral auto po zimi 🙃
 

Darac2112

Novi član
Tu od
31 Svi 2023
Poruka
13
Uglavnom moraš znati gdje dolazi do miješanja šampona s ostalom vodom pod pritiskom. Zna to biti iza tlačnog sklopa, pa ako je tvoj minivaš takve konstrukcije onda budeš teško ubacio nešto protiv smrzavanja u tlačni sklop. Možda imaš jednu posudu za omekšavanje vode protiv kamenca, a drugu za šampon, nisam još sreo minivaš s dva šampona.
Moja ti je preporuka, smjesti minivaš u kotlovnicu, na toplo, a eventualno našpricaj na ulaz vode WD40 kako je i @MUHA diskutirao, na kratko ga aktiviraj da posrkne WD40 na ventile i u tlačni dio i do nove sezone bi trebao biti miran.
PS
Ja sam svoj minivaš z goric, Kerher, sinoć dopremio doma i odložio ga u podrum, tu se ne bude smrznuo. Ne budem ga ništa konzerviral nego povremeno koristil priključenog na toplu vodu i pral auto po zimi 🙃
I ja na svojem imam dvije posude za šampon tako da postoje, na miniwashu su 2 gumba preko kojih se svaka posuda posebno regulira.
 

Darac2112

Novi član
Tu od
31 Svi 2023
Poruka
13
Budem baš stavio par slika kad dođem doma i uslikam ga, da ima keramičke klipove.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
ELDOM Gradište.

 

Najnoviji postovi

Na vrh