• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Visokotlačni perači

B

banijac

Guest
Mini-wash

Danas sam prao prikolicu od đubra i vitlo mi uhvatilo crijevo i zdrobilo mi pištolj i pofrkalo crijevo, srečom traktor je crko i nije uspjelo povuč miniwash među vitle....da li je tko kupovao kad crijevo i pištolj...di bi bilo za kupit i koja bi cijena bila otprilike? :x
 
B

Bobo

Guest
Crijevo sam vidio samo i jedino za Karcher miniwash aparate i kostalo je 180Kn 5m. Za pistolj nisam pitao...
 
B

banijac

Guest
crijevo nije skupo :D
nadam se da sve nije više od 100 eur
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
422
Re: Mini-wash

malo oživljavanje teme . treba li u mini wash aparatima mijenjati ulje i koje stavit ?
 
K

kemicar

Guest
Re: Mini-wash

Kupio sam neki mali mini vaš. On stalno radi kad je uključen. Ne bi li se trebao ugasiti kad ne puštam vodu? (nema spremnik)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Re: Mini-wash

kemicar kaže:
Kupio sam neki mali mini vaš. On stalno radi kad je uključen. Ne bi li se trebao ugasiti kad ne puštam vodu? (nema spremnik)
ne mora , posto se radi vjerovatno o monofaznom motoru mnogo startova uzastopnih bi mu naudilo

unutra ima jedan ventil rasteretni ,kada spriscas ti je recimo 130bar kada pustis spricu pojavi se veci pritisak recimo 150bar i aktivira taj ventil koji je ustvari jedan cep na oprugi sa dva razlicita precnika i tada voda pocinje da kruzi pod pritiskom od recimo 10bar i ne trpi ni motor ni pumpa , cim ti ponovo prisitnes spricu taj pritisak padne na recimo 5bar i onda se vrati o onaj prvobitni polozaj za onih prvih 130bar

ja imam manju WAP masinu od 10l/m i rastavljao sam je pa znam tacno kako radi, ja sam sa njom zadovoljan iako nije nesto pretjerano velika
ali kada uzmemo u obzir da sam je platio 20 evra bez crijeva i sprice i da me sluzi vec nekoliko godina moram biti zadovoljan
rasklapao sam je iz razloga sto mi je voda smrznula u njoj pa sam ventile morao prestelovati i ocistiti , moja greska :oops:
 
K

kemicar

Guest
Re: Mini-wash

Hvala na odgovoru. Već sam pripremio tekst za sutra za trgovinu gdje sam ga kupio. Ja još nisam čuo za tak nešto, ali ako kažeš da može...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Mini-wash

Ali ako mora radiiti tako kako savo opisuje onda to moraš čuti , kad pustiš ručku (prestaneš prati) onda moraš čuti da motor radi pod manjim opterečenjem .Moraš čut promjene na zvuku .
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Re: Mini-wash

puknuti kaže:
Ali ako mora radiiti tako kako savo opisuje onda to moraš čuti , kad pustiš ručku (prestaneš prati) onda moraš čuti da motor radi pod manjim opterečenjem .Moraš čut promjene na zvuku .
tacno tacno , opterecenje se i vise nego primijeti
 
K

kemicar

Guest
Re: Mini-wash

meni se čini da se više mući (ko da radi u praznom hodu). Da riješim dilemu zvao servis i kažu da radi i kad se prestane puštati voda. Zvuk je slično ko na autu kad pritisneš kuplung a ne pustiš gas. Ajd pratit ću ga koliko dugo će raditi taj model pa kad krepa javim.
 
B

Bobo

Guest
Re: Mini-wash

Nece krepat sigurno...

Mi imamo einhell miniwash koji to nije, jer je u njemu LAVOR "postrojenje" ;) Nema aqua stop sistem, vec ima taj rasteretni ventil. Placen je 999Kn i radi bez greske vec ohohohohoho, dok svi enhhelli poslije ovog gore ko ludi, iako imaju i aquastop sistem iako lijepse izgledaju...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Re: Mini-wash

a jel u tome sto se zalijece kolektorski ili asinhroni motor :scratch
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
579
Neznam dali je tema na pravom mjestu al ću je ovdje otvoriti.
Dali doma imate visokotlačni perač,za pranje strojeva, te kako se pokazao u radu?
Planiram uskoro nabavu pa da se malo informiram.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Negde sam več napisal (čini mi se)
Više štete nego koristi.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Zavisi kaj hoćeš kupiti. Najpoznatiji profi strojevi su ti Kaercher i Wap, pogotovo ako hoćeš onaj s grijanjem vode.
Mali Kaercheri s
Za moje potrebe imam već više od 10g nekog Einhell-a od 200marki.
To je zapravo talijanski LAVOR Wash i to su dobri strojevi. Miniwash te klase može se povoljno nabaviti u LIDL-u (isto LavorWash, samo pod njihovim imenom), samo moraš pričekati akciju. OVO ti je primjer.
Mali Kaercheri su ti iste kvalitete kao i ovaj Lavor, proizvedeni također u Italiji.
Imaš ih u Metrou, pa pogledaj.
Ako te zanimaju jači strojevi, pogledaj kod nekog trgovca koji ih prodaje i servisira.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
S obzirom da je rasprava krenula u smjeru koji i kako a nekako slutim da bi ti dobro i jeftno .
Stari znaš da je to nemoguče , ZJ OVO je dobro jdino za prati zube ..uza dužno poštovanje gledajući globalno i vrabac se sa svojim malim kljunom nazoblje šrota isto kao i pura sa svojom kljukom ...no nije đaba pura 30x veća.
Bašteelac ako istinski želiš pravi stroj zaboravi pritisak kao vodilju , pritisak je čisti marketinški trik i ne govori ništa o peraču .
Bitan je protok , gledaj da nije ispod 550 litara .
Topla voda je nešto ali ti sigurno neš pral masne djelove za to postoje ekološka sredstva za otapanje masnoće tako da radiš uslugu materi zemlji .
Osim kaj ima hrpu sustava koji krepavaju topla voda je glomazna a rekli smo već nepotrebna .
Ako si spreman izaći iz okvira popularne marke uzmu FRANK perač .
 

Najnoviji postovi

Na vrh