• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Krle :moze li koja slika odradjenog posla na vlatku

Pa, ne znam šta tu ima da se slika, sve je standardno. Mogu jedino sutra kad se vratim iz Bašaida sa vašara da uslikam to što je ispravljano i vareno, a gore na volanu je samo uništeni ležaj zamenjen novim istim takvim.
"Optika" se na traktoru radi onim što imaš, letvama, metrima, pecaljkama itd. Nije to kao kod automobila da su potrebne sofisticirane sprave i da točkovi moraju da budu u bručku "upucani". Dovoljno je samo da ne budu raskrečeni kao što je to kod mene bio slučaj, pa da troše gume.
Danas sam imao zajebanciju sa spojkom kardana. Uzubila se sama bez komande. Raštelovalo se i pokrivio onaj sistem poluga vremenom od upotrebe tako da se kardan sam pokrenuo u isključenom položaju i to sa bočnom strižnom kosačicom "Dubrava" u transportnom položaju. Od sve štete jedino je to što je spaljen remen. Sva sreća što je bio jednostruki iako je dupla remenica. Primetio sam da nešto nije u redu tek kada sam u raskrsnici pritisnuo glavnu spojku i kad je traktor snažno prikočio i ako kočnicu nisam ni pipnuo. Da je bio udvojeni remen ugasio bi mi motor ili slomio kosagon(onu drvenu letvu što goni kosu). Prijatelj majstor mi je uštelovao spojku kardana, a ja sam ostalo sám odradio na njivi. Taman su se remenice bile ohladile dok mi je žena došla autom i donela nova dva uparena remena. Pokosio sam kao od šale, ali da se tada nešto desilo, bila bi katastrofa. :toimonster: :madmana:
 
Posljednje uređivanje:

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Krle :moze li koja slika odradjenog posla na vlatku

Evo ih!



To je taj deo što se usukao pa su točkovi došli u ovaj položaj: \ / umesto | |
Taj deo može i da se kupi kod Anđelka, ali to pravi neki Serjoža u nekakvoj brvnari na Uralu, pa izlije onako nekako otprilike u peščani kalup. Onda se desi kao što sam ja prošao kad sam hteo jednom već da zamenim taj deo, da nije pasovao na novu sponu. Nova spona je upadala preduboko, tako da nije ni radila svoju funkciju, pa smo taj deo vratili u radnju, a stari smo ugrejali pa ispravili i ponovo ugradili. Sada kad se opet usukao, morali smo da ga ojačamo ovako:




To je dakle samo taj var u krupnom planu. Kad je već karabudž, nek bude KARABUDŽ! A ne kupiš novo pa moraš odmah i to novo da karabudžiš - ubacuješ platne ili navaruješ mesing na sponu pa brusiš i slično... :axe:
 
Posljednje uređivanje:

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
hvala na slikama nije mi bilo jasno sta si vario pa sam te zato pitao da slikas,ti si ustvari samo ojacao spone
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
hvala na slikama nije mi bilo jasno sta si vario pa sam te zato pitao da slikas,ti si ustvari samo ojacao spone

Ne spone, spone su postavljene nove prošle godine kada se pojavio isti problem plus luft u sponama. Zato smo ih tada zamenili novim i sada nije bilo lufta u sponama nego se opet usukao taj deo što zakreće točkove. Takav deo može da se kupi nov ali je lošeg kvaliteta, pa je bolji izbor ojačati originalan taj deo što sam uslikao. Spone su sasvim u redu, njih nismo dirali.

P.S. Ne umem ja precizno i tako kvalitetno da varim. Ja mogu da zavarim samo grubo nešto. Ovo je radio kvalifikovani auto-mehaničar sa dvadeset godina iskustva i to pretežno na teškim građevinskim mašinama, a tamo ima uvek šta da se krpi, seče, vari, ispravlja i karabudži.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
i ja sam otkidao ovaj nosač spona i zavario sam ga , drži bez problema , nije to ništa problematično
 
P

pergar

Guest
pomagajte ,,, izašla registracija,,a šuma je odradila svoje,,,ostao bez sve signalizacije osim žmigavaca,,a i oni nekad štekaju,,,nema čak ni struje na osiguračima,,,u dolazu.probao raskopati,,a ono ispod sata roj žica ,,,,da li ima tko kakav savijet,koji ja kao (ne baš potpuni)laik mogu uraditi napominjem da mi je prije nekog vremena otišla bravica za palenje,,ja to nisam ništa raskapao nego sam povukao direkt sa alnasera žice na novu bravicu,, jesam šta zeznuo ili da zovem električara ,,,znam da je to najbolje,,,ali ako možete vi forumaši šta odraditi bio bih vam zahvalann!!!!!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
ne vjerujem da se iko može snaći sa tim ruskim paučinama , ja sam pokušao i vrlo brzo odustao , moguće je srediti i staru instalaciju ali smatram za neisplativo jer se garantovano ostavi mnogo više vremena nego što treba da se provede nova

moj prijedlog ti je da provedeš kablove na novo i sve lijepo spojiš , sve ostalo je sizifovski posao
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
nema tu neke mudrolije niti savjeta koji ce rijesiti instalaciju, moras se sam zauzet, ili da platis

jedini savjet koji mogu da dam je da ides postepeno (prije svega da operes te zice, bezinom ili vodom ako nije masno, puno ces se lakse snaci) znaci ako treba od akumulatora, preko brave, pa kutije osiguraca i dalje ako ima kakvih prekidaca i sl. spoj po spoj da provjeravas do sijalice

mozda ti mozemo pomoci oko oznaka na bravama (ili toj jednoj koju si zamijenio) ostalo mozes (moras) sam


ne znam zasto se svi zale na rusku instalaciju, ja sam se vrlo prijatno iznenadio prije nekoliko godina kad smo prepakovali jednog vladimira, narocito me se dojmilo sto je svaki spoj stegnut vijkom

mozda sam naletio na neku bolju verziju instalacije
 

damekVTZ

Član
Tu od
25 Sij 2011
Poruka
57
Bok ljudi! Ima mozda neko iskustva sa malčerom na T-25. Htio bi kupit malčer a neznam koji, kakav i koja širina.
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Bok ljudi! Ima mozda neko iskustva sa malčerom na T-25. Htio bi kupit malčer a neznam koji, kakav i koja širina.

Malčer:confused: Ja sam učio nemački i ruski.:scratch Ako je verovati guglu, to je onda tarup, a u tom slučaju dvoredni za tu snagu traktora.
Ja lično nemam iskustva sa tim, ali tako ljudi ovde rade - mali traktori pogone dvoredne tarupe.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
koliko god gledali u ovu sliku uzbrdica je još veća nego što se čini a vlatko je uzvukao presu u radu ovom putanjom , naravno , onom novom brzinom :weedman:

image063t.jpg
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Prijatelj mi ima problem sa Vladikom!Naime pošto mu je curilo ulje na crevu od hid. cilindra zamenio je crevo i od tada jako sporo spušta priključak.
Radi se o desnom crevu gledajući otpozadi i stavljeno je novo ali je duplo duže od originalnog.
Dali je u pitanju crevo ili nešto drugo, pošto sa dizanjem hidraulike nema problema?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
zavisi li mu brzina spuštanja od težine priključka

ako sumnja u crijevo neka im zamijeni mjesta pa proba

mada mislim da mu je upala nekakva prljavština o onaj holender-prigušivač , on se nalazi izmedju crijeva i tijela klipa , znači na njega se zavrće crijevo
e u tom holenderu ima jedna pločica koja se kreće a ima rupu u sebi , neka provjeri dali u toj rupici ima kakav komad gumice ili neki otpadak
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Savo hvala na dijagnozi.Proveriće pa ću se javiti, sa rezultatom.
 
P

pergar

Guest
ee ljudi pozdrav svima ,,,,Sredio ja instalaciju ,,,kontakt bravica u pitanju,,,popucao onaj bakelit u njoj,,,pokoji kontakt oslabio i koja žarulja,sve sređeno,,odlazim ja na tehnički,,traktor kao mladenka pred udaju kad ono ispod volana nešto bljesnu ,pogledam šta je,,,,,,ne mogu vjerovat,,automat od žmigavaca se izvalio iz kućišta došlo do kuršlusa,izgorio i automat i osigurači,,,,šta ću,,gdje ću,,,odem sa vlatkom do trgovine kupim automat stavim ga ono ništa,,jebate tri sam promijenijo,,i skužim da su sijalice dobile po lampi..promijenim i njih,,odem sav sretan na tehnički,uvijeren da je sve ok,,,,kad na moje iznenađenje frajer kaže .,,kao prvo žmigavci rade prebrzo,,,jbg kažem ja automat je novi,,,ajd to prošlo,,,kočnice ok ali ne vataju jednako kad ih spojim zajedno,,,logika da se ne troše jednako ja štelam na licu mjesta,,a on će ,,,ma dobro je,,,,A najveća jeba je ta da me izdala bravica za palenje,,pa sam šarafciger i direkt,,,tip se križao,,,ali sam na kraju prošao,,veli on tebi je u interesu da sve radi,,šta je i u pravi,,,probavao sam sto puta paliti i svaki puta upalio a na tehničkom ne ,,,To nisu čista posla,,inače vlatko za sada radi kao sat,ako tko zna kako bi mogao napraviti ,,treba mi još bar dva utega,,jer mi se prikolice kače na gornji klin, a ne da mi se prejebavat na doljnju kuku...na velikoj uzbrdici moram imati jednog na haubi od bar 70 kila onda ok,,to je za sada to,,vidim da forumaši nemaju problema sa traktorima,,što je pohvalno,neka tako i ostane,,,,,,a ja se raspiso,,,ajd vozdra*****:finga:
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Kako ti je dijagnostifikovao nejednako kočenje? Kod nas se traktori ne teraju na valjke, nego na pisti "KRENI! ... KOČI! ... Dobro je!" :mrgreen:
Meni je jednom na tehničkom otkrio isto to onako na pisti bez valjaka, ali to je bio katastrofalan kvar. Na desni točak nije kočio u opšte
Kod mene je takođe bilo malo povuci-potegni prvi put na tehničkom dok je traktor bio frišak u mojim rukama. U početku sam imao malu tremu kad god sam kretao njime na njivu. Što duže bude radio kod tebe bolje ćeš ga poznavati, u sve boljem će stanju biti(nadam se) i mnogo manju "tremu" ćeš imati sa njim na tehničkom ili bilo gde - upoznaćete se. Još ako mu taj tehnički pregled radiš uvek kod istih, pa i druga svoja vozila teraš tamo, onda te već upoznaju pa i ne traže dlaku u jajetu - "Ovaj je pažljiv i odgovoran, verovatno je i sad sve ok kao i uvek..."
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Još nešto. Kod nas(a verujem i kod Vas i svuda u Svetu) vozilo na motorni pogon mora biti sposobno da se samostalno kreće, ali nigde ne piše da se mora startovati elektropokretačem(anlaserom), a kamo li da li ga pališ iz kabine, šrafcigerom, šibicom ili lovačkom patronom(ima jedan na YT) :lol:
Dakle to verglanje ti, pretpostavljam, nije uzeo za zlo. Kod nas je bio na poljoprivrednoj emisiji jednom neki tip što dan-danas pali svog "praistorijskog" Štajera na gurblu.

A za donju i gornju kuku pogledaj šta sam danas postavio na temi za T-40 i klikni na sliku da bolje vidiš! http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?p=715159#post715159
To je u stvari na mom vladimircu samo sam smestio tamo jer se ticalo teme.
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh