• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

P

pergar

Guest
ma imam ja i gornju i doljnju ,,samo moram prepravljati prikolice da se kopče na doljnju kuku,zbog dizanja,,,jedan tip kod mene je spriječio dizanje traktora na uzbrdici pod teretom tako dae vezao gurtnu,,neznam kako vi to zovete,,ali nju je vezao na prednji kraj traktora i ispod provukao na zadnji kraj prikolice dobro našpanao,,ma nema da se diže,,probao ja odlična ideja samo je malo jeba dok to sve našpanaš,,ali kad nemaš izbora šta je pet minuta više,,,ništ,,inače ja bi stavio slike svog vladike ali ne znam na koju foru ,,,pa ako netko zna ,,ma na prijašnjim postovima je to objašnjeno ali ko će to sad naći pa ako netko ima volju nek objasni,,,,,!!!:supz:
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Znam šta je gurtna. Malo šašavo zvuči, ali verujem da deluje. Do dizanja prednjeg kraja dolazi kod preniskog kačenja jednoosovinke ili previsokog kačenja dvoosovinke, ali u svakom slučaju zbog previše tereta. Ta igra sa visinama kačenja je zeznuta jer ukoliko previše rasteretiš zadnji kraj traktora može da se dogodi da stvarno više ne diže prednji kraj, ali da zato neće ni da vuče, tj. proklizava u mestu. Sa tim nemaš problema ako visinu kačenja podešavaš iz kabine na komandu hidraulike u centimetar gore-dole ako treba. Zavisi za šta ti treba, jer kaže Savoris da takve kuke na polugama, kao što je kod mene nisu dobre za šumu na brdovitom terenu jer je prikolica predaleko od traktora i može doći do prevrtanja traktora u oštroj krivini na nizbrdici.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Znam šta je gurtna. Malo šašavo zvuči, ali verujem da deluje. Do dizanja prednjeg kraja dolazi kod preniskog kačenja jednoosovinke ili previsokog kačenja dvoosovinke, ali u svakom slučaju zbog previše tereta. Ta igra sa visinama kačenja je zeznuta jer ukoliko previše rasteretiš zadnji kraj traktora može da se dogodi da stvarno više ne diže prednji kraj, ali da zato neće ni da vuče, tj. proklizava u mestu. Sa tim nemaš problema ako visinu kačenja podešavaš iz kabine na komandu hidraulike u centimetar gore-dole ako treba. Zavisi za šta ti treba, jer kaže Savoris da takve kuke na polugama, kao što je kod mene nisu dobre za šumu na brdovitom terenu jer je prikolica predaleko od traktora i može doći do prevrtanja traktora u oštroj krivini na nizbrdici.
Sve je rečeno ovim boldanim:supz: , kad je teret proporcijonalan trektoru možeš kuku staviti i na blatobran .
Za sve drugo tu je MasterCard
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Evo, kao što sam i najavljivao, danas sam vukao i kipovao onaj stajnjak dok me kiša nije naterala da prekinem. Ma, vuče moj Vladimirec dve pune "Kikinđanke" stajnjaka šestom po asfaltu bez problema. To mu dođe sa masom prikolica nekih devet - deset tona(kao puna "Zmajevka"), malo dimi kad kreće, ali u glavnom 2. - 4. - 6. i napred! :supz:
 
V

VOJVODJANIN

Guest
zavisi li mu brzina spuštanja od težine priključka

ako sumnja u crijevo neka im zamijeni mjesta pa proba

mada mislim da mu je upala nekakva prljavština o onaj holender-prigušivač , on se nalazi izmedju crijeva i tijela klipa , znači na njega se zavrće crijevo
e u tom holenderu ima jedna pločica koja se kreće a ima rupu u sebi , neka provjeri dali u toj rupici ima kakav komad gumice ili neki otpadak

Savo tacno kako si rekao. U novom crevu je ostalo parce gume i to je jebavalo stvar.Guma izvadjena, radi kao sat.

Hvala!!!!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
ma bataljujem šarafanje , bacam se u proricanje :mrgreen: tu su pare :mrgreen:
 
C

cec_ba

Guest
Pozdravljam..potreban mi je bendeks alnesera za traktor vladimirec 2000. godiste, 2 klipa, 32 KS, da li mi moze neko reci gdje bih to mogao nabaviti, polovno ili novo odnosno da li imaju firmu koja je zastupnik na podrucju bih, sto blize travniku..hvala unaprijed na pomoci.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Pozdrav ljudi!Koja je oznaka Vladimirca dupljaka?T 30-69 nije,to znam.I dal ima uopće kaj takvog kod nas za nabaviti?Nekak mi dobro zgleda a i na you tube-u sam gledal par klipova,djeluje uvjerljivo,sad od kud i kak to nabaviti neznam.
 
S

Sasha963

Guest
Oznake su T 30A-80 sa dva cilindra ili T-45A sa tri cilindra .Prvi ima motor D-120 a drugi D-130 kao i VTZ 2048A samo sto ima stari dizajn sa metalnim oklopom umesto plasticnog.Sve modele Vladimireca i njihove tehn. karakteristike mozes videti na sledecoj stranici:

http://www.wladymirec.yoyo.pl/viewpage.php?page_id=2

 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
mišljenja sam da je bez usporene prve brzine duplak ove snage beskoristan

a valjda su riješili taj problem u ovim modelima
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Dal je takvo nekaj moguće naći u Hrvatskoj ili treba kam u inozemstvo skoknuti?I da li je kvaliteta izrade ko u Vlatka ili lošija poput 2048?
 

zagorec

Član
Tu od
16 Svi 2011
Poruka
99
ovaj jači mi se sviđa,ali prema ovom slabijem sam skeptik
ima dupli pogon,ima 2.5T,al mi se 30 KS čini premalo za tu težinu traktora i za posao koji bi trebao radit sa duplom vučom
ovaj sa v45 je sasvim ok
 

damekVTZ

Član
Tu od
25 Sij 2011
Poruka
57
Bok ljudi! videl sam slike milicevicm-a one od španera. Kak to funkcionira kod podizanja i spuštanja. Moj vladek je na srednjem podešavanju, dal bi se to i kod mene dalo tak riješit. bile su i slike od VTZ neznam koje bi bilo bolje rješenje. Molim za pomoć i ak nije problem ak neko ima još kakva rješenja da stavi slike. pozdrav z međimurja.
 
M

milicevicm

Guest
Pozdrav-druže damek VTZ - da ti kažem u vezi španera.
Taj naš sistem što si gledao nije loš,ali nije idealan.Mi smo morali produžiti poteznice za nekih 18 cm. nismo onaj jednobrazdni plug mogli dovoljno podići.Kada smo ih produžili sada ga dižemo bez problema,ali tada su lanci španera došli skoro paralelno sa poteznicama-što ne valja,a vidio si da smo ih razmakeli što smo više mogli.
Zato smo se vratili na fabrički sistem tj. x sistem i on ti je po meni i najbolji i najjači sistem.Mi evo više nemamo tih problema.
Samo stavi jake španere i stavi na njih još jednu kontra maticu.Nas je to malo zezalo- dok nismo skontali da se španeri odvrću,stavimo kontra matice na svaki španer i nema više zezanja.
To ti je to druže,i najlakše ti je taj sistem napraviti. :drinkers:
 

damekVTZ

Član
Tu od
25 Sij 2011
Poruka
57
Al problem mi je kad koristim špricu ili rasipač, zbog kardana. Šta mislite kak bi izgledal vladek da ga ofarbam u crno. Haubu i blatobrane sam u crveno al sad bi i ostalo. Ovaj gore na slici i nije tak loš. Ima možda neko da ga farbo? Stavite slika ak ima.
 
Posljednje uređivanje:

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Nije problem ništa. Kad rddiš sa špricom i rasipačom popusti španere ili ih potpuno ukloni. Za špricanje, rasipanje veštaka, mlaćenje slame i slično španeri nisu ni potrebni.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
i ja sam mišljenja da je X sistem španera najjači i najbolji , ali sam morao prepraviti samo zbog rada sa kardanskim priključcima
 

Najnoviji postovi

Na vrh