• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
E,znam ti jednog Vlatka koji ima okrenute gume,tj,vanjska strana srca felge je prema nutra,Vlatko je prema rečima vlasnika stabilniji nego serijski pa mislim da nebi nikaj promašil.Najviše kaj ja znam je 12.4 na njegove felge.Moreš 32" stavljati,al to su već od Zetora i rijetke su takve gume(čitaj:skuplje),pitanje je dal budu išle ispod blatobrana.Uglavnom,ja bi se zadržal na okretanju felgi i 12.4 gume.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
ako umjesto 11ki staviš recimo 12ke širina i sve ostalo ti ostaje koro isto , jer se radi o malo široj gumi , znači šira za 1 col a to ti je po nekih 12-13mm po strani što je zanemarivo
ja kada budem stavljao druge gume to će obavezno biti 12ke , gledao sam ima i 13X28 da se kupi ali ne vjerujem da ima potrebe za njima , 12ke su taman po meni i mojim potrebama
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Koliko su te 12.4/28 veće po obimu u odnosu na 11.2/28? To je glavni problem sa blatobranom i koliko bi ceo traktor sa tim 12.4/28 gumama došao viši nego sa 11.2/28? To drugo je u mom konkretnom slučaju najvažnije pitanje. Imao sam priliku da poredim pohabanu 12-ku sa pohabanom 11-kom i čini mi se da je 12-ka prilično obimnija.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Je veća,ali na Vlatka paše,sjeti se samo da je kolega VTZ na svojem imal 12-ice i da je bilo ok,k tome je još bil v niskom podešavanju.
 
P

pergar

Guest
ako umjesto 11ki staviš recimo 12ke širina i sve ostalo ti ostaje koro isto , jer se radi o malo široj gumi , znači šira za 1 col a to ti je po nekih 12-13mm po strani što je zanemarivo
ja kada budem stavljao druge gume to će obavezno biti 12ke , gledao sam ima i 13X28 da se kupi ali ne vjerujem da ima potrebe za njima , 12ke su taman po meni i mojim potrebama

ma i ja sam za za 12-stice--uspoređivao sam sa 542 imt mogu reć da su ok,,a i sve pokazuje da moraju pasat na mog nisko podešenog vlatka!!!:finga:
 
P

pergar

Guest
e ludi smiješi mi se šumski poso oko 200m drva ,,jedva čekam jer moj je vladek zakon u šumi,,,:partyman:
 
P

pergar

Guest
e
ljudi smiješi mi se šumski poso oko 200m drva ,,jedva čekam jer moj je vladek zakon u šumi,,,:partyman:
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Je veća,ali na Vlatka paše,sjeti se samo da je kolega VTZ na svojem imal 12-ice i da je bilo ok,k tome je još bil v niskom podešavanju.

To mi je važno da znam da može i na nisko podešavanje. Ja sam se bojao da će da češe o blatobran.
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Novi (stari) Vladimirec u kraju

Pozdrav vladimirecoljubci,

evo nakon dugo čitanja i malo premišljanja kupil sa Vladeka '94 godište sa kakti 350 rs. Zapravo poslije kupnje sam saznal da je traktor stajao zapušten jer je doživo havariju, čovjek ga sredio i prodao. Prvi dojmovi su OK, ali ima još za poraditi na njemu. Neg, da pitam VTZ-a i ostale koji imaju nove Vladeke par pitanja:
1. gdje se na njemu pale kratka svjetla?
2. jel ima on prekidač za rad sva 4 žmigavca od jednom?
3. krajnje lijevi pokazivač na instrument ploči (pretpostavljam da je to za temp ulja jer ima skalu do 120 nečega) mi poludi kad upalim poz. svjetla. Kaj mu je?:scratch
Za početak dosta, biti će još pitanja i slika.
Hvala
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Pogledajte malo ovaj zanimljiv video.Posebno kuplung za kardan,izgleda ko rešenje na T 40 ak se ne varam.Osim toga ima i drugih pogodnosti koje vjerojatno rusi nude samo za USA tržište valjda.Jel bi se dal onaj kuplung za kardan nekak nabudžiti na "Europske modele"?
http://www.youtube.com/watch?v=PuA6Xr_f4Y4
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
ovakvo isto kvačilo za kardan ima i 2048 odnosno ovi noviji modeli , niasm nešto oduševljen nožnim kvačilom za kardan , bolje je ručno
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Slažem se Savo,ali možda bolje takvo nego nikakvo.Znaš možda na kojem principu dela to kvačilo?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
znam , rasklapao sam ga
klasično duplo kvačilo (lamela) samo što drugom lamelom (kardanskom) upravljaš drugom papučom umjesto da je jedna papuča dvostepeno kvačilo
znači dvostepeno je jedna papuča , pritisneš do pola i upravljaš sa vučnom lamelom a od pola pa do kraja upravljaš kardanskom , ovdje je to podijeljeno na dvije komande
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,190
Znači, ipak postoji Vladek s dvostepenim kuplungom.
Savo, može li se obični (poput tvojega) prepraviti tak da ima dvostepeni kuplung?
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Znači nikaj inovativnoga preveč.A zakaj to nisu deli i v nove modele Vladimirca bar?S takvim kuplungom je život puno jednostavniji.
I mene zanima dal se more ugraditi i kaj bi bilo potrebno sve.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
moguće je ugraditi ali čisto sumnjam da bi se isplatilo jer bi trebalo zamijeniti veliki broj sklopova i dijelova
znači od :zamajca sa svim lamelama i korpama , sredne kućište , spojničke , u mjenjaču neznam šta bi trebalo , i još dosta propratnih stvari
uglavnom mnogo toga bi trebalo mijenjati i sigurno ne bi bilo isplatno jer su dijelovi od ovih novijih modela daleko daleko skupli nego za za klasičnog vlatka

onda bi se dobilo i mjesto za hidrauličnu pumpu volana koja stoji nasuprot ove za poluge :supz:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Znači nikaj inovativnoga preveč.A zakaj to nisu deli i v nove modele Vladimirca bar?S takvim kuplungom je život puno jednostavniji.
I mene zanima dal se more ugraditi i kaj bi bilo potrebno sve.


pa to ima svaki IMT, osim onih starih 533......i to je najbolja stvar na IMTu, dvostepeno kvačilo......iako se nemogu požaliti ni sa rješenjem na MTZu, samo ručku gurneš dolje za uključenje ili povučeš gore da isključi......
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
pa to ima svaki IMT, osim onih starih 533......i to je najbolja stvar na IMTu, dvostepeno kvačilo......iako se nemogu požaliti ni sa rješenjem na MTZu, samo ručku gurneš dolje za uključenje ili povučeš gore da isključi......

MTZ ima najsavršenije riješeno uključivanje kardana , pogotovo 52ke
to je daleko bolje nego svostepeno kvačilo

ti sa dvostepenim skoro uvijek moraš stati da uključiš kardan , staješ iz razloga jer pritišćeš kvačilo i traktor automatski staje
dok recimo nizbrdo sa dvostepenim kvačilom ti kada pritisneš kvačilo traktor automatski ''polijeće'' ako ga ne kontrolišeš kočnicom što je nekada jako teško ako se radi o travi i presi
ili sa beračom gdje na svakim uvratinama moraš da pališ i gasiš kardan , e tu dolazi do izražaja MTZovo uključivanje jer kardan kontrolišeš nezavisno od toga dali i kako se kreće traktor :prayer:
 

Najnoviji postovi

Na vrh