• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
odgodio sam kupnju vladimirca jer moram kupiti i priključne strojeve, a te novce sada nemam, ali vladimirac je nevjerovatno jednostavan traktor i kad tad će biti u mom dvorištu

daj mi na pp broj telefona ja bi ga kupio ako si ti odusto
 
K

krcko

Guest
Ima jedan mali problem sa vladimircem koji se satoji u tome da mi prilikom rada hidraulike izbacuje ulje na čep.Pomagajte
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
pa ima viška ulja
ili ako nije višak pumpa hvata ''falš'' vazduh pa se ulje širi
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
ako nije u pitanju višak ulja onda bi vjerovatno trebao pokušati zamijeniti gumice i semering
koliko imaš ulja u sistemu ?
 
K

krcko

Guest
Ulje mi je prema mjeraću sada na minimumu. Da li moram skinuti i pogon pumpe ili mogu samo skinuti pumpu hidraulike.:scratch
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
usput da pitam , dali si možda sipao neko drugo ulje pa se ne podnosi sa onim prethodnim

pumpa se lako skida , nemoraš skidati pogon , samo obrati pažnju da ona ručica bude u položaju UKLJUČENO
znači ona ručica koja uključuje hidrauličnu pumpu , inače će da ti ispadnu kuglice pa posle ih moraš slagati , mada nije ni to problem ali treba malo iskustva
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
A gdje da promjenim ulje u pumi za hiraulik, ako ona ima samo jedan čep na sebi. Nema ništa ispod sebe za ispuštanje ona 3 dcl hipenola o kojima se govorili ranije?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
ako misliš na pogon hidraulične pumpe ima da se ispusti ulje , čep se nalazi sa donje strane ''zvona'' znači nije na onome kućištu pogona sa strene gdje si ga vjerovatno očekivao
znači sa donje strane od mjesta gdje je lamela nazad još nekih 15-20cm mora da bude štopla za ispuštanje

http://www.autosoft.ru/online/acat/data/vtz/25/039.gif
evo , oznaka na slici mu je 2KG-1/2
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
ako misliš na pogon hidraulične pumpe ima da se ispusti ulje , čep se nalazi sa donje strane ''zvona'' znači nije na onome kućištu pogona sa strene gdje si ga vjerovatno očekivao
znači sa donje strane od mjesta gdje je lamela nazad još nekih 15-20cm mora da bude štopla za ispuštanje

http://www.autosoft.ru/online/acat/data/vtz/25/039.gif
evo , oznaka na slici mu je 2KG-1/2

AHA! Tu je dakle macan! Hvala savoris! Zakon si.:supz: Nego, da još nešto priupitam. Zašto mi se kad stisnem kočnicu uz svjetla kočnice upale i sva četiri svjetla pozicija? Gdje se prespojilo?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
za rusku struju me ništa ne pitaj , stvarno mi je strana materija

može prespojiti gdje mu volja , od utičnice za prikolice preko stop svjelata do instrument table
teško je reći napamet , moraš ispitivati stepbystep

možda neko ovdje može i da pomogne , sačekaj da se javi ako neko zna
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Čitam raspravu o rikverc traktorima u jednoj drugoj temi. Pa sam se sjetio da vladimirec ima tu mogućnost.....Interesira me dal ima netko kakvu sliku kak to čudo izgleda....ajd molim vas:prayer:, ja ne mogu naći...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Čitam raspravu o rikverc traktorima u jednoj drugoj temi. Pa sam se sjetio da vladimirec ima tu mogućnost.....Interesira me dal ima netko kakvu sliku kak to čudo izgleda....ajd molim vas:prayer:, ja ne mogu naći...

evo na prednjem snopu vidjećeš dva konusna zupčanika , oni se naslanjaju na treći konusni koji ide sa spojničke
e sada ova obujmica hvata ili lijevi ili desni i tako se osovina okreće ili naprijed ili nazad

image019p.jpg


ovo ti je sa stranice 247 , ako te zanima pogledaj malo još unazad od te stranice , imaju slike kompletnog mjenjača , neko je slikao nemogu da se sjetim ko tačno
ali uglavnom imaju slike sa snopovima u mjenjaču , ja sam došao do 235 strane i nisam našao , znam da je skoro bila rasprava , pogledaj još koju unazad mora biti
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Hvala na trudu:prayer:, al ja sam mislio na čitav traktor, kako izgleda kad mu se okrene volan da može raditi u rikverc pošto ima reverzer, jer sam čitao u uputstvima za tu mogućnost samo ne poznavanje čirilice me dosta ograničava u guglanju
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
iskreno ni ja ga nisam nikada vidio tako okrenutog ali znam neke stvari vezane za to
na stup volana se montira jedan dodatak sa zupčanikom tako da se volan nagne prema naprijed , odnosno opet prema vozaču a i da se obrne smijer volana

papuča kvačila se takodje prevrće

a vozač tada sjedi na ovome dijelu haube koji se ne podiže , nisam siguran da se sjedište prebacuje , ja mislim da ostaje
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Jednom tako u nevezanom razgovoru sa bratićem koji se bavi jabukama, požalio mi se koliko mu je nezgodno raditi sa viljuškarom kod berbe i kod vezanja protugradne mreže sa klasičnim traktorom....a i u nabavi je nekog manjeg, jeftinijeg traktora pa mu možda predložim....samo bi bilo dobro dsa to vidim u stvarnosti:mrgreen:
Piše da se sjedalo premješta na haubu.....
22391360.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Rus je umro!!! moj dragi i predragi otac ga JE USPIO ubiti

neki dan veli da bi isao orati i ja mu prikopčam plugove,malo postimam i odem na posao

zove me nakon 3 sata da je traktor samo naglo izgubio snagu i prestao radit
Kad sam dosao kući imam sta i vidjet, suh rezervoar i suh karter

šta reć sto puta sam ponovio da trosi ulje i da sam onih deset litara kupio za nadolit ,ali ne on je to potrosio za motorku i podmazivanje lanca i otisao orati bez ulja

jednostavno nemam volje ulagat u taj traktor a opet mi treba.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Rus je umro!!! moj dragi i predragi otac ga JE USPIO ubiti

neki dan veli da bi isao orati i ja mu prikopčam plugove,malo postimam i odem na posao


zove me nakon 3 sata da je traktor samo naglo izgubio snagu i prestao radit
Kad sam dosao kući imam sta i vidjet, suh rezervoar i suh karter

šta reć sto puta sam ponovio da trosi ulje i da sam onih deset litara kupio za nadolit ,ali ne on je to potrosio za motorku i podmazivanje lanca i otisao orati bez ulja

jednostavno nemam volje ulagat u taj traktor a opet mi treba.
I opet je kriv jadni i ubogi otac koji nije kontroliral ulje :scratch
uz to sve kaj si pripremil mogel si najti još koju sekundu i nadolijati koju kapu karter ili ispustiti koju iz rezervoara.
 

Najnoviji postovi

Na vrh