• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
a u čemu je razlika između njih,kaj to nije jedno te isto.....:scratch
poteznica je ono kaj u norodu zovemo kuka ..ustvari ovisi od dijela ljepe naše .
A toplig je uveženo smeće
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
neki dan bezveze počnem rastavljati vlatka , iskakao iz brzina i ja odmah navalio da raskopam mjenjač
sreća kada sam poskidao limariju prije nego što sam počeo skidati cijevi od hidraulike i otvarati kutiju mjenjača provjerim rad brave , smiješno , skoro nikako da nije ni imala funkciju
eto sada moram samo naštelovati bravu , ujedno ću i da naštelujem kočnice kada sam već došao do njih jer sam ih dosta potrošio u branju kukuruza , baš sam ih često koristio a imam osjećaj da su one ferode koje sam kupio lošijeg kvaliteta
od sada sve stvari nosim na nitovanje u jednu radnju koja se bavi time , imaju po meni izuzetno kvalitetan materijal , daleko bolji nego ovo od rusa što se kupi
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
dule pa ovo i nije baš nešto pretjerano duboko :shock:

evo ja malo prije sklopio vlatka , iskakao mi iz više brzina i ja navalio da rasklopim mjenjač kao budala
sreća pa sam primijetio prije nego što sam počeo da skidam cijevi od hidraulike da je u pitanju brava , odnosno jedan vijak koji drži polugicu se otpustio i brava se razštelovala
usput naštelujem kočnice , pretresem signalizaciju , malo podesim trag prednjih točkova i još neke sitnice
uglavnom ponovo spreman za rad :prayer:
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
dubina je preko trideset cm samo ugao iz kog sam slikao je takav da se bas najbolje ne vidi inace kad se pogleda sa strane viri samo cep, inace pre neki dan sam hteo da malo dostelujem bravicu menjaca kad ono prethodni vlasnik zavario polugicu sa navojima, verovatno mu proklizao navoj a on odmah aparat i zavario, nego da li mozda ima da se kupi posebno samo polugica
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
kupnja vladimirca

gledao po oglasima i nasao jednog.t-25 91 godiste.odradjeno oko 3500 rh.(jel to puno radnih sati?).vlasnik trazio 1500 eura.najzad ga spustio na 1250 e.a treba mi samo kao ispomoc za imt 542...drljanje,spricanje,nesto malo oranja i transporta...uglavnom da se spasem stalnog prekapcanja prikljucaka...vlasnik kaze da traktor nema mane
sta mislite?
ranije sam isto jedan gledao (postavio sam i njegove slike ovde)al su ga prodali vec.pa sada imam nameru da kupim ovaj... recite mi na sta da obratim paznju kad budem otisao da ga gledam...hvala unapred na pomoci.


Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
dubina je preko trideset cm samo ugao iz kog sam slikao je takav da se bas najbolje ne vidi inace kad se pogleda sa strane viri samo cep, inace pre neki dan sam hteo da malo dostelujem bravicu menjaca kad ono prethodni vlasnik zavario polugicu sa navojima, verovatno mu proklizao navoj a on odmah aparat i zavario, nego da li mozda ima da se kupi posebno samo polugica

neznam , nisam vidio da se prodaju nove a svaki tokar može lako da je napravi
čak i bez struga može da se napravi brusilicom i aparatom :mrgreen:

@strongboy
pa ovaj sa slike izgleda pristojno
ma nema tu šta puno da se gleda , ja sam davno rekao gledati samo da je što jeftiniji

, sve ostalo se lako sredi
 

damekVTZ

Član
Tu od
25 Sij 2011
Poruka
57
Bok ljudi!!! Susijed nedavno kupio vlatka (uspio sam ga nagovorit) i danas je prvi put orao, i problem. Izbacije iz brzine. Dal zna netko šta bi moglo biti. Govorio mi ujak da je to bilo i sa našim i da su to složili neki mađari za nekin 100 DEM u ono vrijeme, al nisu htijeli reč što je. Molim vas dal bi htijeli pomoć je ovi svakakvi mehaničari nemaju pojima o vladeku. Pozdrav svima iz međimurja!!!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
prvo nam moraš odgovoriti na neka pitanja da bi imali predstavu o čeu se radi

1-jeli iskače iz samo jedne odredjene brzine ili iz svih ?
2 iskače reduktor ili mjenjač ?
3 možeš li kada je ugašen traktor prešaltati brzinu iako je kvačilo pušteno ?
4 (vezano za pitanje 3) koliko treba da pritisneš papuču da bi mogao da prešaltaš (ugašen traktor)?
 

damekVTZ

Član
Tu od
25 Sij 2011
Poruka
57
Iskače iz svake, čak iskače i iz skupine sporohodnih brzina al ne svaki put. A kad izbaci teško je ubaciti u brzinu. A za ovo s ugašenim neznam, pito sam ga al mora isprobat. Nedavno je bila mijenjana lamela pa možda ima to kakve veze. Njegov ima jednu ručicu mjenjača a moj je sa dvije onaj stariji, pa mi je kod njega malo drugačije. A pitanje za moj, u kojoj brzini je najbolje orat jednu brazdu 12˝? Hvala, pozdrav!!!
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
verovatno je u pitanju bvravica menjaca posto iskace iz svih brzina tj.bravica ne zakljucava menjac, nastelujte bravicu pa probajte
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
i ja tipujem na bravu , što kod njih i jeste problem u većini slučajeva
ali da bi bio siguran mora odgovoriti na pitanje 3 i 4
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
damekVTZ, sto se tice oranja ja sa mojim orem sa plugom 16" negde 1 a negde 2 ,zavisi od tezine zemljista
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
eto , ne bi ja bio ja kada ne bi našao primjedbu :vragek:

mislim da je lim gdje je rupa za bolcn prilično tanak , bar da si zavario po jednu podlošku da se ojača taj dio da se bolcn usled trzaja ne istrgne

i još nešto , zašto ti je bolcn (odnosno tačka kačanja) ovoliko udaljena nazad , tako se gubi upravljivost jer pri jačim potezanjima traktor uvijek pokušava da se ispravi u odnosu na prikolicu što daleko otežava skretanje pri većoj vučnoj sili
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
komso dobra zamisao samo je malo slaba , tj. mogao si to odraditi od plocevine debljine bar 15mm, i sto kaze Savo sto je kraca poteznica to je lakse upravljati
 
V

VOJVODJANIN

Guest
eto , ne bi ja bio ja kada ne bi našao primjedbu :vragek:

mislim da je lim gdje je rupa za bolcn prilično tanak , bar da si zavario po jednu podlošku da se ojača taj dio da se bolcn usled trzaja ne istrgne

i još nešto , zašto ti je bolcn (odnosno tačka kačanja) ovoliko udaljena nazad , tako se gubi upravljivost jer pri jačim potezanjima traktor uvijek pokušava da se ispravi u odnosu na prikolicu što daleko otežava skretanje pri većoj vučnoj sili


Savo u pravu si za debljinu materijala.To je pravljeno dok nisam bio upoznat sa snagom traktora, mislio sam tona, tona i po to će izdržati.Međutim može on da potegne mnogo više, pa ću i ja praviti novu poteznicu.
Duletu ovo samo kao smernica, a nedostatke ispraviti...:partyman:
 

damekVTZ

Član
Tu od
25 Sij 2011
Poruka
57
1. Iskače iz svih brzina.
2. Iz reduktora ne iskače svaki put al iskače.
3. Kad je traktor ugašen nemoguče je ubacit u brzinu kad je kvačilo pušteno.
4. Papuču je treba skroz do kraja stisnut da se može prebacit u brzinu.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
brava 99%

gledaj kako radi polugica koja pokreće bravu i na njoj ima vijak za regulaciju , e njega podešavaj tako da (na ugašen traktor) treba pustiti otprilike 1/3 kvačilo i da je tu granica mogućnosti šaltanja
vjerovatno šipka prolazi pored utora
 
M

mpergar1

Guest
brava 99%

gledaj kako radi polugica koja pokreće bravu i na njoj ima vijak za regulaciju , e njega podešavaj tako da (na ugašen traktor) treba pustiti otprilike 1/3 kvačilo i da je tu granica mogućnosti šaltanja
vjerovatno šipka prolazi pored utora

alooo ljudi evo mene,,,komp mi zablokiro pa zaboravio lozinku,,,,ja samm pergar, a sada sam mpergar1,,,čujemo se
 

Najnoviji postovi

Na vrh