• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

M

mpergar1

Guest
naručio kod mirka iz Otoka sve gumice za hidrauliku 200 kn,,jel zajebancija da sam promijenim gumice naonom razvodniku ili kak se već kaže,,kod desne noge ima ručicu za hidraulik,i za kipu,,molim pomoć i opis posla,,,znam da sam negdje na forumu čitao al me već oči zabole i nemrem naći,,,,hvala!!!!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
zavisi šta hoćeš da uradiš
na samom razvodniku nema puno gumica i stvari za mijenjanje , imaš dvije gumice i dva dihtunga , razvodnik pretežno pušta na gumice koje se nalaze na kugli od komande , te gumice mogu da se zamijene i da se ne skida razvodnik , znači na licu mjesta skineš onu pločicu sa 6 vijaka i ispod nje su kugle od komande , povadiš te kugle zamijeniš gumice i sve vratiš nazad , to je posao od nekih 10-15 minuta

ali ako hoćeš da skidaš cijeli razvodnik van onda moraš da skineš sve cijevi hidraulike sa njega , a da bi skinuo cijevi moraš prvo skinuti patos , a da bi odvrnuo razvodnik sa nosača smeta ti kutija akumulatora (kod nekih modela) jer nemožeš da dopreš do vijaka koji drže sam razvodnik
u prevodu malo veći sex ali ništa strašno

ali ja bih tebe nešto drugo pitao , gdje tebi pušta razvodnik i šta bi ti prepakivao
samo da imaš na umu ako pada hidraulika nećeš ništa dobiti zamjenom gumica i dihtunga , to mene veze sa radnim stanjem hidraulike
 
M

mpergar1

Guest
ma curi baš na onim gumicama koje se videna razvodniku mislim da samo njih trebam promijeniti,,probat ću sam kad veliš da to i nije neki sex,,,,ali me muči drugi problem,,,ne znam jel si čitao moje prijašnje postove kad mi je puklo uho na hidrocilindru,,,,e to je zavareno,,ali izgleda od prevelike sile dizanja mi je propišao i cilindar na mjestu gdje ona cijevčica vodi ulje na dno cilindra,,e tamo pušta da li bi to laik kao ja mogao da promijeni ili da idem na sigurnu varijantu,,usput ne znam koje ulje je u hidraulici,,da li bi pogriješio kada bi pomiješaomotorno i hidraulično ulje?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
one dvije ručice koje izlaze iz razvodnika imaju i mandžetne tu na sebi , te mandžetne su samo da ne ulazi prašina i ostalo smeće , isopd njih su prave dihtajuće humice , znači ovo nije teško za zamijeniti

isti slučaj i sa cilindrom , te gumice čak možeš zamijeniti i na licu mjesta , odvrneš ona 4 glavna vijka koji drže cilindar na okupu , malo razmakneš glave i ta cjevčica se izvuče na stranu , ona ulazi u obje glave po nekih 10tak milimetara , e skineš nju i tu imaš gumice i podupirače
znači gumica ide prema ulju a podupirač (ona plastična podloška, mada ja tu stavljam bakarnu jer plastičnu zna da ispljune) ide sa vanjske strane

znači gledajući cjevčicu ide ovako

gumica,podupirač cijev podupirač,gumica
------------------------------------------------------

'si skont'o ?

inače svaki ruski traktor je konstruisan da i laik može da ga popravi , pogotovo vladimirac :prayer:
jer u vrijeme proizvodnje ovih traktora nije bilo savremenih servisa sa svim elektronikama i dijagnostikama :rolfer: čak je i majstora bilo deficit jer su se bavili nekim drugim posleratnim stvarima ;)
 
M

mpergar1

Guest
one dvije ručice koje izlaze iz razvodnika imaju i mandžetne tu na sebi , te mandžetne su samo da ne ulazi prašina i ostalo smeće , isopd njih su prave dihtajuće humice , znači ovo nije teško za zamijeniti

isti slučaj i sa cilindrom , te gumice čak možeš zamijeniti i na licu mjesta , odvrneš ona 4 glavna vijka koji drže cilindar na okupu , malo razmakneš glave i ta cjevčica se izvuče na stranu , ona ulazi u obje glave po nekih 10tak milimetara , e skineš nju i tu imaš gumice i podupirače
znači gumica ide prema ulju a podupirač (ona plastična podloška, mada ja tu stavljam bakarnu jer plastičnu zna da ispljune) ide sa vanjske strane

znači gledajući cjevčicu ide ovako

gumica,podupirač cijev podupirač,gumica
------------------------------------------------------

'si skont'o ?

inače svaki ruski traktor je konstruisan da i laik može da ga popravi , pogotovo vladimirac :prayer:
jer u vrijeme proizvodnje ovih traktora nije bilo savremenih servisa sa svim elektronikama i dijagnostikama :rolfer: čak je i majstora bilo deficit jer su se bavili nekim drugim posleratnim stvarima ;)

hvala savo sutra se bacam na poso,ja sam u kompletu dobio4 komada od21 mm 2 kom 40 mm-2 tanke od75 2 debele od 75,e sad ima i dvije plastične podloške od 75,i dvije od 40,mislim da nisam dobio one plastične podupirače za cijevčicu pošto imam 4 kom gumica od 21 mm,,,mogu li iskoristiti stare plastike iliti podupirače?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
može ako nisu oštećeni , ako su oštećeni radije stavi bakarne platnice jer za nešto veće nema prostora

e to plastično su podupirači za klip i klinjaču , trebalo je u kompletu da dodju i dva mala za cjevčicu
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
obavezno spusti poluge do kraja da izadje ulje iz klipa, da nebi ostao klip pun ulja pa ce da ti curi kad ga otvoris
 
M

mpergar1

Guest
može ako nisu oštećeni , ako su oštećeni radije stavi bakarne platnice jer za nešto veće nema prostora

e to plastično su podupirači za klip i klinjaču , trebalo je u kompletu da dodju i dva mala za cjevčicu

savo puno hvala,,uz tvoju pomoč ja ću doktorirati na vladeku,ovo znanje prenosim svom prijatelju koji isto ima vlatka a nema pojma ko ni ja ,,u za njega sam pravi mehaničar,,,u stvari sam telac za to,,,,ali da sam dosta naučio sa foruma,jesam,i to je prava stvar kad imaš nekoga koga možeš pitati za savjet,da objasni!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
savo puno hvala,,uz tvoju pomoč ja ću doktorirati na vladeku,ovo znanje prenosim svom prijatelju koji isto ima vlatka a nema pojma ko ni ja ,,u za njega sam pravi mehaničar,,,u stvari sam telac za to,,,,ali da sam dosta naučio sa foruma,jesam,i to je prava stvar kad imaš nekoga koga možeš pitati za savjet,da objasni!

..........a ne neplati :lol:
samo zeznuo si se , ja naplaćujem :finga::rolfer:
zezam se ;) i ja kada sam kupio vlatka bio sam kao telac , a prvi problem sa hidraulikom mi je bio tako strašan da mi trebalo da riješim 3 dana
sada su već drugačiji pogledi na kvarove :supz:

ne znači mu ništa dali je klip spušten ili podignut , uvijek će biti ulja u njemu

može da podigne poluge do kraja , ugasi traktor pa onda prebaci ručicu u prisilno spuštanje i ručno spusti poluge ali opet će ulje da dodje u drugu komoru
ako već hoće da uhvati ulje onda otpoji oba crijeva i stavi u neku posudu , podigni rukama poluge par puta gore dole i uhvatit ćeš ulje
 
M

mpergar1

Guest
cilindar ,rastavljen prepakiran,isproban na stolu,,,naterali pritisak do 200 bara onda su se počeli širiti ona 4 šarafa šta drže cilindar na okupu,,,definitivno idu jači,,,nego da li se negdje može smanjiti pritisak,,jelrecimo kod ferge hidraulik diže kad ne može on stane i nikom ništa a na mom vlatku puca doljnji nosač cilindra,,e sad bi ja smanjio pritisak da se to više ne dešava..na koliko bara je optimalni pritisak tj neka granica,,,,normalna da se dižu priključci,,jednoosovinka puna drva itd na koliko su vaše makine naštelane?POZDRAV!!!!
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
http://i42.tinypic.com/2j5b59z.jpg, danas zamenio dihtung pvp

http://i41.tinypic.com/23lf6vr.jpg, naravno sve funkcionise kao i pre

cilindar ,rastavljen prepakiran,isproban na stolu,,,naterali pritisak do 200 bara onda su se počeli širiti ona 4 šarafa šta drže cilindar na okupu,,,definitivno idu jači,,,nego da li se negdje može smanjiti pritisak,,jelrecimo kod ferge hidraulik diže kad ne može on stane i nikom ništa a na mom vlatku puca doljnji nosač cilindra,,e sad bi ja smanjio pritisak da se to više ne dešava..na koliko bara je optimalni pritisak tj neka granica,,,,normalna da se dižu priključci,,jednoosovinka puna drva itd na koliko su vaše makine naštelane?POZDRAV!!!!



Uploaded with ImageShack.us,evo druze ovde tije sve receno
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
cilindar ,rastavljen prepakiran,isproban na stolu,,,naterali pritisak do 200 bara onda su se počeli širiti ona 4 šarafa šta drže cilindar na okupu,,,definitivno idu jači,,,nego da li se negdje može smanjiti pritisak,,jelrecimo kod ferge hidraulik diže kad ne može on stane i nikom ništa a na mom vlatku puca doljnji nosač cilindra,,e sad bi ja smanjio pritisak da se to više ne dešava..na koliko bara je optimalni pritisak tj neka granica,,,,normalna da se dižu priključci,,jednoosovinka puna drva itd na koliko su vaše makine naštelane?POZDRAV!!!!

nema porebe da diraš te vijke koji drže cilindar , 200 bara je nezdravo mnogo , najviše ti treba 130-140 bara i sve ćeš normalno raditi
čak i sa 100 bara možeš normalno raditi osim sa najtežim priključcima

ako ti je 200 na traktoru pod hitno to smanjuj :blackeye
 
M

mpergar1

Guest
nema porebe da diraš te vijke koji drže cilindar , 200 bara je nezdravo mnogo , najviše ti treba 130-140 bara i sve ćeš normalno raditi
čak i sa 100 bara možeš normalno raditi osim sa najtežim priključcima

ako ti je 200 na traktoru pod hitno to smanjuj :blackeye

a morat ću nema druge,,,sad će zima ,,ugrijem garažu,,,uz vašu pomoć,,,,naravno ja bi to platio al tek kad se negdje nadjemo,,kilu dvije nije bitno,pokoje pivce,i to jeto ne !!!!!
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,656
pozdrav svim rusoljubcima

evo slika mojih mezimaca i sorry savorisu, mislim da sam mu poslal sve skupa kao odgovor.
dogodi se, pogotovo dok se malo ne naviknem na sve...

 
Posljednje uređivanje:
V

VOJVODJANIN

Guest
Juče sam prvi put radio sa mehaničkim utovarivačem za stajnjak, i tek sada sam shvatio koliki je nedostatak reverzera na mom traktoru.
Izgleda da će se morati montirati pod hitno.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Juče sam prvi put radio sa mehaničkim utovarivačem za stajnjak, i tek sada sam shvatio koliki je nedostatak reverzera na mom traktoru.
Izgleda da će se morati montirati pod hitno.

a šta sam ja svojevremeno pričao ovdje o mjenjaču sa jednom ručicom ? a ? :mrgreen:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,656


nadam se da ćete me sad "ozbiljnije" shvatiti, ali trebalo mi je par minuta da skužim kako slike idu gore...
eto to bi bila moja ergela, vladimirci u paru, i dajc za šminku
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
napokon danas otisao da pogledam vladimirca... dopao mi se na prvi pogled ;)
slab mu akumulator jedva okrene motor...pa su ga vukli 533-kom na kome je bila prikacena 4 krilna drljaca a na drljacama dve tri vrece psenice za setvu...a sajlu zavezali za ram drljaca:partyman:kako bi ferac povuko,tako mu se prednji kotaci dizali u vis...a ovaj sto je sedeo u vladimircu palio ga u drugoj brzini...naravno da kompresija nece dozvoliti da se tockovi okrenu...nismo ga upalili...al sve jedno traktor mi se dopao i kupio sam ga zajedno sa dvobrazdnim plugom za 1150 eura.na traktoru nema zadnje staklo.fabricke su mu gume,prvi vlasnik,uredni papiri...traktor dosta ocuvan.proizveden 1992god...nigde nije mastan...nije opran niti sminkan;).godisnje radio svega 0.5 ha.plug skoro pa novi...nisam uspeo da ga poslikam zbog zurbe.vlasnik mi dao i blatobrane prednjih kotaca,topling polugu za plug...kuku za prikolicu...neki kardan...jednu kesu rezervnih dihtunga i gumica sto je dobio prilikom kupnje traktora...i to je to :)
srecan sam sto sam ga kupio,a tu srecu delim sada sa vama.
napravio sam jednu sliku samo dok je bio jos u njegovo dvoriste... a bice jos slika.:)


Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh