• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
pozdrav svim rusoljubcima

evo slika mojih mezimaca i sorry savorisu, mislim da sam mu poslal sve skupa kao odgovor.
dogodi se, pogotovo dok se malo ne naviknem na sve...

je li ovo zeleno dt-20, koje je godiste
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
je li ovo zeleno dt-20, koje je godiste
ima i DT u imenu ali stoji ovako - DeuTz :blackeye

@strongboy
čini mi se kao dobar pazar , kad aga pališ na gurnu ubaci u 5-6 , u 2 neće upaliti ni sa dekompresorom , jednostavno velika redukcija mjenjača
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
ima i DT u imenu ali stoji ovako - DeuTz :blackeye

@strongboy
čini mi se kao dobar pazar , kad aga pališ na gurnu ubaci u 5-6 , u 2 neće upaliti ni sa dekompresorom , jednostavno velika redukcija mjenjača
predpostavljao sam da ga nemogu upaliti zbog toga... ali ja ga sutra zelim probati upaliti sa akumulatorom od 55 ah.e sad...kojim redosledom da idem? traktor nije upaljen od proljeca...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
redoslijed
ubaciš akumulator ,sjedneš u njega ,zaverglaš i upališ
rus je to :vragek:
kod mene je cijelu godinu bio akumulator od 36ah i palio je osim po većim mrazevima , tada stvarno nije mogao
to je bio prelazni period dok nisam kupio odgovarajući akumulator , sada je 76ah i dovoljan mu je pošto je i alnaser i motor u perfektom stanju , pali kao mina
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
redoslijed
ubaciš akumulator ,sjedneš u njega ,zaverglaš i upališ
rus je to :vragek:
kod mene je cijelu godinu bio akumulator od 36ah i palio je osim po većim mrazevima , tada stvarno nije mogao
to je bio prelazni period dok nisam kupio odgovarajući akumulator , sada je 76ah i dovoljan mu je pošto je i alnaser i motor u perfektom stanju , pali kao mina
a ono...dekompresor...ili...koliko da dodam gas...ili pali ko auto bez gasa...?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Samo da vas podsjetim da loš akumulator sjebe alnaser , a loš alnaser akumulator .
Ja bi njaprije pogledao taj alnaser ...ima u njemu dosta godina ..i zavrijedio je pola sata pažnje .
Ako sumnjaš u gorivo bolje ga šlepaj nego ubijaš gore spomenuto .
Dekompresor je da se koristi ...dekompreosrom štediš i alnaser i akumulatro ..nemoj se frajerisati da ga plaiš bes dekopresora .
A ti radi kako hočeš tvoj je, jebemise
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
samo da vas podsjetim da loš akumulatro sjebe alnaser , a loš alnaser akumulatro .
Ja bi njaprije pogledao taj alnaser ...ima u njemu dosta godina ..i zarijedio je pola sata pažnje .
Ako sumnjaš u gorivo bolje ga šlepaj nego ubijaš gore spomenuto .
Dekompresor je da se koristi ...dekompreosrom štediš i alnaser i akumulatro ..nemoj se frajerisati da ga plaiš bes dekopresora .
hvala. kako sam totalni laik sa vladimircem, ja bih uradio rdosledno kako mi vi kazete...jer stvarno do sada sam vladimirca video samo iz daljine...i to svega nekoliko u svom zivotu:roll:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
reman , ležajevi turbine, ulje u Vt , pritisak ulja u motoru itd.punjene akumulatora .
ulje u hidraulici ...
podesiti kočnice , lamelu , ulje u glavi volana ,prekontrolirati ventile..ma ima posla do prolječa.
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
reman , ležajevi turbine, ulje u Vt , pritisak ulja u motoru itd.punjene akumulatora .
ulje u hidraulici ...
podesiti kočnice , lamelu , ulje u glavi volana ,prekontrolirati ventile..ma ima posla do prolječa.
ma traktor savrseno koci...kad smo ga vukli na kamion(slep sluzba),a kako je bio malo daleko od puta, kad se traktor popeo na kosinu prikolice reko mi vozac da zakocim da prestavi sajlu...traktor nije se ni makao.lufta na volanu nema... neznam sta drugo da kazem o njemu...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
pun gas , povučeš dekompresor , verglaš dok okrene 2-3 kruga i zaleti se radilica , u momentu verglanja spustiš ručicu dekompresora , čim ''sastavi'' pusti gas i to je to
nisam znao da ovo pitaš
obrati pažnju na pritisak ulja da nije možda zakovao radni ventil i tjeraj

ima sitnica koje možemo izmišljati do sutra ali onaj ko nije tjerao rusa teško može pričati o njemu jer je to mašina sasvim različita od svih ostalih ''normalnih'' traktora
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
danas sam pokusao upaliti traktor...njegov je akumulator od 100 ah bio sasvim prazan.ako je juce(bilo toplije)malo davao znakove verglanja, danas(oko 2C iznad nule) nije uopste hteo da okrene.pokusao sam sa drugim akumulatorima od 36 ah,jedva je verglao(primer jedan krug pa stane...).onda sam stavio 55 ah.-isto.onda sam pokusao sa kablovima preko auta.u autu mi je 75 ah akumulator.tako sam vise puta upalio IMT-542...al sada,kad sam pokusao da upalim Vladimirca, nema nikakve znake da ima struje.ako odspojim kablove-upale se lambice na instrument tabli...u cemu je problem tu?
ujedno da pitam koja rucica za sta sluzi...
slika1:

Uploaded with ImageShack.us(znam samo da je br 3 rucica dekompresora)
Slika2:
(zelena strelica - rucni gas)

Uploaded with ImageShack.us
Slika3:
ovo mislim da je kontakt(ili ima jos koju funkciju?)...(1-ukljuceno;2-iskljuceno)

Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
i 130 Ah se bori ako je hladno :D. Napuni akumulator ili još bolje sva tri pa u paralelu, bar za prvo paljenje. Nebi bilo na odmet prekontrolirati sve spojeve od akumulatora do anlasera pogotovo sklopku mase i provjeriti i očistiti četkice anlasera. Sretno !
slika 1: 1 hidraulika - ruke za priključak ili kak več to ko zove... tam di se kopče plug tanjurača itd
______2 hidraulični izlaz za dodatni priključak
pozicije: skroz od sebe diže
__jedan korak prema sebi drži u trenutnoj poziciji
__još jedan korak k sebi prisilno spušta - tiska u zemlju
__skroz k sebi(može ići malo teže ako nije korišteno) plivajući položaj, priključak se slobodno pomiće gore
____________ili dolje ovisno o uvjetima u zemlji
ručica iza gasa je uključivanje kardana, uključen je kada je u poziciji 2
 
Posljednje uređivanje:

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
@vladimirec81 hvala ti puno.na slici 1,rucica 1 ima te polozaje koje si naveo.a rucica 2 se skoro i ne pomice:scratch...i sta znaci to hidraulika bocke...?
@puknuti slepao bih ga...al u koje polozaje da ubacim menjac...pojma nemam gde je prva a gde 6ta brzina,gde je spori hod,gde brzi hod a gde rikverc:oops:
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
@vladimirec81 hvala ti puno.na slici 1,rucica 1 ima te polozaje koje si naveo.a rucica 2 se skoro i ne pomice:scratch...i sta znaci to hidraulika bocke...?
@puknuti slepao bih ga...al u koje polozaje da ubacim menjac...pojma nemam gde je prva a gde 6ta brzina,gde je spori hod,gde brzi hod a gde rikverc:oops:

4---I
6---2
evo raspored brzina, naravno ne bi bilo lose da malo nadrukate gorivo na drukalcu, a ako je potrebno malo izluftirajte mozda ima vazduha u sistemu i naravno prekontrolisite spojeve na alnaseru ,akumulatoru i probaj da ga verglas direktno na alnaser mozda su spojevi na bravici korodirali, ako mu je slaba masa onda slabo vergla

Uploaded with ImageShack.us, ova rucica ti je dekompresor povuces je prema sebi i onda verglas kad se zauka gurnes je napred i mora da upali
 
Posljednje uređivanje:

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
mjejnjač ti ima 2 ručice i to ti je super stvar. ona manja prednja je reverzor.
ručica lijevo - brzine unapred, ručica desno - brzine unatrag, s tim da ova puzajuća brzina I je samo za napred neovisno o reverzoru. Veća ručica mjenjača ima 4 brzine i odabir brze spore. Skroz napred (tam di su veče rupe na limu oko ručice) lijevo brze , desno spore.

Paljenje vladeka po zimi ti je nauka . Svaki dolazi do svojeg načina metodom pokušaja i promašaja... e da imaš i grijače u glavi cilindara. oni ti se aktiviraju kad ti je ključ zakrenut na pola puta između stop i paljenje, upali ti se lampica na tabli. druga s lijeve strane. korisna stvar prek zime :D . Ali prvo ga treba zavrtiti, nikaj bez toga.
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kak se to šalta u praksi ..kontaš ,čovjek u sjedečem položaju je jako slab povlačiti ručicu ljevo desno?
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
@dulebtp a gde je 5ta brzina?
ovako znaci:kad ga budem palio na guranje... manju rucicu ubacim u hodu unapred a onda ovu vecu prvo u brzi hod(od sebe levo-brzi hod),i onda skroz ka sebi levo u 6toj brzini. jel sam dobro skuzio?
a taj reverzor se salta isto sa stisnutim kuplungom jel da?:roll:
znam da zvucim smesno...al sta da radim kad ne znam,a ne zelim da nesto pogresim i shebem... e da...gde je ta drukalica za gorivo?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
6-sta bude previše ..stavi negdje u 2-3
drukalica je ustvair AC pumpa .
Oprosti ali ti ne znaš osnovne stvari i bilo bi pravo čudo da nešto sjebeš ili netko najebe kod šplepanja .
Ako ima tko u blizini kamion posudo šlep štangu
 

Najnoviji postovi

Na vrh