• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
6-sta bude previše ..stavi negdje u 2-3
drukalica je ustvair AC pumpa .
Oprosti ali ti ne znaš osnovne stvari i bilo bi pravo čudo da nešto sjebeš ili netko najebe kod šplepanja .
Ako ima tko u blizini kamion posudo šlep štangu
savo kaze da na guranje pokusam u 5-6...ti kazes 2-3,on kaze da u drugoj nemoze nikad i nikako da upali pa ni sa dekompresorom....
e sad,ja priznajem da sam totalni laik sto se tice vladimirca....razumeo sam da je drukalica AC pumpa... al u ovom mom skromnom iskustvu od nekoliko sati danas sto sam ga posmatrao,tu AC pumpu nisam primetio(verovatno sto mozda izgleda drugacije nego na IMT-u.a iskreno nisam ni znao da je ima i da ce zatrebati za drukanje...:D.jos na pocetku sam napomenuo da sam vladimirac video svega nekoliko puta u zivotu i to najblize 50tak metara od mene:rolfer:
sada znam da su moja pitanja i vise nego smesna... al koga da pitam ako ne Vas...i najzad imajte u vidu da neke vase reci ja i tesko razumem...pa pokusavam da to protumacim na pravi nacin....a ni prevod sa makedonskom na hrvatski nije bas jednostavan jer ima termina koje se sasvim drugacije nazivaju kod vas a drugacije kod nas...al ipak, i pored svih jezicnih barijera,ja ovde naucim puno toga.ono sto ne znam naucim
a onim sto znam naucim nekog drugog.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Da mogu teleportirao bi se dolje ..ali ne mogu .
Ni šlepanje nije bezazleno ...ja priznajem nisam nikad šlepao vladu ..ali kad imaš nekog iskustva onda kod popuštanja kvačila odmah procjeniš jel ide ili ne .
Nadalje , ako šlepaš u premaloj brzini postoji mogučnost da prokližu kotači .ako ovaj povlači ko sivonja vlado se zbaci ko maldi ždrebac i ode vlado na krov .
Ako je prevelika može oštetiti pogonsku grupu ili kvačilo .
Paljenje preko kablova isto zahtjeva određen oprez i pravilo pristupanja povezivanju .
Možeš ti reči da si to radio 100 put ali 101 dođe do problema , štete a i ozljede .
pumpica , ac , drukalica je označena strelicom na slici , nalazi se na VT pumpi

odvineš dio označen strelicom i povlačiš /guraš dok ne čuješ negdje u sistemu cik-cik ---ustvari čuješ otvaranje prelivnog ventila ...Moraš pumpati sve dok to ne čuješ ..ili čuješ kako se gorivo sljeva natrag u rezervoar ..ovisi u kakvom je stanju ponekad treba i do 30 x povlačiti .
Udri muški ne boj se , nemožeš pretjerati .
Kad misliš da si završio uvrni je natrag kako je bila .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
ajmo iz početka :scratch

raspored brzina ti je u rasponu od 1-6 , s'tim da imaš i dvije (radne,spore,zamašne, različito ih nazivaju) koje nemogu ići u rikverc i nezavisne su od položaja ručice reverzera

prednja ručica (ispred mjenjača) ti je ta ručica reverzera , njeni položaji su
naprijed-neutral-nazad

ručica mjenjača ti ima ovaj raspored (stari i noviji modeli imaju razlike u položajima brzina , zavisi jeli normalna ili usporena prva) uzećemo da je tvoj sa ''normalnim'' mjenjačem mada ne bih rekao


brzohodno - sporohodno
2.4---------I.II
ler
5-6----I----1.3

znači nema podjele prva spora,prva brza , nego imaš rspored brzina kao na recimo autu , od 1-6
e da bi vozio prvom moraš ručicu mjenjača sasvim naprijed pa desno da ubaciš u sporohodne , onda ručicu vratiš prema sebi pa ubaciš desno u prvu , recimo i treća ti ej na istom mjestu samo gore reduktorom ''otkucaš'' brzohodnu
znači istom ručicom šaltaš i mjenjač i reduktor , ali kada ubaciš reduktor u brze recimo , on tu ostaje iako ručicom se vratiš u desno do sredine i vratiš prema sebi da ručica udje u mjenjač

mada mislim da je kod tebe ovaj raspored ali to skoro nije ni bitno da bi ušao u štos za početak

3.4----I.II
5.6----1.2

a ko ga upali na šlepanje u drugoj čak i sa dekompresorom a da traktor iza sebe nema ništa od priključaka ili prikolicu ja pojedem cijelog vladimirca :finga:
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
@savoris,@puknuti... sad mi je vec jasno:)ovo sa AC pumpom bez ovog objasnenja ne bih nikad prokuzio...gde se nalazi :).al sada bice lako ;) hvala
a ovo sa brzinama... toliko sam se zaneo razmisljajuci o tim brzinama,da i kad zazmurim ja vidim menjac vladimirca ispred mene:rolfer:.sad se prisecam onog universala 445 sto sam gledao,bio sa jednim menjacem.preko istog menjaca su isle i spore i brze brzine.ovo je nesto slicno.sa istim menjacem saltaju se i spore i brze brzine.shvatio sam.a poslikacu sutra menjac da bi videli o kom se modelu radi.al najbitnije za mene da sam shvatio stos ovog menjaca.jasno mi je sada..HVALA:prayer:
sutra poslikam menjac...:partyman:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
nema potrebe da slikaš mjenjač , ja sam već vidio o kojem modelu se radi , jedina nedoumica je koji je par zupčanika za prvu brzinu u njemu , ali dok ga dotjeraš razotkrit ćemo i to
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
nisam ga uspeo upaliti ni danas:(.preokupirala me kvaka na vratima...nije se htela zatvarati a ako se zatvori nece da se otvori.pa sam je rasklopio sredio je,i namontirao.sad radi super.za to se vreme punio akumulator.sa traktorom je bio akumulator 100 Ah...kako mi je punjac samo 5 A,treba mu vise od 20 sati da s enapuni...a ja nisam imao tolko vremena.vec sam ga namontirao nakon 3-4 sata punjenja.i sad desava se sledece-DAM KONTAKT,UPALISE PRVA(NARANDZASTA) LAMPICA (SKROZ DESNO).OKRENEM KLJUC U SMERU KAZALJKE NA SATUI UPALI SE DRUGA (CRVENA) LAMPICA ODMAH DO NJE.KAD NASTAVIM SA OKRETANJEM KLJUCA ,CRVENA SE LAMPICA UGASI(a mislim da se i prva lampica ugasi,al nisam sasvim siguran), AL TRAKTOR NECE DA VERGLA:madmana:
ocistio sam kontakte kod alnasera...kontakte mase...al opet isto.
pokusao sam direktnim spajanjem na alnaser.pa kako je akumulator bio tako reci prazan,motor nije hteo da zavergla.povukao sam dekompresor,motor je okrenuo...cuo sam da se okrece.nakon nekoliko pokusaja, akumulator opet prazan...(uzeo sam ga veceras da bi ga sutra napunio kod autoelektricara).
e sad moje je pitanje, zasto kada okrenem kluc na poziciju za startovanje, nema nikakve reakcije...sta bi tu moglo biti po sredi?
a evo slike menjaca i jos neku slikicu ...sada vec malo opranog od blata ;)vladimirca

Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
ili akumulator ili prekidač mase , zna i on da zeza , pogotovu ako je traktor duže stajao , oksidiraju kontakti
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
uzmi bilo koji drugi akumulator naravno ispravan i probaj direktno na alnaser da ga palis ,uzmes kablove i minus stavis na sraf kojim je pricvrscen alnaser na motor a plus na plus od alnasera i onda probas preko alnasera da ga startujes
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
uzmi bilo koji drugi akumulator naravno ispravan i probaj direktno na alnaser da ga palis ,uzmes kablove i minus stavis na sraf kojim je pricvrscen alnaser na motor a plus na plus od alnasera i onda probas preko alnasera da ga startujes

e jel nemaju rusi plus na masi???
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
koja komplikacija oko paljenja jednog manjeg traktora.....:madmana:

ako je dugo stajao, netroši vrijeme na paljenje akumulatorom......treba ga napumpati na pumpi i povući sa drugim traktorom, samo ćeš tako prvi puta uspjeti, a drugi puta ako sve štima, upalit će na akumulator.......prvo to probaj........i ako nisi siguran, kako ti je već netko iskusan spomenuo, najbolje da uzmeš štangu za šlepanje......

i ako nebude upalio, kojim slučajem, dok ga vučeš pogledaj jel baca dim na auspuh, tako ćemo znati jel uopće dobija gorivo u motor, jer od stajanja filteri zapeknu i pri ponovnom pokretanju nakon stajanja jave se ti problemi.......
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,657
je li ovo zeleno dt-20, koje je godiste

godište 56., evo i slikica iz bliza




navodno je to u jednom dijelu predak vladimira, rusi su poharali nacrte od dajca kad su oslobodili njemačku...pa izmislili svoj traktor...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,657
i jedan osvrt na strongboyyov novi traktor...
ako ste dobro pogledali papučicu od kvačila vidjet ćete da taj traktor nije praktično niš ni radil...znači zapekal je skroz naskroz...
ace pumpu će morati otvoriti i ošmirglati vjerojatno sve skupa jer ju ne može ni pomaknut...
na akumulator neće upaliti ni da mu stavi 1000 ampera, jedino kaj mu preostaje je 6 brzina i vuci ako treba i tri kilometra dok ne upali, niš mu se neće dogoditi.
prilikom vuče podigni dekompresor i gledaj auspuh dok ne prodimi onako bijelim dimom jako, nakon toga spusti dekompresor i za metar-dva traktor će raditi ko urica
to sve je rekao i savoris da ne ispadne da ja otkrivam toplu vodu, al to je tak i nikak drugačije, na rusu sam već više od dvadeset godina.

inače moj stari nick je bio DADAC, međutim kad je crko stari komp obrisalo se sve (to je tak kad zaboravite zapisati lozinke), i ako se vratite u početak ove teme vidjet ćete da je moj vladimir prošao više od 20 000 radnih sati, a mogu vam reći da smo on i ja odlučili napasti i još koju tisuću više...
eto, još jednom pozdrav svima
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
hvala svima.e sad mozete zamisliti sta bih ja uradio bez vas....stajao bi mi traktor do proljeca...a ja ne bih znao sta i kako da ga upalim....najzad,citajuci postove o vladimircima na ovom forumu, ja sam se i odlucio kupiti vladimirca.i pord toga sto ga jos nisam upalio, znam da nisam pogresio sto sam ga kupio;)
sutra cu pokusati da ga upalim na guranje. a sto se tice menjaca...znaci trebam ga ubaciti reverzorom u levo(hod napred),onda menjacem prvo skroz napred pa levo(brzi hod),onda skroz nazad levo(to bi bila 6 brzina jel da),gasa do pola i..... krecemo.kad se malo zaleti pocinjemo postupak paljenja na guranje, t.j. vucom ...podignuti dekompresor nakon zadimljavanja auspuha vratim dekompresor, i....trebao bi upaliti...
da napomenem da sam danas napumpao na AC pumpu.na pocetku nije htela, al nakon nekoliko pokusaja polako se pokrenula i pocela pumpati.tako da je AC pumpa razradjena...
HVALA VAM jos jednom svima,sutra podnesem izvestaj ;)
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
Samo mali dodatak: Kad teraš pumpicu na AC pumpi i sve se odzrači čuje se kapanje goriva natrag u rezervar. ako je slučajno povukel zrak kad je zadnji put radil treba odzračivanje ponoviti 2 ili 3 puta. nikakva druga odzračivanja na pumpi ili dizama nisu potrebna. I još nekaj kod paljenja gas slobodno do poda :drinkers:. držim fige da ti danas upali!
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
,na masu je spojen minus samo ime ti kaze

ma bravo:idea:
neka vozila su imala plus na masi (samo me jebe pamčenje , ali mislim rusi)
a što tebi u riječi masa, govori da je to minus ???
masa kaže samo da je to nešto masivno,teško (željezno),oklop, kučište itd.
pa je vjerojatno iz toga izvedena riječ masa

EDIT sad sam pogledao u orginal upute za ursusa335, i on ima plus na masi ???
sad jedino neznam ko je u pravu jer sam imao isti traktor i zasigurno znam da mu je minus na masi,
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
čitam i da ne poznam vladimirca rekao bi da palite spejs šatl :rolfer:
smanjite nagađanje nego ''trgni'' taj traktor i tjeraj , što manje nagađamo sve bolje po rusa , samo očekujem kada će neko provaliti da ga prvo treba spojiti na računar da se očita dijagnostika :rolfer:
imajte na umu da je on konstruisan prije mnooogo godina uz minimum tehnologije i uslova tako da on isto tako zahtijeva minimum za rad

ja samo postavljam dva pitanja
ima li nafte ? - ima
ima li klipova u motoru ? - ima , onda mora da upali
 

Najnoviji postovi

Na vrh