• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
@firemanpeter....tomica bi trebao ici van dvorista...jer necu i nemogu vise orati baste susjedima, a niko se ne seti da plati;),sad nece za njega biti posla uopste.zadnih nekoliko godina odkako sam kupio imt,sluzio mi je samo za transport do njive duvana i od njive.a pre neki mesec sam kupio renault4 samo za te potrebe...pa ce tomica izgubiti i taj posao ;).naravno, necu da ga prodam posto-poto.vec onu po meni realnu cenu.ipak sam tomicu cuvao i pazio.nisam se izivljavao nad njim.a onaj ko ce ga kupiti,imace super traktorcic.
@stefanmkd... pa gde si bio ranije dok sam se cudio kako da upalim mog vladimirca:rolfer:.a imam i tomicu ,pa bi sve izgledalo kao na tom videu:supz:
@savoris...sad nemogu ga tako isprobati,nije namontirana kuka.vlasnik mi je dao demontiranu.sada da malo razgledam da vidim kako se moze namontirati:scratch
al cu prvu priliku da snimim video klip pa da pogledas koliko to dimi moj vladko.
a jel se nemoze to osetiti u recimo oranju?(mada gledajuci poluge,malo ni tu mi nije jasno kako ide podesavanje pluga jer nema one stranicne granicnike koje idu od recimo blatobrana prema poluzi,kojim se regulise zahvat prve brazde)...
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
probacu sve ovo kad orem sa vladimircem...;).ne sumnjam da je tako,al eto to nisam znao.zato smo tu.da naucimo po nesto a i o necemu da druge poducimo.
danas sam upalio vladimirca.bio parkiran na nizbrdici u dvoristu, pa sam ga lako upalio,provozao se do njive da vidim kako je niklo zito.na povratku put uzbrdan,i ja nagazio vladka...u 6toj.dimi celo vreme kad je pun gas.ne bas previse kao kad dodajem gas al ipak...vidi se crni dim...izgleda da cu morati potraziti one postove o stelanju pumpe koje je savoris pomenuo.a probao sam ga upaliti i na alnaser.kljucem nece ni da okrene(verovatno kontakt brava ne funkcionise).kad probam na alnaseru, onda se cuje samo zvuk alnasera...a ne i okretanje motora.bilo da podignem dekompresor ili da otpustim, cuje se isti zvuk-okretanje alnasera a ne i motora...
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
a kako spajaš direktno ?
spajaš dolazni kabal sa akumulatora sa onim malim ili velikim kontaktom ? treba sa malim
može biti da ti je čak i automat zakovao od stajanja što bi ja prije posumnjao

uzmi ispitnu lampicu (ili bilo kakvu drugu sijalicuod 12V) i spoj je jednim krajem na masu a drugim na onaj mali kabl koji dolazi na alnaser , i tada probaj zaverglati na ključ, ako lampica zasvijetli brava je dobra nevalja automat
a ako lampica ne svijetli pri okretu ključa onda nije dobra brava ili kablovi do i od nje
probaj ovo ništa te ne košta
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,717
par slikica iz "života" mog vladimira, možda strongboy dobije kakvu ideju...

pb060607.jpg

By darijus at 2011-11-16


pb060608.jpg

By darijus at 2011-11-16


pb060609.jpg

By darijus at 2011-11-16


pb060610.jpg

By darijus at 2011-11-16


pb060611.jpg

By darijus at 2011-11-16

ovim plugom orem u većini slučajeva bez špere, ali desni španer mora biti, ne toliko u normalnoj brazdi, već kad se oru zadnje brazde i izrezuje jarak (mi to zovemo kalanje-kad su svi kotači u odoranom jarku

i u vezi paljenja, možda da najprije proba promrdati stopicu od plusa na automatu, ona zna od stajanja nekako zapeći i onda ne probija s brave dolje, čak neće ni direktno kad ga probaš spajati. to kaj vergla samo automat, a ne ukapča motor je ili ovo moje gornje ili je riknuo bemix.

a za pojačano dimljenje, probaj pitati prijašnjeg vlasnika kad je zadnji put štelao ventile (ili nikad, ili majstor koji zna sve o imt-u, a niš o rusu...)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
@darijus
nema veze ta mala stopica ima li spoja ili ne ako spajaš direktno nju sa dovodom ''velikog +'' na alnaser

a što se tiče pušenja , vladimirac (čitaj ruski traktori) nisu osjetljivi na zazor ventila (osim da nije pretegnut da ventil ostaje otvoren)
ja sam moga vladimirca vozio godinu dana sa ventilima naštelovanim od oka bez kontrolnih listića , sklapao kasnu uveče a traktor mi trebao rano ujutru i zna se , nisam mogao naći ventilere pa naštelujem od oka
i tako ostalo godinu dana
nema veze dali je 0.2-0.3 ili čak cijeli milimetar , rusima to ne mseta (mnogo)

prije će biti da mu puši usled toga što je motor predoziran pa nemože sve da sagori a ima veću potrošnju
 
B

Bobo

Guest
Vrati mu rucku u srednji polozaj... I nece ti se zabrazdjivati?

Kako ti se pokazao ovaj plug? Nigdje se ne mota?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
daj nemojte više lupati sa time da ne trebaju španeri u oranju , ajde da ga vidim koji će orati u mom kraju bez španera gdje u jednoj njivi ima 6 vrsta (tipova) zemlje ,ja ga odma u dupe poljubim
i da ga vidim ko će da zabrazdi gdje je bočni nagib na desno pa ti onda svaki početak brazde kriv kao banana
nemojte se zamajavati sa teoretskim i praktičnim stvarima :madmana:
može i bez španera ali u idealnim uslovima

i ajde sada @bobo pošto si započeo raspravu o oranju bez španera prebaci ovo u ''kako naštelovati plug'' :axe:
nemoj da prljamo meni najdražu temu na forumu :butthead:
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
540
par slikica iz "života" mog vladimira, možda strongboy dobije kakvu ideju...

ovim plugom orem u većini slučajeva bez špere, ali desni španer mora biti, ne toliko u normalnoj brazdi, već kad se oru zadnje brazde i izrezuje jarak (mi to zovemo kalanje-kad su svi kotači u odoranom jarku

Zanimljivo rješenje za španere lanaca. I mene muče oni križni pa bih ih prebacio sa strane. Zašto je nosač lijevog španera drugačije napravljen od desnog? Ovaj poklopac na reduktoru za kojeg je pričvršćen desni nosač se može prilikom montaže španera slobodno skinuti i staviti duži šarafi ili on nešto drži unutra? Može koja slika lijevog nosača španera da vidim za što je i kako je učvršćen. hvala
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,717
bobo, plug je mina, to je inače imt 10 cola niski, ništa nisam praktično dirao na njemu, jedino sam dao naklepati lemeše. sad je već jedno pet godina star.
 
B

Bobo

Guest
Razocarat cu te kad ti kazem da to nije original IMT, vec samo kopija... zato i pitam kako si s njim zadovoljan...

Ovo IMT-a nije vidjelo :(
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
ne bih rekao da je ovo dobro rješenje za španere pri ovom podešenju visine traktora
osa donjih kugli u polugama i osa prednjeg kačanja španera MORAJU biti zajedničke inače imat ćete brdo problema sa kidanjem španera

ako malo bolje pretražite temu naći ćete i mnogo boljih rješenja za tu visinu traktora
evo recimo od člana VTZ
IMG_3014.jpg
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,717
tajo pajo, lijevi španer je moja prva izmišljotina, takav je bio i desni, međutim s vremenom se je izvukao jer sam malo šparao na materijalu, pa sam smislio novu kreaciju koja radi savršeno. samo staviš duže šerafe, onaj dekl neće otpast sam dok to mijenjaš. imam i lijevog takvog, samo mi nikad lijevi ni netreba pa je i stari dobar...

savoris, imao sam prilike vidjeti "majstora" koji je naštelao vladimira onak kako se štela imt, pa znam o čemu pričam, nije baš sto posto istina ono kaj ti kažeš, smeta mu i kod paljenja i kod dodavanja gasa ako je krivo naštelan, tj ako se štelaju ventili u krivoj točci.
s druge strane si potpuno u pravu, jer na mom zelembaću (dajcu) se klackalica odšerafila i izmakla s ventila a on je i dalje radio i još k tome vukao frezu za sobom dok nisam izišao van s njive i pronašao kvar. zašerafio sam klackalicu nazad i udri dalje bez štelanja ventila.

pa sad ti budi pametan....hehehe

Razocarat cu te kad ti kazem da to nije original IMT, vec samo kopija... zato i pitam kako si s njim zadovoljan...

Ovo IMT-a nije vidjelo :(


ovdje je zemlja aluvij, tj riječni naplav, dakle fini pijesak kao onaj za zaribavanje žbuke, i ja nemam nikakvih problema s plugom, i živo mi se fućka jel imt il nije, na to ne patim ni 2 %, bitno da dobro ore.
orao sam preko 40 cm duboko i to cjeline i nigdje se nije ravnao iza mene, bio je na štoretu, bio je na 558 i na težim tlima i opet su ljudi rekli da je plug vrhunski, prema tome...kvrc!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
B

Bobo

Guest
Pitao sam zato jer ih je puno njuskalo pomotanih... s vremena na vrijeme se pojavi pokoji a ima ih i u mom kraju dosta van centra, pa sam zato pitao, kako se vladimir s njim ponasa. kopije se teze vuku nego originali, pa me to zanimalo.

S obzirom kakvu zemlju radis i dobra vucna svojstva vladimirca, nemas brige, kako i sam pises. kod mene ima i zutulje i praulje, stvarno svega, pa se zato znaju i desavati problemi.

ne zamjeri, samo me zanimalo
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,717
ne bih rekao da je ovo dobro rješenje za španere pri ovom podešenju visine traktora
osa donjih kugli u polugama i osa prednjeg kačanja španera MORAJU biti zajedničke inače imat ćete brdo problema sa kidanjem španera

ako malo bolje pretražite temu naći ćete i mnogo boljih rješenja za tu visinu traktora
evo recimo od člana VTZ
IMG_3014.jpg



ako bolje pogledate VTZ-ov izum i moj, vidjet ćete da je to isti vrag, samo malo drugačije zapakovano.
naime, ja ne koristim donju kuku tako da sam ruke hidraulike stavio u niži položaj i tome prilagodio desni španer (ne i lijevi) a to najbolje znam po tome jer mi u svim položajima visine hidralulika drži jednako našpanato, dok lijevi radi na principu što je niže spuštena hidraulika to je on jače našpanat...
eto, priznajem da je VTZ-ov masivnije i jače izveden, sličan je i moj bio prvobitan ali sam ga polomio, ovog sam istestirao na sve načine i drži...

Pitao sam zato jer ih je puno njuskalo pomotanih... s vremena na vrijeme se pojavi pokoji a ima ih i u mom kraju dosta van centra, pa sam zato pitao, kako se vladimir s njim ponasa. kopije se teze vuku nego originali, pa me to zanimalo.

S obzirom kakvu zemlju radis i dobra vucna svojstva vladimirca, nemas brige, kako i sam pises. kod mene ima i zutulje i praulje, stvarno svega, pa se zato znaju i desavati problemi.

ne zamjeri, samo me zanimalo


ne zamjeram ništa, ljudi smo, a moj savjet ako kupujete plug glasi:

NOVI JE JEFTINIJI OD BILO KOJEG POLOVNOG!!!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
@savoris tacno tako sam pokusavao.spajao sam one dve velike spojeve na alnaseru.malu zicu nisam dirao.dao si mi super ideju.sutra probam to.
@darijus hvala na sugestiji u vezi spanera.a to sto kazes o stelovanju ventila...sobzirom kakav ga vlasnik imao,(sada vec moj) vladimirec, ne verujem da je ikada video majstora,a nije imao ni potrebu jer je vlasnik "pokusavao" da snjim godisnje poora svega 0.5 ha...a kako se nije nikako mogao nauciti kako se radi sa vladimircem,oranjem i poloprivredi uopste (penzionisani policajac),placao je drugim traktoristima da mu pooraju tu njivu.cak zadnju godinu traktor nije bio ni upaljen.(dok ga vlasnik pokusavao upaliti ,ja sam razgovarao sa jednim njegovim susedom,i sve sto mi vlasnik rekao, susjed je skoro isto meni ispricao.a policajac ko policajac, nije u dobrim odnosima ni sa kim od njjegovog komsiluka).
@savoris ovo od kolege VTZ,izgleda mi puno jace i sigurnije.i uposte ovako sa spanerima, izgleda bas pravo...onako kako smo navikli da izgledaju poluge i uopste zadnji kraj traktora.a ono sa ukrstenim lancima na poluge.....:rolleyess:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
imam isti takav plug koji vučem sa 533, samo nemam točak.......i dosta dobro radi.......njega još koristim za oranje vrtova, a i lagan je za vući.....
 

Najnoviji postovi

Na vrh