• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,662
evo par slika kad su plugovi već bili zakopčani...


pb110004x.jpg

By darijus at 2011-11-21

pb110005.jpg

By darijus at 2011-11-21

pb110015a.jpg

By darijus at 2011-11-21

pb110018z.jpg

By darijus at 2011-11-21


pb110020.jpg

By darijus at 2011-11-21



jedna odozdola da se vidi klirens traktora

pb110017k.jpg

By darijus at 2011-11-21



dvije iz plastenika

pb110025.jpg

By darijus at 2011-11-21
pb110027y.jpg

By darijus at 2011-11-21


i za bobu šećer na kraju
pb110008.jpg

By darijus at 2011-11-21
pb110016.jpg

By darijus at 2011-11-21


temperatura prava ruska, od -4 do -3 cijelo vrijeme!!!

ukupno druženja 4 i pol sata s mojim vladimirom...
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
pb110025.jpg

temperatura prava ruska, od -4 do -3 cijelo vrijeme!!!

Jel šljem pri ruci kod oranja u plasteniku? ;)
I sigurno je rus uživao na ruskoj temperaturi, ali traktorista ne znam baš:(
 
B

Bobo

Guest
Sto secer na kraju? Plocica na plugu? Imao sam priliku uzeti ih bar 30 "cistih" i ne znam ni ja zasto nisam uzeo kad mi se nudilo...

A ovo za dubinu zmam da je moguce, vladimir ima ogromnu poteznu moc, samo po meni je njegov hidraulik dosta neprecizan za oranje. moguce je da nekome i radi dobro, al u vecini slucajeva koej sam ja vidio to bas i nije TO, kak bi se reklo...
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
super oranje ;),nego kako si izdrzao na traktoru na tako niskoj temperaturi:scratch,zar nije to moglo malo ranije...bar dok nije bilo snega?
a ovo oranje u foliji...ne smes stati jer ce auspuh napraviti rupu na najlonu:rolfer:
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Sto secer na kraju? Plocica na plugu? Imao sam priliku uzeti ih bar 30 "cistih" i ne znam ni ja zasto nisam uzeo kad mi se nudilo...

A ovo za dubinu zmam da je moguce, vladimir ima ogromnu poteznu moc, samo po meni je njegov hidraulik dosta neprecizan za oranje. moguce je da nekome i radi dobro, al u vecini slucajeva koej sam ja vidio to bas i nije TO, kak bi se reklo...

nikako mi nije jasno bobo što stalno spominješ neprecizan hidraulik???
pa zar ti kad oreš plug stalno držiš na hidrauliku ili što???

ja koliko se razumijem u hidraulik i oranje, to nema veze , koliko ja znam, zar se dubina oranja i "plivajuči"položaj ne štima duljinom toplig veze, a s tim preko pete pluga i sama dubina oranja
 
B

Bobo

Guest
Dubina oranja bi se trebala stelati finom hidraulikom traktora... dakle, otpor zemljista se prenosi na plug i preko osjetila na traktoru (ili top link poluga ima feder, ili donje poluge imaju) i tako se regulira dubina oranja.

Ako produzis top link toliko da se plug "vozi na peti" neces se naorati, jer plug kao takav nece htjeti u zemlju, a i prednja brazda ce ici plice nego zadnja.

Svi manji traktori (Torpedo, ursus, IMT i slicni) prilikom oranja bez braznog tocka nose plug na hidrauliku i na taj nacin im se povecava potezna moc, tj "grip". ako se koristi brazni tocak, ili je izrazen pluzni djon nan jivi, hidraulika "pliva" i traktor ne iskoristava svu mogucnost finog hidraulika.

Mnogi novi plugovi uopce nemaju petu na plazu a i plazovi svih radnih tjela su iste duzine i opet se dubina oranja stela...

Plivajuci polozaj moze raditi jako fino, ali smao na zemljistima koja imaju izrazen "pluzni djon" pa plug ne tezi ici dublje od toga... Druga opcija s plivajucim hidraulikom je brazni tocak...

Vladimirec (koliko sam upucen) nema fini hidraulik, vec se stela hod cilindra koji podize donje poluge i kako sam citao po forumima da na nekim traktoriam to jako dobro radi a na nekima ne... Sad jel to do korisnika il do traktora ne znam...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
i džaba ti ono famozno štelovanje pluga i oranje bez španera ako ti je potrebna ''precizna hidraulika'' :finga:
ako ne trebaju španeri onda ne treba ni ona famozna ''precizna hidraulika'' , dovoljno je samo digni-spusti

ruski traktori su na sasvim drugačijem konceptu , on MORA da provuče plugove kako si zamislio jer je velika vučna sila nešto što oni sa preciznom hidraulikom ne poznaju :vragek:

izvini bobo morao sam :mrgreen:
 
B

Bobo

Guest
Nema problema... samo kolegi ilegalcu odgovaram na pitanje koje mi je postavio...

Ni ja ne korisitm "finu hidrauliku" od kako imam tocak na obadva pluga. Preporodio sam se a za moje zemljiste imam dovoljno vucne sile i bez fine hidraulike.


Al moras priznat da bi ti zivot bio laksi da imas bar neku opciju stelanja vucnog otpora hidraulike na vladimircu. nekad terba i plitko orati ;)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
samo evidencije radi moram da kažem , neki vladimirci umaju ugrađene i fine hidraulike , znači postoje modeli i sa tom ''kockom'' ispod sjedišta i onim lijepim ručicama pored sjedišta

e sad , dali je to bila opcija na zahtjev ili nadoplatu ,neznam
ali vidjao sam u katalozima da i to ima

da nebi ispalo da lažem evo i dokaza

084.gif


087.gif
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
nevidim kakav bi bio problem to rusima napravit, čak bi u tom slučaju bila i bolja od imt i dajca, jer bi utom slučaju radila dvosmjerno,i gore i dolje
dok kod ostalih mi možemo samo dizati gore, a kad je spušteno on sam može se diči

teoretski i sa tupim lemešima bi morao orati
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
pb110020.jpg

By darijus at 2011-11-21
temperatura prava ruska, od -4 do -3 cijelo vrijeme!!!

ukupno druženja 4 i pol sata s mojim vladimirom...[/QUOTE]

E, ova slika se može nazvati ZIMSKA IDILA. Bravo! :supz:
 
B

Bobo

Guest
ikakav problem im to ne bi bio za napraviti, ali ipak mislim da fini hidraulik mora raditi u plivajucem polozaju, jer ako ima i potisni u tom slucaju fini hidraulik gubi smisao i nema se preko gega prenositi otpor zemlje preko poluzja na traktor...

Dovoljno mi govori da je savo to vidio samo u katalogu, znaci da to nije cesta oprema na tim traktorima...

Veci VTZ-i su imali fini hidraulik u serijskoj opremi ako se ne varam?


No nije ni bitno. Vladimirec standardni kakav je moze (teoretski) orati bez lemesa, jer i sad ima potisni hidraulik. A kako rekoh, ako je potisni hidraulik u igri, fini gubi sav smisao, jer je poluzje kruto i nema se preko cega prenositi otpor, tako da fina hidraulika nece znati je li traktoru tesko ili nije.
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
@bobo
ipak izgleda da je do traktoriste a ne do traktore...stelanje pluga je tako reci umetnost izgleda...bez razlike sto ja svoj plug stelujem po mom... kod mene plug ide i okrece zemlju savrseno a traktor ide sa lakocom potrosnja minimalna,nema zagrevanja...a kad pogledam u plug vidim samo kako cas ode ka peti cas ka poluzi...naravno to je minimalno...al to je znak da plug ne pritisce traktor a ide lepo u zemlju...verovatno tako nastelan plug i kod vladimirca bi trebalo biti ono sto treba.onda bi taj plivajuci polozaj omogucio idealno oranje sa hidraulikom koji ima vladimirec.
to je moje misljenje
 
B

Bobo

Guest
Da, sve je to u redu, tvoj IMT se tako ponasa s plugom, ali kad dodjes na mekse zemljiste, plug svojom tezinom zeli ici dublje, al fina hidraulika na IMT-u to ne dopusta. Vladimirec ce orati jednako kao i IMT u nekom normalnom zemljistu, ali kao sto smo svi vidjel itvoje slike, ti imas izrazito laku zemlju za oranje, kao pjesak da ores ili pepeo, i tu se (koliko sam ja shvatio vladimirca) javlja problem, plug svojom tezinom zeli ici dublje i ode on koliko zeli, nema ga sto zadrzati, jer je hidraulika u plivajucem polozaju. a po pjesku svi nzam oda nema gripa i da ce traktor proklizavati...

zato ja pisem o finom hidrauliku, da bio bio na ovaj traktor ko kec na 11. bar ja tako mislim, jer je i u mom kraju zemlja vrlo lako obradiva, pa nema vladimirca koji ore bez tocka na plugu... Bas zato sto plug od jednom zna "potonuti" u laksem zemljistu.
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
Da, sve je to u redu, tvoj IMT se tako ponasa s plugom, ali kad dodjes na mekse zemljiste, plug svojom tezinom zeli ici dublje, al fina hidraulika na IMT-u to ne dopusta. Vladimirec ce orati jednako kao i IMT u nekom normalnom zemljistu, ali kao sto smo svi vidjel itvoje slike, ti imas izrazito laku zemlju za oranje, kao pjesak da ores ili pepeo, i tu se (koliko sam ja shvatio vladimirca) javlja problem, plug svojom tezinom zeli ici dublje i ode on koliko zeli, nema ga sto zadrzati, jer je hidraulika u plivajucem polozaju. a po pjesku svi nzam oda nema gripa i da ce traktor proklizavati...

zato ja pisem o finom hidrauliku, da bio bio na ovaj traktor ko kec na 11. bar ja tako mislim, jer je i u mom kraju zemlja vrlo lako obradiva, pa nema vladimirca koji ore bez tocka na plugu... Bas zato sto plug od jednom zna "potonuti" u laksem zemljistu.

videcu kako ce biti kad pocnem orati sa vladimircem...al fakat je da hidraulika fergusona je (a i ja se stime slazem)- neprikosnovena...precizna i jako ucinkovita...a to sto recimo pjeskovita zemlja ne daje otpor plugu....e tu ce pomoci ono sto sam ranije pricao o tome da plug ode malo na petu.znaci da vrh lemesa ne idebas pod tim uglom ko i obicno...vec plug malo zakosen ka petu lemesa.naravno ukoliko to tip zemlje dopusta.al u svakom slucaju
IDEALNO NESTO na ovoj planeti ne postoji ...;)
e da ...da se nadovozem jos malo... kako ne bi plug isao previse u zemlji,treba mu s epostaviti granica...a to kako sam skuzio radi se pomocu matice u obliku leptira na hidroulicnom klipu...ako sam krivo shvatio moja greska ondak ;)znaci kad plug dodje u plivajucem polozaju,nece mozi dublje nego sto je to leptirom ograniceno...a icice navise slobodno ko i kod imt-a.
jel sam u pravu?
 
Posljednje uređivanje:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,662
oranje s vladimircem je umjetnost u kojoj je potreban osjećaj za traktor, plug i zemljište na kojem oreš. ja osobno u oranju ne koristim plivajući hidraulik, nemam ni onaj leptirić na cilindru otkad sam ga polomio, a polomio sam ga jer sam stiso prema dolje, a on je bio prvi na putu...hehe, nisu se rusi ipak sjetili da ne stigne iskopčati hidrauliku prije nego što se polomi taj leptirić, tj. on je samo za držanje visine plivajućeg položaja.
dakle, pod osjećajem podrazumjevam da kad ga u pola metra zaorem na punu brazdu izvršim još jednu ili dvije korekcije i vozim dalje bez da me zanima kaj ima iza mene. dakle, oranje u tvrdom, neutralnom položaju, a ne plivajućem. osnovno je da vlado to vuče bez dimnih efekata, bečanja motora i proklizavanja, i to ti samo od sebe diktira dubinu oranja.
plivajući se pak koristi kod brane, freze, tanjurače, malčera i sijačice jer te strojeve poštelaš na gornjoj poteznici (toplinku) i opet si miran
...da, nekad sam imal i roto-kosu pa i za nju ide taj najdonji položaj...
:gitarist::supz:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
nemam ni onaj leptirić na cilindru otkad sam ga polomio, a polomio sam ga jer sam stiso prema dolje, a on je bio prvi na putu...hehe, nisu se rusi ipak sjetili da ne stigne iskopčati hidrauliku prije nego što se polomi taj leptirić, tj. on je samo za držanje visine plivajućeg položaja.

ovdje griješiš , kad se aktivira taj ventil za donji položaj nema veze potežeš li ručicu na prisilno spuštanje , on jednostavno zatvori sve
to se moglo samo desiti u slučaju da ti je klip propuštao ili da taj ventil nije dobro zatvarao
kada je sve ok nema šanse da se šta polomi
 
Na vrh