• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
@ilegalac
griješiš

ne diže automatski silom hidraulike nego će se poluge dići samo , recimo točak na plugu ili plaz koji će da zadrži plug u istoj ravni



ni ovo nije tačno
plug nemože da ode preduboko , leptir kada pritisne ventil , poluge samo nemogu više da se spuste , mogu samo gore , dali silom pluga ili priključnog oruđa ili da ti komandom potegneš dizanje
samo automatsko dizanje neće se desiti

si siguran:roll:
zanimljivo ali sa samo jednom cakom na tom ventiliču bi dobili sistem kopiranja teren, tj dubine
nije mi jasno da to nisu mogli rusi skužit

jel imaš kakvu sličicu tog ventila, da on ipak nema tri položaja
recimo nešto kao hidro volan , može gurati napred/nazad i mirovati
 
B

Bobo

Guest
ventil je namontiran samo na cilindar a na klipnjaci je podesivi "okidac" tog ventila. kad "okidac" prilikom sustanja poluga dirne ventil, ovaj zatvori protok i poluge ne mogu nize od zadanog polozaja, ali posto je hidraulik u plivajucem rezimu rada, plug moze ici gore, ako zeli...



Najjednostavnije gledaj na to kao da ores s tockom, samo sto je ograniceno kretanje pluga prema dolje. Vrlo vrlo slicno oranju s tockom.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
klipm.jpg


znači
plava poluga je leptir

žuti krug je ventil

ervene linije su priključci ulja , crijeva

e sad , klip je recimo u plivajućem položaju i slobodan je protok ulja , spušta se dok plava poluga leptira ne djeluje na žuti krug (ventil)
u tom momentu taj ventil koji je do tog momenta bio otvoren pretvara se u JEDNOSMIJERNI ventil i zatvara odlazak ulja iz donje komore klipa prema razvodniku , znači klip nemože više dole

e sad , ako mi povučemo klip nagore , sam vakum koji se pojavi u donjoj komori automatski otvara ventil koji odmah postaje ptoročan u obje strane
ILI , ako potegnemo komandu razvodnikom DIZANJE , sila ulje zelene strelice će momentalno da otvori oet ventil i načini ga protočnim sa obje strane

znači kada leptir pritisne ventil , onda se ventil koji je do tog momenta bio otvoren sa obje strane i ulje je moglo ići u oba smijera pretvara u jednomisjerni ventil koji ne dozvoljava izlaz ulja iz donje komore a moguće je da ga otvori , ili sila vakuma , ili potisak od strane razvodnika prema donjoj komori

e ono što sam malo prije pričao o zbiru pritisaka , znači ako je ventil (taj na klipu radni) zatvoren a mi nosimo priključak od recimo 500 kila , pritisak će u donjoj komori biti (recimo) 150 bara , obzirom da iz donje komore ulje nema kuda a mi mu u gornju komoru dodamo još 150 bara , pritisak će u donjoj komori da se udupla (skoro udupla , oduzmite zapreminu kllipnjače)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
dakle ako puca lepririć ondak je žuti ventil u kurcu ili propuštaju brtve na klipu
pucanje leptira nema veze jel ti na silu guraš priključak u zemlju ili nosiš teški priključak
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
ima veze baš iz ovoga prvoga što si rekao , gumice u klipu su dva podupirača a u sredini ''O'' ring , ima i on svoje krajnje pritiske ;)
i u ventilu su O ringovi ali bez podupirača
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
kako se podesavaju kocnice na vladimircu?super koci al desna ide malo dublje.kako da ih nastelujem da obje propadaju isto.a ljeva koci bolje.
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
"Finu" hidrauliku smo utvrdili, :D možemo sad nešto drugo ali opet vezano sa uljem? Kako vam se pokazalo grijanje kabine pomoću ulja koje prolazi kroz usku rupicu pa se znoji i muči i tako grije sve oko sebe. ja to još nisam probao na svom, ali sam skeptičan da to može bilo što zgrijati.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
moraš skinuti ona dva dekla iznad kočnica , a do njih da bi došao moraš skinuti pod od kabine
ispod tih poklopčića imaš maticu ključ 27 osigurana drugom ključ 19 , e tu podešavaš visinu papuče

a sa prednje i zadnje strane imaš po jedan vijak , vijak je ključ 14 a matica ključ 19 , e tu se šteluju krajnji oslonci pakne , odnosno krajnji položaji pakne , jedan vijak je za kočenje prema naprijed a drugi za prema nazad
ako si u mogućnosti da pročitaš cijelu temu , negdje sam detaljno objasnio kako se šteluju kočnice
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
moraš skinuti ona dva dekla iznad kočnica , a do njih da bi došao moraš skinuti pod od kabine
ispod tih poklopčića imaš maticu ključ 27 osigurana drugom ključ 19 , e tu podešavaš visinu papuče

a sa prednje i zadnje strane imaš po jedan vijak , vijak je ključ 14 a matica ključ 19 , e tu se šteluju krajnji oslonci pakne , odnosno krajnji položaji pakne , jedan vijak je za kočenje prema naprijed a drugi za prema nazad
ako si u mogućnosti da pročitaš cijelu temu , negdje sam detaljno objasnio kako se šteluju kočnice

pod od kabine?:supris: nije li to malo prekomplicirano za mene:rolleyess:
znaci desna papuca kad pritisnem silazi dublje od lijeve i manje koci.ova lijeva blokira tocak a desna malo slabije blokira...odnosno trazi jaci i dublji pritisak na papucu.
a jel se pod da skinuti nezavisno od cele kabine?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
pod se skida lako pošto je iz više dijelova

ma nije uopšte problem , skineš onaj lim koji je iznad ručice blokade diferencijala i onaj što stoji vertikalno iznad te ručice i ide do sjedišta

onda imaš daleko bolji pristup , ja na mome doštelujem kočnice i da ne skidam patos ali se svi vijci lako odvrću
a ti pošto prvi put rasklapaš nakon duže vremena čisto sumnjam da možeš iz te pozicije imati snage da otpustiš matice koje su vjerovatno zapekle , veoma je tijesno za rad ako ne skidaš pod

provjeri u tome što slabije koči ima li masnoće okolo pakne i doboša , da nije propustio neki od semeringa pa ulazi ulje iz mjenjača ili bočnog reduktora
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
odustao od stelovanja kocnica...traktor dobro koci...u pooredjenju sa mojim IMT542,koci daleko bolje...pa sam ostavio kocnice takve kakve jesu,a u nedostatku mog iskustva sa tim stvarima ;)
da se ja navratim opet startovanje motora...tek danas primetio da kljuc ne ukljucuje starter ako je reverzer u radni polozaj.kljuc startuje samo ako je reverzer u leru...al opet,i kad vergla to je jako jako sporo...recimo napravi pola krug,pa stane, pa prebaci opet jedan krug pa opet stane.... povlacim dekompresor,al razlike nema nikakve....a kad ga upalim na guranje, kad povucem dekompresor dok motor radi, opet nema nikakvih promena...motor radi kao i pre povlacenja dekompresora...
o cemu se radi ovde..?.:roll:
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
mozda ti je poluga deompresora otkacena pa nema funkciju, ispod sistema vazdusnog hladjenja ti se nalazi poluga dekompresora pa pogledaj dali su obe polugice zakacene

Uploaded with ImageShack.usznaci ovde gde sam obelezio zutom
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
razgledao sam gde ide i sta povlaci rucica dekompresora...video sam tu polugu.pokrece se kad je povucem i pomera dva pipka.... kad je vratim, vrate se i oni.sutra poslikam kako radi to...posto sam dobio i uputstvo za odrzavanje i rukovanje traktorom, od onoga sto sam mogao razumeti jer je napisano na bugarskom, shvatio sam da se dekompresorom moze i ugasiti motor...u nekim izuzetnim situacijama.a kod mene nece da se ugasi...pa sad mi se postavlja pitanje dali dekompresor funkcionise na mom vladimircu...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
nema potrebe da slikaš , znam u čemu je problem vezano zao je jedan od dva moguća problem , ili oba
ili ti je potošena osovinica koja podiže
ili su razštelovani ventili

za početak , skini tu polugu koja pokreće one dvije klackalice , skini i obje te klackalice (njih drži vijak na ključ 12) i samo povuci napolje klackalicu
e kada izvučeš klackalicu na osovinici , na njemom prednjem dijelu vidjećeš da je osovinica zarezana , e tu ćeš i primijetiti da je jedan dio tog zareza potrošeniji u odnosu na drugu stranu
samo navari taj ćošak , najbolje sa CO2 i lijepo obrusi

ako ovo ne pomogne , ili osovinica nije ni potrošena onda moraš naštelovati ventile i radit će 100%

eto i mi koji mislimo da poznamo vladimirce zaboravili smo na uslovni prekidač od mjenjača :lol:

e još da ti olakšam , ako nemožeš da odvrneš onu klackalicu dekompresora koja je iza alnasera , lakše ti je da skineš onaj zaštitni limić koji je ispod cilindara nego da skidaš alnaser
skini onaj poklopac iza ventilatora i skontaćeš o čemu pričam
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
:lol: a ja se bas cudio....zasto nekad okrene motor...a nekad ne...a inace to sto kazes o ventilima.... i to dimljenje je mozda zbog toga...a akumulator pun...kao nov(proveren kod autoelektiricara i napunjen),zasto onda tako mlitavo vergla...predpostavljam zbog ne ukljucivanja dekompresora....a zar ne bi okretao lakse pa makar i ne koristili dekompresor?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
nebi se štel citirat, ali nisam li pred nekoliko stranica predložil da se pogledaju ventili...

i vjerojatno je problem s dekompresorom kao što kaže savoris, a vratit ću se opet onoj prokletoj stopici od plusa na automatu koja voli zafrkavati, pa traktor zvuči kao da nešto riba u motoru dok vergla i nema snage...
automat dol, wd-40 nutra i sve stopice razradit i promjenit podloške...banalno, al jednom u dve godine ja to moram na svom radit inače niš od paljenja...ta plus stopica se jako grije kad se duže vergla i jednostavno u kombinaciji s vlagom radi kušlus (čitaj pizdariju).

to ti je tri a ne dva kak veli uvaženi savoris:rolleyess::rolleyess::rolleyess:
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
Darijus: u pravu si sto se tice automata ja to odradim pred svaku zimu komplet alnaser skinem i sve podmazem, a sto se tice dekompresora verovatno su u pitanju osovinice
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
dvije stvari su vezane za NErad dekompresora

ali dekompresor je na ovome vremenu jako potreban samo za prvo paljenje , ako se motor zagrije , znači upališ ga na guranje i on odradi samo minut , posle toga mora paliti na alnaser i bez dekompresora ako je sve u redu , znači zanemarimo dekompresor

nema tu šta da se puno misli oko alnasera , pregledaj kontakte kako čovjek već reče i otvori pregledaj četkice
ja bih prije posumnjao u četkice da su zapekle i radi samo na dvije umjesto na sve 4
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
ondak.... sutra izvadim alnaser i odnesem ga autoelektricaru...kad ga on pregleda i ja ga vratim na traktor, onda cemo videti sta dalje...da pre toga ne cackam po dekompresoru....ma totalni sam laik u svemu ovome...nisam nikad vidio raskopljeni alnaser...:oops:,volim poljoprivredu...traktore... al nisam nista naucio...a i nisam imao od koga ni na cemu...svo vreme sam imao samo mog tomicu a on se (hvala bohu),nikad nije pokvario...kao ni IMT u ovih 3-4 godina kako ga imam.
zato nemojte mi se smijati sto sam ovolika neznalica:prayer:.al kad imam vas...nebojim se bilo cega u vezi mog vladimirca :gitarist:
a da uvek zaboravim da pitam...ona sajla sto ide od motora do brojaca radnih sata...kako originalnu ne mogu nigde da nadjem, jel mozda pase od nekog drugog traktora?
 

Najnoviji postovi

Na vrh