• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
a da uvek zaboravim da pitam...ona sajla sto ide od motora do brojaca radnih sata...kako originalnu ne mogu nigde da nadjem, jel mozda pase od nekog drugog traktora?

šminkerski dodatak, a sposobna je razbiti cijeli onaj dekl ispred boš pumpe ako joj dođe...a došlo joj je vjeruj...i jedno uho di se šerafi boš pumpa mi je otkinula...tak da ja NEMAM više sajle:cry::cry::cry:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
pa možda bi od lade sajal i odgovarala , koliko se sjećam lade vrlo moguće da odgovara

@strong
e za ovo moje izlaženje na mraz da slikam u svoju listu poklona upiši još jedno pivo :lol: šalim se

ako več skidaš alnaser onda će ti veoma lako biti da skineš i klackalice dekompresora i samo vidiš u kakvom su stanju , znači posao od 5 minuta

da bi imao uvid evo ti i par slika od njih

pogledaj ovu klackalicu desno , na njoj se jasno vidi dio gdje je potrošena
slike su takve kakve su makro mod na fotoaparatu je samo reklama :oops: :madmana:

dsci0635r.jpg


dsci0636.jpg


dsci0639d.jpg
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
@savo
ma imas pivo i to hladno ko led:partyman:...mada bi sada crno vini vise grijalo :partyman:
sutra bice sarafanja:rolleyess:.pokusacu da izvadim i klackalice dekompresora.ovde kod mene je sve u POKUSAJU ;),naravno pokusacu i sa sajlom od lade :weedman:
hvala vam.sutra sto uradim, to i poslikam.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
samo obrati pažnji pri vraćanju klackalica na svoje mjesto da poluga klackalice bude zakrenuta u položaj kada je dekompresor spušten , znači polugica prema naprijed , nemoj na silu da je vraćaš nego mrdni malo lijevo-desno i rukom mora da udje nazad
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
znaci da klackalice vadim kada je dekopresor spusten...i istim ih redosledom vratim nazad.jel da?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
nije bitno u kojem položaju vadiš , vraćaš ih u spuštanom
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
nije bitno u kojem položaju vadiš , vraćaš ih u spuštanom
danas izvadio alnaser,i izvadio sam klackalice dekompresora.savo ...bio si u pravu...obje su bile na jednom kraju potrosene...navario ih obicnom elektrodom,jer nemam oksigen.onda isbrusio i vratio nazad.samo malo me bunilo to da kad sam ih vratio nazad, onako uni se pomeraju i rukom...predpostavljao sam da trebaju dati neki otpor kad ih pomeram unazad(simulirajuci povlacenje dekompresora).
a alnaser ostavio kod autoelektricara...kaze nije tako los,al da je bio pregrevan,a i imao neku luftu na vretenu...



Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us[IMG=http://img32.imageshack.us/img32/6884/dkp2b.jpg][/IMG]

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
grijači direkt na glavi :eek:
ja to sada prvi put vidim kod vlatka

jesu li ti grijači naknadno namontirani ili su bili fabrički ?
može li još neka detaljnija slika th grijača ?
imaš li grijač i na usisnoj grani sa gornje strane?

to što nema otpora nemoj da te mnogo buni , prilično je malo kretanje ventila na gore , moguće je da je i ventil bio otvoren (držala ga bregasta)
a može biti i da su razštelovani ventili pa dekompresor ih još uvijek ne otvara
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
ja prvi put otvaram ovo...grijace nisam ja montirao...verovatno su fabricki tako namontirani...a taj na usisnoj glavi...neznam,pojma nemam .neznam ni gde se nalazi to:roll:
a jel na drugim vladimircima ima na glavama predvidjeno za grejace?
 
Posljednje uređivanje:

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Kakvi su to grijači...kao na autu, ili...?
Dečki, možda je benzinac, nekak sumnjam da su baš za zimu spremni, završili u sunčanoj Makedoniji:mrgreen:
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
Traktorje težak 1800 kg +/- 100 kg ovisi o opremi s kabinom oko 2 t. Svi ovi noviji vladimirci s dva mjenjača imaju i malo drugačiju mašinu. grijači su direktni na glavama i klipovi su drugačiji s čela - imaju upuštene djelove za ventile. Dal su mjenjali kompresiju ili tak nekaj neznam.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
muhaničar
rasprava o težini je ovdje bila do iznemoglosti
evo ti podatak iz knjige koju imam , ovaj jezik ne razumijem pa neka neko dešifruje ako zna
teina.jpg


@strongboy
znači sa druge strane motora , na usisnoj grani , sa gornje strane imaš li grijač ?
nalazi se nekako paralelno sa asupuhom
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
Traktorje težak 1800 kg +/- 100 kg ovisi o opremi s kabinom oko 2 t. Svi ovi noviji vladimirci s dva mjenjača imaju i malo drugačiju mašinu. grijači su direktni na glavama i klipovi su drugačiji s čela - imaju upuštene djelove za ventile. Dal su mjenjali kompresiju ili tak nekaj
neznam.
procitao sam i ranije ovde da je vladko tezak oko 2 tona...al mi ne izgleda za toliko.recimo moj IMT 542 sa kabinom je tezak 2080kg,kad ga pokusam zanjihati, to je onako bas tesko...oseca se tezina...a vladka zanjisem bas lako...
onako "od oka" trebalo bi da ima oko 1600kg ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
muhaničar
rasprava o težini je ovdje bila do iznemoglosti
evo ti podatak iz knjige koju imam , ovaj jezik ne razumijem pa neka neko dešifruje ako zna
teina.jpg
Ok Savo, ali ja sam pital otprilike, znači 100 kg sim ili tam.
Tak i tak ide na vagu ;)
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
@savo
pogledacu sutra (jer traktor mi je na selu,a ja sam kuci sada u gradu),a u slucaju da nemogu da to primetim, poslikacu i postavicu da pogledas.
a kakos e grijaci proveravaju dal rade?jer one zice od grejaca su bile nekako labave
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
imaš više načina da provjeriš grijače , najbrži je da ih raskačiš i dovedeš direkt kabl sa + akumulatora , ako varniči onda je grijač ok

ovo nije najpouzdaniji način . kažem najbrži je jer odvrnuti grijače iz aluminijumske glave samo radi kontrole i nije baš lak posao
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
zbilja čudo neviđeno od grijača...pa tu su uvijek šibani smećem i visokom temperaturom (misilim na kablove)...a možda ima i grijač u karteru, to bi već imalo nekog smisla...:scratch
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
zbilja čudo neviđeno od grijača...pa tu su uvijek šibani smećem i visokom temperaturom (misilim na kablove)...a možda ima i grijač u karteru, to bi već imalo nekog smisla...:scratch
smecem da...al temperaturom:scratch,tu prolazi hladan zrak koji hladi motor...;)
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
A kvragu sad i s tih par kila sim tam nebitno... samo da prevedem: 1600 kg bez tekućina, 1750 spreman za rad. Mene opče nije briga kolko je teški, glavno da vuče dok nekaj zakopčam :supz:. Nebi više o kilama, nije zgodno :mrgreen:.
 

Najnoviji postovi

Na vrh