• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
na koliko se stežu ležajevi na klipnjačama a na koliko glavni na radilici na vladimirecu t25a1

tu baš nisam doma, čekamo savorisa...


a slučajno sam listao ovaj katalog koji je dostupan svima, i sasvim slučajno sam naletio na popis mašina s kojima vlado može raditi - mislim na originalne ruske mašine...i tako na stranici 99 ima mašina za berbu graha.
Help!!! Kako da nađemo tu mašinu???:?:
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
muhaničar
rasprava o težini je ovdje bila do iznemoglosti
evo ti podatak iz knjige koju imam , ovaj jezik ne razumijem pa neka neko dešifruje ako zna
teina.jpg


@strongboy
znači sa druge strane motora , na usisnoj grani , sa gornje strane imaš li grijač ?
nalazi se nekako paralelno sa asupuhom

Evo prevoda:

Konstrukcijska masa: 1600 +-60
masa traktora spremnog za rad: 1750
u to spada i
masa prednjih tegova(4 kom.) 80

dodatni tegovi(opciono):
prednji(4 kom.) 80
na zadnjim točkovima 160
plin u gumama 80 - 90

Maksimalna težina traktora sa punim kompletom tegova
i sa gasom u gumama 1910
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
e hvala krle :partyman:

momenti stezanja za vladimirca , ni meni nije najjasniji ovaj podatak za ležeće ležajeve , od 12 do 20 :confused:
stezanje.jpg
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
[im
JD300019.jpg
g][/img]

[im
JD300024.jpg
g][/img]


evo ti malo jača verzija kad buš svoju popravljal da vidiš kolko debel matrijal ti treba...hehe
vozi veliku sip-ovu prikolicu punu gnjoja bez da trcne..:supz:
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Gotovo oranje, sad mogu ponovo da prosipam bisere po forumu:

Samo vas gledam kako eksperimentišete sa sumnjivim poteznicama. Ona moja što ne valja nije me do sada izneverila.
Poljaci su to još bolje rešili - navarili tu moju poteznicu na ram za univerzalno kačenje, pa joj još dodali i ono da kači na klik, pa ne moraš nikada ništa da skidaš i stavljaš niti da izlaziš iz kabine, ma šta da kačiš, bilo to nošeno ili vučeno.
Inače ja imam i to univerzalno kačenje i sa njime kačim samo setvospremač. Ako nekada ne budem imao šta da radim, uzeću da prepravim sve nošene mašine na to.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
nije sumnjiva poteznica ona koja može stati na šank u birtiji, već ona koja nemože ni uć u birtiju :drinkers:
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
Gotovo oranje, sad mogu ponovo da prosipam bisere po forumu:

Samo vas gledam kako eksperimentišete sa sumnjivim poteznicama. Ona moja što ne valja nije me do sada izneverila.
Poljaci su to još bolje rešili - navarili tu moju poteznicu na ram za univerzalno kačenje, pa joj još dodali i ono da kači na klik, pa ne moraš nikada ništa da skidaš i stavljaš niti da izlaziš iz kabine, ma šta da kačiš, bilo to nošeno ili vučeno.
Inače ja imam i to univerzalno kačenje i sa njime kačim samo setvospremač. Ako nekada ne budem imao šta da radim, uzeću da prepravim sve nošene mašine na to.

imas li kakve slike kako su to poljaci uradili
 
B

Bobo

Guest
Ili misli na famozni "trokut" (manje vjerovatno) ili misli na quick hitch, sto niposto nije poljski izum. To moze izmisliti samo lijen narod poput amerikanaca ;)
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
danas namontirao alnaser...usao da probam upaliti vladka...i ja zaboravio da ima dekompresor :rolfer:,zaverglao i vladko upalio iz prve:supz:temperatura bila oko nule...nesto ispod,a nije bio upaljen nedelju dana i vise.
konacno 8)
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
pa radi li dekompresor ?

hmmm...nisam bas siguran
kad sam ga prvi puta upalio,upalio jos na prvi krug.
kasnije sam probao jos nekoliko puta
povukao sam dekompresor...cuo sam onaj zvuk na prazno...al svejedno na dva tri kruga traktor opet upalio:scratch
do sad sam imao problema sa paljenjem...sada sa"nepaljenjem":rolfer:(sa ukljucenim dekompresorom ne bi trebao upaliti...jel tako?
 

hrvoje007

Član
Tu od
29 Stu 2011
Poruka
117
sauključenim dekompresorom ne moze upaliti moj pali bez grijača i bez dekompresora jer moj otac i ne zna da to postoji na njemu a ima 33 godine da ga je kupio pa valjda ima nesto i u onome da kako se mašina navikne tako i radi doduše kod mene u dalmaciji su temperature kudikamo vece nego u unutrašnjosti moram naučiti stavit slike pa da vidite moga vladiku
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Trazim lajtunge za vladimirca,od bosch pumpe na dizne pa ako neko zna di ima za kupit ili napravit po uzorku nek javi.

Uskoro kreće generalka na vladimircu( čitaj skupile se pare) pa će bit slika i pitanja
Usput bi pretreso cijeli traktor od lajtunga,zadnjih reduktora,kvačila...

Vidim da je pisano o gornjoj kuki pa ću stavit i te slike
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
pitanje imam za savota...on je čeprkao po getribi...
jel ima šanse da se traktor ubrza na nekih 30+ km/h?
pod time ne mislim odšerafit ga na boš pumpi, nego složit to u getribi tak da motor ne vrišti...imam onog svog rusa s kabinom, i ko za vraga ima onu sporiju varijantu brzina, osjetim razliku kad ga vozim, a on mi je najviše za po cesti...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
kako misliš da ga ubrzaš ? u svim brzinama ili samo 6 brzinu da ubrzaš ?

postoji varijanta da se ubace drugi zupčanici od 5 i 6 brzine sa drugim omjerom redukcije , mogli bi možda i originalni da se nabave , male teže ali mislim da može jer bi odgovarali od neke druge ruske mašine , kod njih su svi standardi jednaki

mali problem se javlja jer je jedan zupčanik od 5 i 6 zajednički sa zupčanikom od 1 i 3 ,a li i to je rješivo , malo teže ali rješivo

ako ti treba da ubrzaš u svim brzinama stavi mu gume 12ke i odvrni pumpu na 2000rpm i ići će kao vrag , ovo ti je najlakša i najjeftinija varijanta


@strongboy
nesmije upaliti sa povučenim dekompresorom , našteluj mu ventile
 

Najnoviji postovi

Na vrh