• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Miniwasch i ivasol rade čuda, no poslije svakako dobro propuši kompresorom i stave negdje pored peči. Inače će odmah počet hrđat....
Meni se isto čini kao greška u odlijevku....
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
Jasno, a jel ima jos jedan kao svi sto imaju standardni?

nema, ovaj radi ko mina i netreba mu drugi:finga:

Miniwasch i ivasol rade čuda, no poslije svakako dobro propuši kompresorom i stave negdje pored peči. Inače će odmah počet hrđat....
Meni se isto čini kao greška u odlijevku....

ono je snimljeno nakon pol litre ivasola i udaranja minivošom...hihi...
taj uložak se pere-dere od 78. kad je traktor kupljen i zbilja mislim da nakon 20-ak tisuća sati treba drugi...čak sam i naručil drugi, al sam dobil samo one niti, šmrc...
a kaj se tiče kućišta filtera, ne žifciram se, nije nigdje masno i nema izvana pukotina, pa će još odraditi...al bum se za svaki slučaj razgledal za drugi...:rolleyess:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
ovaj talog u centifugalnom filteru je sasvim normalna stvar , pa tome i služi :partyman:
nego meni nisu jasne one bijele tačkice u tom talogu , šta je to ?

@Sirdija
može još malo da opišeš ovaj DT , baš me zanima ta mašina
čak bi volio i nabaviti jednog ali ga kod mene nema nigdje :cry:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
točkice su od one mrežice koja je u filteru, vidiš na slici di sam ga rastavljenog i očišćenog slikal...:mrgreen:
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
To je taj "trokut" na koji sam ja mislio i to sluzi za olaksano prikljucivanje prednjih prikljucaka (malceri, ralice i takve stvari) za zadnje prikljucke, neupotrebljivo, jer bi se i prikljucci morali prepravljati na taj nacin da im se navari "zenski" trokut, a to je vrrrrrlo neisplativo i totalno neupotrebljivo za kopcanje obicnih prikljucaka, pogotovo klase I koje mozes i rukom zanesti ako dobro ne nateras...

jedva cekam da nam odgovori na sta je mislio...

Jeste to je to na 5:28! Bravo, Dulebdp, samo molim te drugi put kada budeš postavljao ovako neki dugometražni klip, daj neku naznaku gde se konkretna stvar može videti.

Bobo, kod mene je takvo kačenje na setvospremaču i to zadnjem i svih ovih godina do sada nikako da primetim da je neupotrebljivo, hvala ti što si me o tome obavestio, inače bih ja još uvek živeo u zabludi da je to dobra stvar. :butthead: Moj setvospremač ima dovoljno tešku gradju da ja ne mogu golim rukama ni da ga izdignem iako zahvata svega 1,8m. Bio je kolega sa 533 da mu pozajmim taj spremač i kako ga je digao, tako ga je odmah i spustio i otkačio pošto je primetio da mu prednji točkovi gube kontakt sa tlom. Taj isti kolega je prvo bio skeptik po pitanju tog univerzalnog kačenja, ali kada je video kako to u praksi funkcioniše pitao me je šta više čekam da sva oruđa i mašine prepravim na univerzalno kačenje. Jedino u čemu se slažem sa tobom je da bi takav poduhvat bio skup i mukotrpan, ali zato bi posle sve išlo brzo i lako.
To da li je priključak prva ili druga klasa nema veze kod vladimirca jer on fabrički ima kugle druge klase na polugama, tako da kači sve standardne priključke.:mrgreen:
 
B

Bobo

Guest
I dalje tvrdim da je bolje i jednostavnije napraviti sistem kao onaj sto sam ja postavio na malom JD traktoru, jer se to koristi na svim prikljuccima bez ikakvih prepravki, a lakse je takvu ramu napraviti kod kuce, nego ovaj trokut nabavljati i prepravljati prikljucke...

Ti na spremacu vjerovatno imas samo osovinu na skidanje koju osiguravaju dva klina, jesam li u pravu? To je dobar i jeftin nacin da se olaksa prikopcavanje nekog prikljucka, ali trokut montirati na dvobrazni plug NEMA SMISLA, na tanjuracu 20-24 diska NEMA SMISLA, na okretac sijena NEMA SMISLA, na dvoredni kultivator NEMA SMISLA, na sijacicu za zito NEMA SMISLA, na kukuruznu sijacicu, pogadjas, NEMA SMISLA...


Dakle, i dalje tvrdim da je to sve divno bajno i krasno, ali ovakva prepravka na trokut kakva vi predlazete za sve prikljucke kosta vise nego polovan vladimirec, a slozit cete se sa mnom da to pogotovo nema smisla...
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
@Sirdija
može još malo da opišeš ovaj DT , baš me zanima ta mašina
čak bi volio i nabaviti jednog ali ga kod mene nema nigdje :cry:

Na žalost, Savo, ovde kod nas ih Cigani svakodnevno seku u staro gvožđe, samo da mi je znati gde li ih kupuju. Meni je pre dva meseca nuđen jedan za 500 evra i posle čujem da je otišao po 300 u gvožđe.
Za nekoga ko je vozio vladimirca, fergusončeta, torpedića i druge popularne traktorčiće, taj DT20 može da bude interesantan samo kao istorijski artefakt tehničke kulture. Ovo kažem iz ličnog iskustva jer sam ga vozio. Moj prijatelj ima jedan takav u radu. Znam za još jedan u Kikindi koji se takođe aktivno koristi i nesumnjivo je da će jedan od tih "poslednjih Mohikanaca" da nađe svoje mesto kod Žeravice, u muzeju traktora pri Bosch-servisu u Novom Miloševu.

I dalje tvrdim da je bolje i jednostavnije napraviti sistem kao onaj sto sam ja postavio na malom JD traktoru, jer se to koristi na svim prikljuccima bez ikakvih prepravki, a lakse je takvu ramu napraviti kod kuce, nego ovaj trokut nabavljati i prepravljati prikljucke...

Ti na spremacu vjerovatno imas samo osovinu na skidanje koju osiguravaju dva klina, jesam li u pravu? To je dobar i jeftin nacin da se olaksa prikopcavanje nekog prikljucka, ali trokut montirati na dvobrazni plug NEMA SMISLA, na tanjuracu 20-24 diska NEMA SMISLA, na okretac sijena NEMA SMISLA, na dvoredni kultivator NEMA SMISLA, na sijacicu za zito NEMA SMISLA, na kukuruznu sijacicu, pogadjas, NEMA SMISLA...


Dakle, i dalje tvrdim da je to sve divno bajno i krasno, ali ovakva prepravka na trokut kakva vi predlazete za sve prikljucke kosta vise nego polovan vladimirec, a slozit cete se sa mnom da to pogotovo nema smisla...

Nemam pojma o kakvoj osovini na skidanje govoriš. Imam na spremaču upravo taj trougao što je Dulebdp prikazao na onom klipu. Slažem se da ugrađivati to na jednobrazdni i dvobrazdni plug nema smisla, ali za sve ostalo ima smisla. Moja žitna sejačica je stara američka na konjsku vuču, pa prepravljena da je nosi traktor(pravi traktor), pa dakle 533/539 to ne može da podigne. Ne znam zašto spominješ dvoredni kultivator. Ko to u opšte danas koristi kad su dvoredne sejačice odavno izbačene iz upotrebe? Ja koristim četvororedni špartač. Zašto nema smisla tako nešto ugraditi na tanjiraču? Po meni bi ona došla na red za eventualnu ugradnju univerzalnog kačenja odmah posle sejačice.
Drugo, prepraviti sve veće priključke na univerzalno kačenje ne bi ni iz bliza koštalo kao polovan vladimirec, ali dovoljno mnogo da me i dalje tera da oklevam sa tim.
Treće, ne planiram ja da dizajniram i proizvodim ženski trougao za svaki priključak nego da nabavim gotovo ako se ukaže prilika na kile sa otpada ili na licitaciji
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
@krle
ako se negdje pojavi koji vlatko da ide na otpad i spada pod tu cijenu molio bih te da mi nekako kažeš , ja bih ga kupio za rashoda , čak i 2-3 komada
važi za sve ruske traktore
 
M

mpergar1

Guest
Trazim lajtunge za vladimirca,od bosch pumpe na dizne pa ako neko zna di ima za kupit ili napravit po uzorku nek javi.

Uskoro kreće generalka na vladimircu( čitaj skupile se pare) pa će bit slika i pitanja
Usput bi pretreso cijeli traktor od lajtunga,zadnjih reduktora,kvačila...

Vidim da je pisano o gornjoj kuki pa ću stavit i te slike

sve možeš naručiti iz otoka kod vinkovaca,,od mirka on ima sve dijelove za ruse,šalje poštom,,,broj moba je 098 631631....
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
sve možeš naručiti iz otoka kod vinkovaca,,od mirka on ima sve dijelove za ruse,šalje poštom,,,broj moba je 098 631631....

znam za Mirka uzimao sam neke stvari od njega nego sam mislio da neko ima neko drugo riješenje
 

hrvoje007

Član
Tu od
29 Stu 2011
Poruka
117
par slika vujčevog vladimira, godište 73.
u postupku je presipavanje volana, ogroman se luft pojavio...otišla matica u kućištu volana...
traktor je s tri mjenjača


zanimljiv traktor jel to prvi model vladimirca vidim da je raspored nekih dijelova drugačiji nego na mom vladiki?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
onaj traktor od sirdije je vlado pradjed, ovaj od mog vujca je vlado djed, ono kaj svi više manje imamo je vlado otac, a onaj novi vtz s popiknutom haubom je vlado sinko...a čini mi se da su oni najnoviji plavci vladini unuci....hehehe:rolleyess::rolleyess::rolleyess:
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
@krle
ako se negdje pojavi koji vlatko da ide na otpad i spada pod tu cijenu molio bih te da mi nekako kažeš , ja bih ga kupio za rashoda , čak i 2-3 komada
važi za sve ruske traktore

U mom kraju nikome ni ne pada na pamet da prodaje vladimirca kao staro gvožđe. Ipak su ovo pasivni krajevi, zabit. Nije to ona Vojvodina koju vidiš kada dolaziš u Rumu na vašar. Ovde je beda i sirotinja. Čuo sam da su neki Cigani kupili jednog za 600 evra i već se najavili kod majstora da im radi volan - dakle ne nameravaju da ga raščerupaju, već da vuku lubenice njime umesto kao do sada moto-kultivatorom IMT-509.
Po toj ceni to bi mogao da bude samo vladimirec bez kabine, a takvi traktori kod nas ne mogu da pređu tehnički pregled, no budući da su Romi u pitanju, verujem da policajac ni ne sme da ih pita za saobraćajnu dozvolu, te će moći nesmetano da ga koriste u saobraćaju.
Ima jedna 52-ojka u Kikindi za 1300 evra. Bio sam da je vidim za sebe i odustao. Opširnije u pp. da se ne u daljavamo od teme za vladimirca. Inače i kad čujem nešto za DT20 i ostale ex-sovjetske mašine, napisaću ovde ili u odgovarajuću, odnosno najpribližniju temu.
 

hrvoje007

Član
Tu od
29 Stu 2011
Poruka
117
onaj traktor od sirdije je vlado pradjed, ovaj od mog vujca je vlado djed, ono kaj svi više manje imamo je vlado otac, a onaj novi vtz s popiknutom haubom je vlado sinko...a čini mi se da su oni najnoviji plavci vladini unuci....hehehe:rolleyess::rolleyess::rolleyess:
a jel vlado djedd ima konjskih snaga kao vlado tata?
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
a jel vlado djedd ima konjskih snaga kao vlado tata?

Ne, 20 po Rusu, a ćale ima 25 po Rusu, odnosno 31 po JUS-u.
Dakle taj "đed" se zove T-25, za razliku od "ćaleta" koji se zove T-25A i ima na haubi sa obe strane utisnuto popularno ime: "ВЛАДИМИРЕЦ".
Ćale je imao više sinova. Sad ćemo još i porodično stablo da im crtamo: Đed - prađed - međed :D
 

hrvoje007

Član
Tu od
29 Stu 2011
Poruka
117
31 ks a u brazdi bolji od imt 539 mislim da me vlado svaki dan sve vise odusevljava imam i imt 539 ali mislim da je vlado u svakom segmentu dimenzija više iako se na njega u mom kraju gleda sa podsmjehom ali to je tako kad ljudi nisu upućeni u njegove mogućnosti.. zna li mi tko reć jeli bolji stari alnaser onaj veliki ili novije tipe ovaj manji?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
31 ks a u brazdi bolji od imt 539 mislim da me vlado svaki dan sve vise odusevljava imam i imt 539 ali mislim da je vlado u svakom segmentu dimenzija više iako se na njega u mom kraju gleda sa podsmjehom ali to je tako kad ljudi nisu upućeni u njegove mogućnosti.. zna li mi tko reć jeli bolji stari alnaser onaj veliki ili novije tipe ovaj manji?

bolji je stari tip, kad crkne dobiš više love na otpadu za njega:rolleyess::rolleyess::rolleyess:...ali mu i duže treba da crkne...:lol:
 
K

kmica

Guest
vladimirec

Pozdrav svim članovima ove teme. Imam neku zemlju koja mi stoji neobradjena i želim je dovesti u red: voćnjak, njive, malo šume... Bio sam u Prodetu,cijene yanmara su kao zlato. Imam više pitanja za Vas pa da krenem:
- Ok Vlado bi se mogao naći za manje love nego Yami. Iz ranijih Savinih postova prevladava moto: kupi jeftiniji pa popravljaj..
- Sve mi je na nizbrdici i kosini (koliki kut može Vlado podnjeti preko nosa i s strane da se ne prevrne i da li bi mogao ići dupli kotač otraga da se dobije stabilnost)
-neki poljaci su na youtb. stavljali prednji utovarivač. mogućnosti i ideje:confused::confused:
- dostupnost djelova kod popravka :lokacija- izmedju Darijusa i Puknutog
-od koje godine kreću sa 2 mjenjača
-vitlo za malo posla ali gadnu strminu za taj traktor naravno homemade:madmana:

Svi savjeti su dobrodošli.

Hvala svima
 

Najnoviji postovi

Na vrh