• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Ili misli na famozni "trokut" (manje vjerovatno) ili misli na quick hitch, sto niposto nije poljski izum. To moze izmisliti samo lijen narod poput amerikanaca ;)

Mislim na famozno univerzalno kačenje za nošene mašine i oruđa(to što kažeš manje verovatno) + poteznica navarena na to, dakle u jednom komadu za dizanje i vučenje - 2 u 1.

Dulebdp, žao mi je, ali ne mogu to više da pronađem, a bio je video na YT. Ne kažem da toga tamo više nema, nego samo da ja to više nisam u stanju da pronađem.

Da li me razumete, imaš večito istu karabudžu na polugama i toplinku i nikada je ne skidaš, već samo priđeš u rikverc bilo čemu i samo klik i odmah nosiš ili vučeš, šta god da je.

Inače, sa mojom poteznicom(ima je na forumu za T40) sam vukao velike terete i ove sezone, sve po dve dvoosovinke kukuruza u klipu ili pšenice u zrnu i nikada nije bilo nikakve zajebancije, čak sam nedavno vukao i rasturivač stajnjaka(jednoosovinka) i nema frke. Ja ne znam, Dulebdp, zašto u opšte i eksperimentišeš sa IMT-ovskim fazonima. Za ruske traktore vuča se kači na poluge!!! I na vašaru drugačiju vuču za Rusa nećeš ni naći. Odeš lepo na vašar i kupiš za sitnu kintu polovnu vuču za ruske traktore koja se kači na poluge, pa tako odmah imaš i gornju i donju poteznicu u jednoj i to iz kabine regulišeš na kojoj će visini da bude i poskidaj lepo onu smejuriju od donje poteznice što ti samo smeta u oranju. Ti si barem u ravničarskom kraju, pa ovde ljudi sa 82-ojkama vuku sve po dve zmajevke kukuruza na to i nikome se još nije ništa otkačilo u transportu.
Savo tvrdi da to nije dobro rešenje za brda i šume, ali veruj da je to ubedljivo najbolje rešenje u našim uslovima transporta.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
pizdarije...

pb230002y.jpg

By darijus at 2011-12-03

reš pečena gumica iz glave, sreća imal sam još jednu novu...
i postupak...
pb230003.jpg

By darijus at 2011-12-03
pb230006i.jpg

By darijus at 2011-12-03
pb230008.jpg

By darijus at 2011-12-03
pb230007.jpg

By darijus at 2011-12-03

i popravljeno...

pb230010.jpg

By darijus at 2011-12-03
pb230011.jpg

By darijus at 2011-12-03
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
i druga pizdarija...

pb230004.jpg

By darijus at 2011-12-03
pb230005d.jpg

By darijus at 2011-12-03

iz obje glave su se isčupali gornji šerafi koji drže auspuh, na istovjetan način...
šerafi nestali, navoji u glavama skoro da ne postoje...a što je najčudnije, donji šerafi su u originalu stegnuti i drže auspuh, kao i one matice na nosaču auspuha...koji vrag je ovima došo da su pobjegli s traktora nemam pojma.
napraviti jače šerafe, narezati nove navoje...ajajajajajaj...to bu potrajalo dok svog tokara obiđem, pa dok iskemijam nove navoje...
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
E sad sam se sjetio s koliko pizdarije sam ja skinuo danas svoj auspuh,prvo da se promjene dihtunzi a i okrenuo bi ispuh prema gore.
mesingane matice i njihova čar
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Savo nas godinma uvjerava o veličanstvenoj kvaliteti ruskih mašina ,sad je srušen i taj mit
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
Savo nas godinma uvjerava o veličanstvenoj kvaliteti ruskih mašina ,sad je srušen i taj mit

ma to su dječje bolesti a ne kvarovi...
gumica je prošla jer nije origigi ruska, nego nekakva mekana, zamjenica...odvozila je sezonu i sad je u penziji...da su sve od istog materijala nebi samo jedna propustila...
a šerafi su popustili od vibracija, da sam obratil pažnju kad sam vidil da mi dimi pomalo na grani bil bi ih možda i spasil, ovak će to ić dužim putem, al jebemu, pa ta dva kvara neće koštat više od 100 kuna, usput i ulje promjenim u motoru,
pa imam spreman traktor za sljedeću sezonu...
doduše, bit će još slikica...zima je duga...a dječjih bolesti ima...:rolleyess:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Savo nas godinma uvjerava o veličanstvenoj kvaliteti ruskih mašina ,sad je srušen i taj mit
Onaj (kad sam se raspitival kolko je težak) je otišel za 3500 kuna. Gume dobre, makina pali, lampe nove samo treba pospojiti, papirologija u redu, samo kvačilo nije odvajalo,,,,,,,, Sad mi je malo i žal :mad:
Ustvari možda i nije.

Ma ustvari neznam ni sam ali mogel je biti moj za 3000, a tolko bi uvek i na vagu dobil za njega :?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
gornji vijci na rani se odvrću usled vibracije , ako je auspuh gore okrenut , donji se ne odvrću jer ima ekstra oslonac na donjoj strani grane

u glavi ima prostora da možeš urezati koliki god želiš navoj , sldeći može biti brezon M10-M8 , odnosno ''goli vijak'' kako ga ko zove
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
"projekt" zračni filter

blata...
pb240012.jpg

By darijus at 2011-12-04
pb240013.jpg

By darijus at 2011-12-04

čisto!!
pb240016.jpg

By darijus at 2011-12-04


i na kraju opet pizdarija...
htio sam promijeniti ovo punjenje od filtera, pa se to pokazalo kao nemoguća misija, morat ću iskemijat nešto drugo...
pb240014.jpg

By darijus at 2011-12-04

ovaj su lim zatukli ko da će slonovi kroz filter prolazit, ako ga otvorim bit će ružno kad ga složim nazad, ajmo ako ima kakvih prijedloga da se to "zaobiđe"
 
B

Bobo

Guest
To je taj "trokut" na koji sam ja mislio i to sluzi za olaksano prikljucivanje prednjih prikljucaka (malceri, ralice i takve stvari) za zadnje prikljucke, neupotrebljivo, jer bi se i prikljucci morali prepravljati na taj nacin da im se navari "zenski" trokut, a to je vrrrrrlo neisplativo i totalno neupotrebljivo za kopcanje obicnih prikljucaka, pogotovo klase I koje mozes i rukom zanesti ako dobro ne nateras...

jedva cekam da nam odgovori na sta je mislio...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
par slika vujčevog vladimira, godište 73.
u postupku je presipavanje volana, ogroman se luft pojavio...otišla matica u kućištu volana...
traktor je s tri mjenjača

pb240020.jpg

By darijus at 2011-12-04
pb240024p.jpg

By darijus at 2011-12-04
pb240031.jpg

By darijus at 2011-12-04
pb240026.jpg

By darijus at 2011-12-04
pb240021i.jpg

By darijus at 2011-12-04
pb240025.jpg

By darijus at 2011-12-04
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
Bobo što kažeš na ovo, vezano za kopčanje priključaka?
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=mej13SOyQ2U&feature=related[/YT]
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=lahXreqBUHk&feature=related[/YT]
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
"projekt" uljni filter
zadnji put čišćen u 6. mjesecu, otad je traktor spalio 900 litara plavog...
nije za one sa slabijim želucem :shock:

pb240033.jpg

By darijus at 2011-12-04
pb240035.jpg

By darijus at 2011-12-04

rastavljen i očišćen

pb240036.jpg

By darijus at 2011-12-04


i taman ga složim i da ću ga zašerafit na traktor kad ono...
PIZDARIJA

pb240037.jpg

By darijus at 2011-12-04

AJD SAD BUDI PAMETAN I SMISLI KAK JE TO MOGLO PUKNUT IZ NUTRA, A IZ VANA JE SVE CIJELO:confused::confused::confused:
ugl, vozil bu dok se ne raspadne :vragek:
 
B

Bobo

Guest
ciko, ajd se raspitaj koliko to kosta, naravno, osnovni model bez ovih hidro pizdarije i prikljucaka za kardan. Prije sjedni il se drzi cvrsto za nesto.

Prepravljanje prikljucaka za takav nacin kopcanja, za kategoriju I. je totalno neisplativo. Za vladimirca ti svakako prije preporucavam quick hitch ramu kakvu najcesce koriste JD traktori svih mogucih velicina i kategorija. To mozes i sam napraviti kod kuce a prikljucke ne moras prepravljati. a sto je najvaznije, svi prikljucci ti ostaju i upotrebljivi za neki drugi traktor, dok s trokutom to postaje nemoguca misija.

Ovako nesto:

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=t1AI_Wude8E[/YT]

A kao sto vidis, za kopcanje i otkopcavanje ce ti vjerovatno trebati hidraulicni top link, ili mnogo vintanja istog, ako je obicni na navoj. jer geomatrija ovjesa nije bas ista za svaki traktor i za svaki prikljucak...

A recimo, kad se ispraksas, natjeras traktor na prikljucak u milimetar i vidjet ces da za trokut nema potrebe.


U svakom slucaju SRETNO
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
i na kraju opet pizdarija...
htio sam promijeniti ovo punjenje od filtera, pa se to pokazalo kao nemoguća misija, morat ću iskemijat nešto drugo...
pb240014.jpg

By darijus at 2011-12-04

ovaj su lim zatukli ko da će slonovi kroz filter prolazit, ako ga otvorim bit će ružno kad ga složim nazad, ajmo ako ima kakvih prijedloga da se to "zaobiđe"
Ivasol i minivaš.
i taman ga složim i da ću ga zašerafit na traktor kad ono...
PIZDARIJA

pb240037.jpg

By darijus at 2011-12-04

AJD SAD BUDI PAMETAN I SMISLI KAK JE TO MOGLO PUKNUT IZ NUTRA, A IZ VANA JE SVE CIJELO:confused::confused::confused:
ugl, vozil bu dok se ne raspadne :vragek:
To najvjerojatnije nije pukotina nego takav odljev.
 

Najnoviji postovi

Na vrh