• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
imaš više načina da provjeriš grijače , najbrži je da ih raskačiš i dovedeš direkt kabl sa + akumulatora , ako varniči onda je grijač ok

ovo nije najpouzdaniji način . kažem najbrži je jer odvrnuti grijače iz aluminijumske glave samo radi kontrole i nije baš lak posao


pogotovo kod golfa, ona iza pumpe......:rolleyess:
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
@jethro
koja razlika u cenama:scratch.kod nas u makedoniju isto jako sarenolike cene.al u glavnom cene su im jako niske.a neke traktore sto sam gledao,vlasnici trazili oko 1800-1600 eura a u veoma losem stanju...skoro bez stakala na kabinama.ja sam ovaj moj uzeo bas jeftino...
a juce nesto cackao po njemu...trazio da bilo sta nadjem za mog vlatka,stopovi...zmigavci...pozicije...al niti jedna radnja nema bas nista za vladimirce...pa sam se dosjetio i stavio,odnosno zaljepio samo plastike od starijeg tipa ferguson...i bas mi izgledaju simpaticno....sad ih ne bi menjao ni za originale ;)evo neku slicicu

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
sad je silikon vec osusen, pa cu sutra da to finije popunim silikonom.
a evo i mesto gde verovatno treba da stoji grejac...jel je to mesto?ako je to kolko ja mogu da vidi8m, tu nema grijaca.


Uploaded with ImageShack.us
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
da , to je mjesto gdje je stajao grijač ,znači kod tebeje sve origigi

nisi rekao šta si uradio sa dekompresora :scratch
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
da , to je mjesto gdje je stajao grijač ,znači kod tebeje sve origigi

nisi rekao šta si uradio sa dekompresora :scratch
kad sam sredio te klackalice,vec sam bio izvadio alnaser...a on jos nije gotov...videcu sutra dal je gotov.nisam jos isprobao
kad ga vratim na traktor, i probam paljenje, videcu sta sam uradio ;)
nadam se da ce sve biti u redu.
a sto se tice grejaca...bas me cudi to da Ti nisi video do sad ovu verziju sa grejacima:cool:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
iskreno nisam se sretao sa ovim tipom vladimirca i njegovih grijača :oops:
za sve postoji prvi put :mrgreen:

ma i ja sam kidao tu izduvnu granu , drveće je neprijatelj No1 za nju , zavariš i tjeraš dalje , šta ćeda joj fali

samo ja sa njom imam drugi problem , toliko je se potrošila da na mjestu gdje se stavlja dihtung da dihtng jednostavno nemože tu da opstane , ili moram to sve da navarim i poravnjam na glodalicu ili da uzmem novu
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
@darijus
nisam primetio dal je auspuh varen...sutra cu bas pogledati...al ne verujem...to bi mi odmah palo u oci..mozda slika vara:rolfer:
@savo
i ovaj moj je sa vanjske strane malo vise izgoreo...vidi se sasvim mali cep na donjem delu prigusivaca,al ici ce jos ;)
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
...da se ulje ne stisne...

pb180002.jpg

By darijus at 2011-11-28
pb180003.jpg

By darijus at 2011-11-28
pb180004p.jpg

By darijus at 2011-11-28

gramipova 185 cm za sve koje to zanima

pb180007.jpg

By darijus at 2011-11-28
pb180006y.jpg

By darijus at 2011-11-28

i malo razgibavanja za mene...i ode dan

pb180008m.jpg

By darijus at 2011-11-28
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja sam za 533 uzeo novu AT20 150cm, i kontao sam da će biti taman, da mu neće biti opterečenje, da ju lakše vuče, jer freze dosta ubijaju traktor, i nisam ju još probao, tek na proljeće......a ti sa vladimirom tjeraš 185cm :confused:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
ja sam za 533 uzeo novu AT20 150cm, i kontao sam da će biti taman, da mu neće biti opterečenje, da ju lakše vuče, jer freze dosta ubijaju traktor, i nisam ju još probao, tek na proljeće......a ti sa vladimirom tjeraš 185cm :confused:


i to mi žao ko pasu da nisam uzeo od dva metra, isto sam slušao "savjetnike"...
mali ju vrti praktično bez dima, imal bi "sape" i za onu od 2.20 ja mislim...
...makar, imal sam prije ove imt-ovu 135 pa mu je bila "pune mjere"...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
imam neki katalog od IMTa.......i za onu od 1 metra piše da treba 35ks, a za 1,5m ide oko 60ks......to je valjda teška freza......

ja sam sa 533 probao vuči neku talijansku od 1,4m.......i 1 i 2 spora, ide dobro, u 3 sporoj već malo dimi na auspuh.....

pa sam se onda odlučio za 1,5m......i novo je ipak novo, a ove IMTove su stare i izrabljene......

i ja sam dosta tražio savjete okolo......jer nisam htio opterečivat traktor......a sada kad vidim da tjeraš 185.......možda sam trebao uzeti 170cm......al nema veze, barem će traktor duže trajati......netko ore i sa 2 brazde, ja orem sa 1.......i opet se posao napravi.....
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
ak oćeš trčat po njivi onda može i 4 kod vladota, al ne napravi niš, a ako hoćeš pofrezat u prvom prohodu na brazdu onda staviš prvu usporenu ili eventualno onu drugu usporenu (mislim da bi to bila prva spora na imt-u), ciglu na gas i deriiiiiiii....:finga:
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Zavisi ti od vrste i pripreme tla...pod tom "nadtrešnicom" bi mogel i 3metra tjerat...to je vrtna zemlja
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
Zavisi ti od vrste i pripreme tla...pod tom "nadtrešnicom" bi mogel i 3metra tjerat...to je vrtna zemlja

je, al imam i jedno 10 rali kaj niije pod "nadstrešnicom" pa i to pofrezam:rolleyess:
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Vladika je čudo.Ako se dobro sećam Savoris je celo proleće radio sa roto-drljačom i malac je i to izdržao.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
zadnji priohod sam išao 3 sporom.......a prvi sa 1 drugi sa 2......jer se moralo više puta....
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
zadnji priohod sam išao 3 sporom.......a prvi sa 1 drugi sa 2......jer se moralo više puta....

:supris::supris::supris:
da to nije ko u onom vicu o fati i kozi?
ovdje bi to išlo kao vlado je vlado, al triput je triput...:finga:

jesensko oranje, u proljeće podrivačem i jedan puta frezom - moj način
proljetno oranje, zapeče sunce, tanjurača, brana, roto-brana i onda dođu meni po frezu...:rolleyess:...a ja poludim...
ili eventualno ako orem proljetno-ljetni period zemljište mora biti idealne vlažnosti i odmah nakon oranja ide freza i opet je to u većini slučajeva jedan prohod...
inače sadim povrće, tak da to mora biti malo mekše, a i nešto dublje pripremljeno nego za klasične ratarske kulture...:weedman:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
zašto 3 puta.....

oranje u jesen, mokro, nemogući uvjeti za 533.....sa šperom

u proljeće sa odlučio baciti stajnjak.....pa sam prešao jednom drljačom i bacio sa prikolicom za stajnjak, oko 14 tona.......

pa oranje......mtz 82

i onda nisam mogao potanjurati, zbog osobnih razloga.......i zamolim čovjeka da mi jednom prođe, da nezapekne.......on to sve prelazi 4 puta

2 dana kasnije ja frezam.....i 1 put kada sam prošao 1 sporom, jedva se vidjelo da je tu prošla freza......

a dalje, gdje je bilo jesensko, tamo sam bacio umjetno i jednom pofrezao sa 1 sporom i ko pjesak......

tu sam ukupno potrošio 30 litara u frezanju za jedno jutro.......

i na tome sadio krumpir......i gdje nije bilo dobro pofrezano, na jednom mjestu, tamo skoro da i nije bilo krumpira, dok gdje je dobro bilo odrađeno, tamo ga je bilo jako puno......

eto zašto 3 puta :mrgreen:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
vratil bi se malo u prošlost ovog foruma, onaj katalog koji se može skinuti nije tako detaljan kao moj, i malo studiranja pa sam skužio di je razlika...
naime ovaj "forumaški" katalog je od TRAKTOROEXPORT-a, a moj je od ZAPCHASTEXPORT-a iz 1986. godine.
u njemu je traktor doslovno rastavljen u najsitnije dijelove, vidio sam da i savoris ima nešto slično po njegovim prijašnjim postovima, pa mislim da bi bilo interesantno da si takav katalog postavimo u elektronskom obliku.
obzirom da moje sposobnosti nisu tolike da se idem time zabavljat, onome koji to zna, može i ima čime dobrovoljno iznajmljujem svoj masni katalog u nedostatku boljeg.

...inače, Mirko iz Vinkovaca je danas upazario 200 eurića, čekam poštara već sutra ili prekosutra...
naručena je kontakt brava, leptirić za hidrauliku, uložak zračnog filtera, brtve usisa i auspuha, komplet gumica za cilindar i neke sitnice za volan...:supz:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
onaj katalog koji nam je ovdje sasha postavio je veoma koristan , ustvari to je priručnik za korištenje i održavanje

a klasični katalog dijelova sa pozicijama ima i ONLINE , evo jedan primjer
http://www.autosoft.ru/online/acat/?idmodel=229&idmark=28&atype=3

ima i više ovih lokacija ali ova mi je najpregledanija


imam u PDFu i jedan priručnik ali na češkom jeziku koji je malo opširniji nego onaj koji imamo ovdje na exYU jeziku ali ništa značajno


imam većinu kataloga i priručnika od ruskih traktora pa ako nekome treba neki detalj nije mi problem da zavirim i pogeldam
 

Najnoviji postovi

Na vrh