• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
dijelovi su ti najbliži u jaski kod lovre...onaj dućan na početku jaske s moje strane...čini mi se poljomehanizacija da mu je naziv...
...
Darijus, imaš možda njihov broj da ih zvrcnem radi nekih gumica? :)
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
31 ks a u brazdi bolji od imt 539 mislim da me vlado svaki dan sve vise odusevljava imam i imt 539 ali mislim da je vlado u svakom segmentu dimenzija više iako se na njega u mom kraju gleda sa podsmjehom ali to je tako kad ljudi nisu upućeni u njegove mogućnosti.. zna li mi tko reć jeli bolji stari alnaser onaj veliki ili novije tipe ovaj manji?

Prema IMT-ovom sajtu traktor IMT 539 raspolaže sa 33 konjske snage. To je neznatna razlika u odnosu na 31, odnosno šta jednom traktoru znači snaga jedne osrednje motorne testere.
Što se anlasera tiče, imao sam jedan jedivek - matori njegov originalni anlaser u koga sam do sada uložio pola cene novog da bih ga držao u funkcionalnom stanju i večito sam imao matoru drtinu koja nikada nije radila kako treba. Četir majstora su ga radila - autoelektričari, električari i automehaničari. Kao u onoj pesmi od Garavog Skaka: "Doktori mehaničari, odžačari i pekari nisu meni pomogli..." tako je i moj čarobni šešir na kraju krajeva bio dućan kod Anđelka gde sam jesenas kupio nov onaj mali, univerzalni anlaser za ruske traktore koji je koštao 130 evra. Pod garancijom je, vergla sa lakoćom i nije neki sumnjivi "Kinez" nego je češke proizvodnje.
 
Posljednje uređivanje:
S

Sirdija

Guest
@Sirdija
može još malo da opišeš ovaj DT , baš me zanima ta mašina
čak bi volio i nabaviti jednog ali ga kod mene nema nigdje :cry:

Koliko vidim niko nije pomenuo zanimljiva konstrukciona resenja na dt 20.pa da krenem onda ja.Ustvari da ga opisem detaljnije,a to je:Jednocilindricni vodeno hladjeni motor,menjac 4+d napred,4 bez d nazad,posebna rucica za napred-nazad,prednji trap,zadnji,hidraulika,klasika....Ono sto je zanimljivo je da se vrlo lako pretvara u radnu masinu i onda se krece unazad . Znaci, sediste ide ispred volana,volan se prebacuje na drugo vreteno(imaju dva vretena a da se ne bi kontra motalo),pedale kocnica se prevrcu(3 pedale ,dve su blokade a jedna je zajednicka),prebacuje se i pedala kvacila.Onda ga fakticki vozis unazad odnosno kao viljuskar sa pogonskim tockovima napred.Brzina ima isto a i sediste onda dodje na mnogo normalnijem mestu Ja ga istina nisam previse isprobavao,onako iz zezanja sam ga kupio pre dve godine ,bio je sto posto originalan,ja sam nesto malo budzio.Stvarno zgodno resenje za recimo plug za sneg,utovarnu kasiku,viljuskar.......Toliko za sad!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
dobro , to sam nam manje-više poznate stvari , uglavnom mjenjač i hidraulika je isto-slično kao i na kasnijim modelima dvoklipaca

a motor ?
 
B

Bobo

Guest
Uuuuuuu, ovo s okretanjem mi se svidja, to bi bio pun pogodak za malciranje...
 

hrvoje007

Član
Tu od
29 Stu 2011
Poruka
117
Prema IMT-ovom sajtu traktor IMT 539 raspolaže sa 33 konjske snage. To je neznatna razlika u odnosu na 31, odnosno šta jednom traktoru znači snaga jedne osrednje motorne testere.
Što se anlasera tiče, imao sam jedan jedivek - matori njegov originalni anlaser u koga sam do sada uložio pola cene novog da bih ga držao u funkcionalnom stanju i večito sam imao matoru drtinu koja nikada nije radila kako treba. Četir majstora su ga radila - autoelektričari, električari i automehaničari. Kao u onoj pesmi od Garavog Skaka: "Doktori mehaničari, odžačari i pekari nisu meni pomogli..." tako je i moj čarobni šešir na kraju krajeva bio dućan kod Anđelka gde sam jesenas kupio nov onaj mali, univerzalni anlaser za ruske traktore koji je koštao 130 evra. Pod garancijom je, vergla sa lakoćom i nije neki sumnjivi "Kinez" nego je češke proizvodnje.
ista stvar je i meni bila par putaga namotavali i ne valja neće pa neće i nađe ti meni zet negdje čini mi se u čakovcu isti taj mali češke proizvodnje i evo već 4 godine pali ko grom ali brate platio sam ga 400 eura dođe mi da se ubijem kad vidim cijene kod vas ali eto čovjek uči dok ne umre
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
Prema IMT-ovom sajtu traktor IMT 539 raspolaže sa 33 konjske snage. To je neznatna razlika u odnosu na 31, odnosno šta jednom traktoru znači snaga jedne osrednje motorne testere.
Što se anlasera tiče, imao sam jedan jedivek - matori njegov originalni anlaser u koga sam do sada uložio pola cene novog da bih ga držao u funkcionalnom stanju i večito sam imao matoru drtinu koja nikada nije radila kako treba. Četir majstora su ga radila - autoelektričari, električari i automehaničari. Kao u onoj pesmi od Garavog Skaka: "Doktori mehaničari, odžačari i pekari nisu meni pomogli..." tako je i moj čarobni šešir na kraju krajeva bio dućan kod Anđelka gde sam jesenas kupio nov onaj mali, univerzalni anlaser za ruske traktore koji je koštao 130 evra. Pod garancijom je, vergla sa lakoćom i nije neki sumnjivi "Kinez" nego je češke proizvodnje.
Druze nisi u pravu imt 539 ima 29.5kw sto bi bilo 39ks
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
danas sam konačno iskemijao zračni filter za vladimirca...
više nemam original ruski, nego sam uvaljao francuza, bez ulja i ostalih gluparija, ima lijepo papirnati uložak i to je to...

pb270001t.jpg

By darijus at 2011-12-07

još ga doduše treba pofarbat izvana, al bude i to sad koji dan...
inače, donator je bio moj stari R-21 dizelaš, sjeo je za 15 minuta razmišljanja na vladu...

PRODAJEM ORIGINAL RUSKI ZRAČNI FILTER, za sitnu lovu...:mrgreen:
 
M

milicevicm

Guest
Hvala Savo na odgovoru.
Sa koje se strane dolazi do te brave-tj. šta treba odvrnuti da se dođe
do tog sklopa. I da li mi amateri možemo se upustiti u taj zahvat :scratch
P.S. Iskače pod jačim opterećenjem iz druge,prve brzine-ore,ore pa iskoči.
Ma iz vaših postova što sam pročitao siguran sam da je to ta brava.
E sad kako tačno doći do nje i šta uraditi.
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
danas sam konačno iskemijao zračni filter za vladimirca...
više nemam original ruski, nego sam uvaljao francuza, bez ulja i ostalih gluparija, ima lijepo papirnati uložak i to je to...


By darijus at 2011-12-07

još ga doduše treba pofarbat izvana, al bude i to sad koji dan...
inače, donator je bio moj stari R-21 dizelaš, sjeo je za 15 minuta razmišljanja na vladu...

PRODAJEM ORIGINAL RUSKI ZRAČNI FILTER, za sitnu lovu...:mrgreen:

Ja nikad ne bih zamjenio uljani s papirnim, jer papir nemoze da uhvati toliko sitne cestice prasine ko ulje, a i papirnati cesce se prlja nego uljani sto je i skupje za odrzavanje...nema logike vakav papirnati na traktor
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
neznam zakaj onda novije marke traktora redom koriste papirnate filtere, i čudno mi skroz da i auti nemaju uljne filtere...i tak dalje...
uostalom ak goldoni novi može imat takvog, može i rus:mrgreen:
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Prošli vikend se malo oralo. To je prvo oranje Vlatku od kad sam ga kupio. Ovaj IMT 610.10 mu savršeno pristaje. Jedino je zemlja suha, da to još nisam vidio.


 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
neznam zakaj onda novije marke traktora redom koriste papirnate filtere, i čudno mi skroz da i auti nemaju uljne filtere...i tak dalje...
uostalom ak goldoni novi može imat takvog, može i rus:mrgreen:
Jer su lakse za izradu, tvornice ih zabole ***** sto masina vuce takav zrak, bitno da se prodaju rezervne delove...
A rus moze i bez filtera :supz:
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Druze nisi u pravu imt 539 ima 29.5kw sto bi bilo 39ks

Fabrika koja ga je proizvodila kaže 33 ks, al uvek neko drugi zna bolje.:roll: Na žalost IMT-ov veb-sajt više nije aktivan, kao ni sama fabrika, pa ne mogu da postavim link na kome sam to pre nekoliko godina pročitao.

Drugo, niko još nije spomenuo za taj DT20 da mu poluga kvačila dođe na desnu ruku, od prilike dge je vladimircu ručna kočnica.
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Uh, nisam u toku.:oops: Evo, demantujem samog sebe. IMT ponovo ima aktivan veb-sajt!!!Piše tamo fabrika u restruktuiranju. http://www.imt.co.rs/Prospekti_traktori-PDF/IMT-539.pdf
I zaista, Dulebdp, sada su napisali nominalnu snagu koja iznosi 29,5 ili 28,35 kw u zavisnosti od toga da li ga pogoni "Rakovicin" motor ili nekakav Simpson.
Možda nije za zanemarivanje i taj detalj da taj "Rakovicin" motor sa 29,5 kw nominalne snage, nosi fabrički naziv IMR M33T.
Izvinjavam se zbog udaljavanja od teme o vladimircu, ali valja i napomenuti činjenicu da se kod starijih sovjetskih traktora nikakva nominalna snaga nije spominjala, nego uvek eksploataciona, dakle razlika u snazi izmađu VTZ T-25A i IMT 539 je neznatna, odnosno jedna hobi- motorna testera.
 
Posljednje uređivanje:
K

kmica

Guest
Prošli vikend se malo oralo. To je prvo oranje Vlatku od kad sam ga kupio. Ovaj IMT 610.10 mu savršeno pristaje. Jedino je zemlja suha, da to još nisam vidio.


Svaka cast, jako lijepo izgleda Vlatko. koje je godiste i koliko radnih sati. Za sebe trazim bas tako nesto, naravno sto povoljnije.

pozz
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Uuuuuuu, ovo s okretanjem mi se svidja, to bi bio pun pogodak za malciranje...

U kjizi koju sam dobio sa vladimircem piše da i on to isto može, samo ja ne shvatam kako, a i nije me to nešto naročito zanimalo.
 
M

milicevicm

Guest
Savo našao sam sliku gdje si objasnio bravu.

A dukancu si objasnio detaljno sa SKICOM kako se šteluju kočnice.

Pa te zamoljavam da i nama tako detaljno sa crtežom objasniš.
Naravno kada uhvatiš malo slobodnog vremena.
Znam,znam ali pomozi !!!!!!!!!!!!!!

Tajo pajo-i kod nas je takav plug ali smo mu dodali točak.Da budem iskren
bilo je jebade sa uštimavanjem dubine oranj.Sada je druga pjesma.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
daj mi link na pp gdje sam to pisao i ta skica gdje je pa ću i ovdje da okačim , mada mislim da sam to i ovdje negdje pisao

@darijus
mislim da griješiš po pitanju filtera @stefanmkd ti je dao precizan odgovor
gledaj ovako , ti na tom vlatku od kako je kupljen nikada nisi zamijenio filter, ni prethodni vlasnik to vjerovatno nije uradio nego je mijenjao ulje i prao ga
a sada ćeš vjerovatno mijenjati filter (kako proizvodjač filtera nalaže,predlaže) mnogo češće
znači , zarada
 

Najnoviji postovi

Na vrh