• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
evo kako pali moj vladek ;)
http://www.youtube.com/watch?v=QwUQfAKO8v0
trebao sam mu malo vise dodati gasa pre startovanja...al svejedno upalio odmah,naravno bez dekompresora jer ne funkcionise...dok ne postelam ventile.
e sad mi recite...jeli pritisak ulja kako treba?i malo mi cudno to sto kada upalim svetla, onda ampermetar se vise pokrene ka plusu(umesto ka minusu)...
 
Posljednje uređivanje:
B

Bobo

Guest
Samo da se ubacim u temu zracnih filtera... Samo cekam dan da neidjem na neki zracni filter (kompletan) koji mogu uredno ugraditi u 539, jer me uljni IZLUDJUJE iz dana u dan...

na 200 sati mjenjam motorno ulje a u filteru bar 5 puta cesce moram ulje mjenjati i cistiti ga. na 549 imam papirni filter grubi i u njemu i fini... Grubi filter sam od kako imam traktor isprasio MOZDA 5 puta sveukupno. lampica postoji i indikator zaprljanosti, al ni do pola ne dodju, ja svejedno malo ispusem filter.

Plasili su me sa zracnim filterom pa sam odmah kupio i jedan i drugi nov za rezervu i sadvidim da nisam trebao, da ceovaj suhi raditi jos godinama. Od pocetka ovog ljeta sam odlucio da ga necu cistiti sve dok se kontrolna lampica ne upali, bas me zanima sto oni smatraju zaprljanim filterom...

Uljni filter s 539 bacam prvom prilikom jer je to (bar za ono za sto je koristim traktor) samo smetnja u radu i nista vise...
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
na tomicu pise da se ulje u procistacu zraka treba promeniti na svakih deset sati...a kad se radi u veoma prasnjavim uslovima i na svaka (3-4)nekoliko sata.
e sad...ako je procistac umesto uljem,suhim precistacem, onda bi ga trebali menjati bar tri puta brze nego obicno...a to je tri put skuplje nego obicno.a indikator-ko indikator....uvek moze zatajiti...i to bas kad je najpotrebniji ;)
ja sam ipak za uljani zracni filter.
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
evo kako pali moj vladek ;)
http://www.youtube.com/watch?v=QwUQfAKO8v0
trebao sam mu malo vise dodati gasa pre startovanja...al svejedno upalio odmah,naravno bez dekompresora jer ne funkcionise...dok ne postelam ventile.
e sad mi recite...jeli pritisak ulja kako treba?i malo mi cudno to sto kada upalim svetla, onda ampermetar se vise pokrene ka plusu(umesto ka minusu)...
Pa i treba ka plusu jer amperaza(struja) zavisi od potrosaca, sto veci potrosac to veca amperaza.
Voltmetar(napon) bi trebalo ici ka minusu kad se upale svetla-potrosac.

Inace masina pali ko raketa
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
malo mi cudno to sto kada upalim svetla, onda ampermetar se vise pokrene ka plusu(umesto ka minusu)...
Možda je samo krivo spojn ..Ako ide prema minusu kad upališ traktor onda je tako .
Probaj upaliti svijetla kad je trektor ugašen , pa gledaj na koju stranu kazaljka daje otkoln ..ako u plus to je potrošnja , kad uplaiš traktor moralo bi ići na suprotnu stranu
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
iskreno ovaj pritisak ulja bi mogao biti i veći , ali ako je i zagrijan ovoliki po mom mišljenju je sasvim dovoljan
vidi se da radni ventil radi dobro , znači da je vjerovatno on podešen na manji pritisak
ili čak u krajnjem slučaju da laže i manometar , što nije rijedak slučaj
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
gospodo, suhi filter ostaje do daljnjega, bit ćete izvješteni o ponašanju istog...
zaista mi je dopizdilo pranje uljnog filtera, pa kao da smo u kamenom dobu...
a da ste vidjeli stanje usisa mog traktora, rekli bi da nikad nisam oprao filter...
nismo mala djeca, em ruskog probije smeće, em još posrkne i malo ulja i sve skupa zalijepi po glavi di se to malo speče pa imaš kaj štemat čekičem i dlijetom...
dakle, mir molim...:mrgreen:
 
B

Bobo

Guest
Da se razumijemo... Za zastopanost uljnog filtera ne postoji nikakav indikator niti lampica (bar ne mom traktoru ne) Tak oda je mjenjanje ulja u zracnom filteru samo stvar redovnog servisa i odrzavanja...

Dzabe ja ocistim kuciste filterai komplet ulozak miniwashom, kupanjem u nafti, ispuhivanjem, ukratko bude kao nov. sjednem na 539 i odem malcirati korov koji je visok 2m i za 2 radna sata se kuci vratim i ne da mi vrag mira otvorim kadu filtera a folter izgleda gore nego prije ciscenja. Od tog dana sam odustao od redovnog mijenjanja ulja i ciscenja filtera... Kad mislim da je dovoljno zaprljan, onda ga ocistim, al ne pada mi na pamet sipati novo ulje unutra, vec sipam rabljeno motorno...


Ne moram vam dalje objasnjavati koliko mrzim uljni filter na mom traktoru...

Iduci korak prije nabavljanja suhog filtera ce biti skidanje "gljive" i ugradnja separacijske posude...
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
taj pritisak ulja je uvek isti... cak neznatno ide malo na vise kad dodam gas.al toliko pokazuje i kad je hladam i kad zagrije...recimo kad ga provozam...a ampermetar,on bas radi obrnuto:mrgreen:,kad pustim zmigavce,kako se upoali zmigavac , tako on pomakne3 se ka plusu.kad upalim svetla opet...a recimo kad su svetla upaljena kazalka ode prema plusu...i kad dodam gaza kazaljka jos vise podje ka plusu....kod mog vladeka nema minus samo plus:rolfer:
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Svaka cast, jako lijepo izgleda Vlatko. koje je godiste i koliko radnih sati. Za sebe trazim bas tako nesto, naravno sto povoljnije.

pozz

Traktor je 94. godište. Ima 360 radnih sati.
 

hrvoje007

Član
Tu od
29 Stu 2011
Poruka
117
taj pritisak ulja je uvek isti... cak neznatno ide malo na vise kad dodam gas.al toliko pokazuje i kad je hladam i kad zagrije...recimo kad ga provozam...a ampermetar,on bas radi obrnuto:mrgreen:,kad pustim zmigavce,kako se upoali zmigavac , tako on pomakne3 se ka plusu.kad upalim svetla opet...a recimo kad su svetla upaljena kazalka ode prema plusu...i kad dodam gaza kazaljka jos vise podje ka plusu....kod mog vladeka nema minus samo plus:rolfer:

što se tiče pritiska ulja najbolje ga je testirati u oranju kad se traktor optereti i ugrije na 60,70 stupnjeva na mom vladi bude malo više od 3 a nakon dva tri sata oranja padne izmedju 2,5 i 3 ali sam primjetio i to da kad je hladnije vrijeme da mu treba par minuta rada da postigne maksimalni pritisak a ko zna kao šta je savoris rekao možda i manometar nije ispravan paše ti i od imt 539 pa probaj zamjeniti po mom mišljenju onakav pritisak nije dobar ...
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
a jel to da zamjenim onaj pokazivac..nanometar?ili automat pritiska ulja?...pa i neznam kakav je taj:scratch
a mozda je bolje da ga prvo opteretim u oranju...da vidim kako ce se kazaljka tada ponasati...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
ajde više s tim kazaljkama mir...
ja to nemam već deset godina, i sve radi ko urica.
kad ga dobro zgriješ i ugasiš traktor, nakon 10-15 sekundi se čuje uljni filter kak se zaustavlja...e tak znam da mi podmazuje motor...hehehe:prayer:
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
ajde više s tim kazaljkama mir...
ja to nemam već deset godina, i sve radi ko urica.
kad ga dobro zgriješ i ugasiš traktor, nakon 10-15 sekundi se čuje uljni filter kak se zaustavlja...e tak znam da mi podmazuje motor...hehehe:prayer:

hehe ti nemas vec 10 god...mislim nanometra:lol:
al ja imam vladeka samo oko mesec dana od cega je vise od pola meseca cekao na prvo paljenje ;).kad ga ja budem imao duze...onda ne bi se ni ja smarao sa kojekakvim kazaljkama :mrgreen:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
ali ja imam manometar, samo mi je crijevo propišalo pa me vruće ulje po nogama zalijalo...
...onak lud sam zašerafil običan šeraf na blok i skinul crijevo, napravil sam novo i evo ga i danas visi na klinu u garaži...
momak, o rusu se radi...kaj ti tu vrijedi manometar...viš da ti i onaj za struju laže...:gitarist:
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
ali ja imam manometar, samo mi je crijevo propišalo pa me vruće ulje po nogama zalijalo...
...onak lud sam zašerafil običan šeraf na blok i skinul crijevo, napravil sam novo i evo ga i danas visi na klinu u garaži...
momak, o rusu se radi...kaj ti tu vrijedi manometar...viš da ti i onaj za struju laže...:gitarist:
ma ja zelim samo istinu hahahaha i ne bavim se lazima...pa i kad je rec o rusima :mrgreen:
hehe malo sale
kod nas bas zahladnio...nocu..oko -5-6 a mozda i vise.a hteo sam da podmazem vadka mazalicom... podmazao sam rukavce na prednjim kotacima i pozadi hidraulik... tamo sam video mazalice...jer se podmazije jos na kojim mestima mazalicom?
 
Posljednje uređivanje:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
volan gore u kabini...ispod samog kola volana imaš mazalicu...
i to je sve!!!
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Koliko ja znam ima 5 mazalica, znači još ona na volanu ti je ostala.
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
ja sam podmazao 3 mazalice...po jedna na kotacima i jedna pozadi ispod kabine na hidrauliku...one poteznice kako se zovu vec... e sad...znaci jos jedna na volanu...a gde je 5ta?
 

Najnoviji postovi

Na vrh