• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
strong
ma samo polako stices sve namjestit,ima vremena duga je zima ;)
a vidjeces sta ce ti rus posla napraviti,i nemoj puno da ga mazis,rusina je to,osjetljivi su oni na paznju :D
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
strong
ma samo polako stices sve namjestit,ima vremena duga je zima ;)
a vidjeces sta ce ti rus posla napraviti,i nemoj puno da ga mazis,rusina je to,osjetljivi su oni na paznju :D[
ma ja uopste ne sumnjam u rusa ;)...mada kod mene treba samo da zameni tomo vinkovica...:)
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
laganini ti šminkaj imt-a, i pripremaj ga za prodaju...još nisam čuo da itko može vozit tri traktora odjednom:drinkers: makar i sam imam isti broj...hehehe, al su dva rusa, a dajc samo za šminku...:finga:

e da, i kaj se tiče one mazalice, tj. mjesta di si zaokružil žutom bojom, ja tam nemam niš osim masnog blata...možda si i ti podmazal neku hrgu zemlje???
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
laganini ti šminkaj imt-a, i pripremaj ga za prodaju...još nisam čuo da itko može vozit tri traktora odjednom:drinkers: makar i sam imam isti broj...hehehe, al su dva rusa, a dajc samo za šminku...:finga:

e da, i kaj se tiče one mazalice, tj. mjesta di si zaokružil žutom bojom, ja tam nemam niš osim masnog blata...možda si i ti podmazal neku hrgu zemlje???
aaa neee...dvoriste moze da napusti jedino mali tomica:).a imt-u ne treba uopste sminka:).danas bas orao imt-om posljednju njivu (usluzno).nisam je mogao do danas poorati jer bila jako suha a i jako teska zemlja.sinoc padala kisa pa pomislio da ce se mozda orati.otiso,al njiva nije primila vlagu ni 2cm.poceo sam ,i premisljao da je ostavim...al krug za krugom, poorao je svu.nije velika parcela,a covek je sijao psenicu...kasno za sjetvu,al i ona od ranije posejana jos nije sva poniknula...zbog nevidjene suse.a poorao sam je zahvaljujuci onim oltovim plugovima 2x12" sto sam kupio zajedno sa vladimircem.jako sam zadovoljan tim plugovima.i ono sto je rekao BOBO,da vecina ljudi velicaju imt plugove...,ove oltove za mene su najbolje sto sam vidio.ulaze u zemlju ma kakva ona bila,okrecu je savrseno,a traktor ih vuce lako,bez ikakvih problema.
a sto se tice mazalice ispod kabine sa zadnje strane,....:rolfer:,poslikat cu ti sutra mazalicu;).kod mene nema na volanu...t.j.ostecena i ne poznaje se da je mazalica. sutra tu stavim novu mazalicu, i vladko dobije svoju "porciju" masti
:gitarist:
jest da sam lajik,al kolko tolko razlikujem mazalice od "hrgu zemlje":partyman:
 
Posljednje uređivanje:

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Sedište za vladimirca

Ko ima iskustva sa tim? Ako je neko menjao sedište na svom vladimircu, zamoliću ga da mi pomogne svojim iskustvom: koje je sedište montirao na mesto starog i da li je potreban neki karabudž za to i ako treba, kako je to najbolje skarabudžiti ili čak nešto već pasuje kao original.
1.) Kakava su ta sedišta za IMT i da li pasuju bez karabudženja? Ja sam čuo od nekih da su udobna, a od nekih da su neudobna, ali svi se slažu da lepo izgledaju i da ne traju dugo, tj. raspadnu se. Voleo bih da mi to neko iz prve ruke, iz ličnog iskustva potvrdi ili porekne. Sve drugo je "rekla - kazala".
2.) Pravi naši ljudi(ljubitelji starih "zdelano v SSSR" - mašina) kažu da treba potražiti po otpadima neko kamionsko sedište, e sad koje... :scratch

Molim vas, ljudi, odgovorite mi ako je moguće što pre jer u nedelju je vašar u Bašaidu kod Zrenjanina, pa mi je prilika da kupim jedno takvo IMT-ovo sedište ako je čemu.

Potrudiću se da sutra uslikam kabinu bez sedišta i ono njegovo raspadnuto sedište. Inače ispod i oko sedišta sam izbacio iz traktora punu puncijatu najlon kesu zemlje, slame, masnoće i svakojakog smeća što se nakupilo za sve ove godine oko i ispod sedišta.
 
Posljednje uređivanje:

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
Pozdrav!
Na mojem rusu se kompletno raspalo originalno sjedalo. otišel onaj amortizer. I tak je nabavljeno je univerzalno sjedalo kakva su i na imt-ima. Namontirano je bez ikakvih adaptera, samo su oni limovi na podu poravnati i izrezani... Rezultat - nije dobro. s obzirom da sam visok, oranje kod kojeg je potrebno puno mjenjanja brzina je teška muka, stradaju koljena. Da skratim sic je pre nisko i previše napred. Onda sam napravil adapter tak da se pomakne kojih 5 cm otraga i 10cm više. Razlika ogromna. Probaj s nekakvim drvenim daščicama podesiti položaj koji odgovara. Adapter sa napravil od četvrtastih cijevi tak da je ispalo i prečvrsto. Ak se uzme u obzir staro sjedalo bez amortizera ovo novo je super. Kamionsko je sigurno još i udobnije samo treba ga naći. Eto tolko od mene.
 
Posljednje uređivanje:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
obični zic za 400 kuna, bacil rusa, zašerafil ovog na isto mjesto (mislim da sam samo jednu rupu bušil, jedna je pasala), na traktoru izdržao tri cijele sezone praktično bez ogrebotina, i mogu reći da je moja kičma doživjela preporod...
foto dokumentacija...

pc070003.jpg

By darijus at 2011-12-17
pc070002.jpg

By darijus at 2011-12-17

:finga:

e da, gurnul sam ga u zadnji mogući položaj, jerbo i sam imam 188...
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Ljudi, hvala na trudu. Za sad, koliko vidim, stvari idu u prilog novog univerzalnog sedišta sa vašara. Bitno mi je da može da se ugradi bez velikog karabudženja(to probušiti još jednu rupicu mi se čini prihvatljivim).
Što se tiče visine, ja sam tu negde kao Darijus, svega par cm. niži, pa što valja njemu, valjaće i meni, a i cena je, vidim, tu negde.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
nije volan spušten, to je origigi rusko bez diranja...nemrem baš sve prešerafit i preradit...:gitarist:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
probao sam i varijante sa spuštenim volanom , nije mi se svidjelo čak iako sam visok metar i žilet , nekako si pognut dok motaš i u tom položaju nemaš snage za stabilno držanje volana

da , baš bi volio nabaviti ovako nešto , vratiti ga u fabričko stanje i vozikati se :prayer:
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Kolko vidim,nije ti daleko,s obzirom da su dosta rijetki pa skočiš kod nas po njega.Samo neznam kak bi s papirima,carine i ostala papirologija?Isplativo?
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
A jbg,zemeš ga na izjavu,to se još uvek da kod nas.Novci su sitni,ko zna kaj je s menjačem.Meni je žal kaj za 4000 kn nisam zel jednog koji je imal manji kvar na hidrauliki.U pitanju je bil radni ventil.Čovek nije više živaca imal i prodaval ga je za 4000 kn.
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
ja i moj zic

Ništa od novog sedišta. :( Rekoše mi da nema vašara u decembru, makar da je lepo vreme. Do daljnjeg ću da sedim na :toimonster: i da :madmana:
Druga opcija mi je da idem na otpad, ali ne da se bacim nego da tražim neko polovno kamionsko ili čak automobilsko sedište, makar samo privremeno.
 
Posljednje uređivanje:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
a kaj nema kod vas dućana s poljoprivrednom mehanizacijom, dijelovima za traktore il tak nekaj?

ja baš na sajmu i ne bi kupoval svašta...ipak imaš kog uhvatit za gušu ak znaš di si kupil i imaš račun za to...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
a vidiš da pod detaljno piše da nema papira :axe:

ovaj interesanto izgleda , mjenjač u kvaru ali su i novci sitni :prayer:
http://www.njuskalo.hr/traktori/rus-vladimirec-t-25-oglas-3876517

jedno vrijeme je stajao za 4800kn, al vjerujem da bi i spustio......60km od mene......za toliko sam razmišljao da odem po njega.......jer je jeftin, al vidio sam i jedan MF35 za 3000kn bi išao......sa motorom od 533......oko 120km od mene.......al motor dimi sivo i otišao zupčanik sporohodne......dalje neznam što mu je......
 

Najnoviji postovi

Na vrh