• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Ko ima iskustva sa tim? Ako je neko menjao sedište na svom vladimircu, zamoliću ga da mi pomogne svojim iskustvom: koje je sedište montirao na mesto starog i da li je potreban neki karabudž za to i ako treba, kako je to najbolje skarabudžiti ili čak nešto već pasuje kao original.
1.) Kakava su ta sedišta za IMT i da li pasuju bez karabudženja? Ja sam čuo od nekih da su udobna, a od nekih da su neudobna, ali svi se slažu da lepo izgledaju i da ne traju dugo, tj. raspadnu se. Voleo bih da mi to neko iz prve ruke, iz ličnog iskustva potvrdi ili porekne. Sve drugo je "rekla - kazala".
2.) Pravi naši ljudi(ljubitelji starih "zdelano v SSSR" - mašina) kažu da treba potražiti po otpadima neko kamionsko sedište, e sad koje... :scratch

Molim vas, ljudi, odgovorite mi ako je moguće što pre jer u nedelju je vašar u Bašaidu kod Zrenjanina, pa mi je prilika da kupim jedno takvo IMT-ovo sedište ako je čemu.

Potrudiću se da sutra uslikam kabinu bez sedišta i ono njegovo raspadnuto sedište. Inače ispod i oko sedišta sam izbacio iz traktora punu puncijatu najlon kesu zemlje, slame, masnoće i svakojakog smeća što se nakupilo za sve ove godine oko i ispod sedišta.


Ovako sam ja rijesio problem sjedišta,ostavio staro postolje i namontirao sjedište
 

Prilozi

  • P3270020.jpg
    P3270020.jpg
    37.5 KB · Pregleda: 2,595
  • P3270023.jpg
    P3270023.jpg
    46.4 KB · Pregleda: 603
  • P3270022.jpg
    P3270022.jpg
    35.9 KB · Pregleda: 1,252

hrvoje007

Član
Tu od
29 Stu 2011
Poruka
117
mislim da je ovaj plug ipak malo previše za vladiku a ividi se da dimi prilično za njega je optimum jednobrazni ja inače koristim imt 755 niski klirens (dvobrazni) ide on sa njim ali mislim da bi on više volio jednobrazac.. za koliko se može kupit jednobrazni od imt?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
@malirus
nije li ovo sada sve previsoko i nestabilno lijevo-desno :scratch
pazi da ne ispadneš iz traktora :rolfer:

@ivanz
ako ti treba mali traktorak idi ti i pogledaj ovoga vladimirca pa javi simptome kako se ponača mjenjač , neki instinkt mi govori da popravka neće mnogo da košta :roll:
uglavnom nema nikakvih komplikacija sa mjenjačem , uz instrukcije možeš sam sebi da ga popraviš bez ikakvih problema
ja rastavim i sastavim mjenjač za neka 3-4 sata , najviše vremena izgubim na skidanje limarije i do toga da otvorim mjenjač , a onda je sve lako
a i dijelovi su ti lako dostupni obzirom na geografski položaj , pa čak iako znaš kvalitetno da nudiš mito mogu i ja da dodjem da ga sredim

lako sam podmitljiv :rolfer: korupcija je u procvatu :mrgreen:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
olt plug imam, odlično radi svoj posao.......12 coli......raonik sam našao neki polovan, pa sam ga stavio gore......to je već drugi polovni na njemu,al daska je još dobra, iako se vidi trošenje.......a nije skup

možda ga odem pogledati, kad uhvatim vremena, samo.......pogledaj njegove druge oglase......uzme kompresor i špricu i deri....oboja sve živo, pa bude po gumama, satovima, bravama od kontakta......a ja to strašno nevolim......bolje da neradi ništa......a tako mi se čini da odradi i ovog vladimireca.......ako toliko traži, pogledaj malo druge vladimire, imaš za 6000-7000kn, što nije puno skuplje, odlične pile......
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
@malirus
nije li ovo sada sve previsoko i nestabilno lijevo-desno :scratch
pazi da ne ispadneš iz traktora :rolfer:

Previsoko definitivno nije,učvršćeno je s dugačkim šarafima tako da se za sad ništa ne klima
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Sanjao sam kako sam vozio traktor i to Vladimirec samo neznam zasto naglo je odvajalo kvacilo, :lol::lol:
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
A da za svaki slucajm ugradis pojas od auta nekoga da ne ispadnes sa traktora :D.
 

hrvoje007

Član
Tu od
29 Stu 2011
Poruka
117
evo jedno pitanje za savorisa mjenjam prstenove i leteće ležajeve na jednom vladimirecu i skinem cilindar a na klipu četiri prstena a prošle godine sam radio motor na drugom vladiki i zakleo bih se da je bilo pet prstenova na klipu i da još piše mu u katalogu, momenti stezanja, ležajevi na radilici (28/32kgs) ležajevi klipnjače (20/24kgs) stezanje glave(20/22kgs) radim mehaniku petnaest godina ali bogami ovo mi nije baš najjasnije?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
a šta ti nije najjasnije

postoje klipovi sa 4 i 5 karika , darijus je to skoro objasnio
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
Ako misliš na zazor ventila onda ide 0.3mm usis i ispuh
prekosutra mi dolazi majstor da steluje ventile na vladka...rekli ste 0.3mm.na hladnom ili zagrijanom motoru?
danas zatego remenicu... ona sijalica punjenja akumulatora... se sad jos cudnije ponasa...odjednom zasvetli jako...onda se skros ugasi recimo 10tak sekundi...da bi onda malo zarila...pa se naglo opet upali, svetli tako dve tri sekunde , pa se opet skroz ukasi na 10-tak sekundi ...i tako sve u krug...pocinje me nervirati:mad::lol:
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
0,3 na hladno , kod svih rusa je na hladno

provjeri unimerom ili voltmetrom napon punjenja , po mogućnosti analognim , onaj sa kazaljkom


stezanja vijaka
klipnjače 10-12 kg
glave 10-11
ležeći ležajevi 12-20
ovo je iz dva različita priručnika koja imam , mada ni meni nije najjasnije ovo za ležeće odakle ovolika razlika i od čega ona zavisi :confused:
 
Posljednje uređivanje:

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
0,3 na hladno , kod svih rusa je na hladno

provjeri unimerom ili voltmetrom napon punjenja , po mogućnosti analognim , onaj sa kazaljkom
klipnjače 10-12 kg
glave 10-11
ležeći ležajevi 12-20
ovo je iz dva različita priručnika koja imam , mada ni meni nije najjasnije ovo za ležeće odakle ovolika razlika i od čega ona zavisi :confused:
a sta to u vezi klipnjace.... lezajeve?:?:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
pardon , nisam razdojio tekst , evo ispravit ću

@strong
ti provjeri napon punjenja voltmetrom i varira li ?
 
M

mpergar1

Guest
prekosutra mi dolazi majstor da steluje ventile na vladka...rekli ste 0.3mm.na hladnom ili zagrijanom motoru?
danas zatego remenicu... ona sijalica punjenja akumulatora... se sad jos cudnije ponasa...odjednom zasvetli jako...onda se skros ugasi recimo 10tak sekundi...da bi onda malo zarila...pa se naglo opet upali, svetli tako dve tri sekunde , pa se opet skroz ukasi na 10-tak sekundi ...i tako sve u krug...pocinje me nervirati:mad::lol:

pogledaj ti četkice na alternatoru one znaju pravit probleme,,kod mene njje punio akomulator,,tj nije uopće svijetlila kad sam dao kontakt ,,malo sam očistio četkice vratio nazad sve ok!
 

Najnoviji postovi

Na vrh