• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
0,3 na hladno , kod svih rusa je na hladno

provjeri unimerom ili voltmetrom napon punjenja , po mogućnosti analognim , onaj sa kazaljkom


stezanja vijaka
klipnjače 10-12 kg
glave 10-11
ležeći ležajevi 12-20
ovo je iz dva različita priručnika koja imam , mada ni meni nije najjasnije ovo za ležeće odakle ovolika razlika i od čega ona zavisi :confused:


moment stezanja koliko ja znam ovisi od vijka.......tj. koliko on može podnijeti, samo za to mjesto su konstruktori predvidjeli takav vijak......a na netu ima tablica do kojeg momenta se određeni vijak može stezati......
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
moment stezanja koliko ja znam ovisi od vijka.......tj. koliko on može podnijeti, samo za to mjesto su konstruktori predvidjeli takav vijak......a na netu ima tablica do kojeg momenta se određeni vijak može stezati......

Na netu ne piše da bi neke od tih vijaka i matica trebalo zamjeniti nakon što se jednom odpuste.
 

hrvoje007

Član
Tu od
29 Stu 2011
Poruka
117
a po onom šta sam ja učio u školi nakon odvrtanja vijka trebalo bi koristiti novi samo šta to malo tko od nas radi ali kao šta je savoris napisao nikako ne kužim otkuda im ovolika tolerancija za ležeće ležajeve
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
@darijus: e da, i kaj se tiče one mazalice, tj. mjesta di si zaokružil žutom bojom, ja tam nemam niš osim masnog blata...možda si i ti podmazal neku hrgu zemlje???
__________________
evo pokusao sam da uslikam tacno gde s enalazi ta mazalica...traktor mi u garazi pa se nije bas videlo najbolje.al ipak mislim da ces zakluciti o kom je mestu rec.pogledaj mozda je ispala ,zasarafi novu mazalicu i imaces je ;).ja cu morati staviti novu mazalicu na volanu...stara je polomljena.



Uploaded with ImageShack.us

@mpergar1
pogledat cu cetkice...mozda je do njih.
 
Posljednje uređivanje:

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
moment stezanja koliko ja znam ovisi od vijka.......tj. koliko on može podnijeti, samo za to mjesto su konstruktori predvidjeli takav vijak......a na netu ima tablica do kojeg momenta se određeni vijak može stezati......

Okaci tu tablicu da je ne trazimo
 
M

mpergar1

Guest
dečki znam da nije forum za vitla ali ne mogu se ulogirat utaj forum pa vas molim da mi odgovoritena pitanja,,,,,pružila mi se priliha da kupim vitlo od unimoga,,bez sajle,,tip veli da povuče nekih 10 tona al mu ja ne vjerujem,,,traži za njega 200eura,znači pogon na kardan,,,samo treba napraviti nosače za hidrauliku,i topling,,ne znam da li je problem jer bi se vitlo uključivalo isključivo uključivanjem kardana,,i balansa na kvačilu,,,da li je to vitlo dovoljno dobro,i da li bi moj t 25 mogao to gonit,,,jjpš jednom sorry što pišem na krivom forumu ali mi je frka,,da mi ne pobjegne pred nosom,,,hvala,,,
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Na netu ne piše da bi neke od tih vijaka i matica trebalo zamjeniti nakon što se jednom odpuste.


nepiše, to je valjda jasno.....ja sam napisao okvirno "na netu", iako imaš u razno-raznim priručnicima......
 
M

milicevicm

Guest
Savo KRALJU svu sam prečešljao temu i nisam našao ono tvoje DETALJNO
objašnjenje o ŠTELOVANJU KOČNICA.
A negdje si ga pisao.
E sada pošto je te KORUPCIJA iskvarila :axe: primaš li zlatne poluge u zamjenu
za detaljno objašnjenje :weedman:

Planiram ići kući iza nove godine-pa bih se upusti u taj zahvat.
Pa ako imaš živce da to još jednom napišeš do tada :prayer: :prayer:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
ajde strongboy da riješimo misteriju četvrte mazalice...
dakle, ovo su moji vladimiri, odmaraju...

pc120005f.jpg

By darijus at 2011-12-23

ovo je slika s onog bez kabine, isto mjesto koje si ti žutom bojom okružio...

pc120001x.jpg

By darijus at 2011-12-23

a ovo je slika onog s kabinom, isto mjesto...

pc120002k.jpg

By darijus at 2011-12-23

dakle, mazalice nema ni na jednom od ta dva primjerka, a na tom mjestu bi mogla podmazivati eventualno rezervoar od ulja?:confused:

zaključak: četvrta mazalica je mit o kojem svi govore a nitko je nema osim strongboya!!!:lol:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
možda je neko dogradio mazalicu , ili je fabrika dodala na novijem modelu

a ona podmazuje osovinu koja diže ruke za poluge


ajde napisat ću za kočnice dok dograbim malo vremena
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
@DARIJUS traktori ti super izgledaju.
4ta mazalica...kod tebe je ocigledno nema...kod mene je ima...i podmazuje osovinu koja podize rukavce za dizanje poluga...ono sto kase savo.inace,isti princip podmazivanja ima i kod tomo vinkovica.a ne verujem da je ova prvi vlasnik bilo sta dogradio.on nije nikada ni oprao vladimirca....jer na prasini koja se nakupila i ostala po haubi...blatobranima...kabini,ponikao je neki mov....lisaj.
inace danas bio na selu...upalio sam vladimircai malo se provozao njime.temperatura bila oko -4 a vladko upalio iz prve sa akumulatorom od 55 Ah.
cudo od traktora...pali ko auto.snimio sam kratki video,..
 
M

milicevicm

Guest
Dobro-Savo !
Proprati to objašnjenje sa nekim crtežom.
Dobro će nam doći. :rolleyess:
 
M

milicevicm

Guest
Evo da vas nešto pitam u vezi blokade ili špere-valjda se tako kaže.

Kako se ona pravilno uključuje.
Koje varijante imamo.Da li je istna da se nesmije uključivati ako je točak već
počeo da šlajdra.
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
Šperu ni u kojem slučaju NE uključivati kad kotač već jako proklizava. Najbolje je uključiti kada se normalno vozi. ako se ne uzubi eventualno prikočiti s jednom ili drugom kočnicom prikočiti odnosno malo s volanom lijevo desno da se zubi špere poklope i uključe bez ikakvog forsiranja.Skakanje i nabijanje po papučici špere ne vodi k ničemu osim oštećenju iste. :partyman:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
pikneš malo po kvačilu i to je u većini slučajeva dosta, bitno da nije traktor pod opterećenjem...možeš ak se dobro uvježbaš samo gas pustit i već uskoči...:supz:
 

hrvoje007

Član
Tu od
29 Stu 2011
Poruka
117
ja šperu jako malo koristim a ono par puta šta sam je koristio uključivao sam je samo kad traktor stoji na mjestu i nije bilo nikakvoga lomljenja,krčenja i sličnoga tomu u mjenjačkoj kutiji a sad opet ovisi u kakvomu je stanju mjenjač
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
nema veze koliko je opterećenje traktora niti stojiš li ili se krećeš , jedino je bitno (najbitnije) da se oba točka okreću istom (veoma približnom) brzinom
znači ne uključivati je dok jedan točak proklizava

ako je uključuješ u pokretu da bi bio siguran da ne proklizava jedan točak u samom momentu uključivanja blokade pustiti gas na jednu sekundu
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
ja šperu jako malo koristim a ono par puta šta sam je koristio uključivao sam je samo kad traktor stoji na mjestu i nije bilo nikakvoga lomljenja,krčenja i sličnoga tomu u mjenjačkoj kutiji a sad opet ovisi u kakvomu je stanju mjenjač

Da, istina samo ima i majstora koji kad traktor stoji nabijaju po pedali ko mutavi a zub je na zubu i nemože se zubima uzubiti :rolfer:
 

hrvoje007

Član
Tu od
29 Stu 2011
Poruka
117
znači ipak je najsigurnija opcija zaustaviti traktor

Da, istina samo ima i majstora koji kad traktor stoji nabijaju po pedali ko mutavi a zub je na zubu i nemože se zubima uzubiti :rolfer:

dobro neke stvari ipak treba znati znaš kako kažu bolje znati nego imati

jedno pitanje za darijusa vidim na slikama da nemaš ni na jednom prednje tegove , jesi li ih sam skinuo ili ih nije ni bilo?
 

Prilozi

  • SAM_0213.JPG
    SAM_0213.JPG
    45.5 KB · Pregleda: 153
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
znači ipak je najsigurnija opcija zaustaviti traktor

pa i o tome bi se dalo raspravljati , uglavnom zaboravih reći ali @vladimirec81 me je dopunio
znači NE navaljivati se na papuču dok je zub na zubu , znači držati samo teretom noge dok ona ne uklopi , e onda se navaljivati na nju do mile volje
 
Na vrh