• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
taman razradjen.i izgleda tako. jesi ga dugo trazio, oglasnik, njuskalo ili neka druga kombinacija i tehnika.
http://www.njuskalo.hr/traktori/traktor-vladimirac-oglas-3926522
Ima ovaj ali ne znam dali mu je to realna cijena. Iskustva moze i na pp

hvala

Tražio sam dugo, ljudi prodaju svašta, poderao što se kaže par pari cipela. Generalno, na Njuškalu su skuplji i znaju biti svakakvi, Meni osobno je Oglasnik pouzdanije, samo što tamo nema često slika.
 
K

kmica

Guest
Tražio sam dugo, ljudi prodaju svašta, poderao što se kaže par pari cipela. Generalno, na Njuškalu su skuplji i znaju biti svakakvi, Meni osobno je Oglasnik pouzdanije, samo što tamo nema često slika.
Zima je pa imam vremena , naci ce se nesto. Bitno je samo da nije neko groblje tj. da mu je realna cijena. Znaci oglasnik je bolji prema tebi.
Sigurno si se dobro natrcao kad si ga nasao u takvom stanju- gotovo u razradjivanju.
Nek te dugo sluzi.

Darijus hvala i pozdrav svima.

Citam cijeli forum i mislim da je ova tema najbolje obradjena -ukratko najbolja.
 

hrvoje007

Član
Tu od
29 Stu 2011
Poruka
117
a jel to da zamjenim onaj pokazivac..nanometar?ili automat pritiska ulja?...pa i neznam kakav je taj:scratch
a mozda je bolje da ga prvo opteretim u oranju...da vidim kako ce se kazaljka tada ponasati...

probaj ga malo opteretiti u oranju ako bude isto zamijeni manometar ako i dalje bude isto trebaš provjeriti regulacijski ventil nalazi se ispod alternatora na njemu se može podešavati pritisak u sistemu. inače pritisak ulja je pravi pokazatelj stanja motora tj. istrošenosti ležajeva na klipnjačama i na radilici tako da je vizualna kontrola istoga jako bitna čak bih rekao u ovom slučaju bitnija od kontrole temperature motora jer je mala mogućnost da će se vlatko pregrijati ako su rebra glava i cilindara čista
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
probaj ga malo opteretiti u oranju ako bude isto zamijeni manometar ako i dalje bude isto trebaš provjeriti regulacijski ventil nalazi se ispod alternatora na njemu se može podešavati pritisak u sistemu. inače pritisak ulja je pravi pokazatelj stanja motora tj. istrošenosti ležajeva na klipnjačama i na radilici tako da je vizualna kontrola istoga jako bitna čak bih rekao u ovom slučaju bitnija od kontrole temperature motora jer je mala mogućnost da će se vlatko pregrijati ako su rebra glava i cilindara čista
isprobacu ga u oranju...pa cu videti kako ce se ponasati pritisak...od onoga sto sam do sada primetio, pritisak, ovakav kakav je je uvek isti,bilo da je motor hladan(odmah nakon startovanja motora) ili zagrijen(ne oranjem nego onako voznjom...).temperatura ulja se sasvim malo priblizi prvom podeljku (40 stepeni)...
 

hrvoje007

Član
Tu od
29 Stu 2011
Poruka
117
ma zimi se on teško ugrije meni ljeti temperatura ne prelazi šezdesetak stupnjeva .postoji i mogućnost i da je opruga u redukcijskom ventilu blokirala i zato ne može nabiti pritisak u sistemu, imao sam jedan takav slučaj čovjek već htio raditi generalku kad ono problem u ventilu:supris: koliko radnih sati ima tvoj vlado?
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
ma zimi se on teško ugrije meni ljeti temperatura ne prelazi šezdesetak stupnjeva .postoji i mogućnost i da je opruga u redukcijskom ventilu blokirala i zato ne može nabiti pritisak u sistemu, imao sam jedan takav slučaj čovjek već htio raditi generalku kad ono problem u ventilu:supris: koliko radnih sati ima tvoj vlado?
neznam koliko ima radnih sati.nema sajlu...0000 rh je na tahometru.al...nije radio skoro nista...vlasnik imao manje od 1 jutra zemlje (5000 m2),ono su mu prve gume.sjedalo mu je ko novo...predpostavljam da ima oko 500 tinjak radnih sati.
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
danas primetio da kad traktor radi u leru sveti sijalica ona prva(sa desne strane) sijalica na instrument tabli...kad je u leru vise, kad dodam gasa manje...a kad pustim svetla onda se ugasi.....:scratch
onda imam jos jedno pitanje :),kako da podmazem prednje tockove...jel se podmazuju mascu ili uljem...?jer vidim da na onu "kapu"na osovini,ima i jedan saraf...a nema mazalicu.
a da...zaboravio za malo :;)...jer mogu da podesim sam pritisak ulja u motoru na onaj ventil?i kako da to izvedem...vidim da ima plombu...hmmm....(ili da ipak prvo proverim manometar...)a evo i nekoliko slicica od danas....danas zavrsio garazu za moje masine...jedva sam vlatka utero...visok brate:D
http://imageshack.us/g/39/tvvlimt5.jpg/
 
Posljednje uređivanje:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
žaruljica bi se morala ugasit kad traktor proradi, il slabo puni il ti je možda remen prelabav...
neda mi se sad ić gledat kaj ima u prvim kotačima, al to praktično nemoraš ni dirat, ako nije nigdje mastan sve je na svom mjestu...mislim da je mast al nisam ziher, bum sutra vidil...davno sam to gledal...
pritisak imaš, i ne traži dlaku u jajcu, to je sve ok...nije to japanac...:lol:
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
žaruljica bi se morala ugasit kad traktor proradi, il slabo puni il ti je možda remen prelabav...
neda mi se sad ić gledat kaj ima u prvim kotačima, al to praktično nemoraš ni dirat, ako nije nigdje mastan sve je na svom mjestu...mislim da je mast al nisam ziher, bum sutra vidil...davno sam to gledal...
pritisak imaš, i ne traži dlaku u jajcu, to je sve ok...nije to japanac...:lol:
cek cek...zelis reci da prva zaruljica sa desne strane je pokazatelj punjenja akumulatora?:rolleyess:(to je ona lampica koja se upali kad dam kontakt...)
a to sto nije mastan (a nije), treba tako i da ostane;),al to neznaci da ga ne trebam dirati hehe.pa mora se podmazivati...bas zbog toga da ne bi postao mastan ...:)
 
Posljednje uređivanje:

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
hahahahh strongboyy lijepo si ih poredo..jednoklipac,dvoklipac,troklipac :D
pohvala za masineriju.dobru si kupovinu napravio.vlatko se cini ko tek razradjen... :)
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
hahahahh strongboyy lijepo si ih poredo..jednoklipac,dvoklipac,troklipac :D
pohvala za masineriju.dobru si kupovinu napravio.vlatko se cini ko tek razradjen... :)
hehe hvala... vidi stvarno...poredjao sam ih po "klipazi" ;),ma sta znam,...nekako mi se vlatko cini najuzbudljivijim...jer ga imam od skora...:) uvek oko i u njega gledam obilazim ga...al eto...ne razumem se nicega u vezi vladka...pa malo nesto, ja odmah ovde ...da pitam:).trebam ga polako srediti do pocetka sezone...t.j.proleca...da bude cakum pakum sve na njemu:)
vidim da se zadnje staklo ne otvara...(jest d aje polomljeno:p,al ramka stakla nema mehanizam za otvaranje....a kako cu recimo da otvorim ili zatvorim rasipac djubriva ako se zadnej staklo ne otvara...pa razmisljam kako da mu napravim mehanizam za otvaranje... i naravno staviti zadnje staklo...ili plexiglas(na ,mesto prednjeg stakla je plexiglas i super je vidljivost...)
 
Posljednje uređivanje:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
jesam ja to konj il neznam brojit mazalice na vladimiru?

3!... i nema više...

di je ta ispod kabine, sunce mu žareno, ajd ju uslikajte!

jedna na volanu i po jedna na svakom rukavcu...
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
jesam ja to konj il neznam brojit mazalice na vladimiru?

3!... i nema više...

di je ta ispod kabine, sunce mu žareno, ajd ju uslikajte!

jedna na volanu i po jedna na svakom rukavcu...
hehe kako je nema...?sa zadnje strane gde se podize onaj deo koji povlaci poluge...ajde sutra poslikam ili...cek snacicu se ;)


Uploaded with ImageShack.us
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
danas primetio da kad traktor radi u leru sveti sijalica ona prva(sa desne strane) sijalica na instrument tabli...kad je u leru vise, kad dodam gasa manje...a kad pustim svetla onda se ugasi.....:scratch
onda imam jos jedno pitanje :),kako da podmazem prednje tockove...jel se podmazuju mascu ili uljem...?jer vidim da na onu "kapu"na osovini,ima i jedan saraf...a nema mazalicu.
a da...zaboravio za malo :;)...jer mogu da podesim sam pritisak ulja u motoru na onaj ventil?i kako da to izvedem...vidim da ima plombu...hmmm....(ili da ipak prvo proverim manometar...)a evo i nekoliko slicica od danas....danas zavrsio garazu za moje masine...jedva sam vlatka utero...visok brate:D
http://imageshack.us/g/39/tvvlimt5.jpg/

za sijalicu (ako je od punjenja) znači nedovoljno jako punjenje , može biti i labav remen

u prednje rukavce ide ulje 90 , natjeraj tako da onaj čepić dodje sa strane , odvrni ga i naspi ulje , on ti je ujedno i mjera

pritisak ulja u motoru ne diraj , ne traži guzici čepa :axe:
eventualno spoj neki drugi provjereni manometar da prekontrolišeš preciznost ovoga
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
@savo...
ja i ne znam dal je od punjenja....sta signalizuje ta zaruljica koja se prva upali kad damo kontakt...znaci ona prva sa desne strane od vozaca.
 

Najnoviji postovi

Na vrh