• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
kod mene je to pomaknuto skroz u desno, koliko ide, pa širinu namjestim na španerima poluga.......
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
danas probao onu ideju koju mi je savoris dao...sa lampicom i spajanjem tanke zice na alnaseru sa masom.ne svetli sijalica kad okrenem kljuc za startovanje motora.e sad...bas mi cudno...u jednom trenutku poceo motor okretati pomocu kljucem...nije hteo d aupali jer je akumulator slab.pa sam ga upalio na nizbrdici.pali odmah vec na nekoliko mmetara.al primetio sam da:kad ukljucim svetla, onda se kazaljka ampermetra pocinje kretati ka +.a kad izgasim svetla onda ne reagira na dodavanju gasa i stoji na sredini (na 0),a kad ukljucim svetla, onda se pomakne u + i dodavanjem gasa ide jos vise u +.nakon sto je nekoliko puta zaverglao na kluc, onda opet nikakva reakcija na kluc...kao da se nesto iskljucuje u kontakt braviili alnaseru...
izgleda da ce ipak tu posla biti za autoelektricara...;)
nego recite mi koji je ovo plug sto sam kupio u kompletu sa vladimircem?mislim da je 12".(razmak 30tak cm )
probao sam ga sa imt-542,orao jednu bastu, jako suhu,i isao je super...

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,662
probaj s novim akumulatorom, ovaj po simptomima izgleda kao da je buban i kao da ne prima struju...
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
druze ovaj tvoj plug je olt ferguson 2*12 isti takav imam ja

Uploaded with ImageShack.us
kako si zadovoljan snjim?skojim ga traktorom vuces?kad sam ga ja probao sa imt 542,542 je isao lakse nego sa mojim 2 x 10" (kopija neka beogradskog pluga)
jedan mi drug pricao da ovaj OLT nikako ne valja i da ne orem snjim jer ce mi potrgati traktor...al mislim da je bas obrnuto...;)ide lakse nego sa 2 x 10"...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
izvin'te što moram reći ali ja u životu lošije plugove nisam zakačio za traktor a probao sam nekoliko ovakvih plugova
jednostavno nevalja , i težak je za vući u tri lijepe majčine
sa napomenom da je kod mene teška zemlja , u lakšoj neznam kako bi radio

@strongboy
što se tiče struje i ruske instalacije e tu ti ništa nemožem pomoći , jedino ti mogu naći električnu šemu instalacije da bi se tvoj električar mogao lakše da snadje u moru neobilježenih kablova i kojekakvih čudnih releja koje je nikako ne razumijem iako imam neke veze o toj oblasti
ruska instalacija mi jednostavno ne ide :oops:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
imam takav 2x10......to je za plitko oranje, za zimsku brazdu nije......traktor ga dobro vuče, mislim na 533, sa vladimircem nisam probao......
 
B

Bobo

Guest
Samo da se ubacim... Ljudi koji imaju IMt 533 539 i traktore slicne snage se u mom kraju kunu IMT 755 plugom. No, imao sam prilike orati sa plugom kao sa slike OLT SLAVNOAC da budemo tocniji i svaki je 2x12" koliko ja znam da 10" modela nije bilo, ali da se uz malo sarafanja 12" moze prebaciti u 10" iako nema potrebe.

Orao sam s tudjim 539 i tudjim plugom na njivi uz brdo i to dubina 20-25cm i 539 ga bez spere vuce uz brdo samo tako. lijepo slaze, ne otima se nikud, lagan za nositi a hoce u zemlju. jednom rijecju MILINA...

na toj njivi 539 ima velikih problema s 755, tolikih da se dubina rada drasticno smanjuje uzbrdo... U vecini slucajeva na tim njivama sa IMT plugom 539 ore pod sperom.


Moj glas ipak ide prije slavoncu nego 755.20 plugu.

Vladimirec ce ga vuci kao od sale.
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
@bobo i ja sam se iznenadio kako imt lako vuce ovog pluga...a sirina zahvata je ...pa skoro za jedno 20tak cm sira nego li sa mojim 2 x 10".a prijatelj mi ga tako pokudio, da sam se bojao i prikacitiga za traktor...a kamoli i orati snjim...na veliko sam razmisljao o prodaji.al od kad sam ga probao,necu da ga dam ni kad bi mi ga natplatili ;)
@savoris posalji mi semu elektroinstalacije vladimirca.sigurno ce pomoci mom autoelektricaru...;)ja se u struju ne razumem ama bas nista.hehe kad sam isprobavaom tvoj nacin ...ono sa lampicom...hajde da prvo proverim dal lampicu radi...spojio sam direktno na akumulator jedan kraj zice na plus a drugi preko lampice na minus...al kako je akumulator bio na vladku, ja uvukao ruke u onaj "tunel" gde stoji akumulator,i u delic sekunde sam opeko prste...nista strasno,al opeko sam se malo.puno puta sam tako proveravao...al ovde nisam mogao bas da vidim sta i cime dodirujem ;),nesomneno zicom + i _ .
 
Posljednje uređivanje:

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
ovaj plug vucem sa vladikom ide bez problema letos sam gario sa njim ,sada sam ga probao u zimsko na ugaru ide super na dubini oko 27 moze i dublje ali mi onda prebacuje zemlju preko daske nemam deflektore (povisenja) ali ito ce biti , u kukuruzistu je vec druga prica posto nije paljeno lako se stopa jer ove godine je kod nas masa ogromna. evo sema el. instalacije za vlatka

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
sada vec pocinje malo pomalo,sredjivanja neke sitnice...;)
pojavljuje se ulje na hidrouliku.sta trebam napraviti ...negde sam citao u ranijim postovima da se trebaju zameniti neke gumice i nesto ocistiti.kako mi prijasni vlasnik mog vladimirca dao i punu kesu rezervnih gumica, predpostavljam da ima u njima i te za hidrauliku.al neznam sta sve trebam rasrafiti...gde se nalaze te gumice,i kako da promenim ulje u hidrouliku...gde se ispusta i gde se naliva novo ulje...(verovatno nikad nije promenjeno).koliko litara ide.nameravam mu naliti 20w50.
sinoc sam poceo da citam iz pocetka i stigao do 26 stranice...kad cu da stignem do kraja :rolfer:pa ako neko zna na kojoj je stranici od prilike bilo rec o odrzavanju hidroulika na vladimircu nek mi pomogne...ili da mi strelicama oznaci gde-sta-kako...cime ;)
evo slike hidroulika.


Uploaded with ImageShack.us
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
odšarafiš ta dva gumena crijeva i paziš da se nepoliješ jer ulje curi van iz njih. na gornjoj strani crijeva je kugl ventil na dolnjoj nije. makneš bolcne s cilindra i to je to - cilindar je skinut. najniža točka za ispuštanje je na kućištu s desne strane (ako gledaš odotraga), veliki šaraf i cijev koja ide na pumpu. na cilindru nikaj posebno, odpustiš sve šarafe, opereš samo treba paziti da se gumice stave na isto mjesto kak su i bile, pogotovo ona velika na samome klipu. Ona ima sa svake strane po jedan plastični prsten koji ju drži u sredini. To je više manje to. gore na izlazu osovine uvijek bar malo slini tak da to nije neka briga. Ulje ide nutra motorno bilo koje, a sigurno se nebude bunil ni na bilo kakvo drugo novo ulje .Neznam kolko točno ide nutra ulja al ide sigurno oko 8-10 l.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
prvo operi pa vidi odakle curi , može biti da curi i na onaj mali pipak koji služi za podešavanje najniže tačke , on može da se zamijeni sa vana da ne skidaš cilindar

mada nećeš pogriješiti i ako zamijeniš sve gumice ako ih već imaš

ulje u principu može bilo koje , hidraulično ili motorno skoro da i nije bitno koje je , bitno je samo da je čisto bez nekih opiljaka i trunki pošto to može da često zaglavljuje u radnom ventilu
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
ja sam stavljao OTL bočnu koja je bila na IMTu
nema nešto pretjerano prepravki

ali prije svega , traktor mora biti u visokom podešenju da bi mogao je staviti , inače stoji PREnisko

-prednji nosač se zavari na traktor , znači skine se (odsiječe) jedan dio originalnog nosača i zavari za onu cijev šasije ispod motora
-pa se na kosi onaj prednji bolcn odsiječe i okrene za 180 stepeni
-isto tako se dio zadnjeg nosača odsiječe i zavari za onu bočnu ploču na koju se kača poluga hidraulike , na traktoru
-zadnji nosač na kosi , onaj na koji se kača lanac koji ide sa ruke koja podiže kosu se odsiječe i zavari pod drugim uglom

znači ništa komplikovano , ovo sve kada uradiš sa nosačima kosu možeš da montiraš za 5-10 minuta sam , niko ti ne treba
znači skineš desnu polugu , podvučeš kosu sa bočne strane ispod traktora , podigneš je na prednji bolcn,ubaciš zadnji šraf na nosaču , našpanaš remenje tjeraj
daleko daleko brže se montira nego na IMTa gdje je prvobitno i zamišljena jer su nosači uvijek prisutni na traktoru i ničemu ne smetaju
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
Kod mene je pripasana original kosa za 533, bočna strižna sive boje. Kosi u srednjem podešenju. nosači su pripasani, prednji je na šarafima koji drže šasiju i zvono a zadnji je prišarafljen na konzoli di se inače kopča lanac španera. dodatno je napravljen i nosač koji drži osovinu za dizanje i spuštanje. dosta kemije. Moja preporuka je nabaviti neku kosu koja se kopča otraga jer ovo moraš ili stalno stavljeti i skidati ili ti se stalno cuka na traktoru dok se nekaj ne razj... na njoj.
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
odšarafiš ta dva gumena crijeva i paziš da se nepoliješ jer ulje curi van iz njih. na gornjoj strani crijeva je kugl ventil na dolnjoj nije. makneš bolcne s cilindra i to je to - cilindar je skinut. najniža točka za ispuštanje je na kućištu s desne strane (ako gledaš odotraga), veliki šaraf i cijev koja ide na pumpu. na cilindru nikaj posebno, odpustiš sve šarafe, opereš samo treba paziti da se gumice stave na isto mjesto kak su i bile, pogotovo ona velika na samome klipu. Ona ima sa svake strane po jedan plastični prsten koji ju drži u sredini. To je više manje to. gore na izlazu osovine uvijek bar malo slini tak da to nije neka briga. Ulje ide nutra motorno bilo koje, a sigurno se nebude bunil ni na bilo kakvo drugo novo ulje .Neznam kolko točno ide nutra ulja al ide sigurno oko 8-10 l.
a gde se sipa novo ulje ?:scratch
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Prema fabričkim podacima u hidrauliku ide 5.85 lit. ulja SAE 30.
A sipaš ga u otvor koji se nalazi ispod sedišta sa zadnje, desne strane.Ima dva šrafa :veći je čep rezervoara ulja ,a manji je merač nivoa ulja u hidraulici.
 

Najnoviji postovi

Na vrh