• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Meni je Mirko iz Vinkovaca rekel da oba sklopa daje za 150 eura.A ako je verovati cifri od 1000 eura za komplet generalku,onda smo otišli daleko od isplativosti Vladimirca.12000 kn mi je rekel čovek za generalku na JD 1120 tri cilindra i to da skinem motor i komplet ga dopelam,on napravi,ja montiram.
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
Ma ti trgovci dijelovima za ruse su teški cigani...Iz Rusije i Ukrajine dobivaju djelove za nikakve novce( dam se kladiti da ih sklop ne košta ni 20 €) a onda se tu više manje svi dogovore za cijenu i drže ju :mad:. Npr u Poljskoj su u normalnoj prodaji duplo jeftiniji dijelovi nego kod nas, a kak je tek onda ovima na šverckomercu koji na crno nabavljaju. Deru nas ko mlade majmune :mad:
 

hrvoje007

Član
Tu od
29 Stu 2011
Poruka
117
Meni je Mirko iz Vinkovaca rekel da oba sklopa daje za 150 eura.A ako je verovati cifri od 1000 eura za komplet generalku,onda smo otišli daleko od isplativosti Vladimirca.12000 kn mi je rekel čovek za generalku na JD 1120 tri cilindra i to da skinem motor i komplet ga dopelam,on napravi,ja montiram.

šta spada u sklop klip,cilindar i karike?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
evo imam ponudu da kupim motor od vladimirca cijena 150 eura treba mu raditi generalku ajmo zna li ko koliko bi koštali dijelovi pa da vidimo dal je to sve skupa isplativo


na njuškalu jedan prodaje komplet djelove za generlku i traži 2100kn,al neznam što sve ima
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
šta spada u sklop klip,cilindar i karike?

kad sam ja delal svoje generalke, u sklop mi je išal klip, karike, klipnjača, bolcn, leteći i cilindar, ukupno 1200 kn jedan sklop...:partyman: al to je bilo prije 5 let...
 

hrvoje007

Član
Tu od
29 Stu 2011
Poruka
117
pa dobro to je nekako prihvatljivo mada mi je dojam da ti dijelovi i nisu baš jeftini kako se priča čak mi se čini da je za imt to sve skupa povoljnije
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Ma nije prihvatljivo,isplati se naručivati iz Poljske ak je tak.Bil je jedan link na forumu gde su se mogle videti cene dijelova i to je bilo za riknuti od smeha,a ovo od jada.1000 eura za generalku?Nikad.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
a jebat ga...ja dao dvaput...:supz: i opet sve u redu, isplatilo se i po toj cijeni...ISTU GODINU!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Neznam,ja ponavljam da je meni to skupo dosta,jer za Deutza serije 913 je bil sklop oko 100 eura.A još je najveće čuđenje izaziva tolika razlika v ceni.Znači da ima "dobrih trgovaca" sa još boljim maržama.Drugo mi nejde v glavu.Jer za tu cifru si platiš lepo izlet v Poljsku i još doneseš dijelove za generalku.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
ja nisam imao potrebu da uzimam sklopove ali mogu da ih nabavim puno povoljnije nego što se ovdje pominju
recimo oba sklopa mogu uzeti za nekih 100tinjak evra + ležajevi 20tak evra + ventili i vodjice nekih 20tak evra , garnitura dihtunga 10e , uložci dizni 5e

znači sve što mi treba za komplet generalku ne smije preći cifru od 200 , čak ni toliko
 

hrvoje007

Član
Tu od
29 Stu 2011
Poruka
117
a nemam pojma radim mehaniku od svoje petnaeste godine inače sam po struci mehaničar ali šta se tiče vladike radio sam par puta polugeneralku nikad komplet generalku a dosta radim imt traktore jer oni ovdje prevladavaju pa primjera radi komplet generalka za imt 539 izađe oko 6000 kn u cijenu je uključen moj rad i nova glava motora doduše indijske proizvodnje ali jebiga nova je tako da je 1000 eura za vladiku previše bar se meni tako čini
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
ej dečkovi, o čem sad mi trkeljamo?:scratch
nek je generalka 100 ili 1000 eura, jel to zaista stavka?
kad je traktor ispravan, 1000 eura "zaradi" za recimo dva tjedna arbajta na njivi ili u šumi...a s napravljenom generalkom odvozi i po 3000-4000 radnih sati bez problema...e pa ak je puno dat 30 eurocenti za jedan radni sat, najbolje da odemo svi po nove traktore, izbrojimo po 30 iljada eura svaki, kupimo svu novu mehanizaciju (znači još po 30 iljada) jer nam pol naših starih izmišljotina nebu pasalo na novi traktor...pa budemo kukali kak nam novi traktor puno nafte troši (NAFTE a ne zamjenska goriva), pa bumo kukali ko će nam ga popravit i zašto dva semeringa i jedan ležaj koštaju 1000 eura...

osobno sam i danas potrošil 100 eurića za svoje ljubimce, stavim vam sljikice malo kasnije ...
 

hrvoje007

Član
Tu od
29 Stu 2011
Poruka
117
a gledaj ja bi taj motor trebao napravit pa prodat i onda dodjem do cifre da mi se to ne isplati a moj vladika ima 3800 rs i ne pokazuje simptome da mu treba generalka a šta se tiče lože moj vlado je nije okusio u 33 godine korištenja i nisam imao problema sa pumpom,diznama i sl. doduše ja godišnje napravim stotinjak rs tako da mi loža ne bi predstavljala nekakvu uštedu a novi traktor bi bio čista pušiona osim ako netko nema love na bacanje
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
ej dečkovi, o čem sad mi trkeljamo?:scratch
nek je generalka 100 ili 1000 eura, jel to zaista stavka?
kad je traktor ispravan, 1000 eura "zaradi" za recimo dva tjedna arbajta na njivi ili u šumi...a s napravljenom generalkom odvozi i po 3000-4000 radnih sati bez problema...e pa ak je puno dat 30 eurocenti za jedan radni sat, najbolje da odemo svi po nove traktore, izbrojimo po 30 iljada eura svaki, kupimo svu novu mehanizaciju (znači još po 30 iljada) jer nam pol naših starih izmišljotina nebu pasalo na novi traktor...pa budemo kukali kak nam novi traktor puno nafte troši (NAFTE a ne zamjenska goriva), pa bumo kukali ko će nam ga popravit i zašto dva semeringa i jedan ležaj koštaju 1000 eura...

osobno sam i danas potrošil 100 eurića za svoje ljubimce, stavim vam sljikice malo kasnije ...

Pa stavka je 1000 eura,ovde je svima Vladimirec pojam za jeftinjaka,jednostavost i tome slično.A ako dodam još 1000 morem kupiti 1995 godinu sa 800 rh i tu priča prestaje.A ako idemo s ovim višim ciframa onda se več more i mora spominjati neki luksuz koji pružaju noviji i skuplji traktori.Da on zaradi 1000 eura na tjedan,svatko u Hrvatskoj bi imal traktor,bez brige budi.Ovde ima i ljudi koji nemaju tolku zaradu,šarafe kod kuće i cilj im je da prejdu čim jeftinije.
Nemoj shvatiti kao poticaj na svađu,ali iznosim neke argumente koji bi i drugi prihvatili.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
ma ljudi su nakupovali trakktora pa sad sa njima rade u bescijenje to je smjesno po kojim cijenama, takvih mi nije ni zao kad im se nesto pokvari jer idu okolo i obaraju cijene ljudima koji od tog zive,
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
hrvoje999, neznam zašto bi vladimirac moral bit pojam za jeftinjaka, jel nije traktor ko i svaki drugi i za sve je radove sposoban?
1000 eura sam ja platio ful generalku, jer sam picajzla i jer sam to radio za sebe da me izdrži a ne prdne u sred sezone...
ima ljudi koji su mijenjali samo jedan cilindrar i klip kad su radili "generalku" i traktor vozi i dalje, al kad si na toj prokletinji od svoje 10-te godine, čuješ svaki čudan šušanj u motoru a kamoli ne kad se klipovi svađaju...
svak se snađe i pokrije onim što ima, ja sam bio u prilici napraviti generalku onak kak sam si ja zamislil i tolko me koštala, mogal sam proć i puno jeftinije, vidim sad i ja, al dijelove sam uzimal u gei u čakovcu pa je to ta cijena...
al opet, ti rusi hrane moju familiju, nemrem bit baš nezahvalan pa niš ne uložit na njih...
a kak sam došal do onih 1000 eura za dva tjedan koje oni zarade?
kolko košta jedna ral (katastarsko jutro) ako ti netko drugi ore ili freza, ili sije, ili...recimo kod mene bi mu bilo dosta izorat, pripremit i posijat 4-5 rali i generalka je isplaćena u potpunosti...a dalje imaš čistu zaradu...ili ako radiš sto sati na godinu, plati nekome da ti radi 100 sati s traktorom...opet više nego moja generalka košta...
dakle, vladimirac je ipak jeftinjak, pa makar stavljali umjesto full generalke kompletne nove motore (cijena je bila oko 4000 eura sa svime što ide na njih)
i vozili 100 sati godišnje...

barem za mene tak stvari stoje...

evo di sam spizdio 100 eurića... na oba slažem sličnu instalaciju dovoda goriva do boš pumpe...

pc190001n.jpg

By darijus at 2011-12-30
pc190002.jpg

By darijus at 2011-12-30

sad i moj vlado ima pipicu...:supz:
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
Svako ima svoju filozofiju o strojevima, isplativosti i popravcima tak da o tome stvarno nema smisla raspravljati. Neko može kompletno srediti traktor i ušminkati - super. Neko ga drži u nekom stanju normale - odlično. Neko ga tera ko vrag grešnu dušu i popravlja samo dok i samo kaj stane - opet dobro jer stroj koristi svrsi. Sto ljudi sto čudi kak vele. Na kraju krajeva sve ovisi kak ga ko upregne, ako stroj zasluži, novac uložen u njega definitivno nije bačen.

Kolega svaka čast na sređenim traktorima, očito da odgovaraju kad su 2 u dvorištu i 3. slične konstrukcije ;). Ali, stvarno ali, ovi pleteni lajtungi su overkill :mrgreen: NHF. Pohvala u svakom slučaju!

Da malo dolijem benzina na vatru :vragek: : http://rolniczeczesci.bazarek.pl/category/35302/t-25-wladimirec.html
 
Posljednje uređivanje:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
Svako ima svoju filozofiju o strojevima, isplativosti i popravcima tak da o tome stvarno nema smisla raspravljati. Neko može kompletno srediti traktor i ušminkati - super. Neko ga drži u nekom stanju normale - odlično. Neko ga tera ko vrag grešnu dušu i popravlja samo dok i samo kaj stane - opet dobro jer stroj koristi svrsi. Sto ljudi sto čudi kak vele. Na kraju krajeva sve ovisi kak ga ko upregne, ako stroj zasluži, novac uložen u njega definitivno nije bačen.

Kolega svaka čast na sređenim traktorima, očito da odgovaraju kad su 2 u dvorištu i 3. slične konstrukcije ;). Ali, stvarno ali, ovi pleteni lajtungi su overkill :mrgreen: NHF. Pohvala u svakom slučaju!

Da malo dolijem benzina na vatru :vragek: : http://rolniczeczesci.bazarek.pl/category/35302/t-25-wladimirec.html



:prayer::prayer:
NEBUM SPAL CELU NOĆ OD OVOG...:shock::shock:
bi taj poljak slal dijelove k nama? ja bi naručil pol traktora!!!!
:prayer::prayer::prayer:
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
Nebi znal na to odgovoriti, trebalo bi ga pitati prek maila. Kad bi se uzimalo više stvari vjerujem da bi se itekak splatilo da šalje + carina...Makar mi smo za čas u EU pa nebude ni carine :partyman:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
Email został poprawnie wysłany
:finga::finga::finga:
sad bumo vidli kaj bu poljak rekel, valjda bu razumio gogle translator prijevod na poljski...
 

Najnoviji postovi

Na vrh