• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
juce palio traktore...treba mi imt a on prvi parkiran u garazi:roll:(traktori mi parkirani jedan iza drugog),pa prvo upalio vladka da napravim put za imt-a.temperatura bila...pa mozda -8-9.vladko ko po obicaju upalio iz prve, bez grijanja sa akumulatorom od 55Ah:lol:.a IMT 542 sa akumulatorom od 100 Ah.stim da sam ga 10tak sekunda gijao.al cudo se ponasao.:scratchrucni gas dodan na pola,grujem 10tak sekundi.traktor nakon 5-6 kruga upali,primi turazu i odmah ugasi...tako nadalje jedno 5-6 puta(bez grijanjem) dok je upalio i vec se nije gasio...prvi put se tako ponasa....mozda je do goriva, ili do veoma niske vanjske temperature.al prijatno sam iznenadjen VLADKOM :lol:.on bi sa 55ticom palio i na -50. svaka cast rusima...;)
(sa ovim zelim da kazem,da vladimirci bas dobro upale po hladnome i da im ne treba bas neki jak akumulator,kako sam pre kupnje istog,se naslusao kako ne valjaju,kako ne pale po hladnom,kako im trebaju dva ogromna akumulatora i tako dalje...sad mi to i smesno:rolfer:)
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Nepalis ti njega po studeni i u garazi je zato palis sa akumulatorom 55ah,jedino sam dozivio da Torpedo sa 55ah ali novim pali na -10 a kad je hladnije nema sanse da upali osim ako ga drzis u kuci mislim akumulator i prije paljenja montiras.Upali ga na -19 navani a da nije u zaklonici sa akumulatorom od 55ah cestitam ti.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
ma pali rus sve dok se gorivo ne stisne, i dok je ulje relativno novo bez greške...
ako more okrenut, more i upalit...:finga:
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
Nepalis ti njega po studeni i u garazi je zato palis sa akumulatorom 55ah,jedino sam dozivio da Torpedo sa 55ah ali novim pali na -10 a kad je hladnije nema sanse da upali osim ako ga drzis u kuci mislim akumulator i prije paljenja montiras.Upali ga na -19 navani a da nije u zaklonici sa akumulatorom od 55ah cestitam ti.
postavio sam i jednog klipa na nekom od prijasnih postova...pa se tamo vidi o kakvoj garazi je rec.to je vise kao nastresnica jer nisam stigao da napravim vrata...vec pao sneg.tako da je sasvim otvoreno gde mi stoje traktori.odma iza njega je imt-542 al on ni iz daleka nije upalio tako lako kao vladimirec.temperatura u garazi je i niza nego li ispred garaze:rolfer:.do duse akomulatori stoje pod suhom,u jednoj prostoriji,u kojoj ne mrzne,al sve jedno hladno je i tamo,svega 1-3 stepena iznad nule.ne drzim akumulatore na traktorima jedino zbog mogucih kradja.kako sada redje idem na selu, sve je tako ostavljeno na milost i nemilos raznoraznim lopovima.cuvao bog, do danas nije mi se desilo nista.a recimo kod komsije,u roku od mesec dana provalili 3-4 puta...ukrali mu i zadnji duvan koji se susio na susari...i jos puno stvari koje seljaku koriste svakodnevno...od sekira pa do rucnih kolica...
kad napravim vrata na garazi, e onda ce pesma biti druga...bice toplije nego napolju...a sada je hladnije....
a smojim postom samo sam hteo kazati da sam pezadovljan paljenjem po hladnom od vladimirca, nasuprot toga sto sam imao sasvim drugacije mislenje po tom pitanju...
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
daj nemojte biti smiješni , poredite ''čistog'' dizela i komoraša :rolfer:
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
daj nemojte biti smiješni , poredite ''čistog'' dizela i komoraša :rolfer:
hehe mozda jesam smesan:rolfer: al ja se narazumem u tome bas nista...imt je sa komorima a vadimirec ne?i sta to u stvari znaci?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
hehe mozda jesam smesan:rolfer: al ja se narazumem u tome bas nista...imt je sa komorima a vadimirec ne?i sta to u stvari znaci?
Ako uzmeš najnovijeg i naispravnijeg komoraša u klinč s isto takvm motorom s dirktnim ubrizgavanjem ovaj nema nikakve žanse .
Odnosno...
Ni novi golf 2 se ne pali bez grijača ..tj. teško pali..još su veči luzeri stari mercedesi 123 linije 200 i 220 ...to je radi toga jer i komoraša ima dvije vrste
 

hrvoje007

Član
Tu od
29 Stu 2011
Poruka
117
e sad gledaj ja imam vladimireca i imt 539 vlado pali odlično sa akumulatorom od 75 ah a imt isto pali odlično šta bi mi ovdje rekli taknes ključ sa akumulatorom od 55 ah tako da ja mislim da je to u velikoj mjeri stvar stanja motora mada igra i sama koncepcija motora šta je slučaj sa imt 533 jako loš alnaser i onda je paljenje tog traktora zimi ravno mukama isusa krista imam njih par u susjedstvu isvako malo daj vuci ,šlepaj sva sreća da ovdje zime nisu baš jake
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Svaki traktor ako je dobar motor,bospumpa,dizne,alnaser,akumulator ce upaliti na velikom minusu pa i IMT 533 iako nafta smrzne upalice i ugasice se e to je vec "drugi par opanaka"ali upalio je.Ja kad sam na koleginom Vladiki promijenuo cetkice,pikse stavio mesingane,spojeve sve ocistio pali bez dekompresora i grijaca do sad da je neznam koliko hladno sa akumulatorom od 100ah.Samo 4-5 krugova okrene i upali a to sam sve rijesio i napravio zahvaljujuci Savorisu.Inace je znao iz takta izbaciti ujutro na hladnom dok upali.Pokusao sam sa dekompresorom i zavergla ga "muski"ja spustim dekompresor odmah iz suba upali i jos se nije desilo da nafta"poskorupi"sto je na Torpedu normalna stvar na velikom minusu iako trpam benzina u njega.
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
kod mene je 542 bas to radio...upali se i odmah ugasi...tako 5-6 puita dok je najzad upalio i nije se gasio vise.
kod nas zime znaju da budu jako hladne sada je nocna oko -9-10 a preko danju se popne do 0.nekad malo iznad ili ispod.a znam za zime koje su preko danju bile i do -25.ma pravi sibir...srecom takve hladnoce nije bilo odavno...secam se jednom jos kao decak... bio na selu, tada jos tomica skoro pa novi.hteo sam da ga upalim...otvorio sam rezervoar da vidm dal ima nafte, a ono navta kao testo.ugurao sam jednu zicu da vidim kako ce se mesati, ono zica jedva ide toliko gusta nafta.al sve jedno tomica upalio ko da je leto./tako sada pali vladko ;)
 

hrvoje007

Član
Tu od
29 Stu 2011
Poruka
117
vladimirec je napravljen za ekstremne uvjete tako da njemu paljenje na minusu ne predstavlja problem a sta se tice imt 533 nisam se susreo sa gorim traktorom sta se paljenja tiče po tom pitanju traktor je stvarno koma a 539 je ok može proć ali vlado je brate numero uno!!!
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
vladimirec je napravljen za ekstremne uvjete tako da njemu paljenje na minusu ne predstavlja problem a sta se tice imt 533 nisam se susreo sa gorim traktorom sta se paljenja tiče po tom pitanju traktor je stvarno koma a 539 je ok može proć ali vlado je brate numero uno!!!
slazem se u potpunosti :)
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
vladimirec je napravljen za ekstremne uvjete tako da njemu paljenje na minusu ne predstavlja problem a sta se tice imt 533 nisam se susreo sa gorim traktorom sta se paljenja tiče po tom pitanju traktor je stvarno koma a 539 je ok može proć ali vlado je brate numero uno!!!

ti bokca, na mom piše 25! :scratch
numero T-25...:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
pitanje za forumaše iz Vojvodine.
što se dogodilo s centralnim skladištem za bivšu Jugu koje je bilo u Novom Sadu?
...pričao mi baš vujac kak su on i kum išli 80-te tamo po dijelove...
naravno za Vladimirce!!!;)
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Od toga nema više ništa.Srećom ima par prodavnica koje su dobro snabdevene,a ima i dosta Rusa koji donose delove i prodaju na pijaci u N.Sadu i po vašarima.I što je najbitnije nisu skupi.
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Nema šanse da bi akumulator od 55Ah mogao da upali moj traktor. Moj motor ima dosta dobru kompresiju, tako da se ponekad desi da ni ovaj nov češki anlaser sa ispravnim akumulatorom od 110 Ah(koliko je i fabrički preporučeno) ne uspeva da ga zavrti dovoljno brzo, nego kao usporen snimak. Mora prvo na dekompresor da se zalaufa zamajac, a grejač nije neophodan.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
ako je sve u redu i ako je kvalitetan akumulator može i 55ah , nije sve u Amper satima , ima nešto i u Aperima vezano za akumulatore :prayer:

ja sam jedne godine u nedostatku akumulatora uzeo iz auta , panda , 36Ah i palio je cijelo proljeće-ljeto-jesen , po zimi nije mogao
napominjem da je i taj akumulator bio umoran ali odradio je :prayer:
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Evo pitanja. Da li je potrebno mjenjati filter ulja za hidraulik? I kako se dođe do toga?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
ja mislim da je žičani i da je dovoljno da se skine i opere

mada vidio sam i nove papirnate ali ni su mi ulili povjerenje ni najmanje

ja sam umjesto filtera kojeg nikako nisam imao na traktoru stavio nekoliko onih zgužvanih žica kojim se pere jako zaprljano posuđe , odabrao sam model koji ne puca niti se peruta
 

Najnoviji postovi

Na vrh