• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
Najsigurnije bi bilo karter dole i sve ponovo stegnuti s moment ključem.Nisu te vrijednosti dane bezveze. Najvjerovatnije se nebude nikaj otpustilo ovak ali u protivnom posljedice mogu biti katastrofalne :madmana: .
 
I

IVIDO

Guest
nevidim zašto bih se otpustilo kada ima osigurač ispod vijka onaj sigurnosni amislim da sam dobro pritegao samo se bojim da nije previše pritegnuto
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
Pretegnuto najvjerovatnije nije jer s moment ključem od pol metra treba pošteno napeti da se ispravo stegne. Jedini mogući način utvrđivanja 'činjeničnog stanja' je moment ključ, sve ostalo su nagađanja. Kolko se ja sjećam od prošle godine, a i po katalogu, ispod tih matica nema osigurača :scratch
 
Posljednje uređivanje:
I

IVIDO

Guest
hvala ti prijatelju onda mi nema druge nego karter dole i sve ponovo pritegnuti što je sigurno sigurno je
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
ak nije dost stegnuto, nemora se ni izšerafit skroz, samo šeraf pukne i eto loma...:(
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
Napisz temu koledze ( Malirus ) co robi remont że pierścienie na tłokach są kierunkowe. Mają znaki "top" lub kropkę - czyli go góry. Jak założy na odwrót to się mogą zapiec.


iliti Malirus obrati pažnju na karike, imaju neku oznaku koja strana ide gore a koja dolje, ili točku ili piše na njima "top". Ak ih okreneš naopak, mogu zapeći.

ak ko zna poljski bolje od mog translatora, svaka mu dala...
s pozdravima od kolege Bolszewik-a iz hladne Poljske
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
meni samo žao kad si ga već rasklopio što nisi napravio full posal...ovo je samo onak ispol...
blok dole, sve rasturiš, obratiš pažnju na brončane pikse pod razvodom, urediš sve ap-cap i miran sljedećih deset godina...ovak bi se moglo ponavljat posal zbog najbanalnijih pizdarija...
da ste bar malo ivasola i minivoš uzeli prije nego ste ga raskopali...šmrc...
jesu ti zgorile gumice u glavama kad je tak mastan po bloku?

Nebi vjerovao,potrošio sam litru ivasola,uzeo četkicu i namazi,pa operi i tako potrošio litru ivasola ,nakraju sam još miniwashom prao,zgulio boju svu a kad smo išli raskopat traktir di god nije četkica mogla uć tamo je ostalo smeća i naslaga

Prije sastavljanja smo ovo još oprali i sad je to druga priča
Godinama to nitko nije prao i dirao pa se ulje zapeklo,nemar i nebriga prijašnjih vlasnika

Dihtunzi su skoro svi bili progoreni i diht masa im je bila ona skorena mast i ulje
Dobro da ga nisam isao prije prat jer bi iz njega curilo ulje ko iz šuplje kante

Već sam napisao prije,nisam imao prevelik buđet za sve riješit tip-top, motor će sad bit riješen a neke druge stvari će čekat(gume..)
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
da, to dobro kaže, treba paziti kako se karike okreću, ja sam susretao oznake TOP ili N da idu prema gore
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
da pitam: koje je velicine kais vladimirca?cini mi se da je na mom vladeku kais jos onaj originalni...pa iako je zdrav, deluje mi staro i rastegnuto...ne poznaju se nikakve oznake na njemu,pa ako neko zna broj velicine,nek mi kaze.hvala
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
da pitam: koje je velicine kais vladimirca?cini mi se da je na mom vladeku kais jos onaj originalni...pa iako je zdrav, deluje mi staro i rastegnuto...ne poznaju se nikakve oznake na njemu,pa ako neko zna broj velicine,nek mi kaze.hvala

ajoooj, nebumo ti to mogli reć...
ovisno o alternatoru kakav je gore, vidi koliko mjesta imaš još za špananje, uzmeš taj remen kaj je na njemu i odeš u dućan kupit takvog ili malo manjeg...to je sva mudrolija...:mrgreen:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
kod mene je 1300X10 ali je postavljen alternator od auta, nisam siguran ali po glavi mi se mota cifra 1275 da možda originalni
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
alternator predpostavljam da je originalni...al izgleda da cu ipak morati da sa starim kaisem odem do ducan i nabavim isti takvi...;).ja mislio da mozda neko zna tacnu oznaku...al ok.;) hvala.
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Dovezao sam večeras traktor kući,sad me zanima koliko bi bilo dobro da traktor odradi sati u laganijim poslovima,vožnji, da se razradi
Pročitao sam negdje da je to za nove IMT-ove 50 sati.
 

hrvoje007

Član
Tu od
29 Stu 2011
Poruka
117
jedno dvadesetak sati lagano ga razrađivaj znači ne davati gas više od pola prvih pedesetak sati nemoj orati i onda obavezno zamijeni ulje u motoru inače kako makina radi kakav je pritisak ulja u motoru?
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Mrak je bio vani i nisam sve zagledao,radi lijepo ravnomjerno na ložu,pali od prve kupio sam i novi akumulator
Pritisak ulja je bio na 3
Onaj feder od ručnog davanja gasa mi se razloko pa moram to popravit(slika 1) i ima nekih drugih sitnica za sredit nevezanih za motor(slika 2)poluga od gasa našarafljena do kraja


slike su prije generalke
 

Prilozi

  • DSC00017.jpg
    DSC00017.jpg
    71.4 KB · Pregleda: 160
  • P3290026.jpg
    P3290026.jpg
    58.2 KB · Pregleda: 190

Najnoviji postovi

Na vrh