• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
@krle
misim da nasoka izduva,t.j.auspuha, najvise zavisi gde se traktor koristi.cak im se i sugurnosni lukovi imaju mogucnost spustanja kako bi se traktor provukao ...recimo ispod drveca...plastenika...sa auspuhom to nije moguce.dzaba spustis sigurnosni luk,a auspuh ostane strsati u nebo :rolfer:.al ako vec ima kabinu na traktoru...ili ako traktorom ne radis negde gde je visina ogranicena, onda svakako auspuh bi trebalo ici prema gore...tako da ne slazem se stobom da smer auspuha pokazuje dal je neki traktor moderan ili zastareo...zastarelijeg od vladimirca skoro i da nema, al ipak ima ga i "prema gore"i "prema dolje".kod nas je jako neugodno kad rasadjivamo duvan...oni sto imaju traktore sa auspuhom ipod traktora, truju ljude koje sede nisko na masini pozadi traktora...traktor na malu turazu...brzina prva spora na minimum gasa,traktori stari...dime....ma uzas jedan.tada raditi sa traktorom koji ima auspouh prema gore je kao preporod za one koje kako si pomazu jedni drugima i rasadjuju duvan razlicitim traktorima,bas pravo uzivanje...jer sedeti satima ,pa cak i danima iza auspuha je muka prava...
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
@krle
misim da nasoka izduva,t.j.auspuha, najvise zavisi gde se traktor koristi.cak im se i sugurnosni lukovi imaju mogucnost spustanja kako bi se traktor provukao ...recimo ispod drveca...plastenika...sa auspuhom to nije moguce.dzaba spustis sigurnosni luk,a auspuh ostane strsati u nebo :rolfer:.al ako vec ima kabinu na traktoru...ili ako traktorom ne radis negde gde je visina ogranicena, onda svakako auspuh bi trebalo ici prema gore...tako da ne slazem se stobom da smer auspuha pokazuje dal je neki traktor moderan ili zastareo...zastarelijeg od vladimirca skoro i da nema, al ipak ima ga i "prema gore"i "prema dolje".kod nas je jako neugodno kad rasadjivamo duvan...oni sto imaju traktore sa auspuhom ipod traktora, truju ljude koje sede nisko na masini pozadi traktora...traktor na malu turazu...brzina prva spora na minimum gasa,traktori stari...dime....ma uzas jedan.tada raditi sa traktorom koji ima auspouh prema gore je kao preporod za one koje kako si pomazu jedni drugima i rasadjuju duvan razlicitim traktorima,bas pravo uzivanje...jer sedeti satima ,pa cak i danima iza auspuha je muka prava...

Za ratarstvo i povrtarstvo se koriste standardni traktori, a samo među najzastarelijim modelima ima onih sa auspuhom dole koji je zaista nezgodan između ostalog iz razloga koji si naveo. U mom kraju se duvan ne uzgaja, ali zato se sadi krompir poluautomatskim sadilicama sa ljudskom posadom i špartaju se širokoredni usevi i to neretko špartačima sa sedištima za pomoćnika na samom špartaču.
Dakle, nisam ja rekao da stari traktori nemaju auspuh na gore nego da ni jedan savremen traktor nema auspuh dole, a to nije jedno isto. Ti ako nađeš neki moderan traktor koji duva ispod kabine javi mi! A šta misliš zašto se danas traktori više ne proizvode sa auspusima ispod kabine? Zato što je iskustvo pokazalo da je to pogrešno. O specijalnim traktorima za plastenike i voćnjake nećemo na temi o vladimircu. Postoji na ovom forumu posebna tema za "Tomo Vinković", Landini i šta ja znam koje sve modele za tu namenu...

Ja sam na mom vladiki prošle godine menjao auspuh i stavio sam ovaj što ide gore morao sam da menjam i izduvnu grANU SVE ME IZAŠLO 45€ Kod Rusa N. Sadu

Jel to na najlonu? To je ona pijaca na temerinskom putu? Kad radi ta pijaca? Da li sigurno uvek dolaze Rusi sa delovima za Vladimirca i druge ruske mašine?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeko2511

Član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
144
malirus...ovu vuricu za temperaturu imaš kod antoša u dugom selu...to ti je blizu...a vjerujem da imaju i obrtaljku...:p
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
Jel to na najlonu? To je ona pijaca na temerinskom putu? Kad radi ta pijaca? Da li sigurno uvek dolaze Rusi sa delovima za Vladimirca i druge ruske mašine?
Ne išao sam direktno kod njih imaju više prodavnica u okolini najlon pijace možeš svaki radni dan kod njih da pazariš a nedeljom na najlon pijaci ulica Temerinski put (temerinska)
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
dolazi u obzir samo gore i amen,ici ću na varijantu s još jednim loncem pa ako nebude valjalo imat ce brusilica posla
Ništa ne velite za slike,a trudio sam se uslikat
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
pa šta da ti kažemo za slike , na slikama niko ne vidi jesu li novi klipovi unutra i ostalo
slikao si prije i posle ,a pa isto izgleda :rolfer:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
znam znam , morao si ga slikati iznutra jer više nećeš imati priliku , nadživit će on nas :mrgreen:
rusko je to :supz:
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
Za ratarstvo i povrtarstvo se koriste standardni traktori, a samo među najzastarelijim modelima ima onih sa auspuhom dole koji je zaista nezgodan između ostalog iz razloga koji si naveo. U mom kraju se duvan ne uzgaja, ali zato se sadi krompir poluautomatskim sadilicama sa ljudskom posadom i špartaju se širokoredni usevi i to neretko špartačima sa sedištima za pomoćnika na samom špartaču.
Dakle, nisam ja rekao da stari traktori nemaju auspuh na gore nego da ni jedan savremen traktor nema auspuh dole, a to nije jedno isto. Ti ako nađeš neki moderan traktor koji duva ispod kabine javi mi! A šta misliš zašto se danas traktori više ne proizvode sa auspusima ispod kabine? Zato što je iskustvo pokazalo da je to pogrešno. O specijalnim traktorima za plastenike i voćnjake nećemo na temi o vladimircu. Postoji na ovom forumu posebna tema za "Tomo Vinković", Landini i šta ja znam koje sve modele za tu namenu...
ja sam pisao o traktorima uopste.a sto se tice o takozvanim "specijalnim"traktorima,i oni su brate traktori...a ako pogledas broj prikljucaka koji jedan traktor moze da koristi, videces da je svaki traktor "specijalan"u zavisnosti koju prikljucnu masinu si prikacio...a ti ne gledaj samo tako zvane "savremene"traktore.ja dobro znam u sta je njihova savremenost,i koja je osnovna svrha jednog traktora.i mislim da se netrebamo ovde prepirati i nadmudrivati o specijalnim i suvremenim traktorima...i da se jos nadovezem,kad traktor vec ima kabinu,nema potrebe da auspuh ide dole,sto naravno ne znaci i da nemoze dolje.ali i ako je traktor bez kabine,jer ona vise smeta nego sto koristi traktoristi, a to kako sam ranije rekao u zavisnosti gde se traktor koristi,onda mi je logicnije da i auspuh bude dole,jer bi gore smetao,sto opet nemora da bude pravilo....samo nemoj da posle ispadne da svi traktori koji nemaju kabinu ,su specijalni...a oni sa kabinom -suvremeni,a oni bez auspuha prema gore a sa kabinom-zastareli...evo par slika...znam da nije tema bas.al kad je vec rec o auspsima-gore ili dolje.
evo par slicica suvremeno-zastarelih traktora ;)




Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
kako vidis kolega krle,jos i dan danas se proizvode zastarjele traktore...jos jednom IZVINJAVAM SE ZBOG NEPRIPADAJUCIH SLIKA OVOJ TEMI.
 
Posljednje uređivanje:
M

mpergar1

Guest
ljudi,,,,pomoć,,,,znam da je savo opisao kako se mijenjaju kočione obloge ali ne mogu pronaći post.nešto sam zapamtio ali ne znam da li je najlakše da se skine podnica od traktora pa odozgo,,,ili je lakše skidati točak i reduktor,,,napominjem da će mi to raditi mehaničar pa mu ja to želim u teoriji objasnit,,,mada je on majstor mehaničar ali nije nikada radio na vlatku a ni ja baš ne bi da ispadnem papak,,,pa da mu to bar kažem u teoriji kad neznam u praksi....pozdrav svim vlasnicima vladimirca ma gdje bili!!!!!!
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
kako vidis kolega krle,jos i dan danas se proizvode zastarjele traktore...jos jednom IZVINJAVAM SE ZBOG NEPRIPADAJUCIH SLIKA OVOJ TEMI.

Svaka čast kako si ovo iskopao. Manje više ovi bez kabina, mada i oni imaju ram, ne bi smetalo ni da je gore auspuh... ali odakle je ispao ovaj novi Fendt sa kabinom, a auspuha niđe? Da nije na plin? Onda je nebitno gde duva.
Što se tiče teze da je kabina traktora nepotrebna, sa time se ja ne bih složio. Traktorima bez kabine je na primer u Srbiji, a verujem i u mnogim drugim zemljama zabranjeno da učestvuju u saobraćaju na javnom putu, tj. nije ih moguće registrovati jer ne mogu kao takvi da pređu tehnički pregled. Nebitno da li je u pitanju vladimirec ili neki drugi, mali ili veliki, stari ili novi - ako nema kabinu ili atestiran ram imaš tri opcije: 1) da ugradiš kabinu 2) da ga voziš samo po imanju i poljskim putevima 3) da ga prodaš u delovima
 
Posljednje uređivanje:
M

mpergar1

Guest
sorry ,,,kad sam napisao reduktor mislio sam na diferencijal!!!!!!!!

Svaka čast kako si ovo iskopao. Manje više ovi bez kabina, mada i oni imaju ram... ali odakle je ispao ovaj novi Fendt sa kabinom, a auspuha niđe? Da nije na plin? Onda je nebitno gde duva.
Što se tiče teze da je kabina traktora nepotrebna, sa time se ja ne bih složio. Traktorima bez kabine je na primer u Srbiji, a verujem i u mnogim drugim zemljama zabranjeno da učestvuju u saobraćaju na javnom putu, tj. nije ih moguće registrovati jer ne mogu kao takvi da pređu tehnički pregled. Nebitno da li je u pitanju vladimirec ili neki drugi, mali ili veliki, stari ili novi - ako nema kabinu ili atestiran ram imaš tri opcije: 1) da ugradiš kabinu 2) da ga voziš samo po imanju i poljskim putevima 3) da ga prodaš u delovima

kod nas u RH ako je traktor registriran prije 82 godine ne mora imati zaštitni ram,,,ja npr imam vlatka 77 god i regan je77 godine bez prekida i ne mora na tehničkom imati zaštitnu ramu niti kabinu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
kod nas u RH ako je traktor registriran prije 82 godine ne mora imati zaštitni ram,,,ja npr imam vlatka 77 god i regan je77 godine bez prekida i ne mora na tehničkom imati zaštitnu ramu niti kabinu
ma to je kod svima nama(da ne kazem balkancima,kao neka bolest sto se tice unosenja i sprovodjenja zakona,bilo u saobracaju,ili ma gde drugde).logicno bi bilo da traktor ne mora imati kabinu,al zato mora imati zastitni ram,koji se po potrebi moze preklopiti.jer ako traktorista nije bezbedan samo sa zastitnim ramom na svog traktora, kako bi onda bio zasticen vozac recimo skupog BMW-a,kabriolet?i auto kabriolet, bar ovi noviji, imaju male zastitne lukove iznad naslonjace za glavu na sedistima.tako da to sto kod vas nemoze da predje tehnicki, traktor koji nema kabinu,to je samo nepravilno interpretiranje zakona o bezbednosti saobracaja.zbog bezbednosti,ram na traktor bi trebalo da bide podignut,kad se traktorom ide po javnim saobracajnicama...
al kako ces ti sa podignutim ramom u vocnjak...kako ces u tom vocnjaku sa kabinom na traktoru...?
ali ok.zivimo u prilikama kavim jeste...i nemoze se drukcije...prema nekim tamo "pametnim "ljudima,traktor mora uvek na sebi imati kabinu.....sto je manje vise tragi-komicno.
 
M

mpergar1

Guest
ma to je kod svima nama(da ne kazem balkancima,kao neka bolest sto se tice unosenja i sprovodjenja zakona,bilo u saobracaju,ili ma gde drugde).logicno bi bilo da traktor ne mora imati kabinu,al zato mora imati zastitni ram,koji se po potrebi moze preklopiti.jer ako traktorista nije bezbedan samo sa zastitnim ramom na svog traktora, kako bi onda bio zasticen vozac recimo skupog BMW-a,kabriolet?i auto kabriolet, bar ovi noviji, imaju male zastitne lukove iznad naslonjace za glavu na sedistima.tako da to sto kod vas nemoze da predje tehnicki, traktor koji nema kabinu,to je samo nepravilno interpretiranje zakona o bezbednosti saobracaja.zbog bezbednosti,ram na traktor bi trebalo da bide podignut,kad se traktorom ide po javnim saobracajnicama...
al kako ces ti sa podignutim ramom u vocnjak...kako ces u tom vocnjaku sa kabinom na traktoru...?
ali ok.zivimo u prilikama kavim jeste...i nemoze se drukcije...prema nekim tamo "pametnim "ljudima,traktor mora uvek na sebi imati kabinu.....sto je manje vise tragi-komicno.

Tu si 100% u pravu,,,ali ja npr kad idem u šumu meni bi kabina i rama samo pravila probleme ja poskidam sa traktora i svijetla i žmigavce jer ih nemogu nakupovat ,,a kad dođe do prevrtanja nedaj bože mislim da tu rama i pomaže i ne,,ona po meni daje nekakvu lažnu sigurnost,,dok je kabina druga stvar bar nemožeš ispast iz traktora ,,ja npr nisam od onih koji su u šumi presigurni u sebe,,bilo koji brijeg nagib ili bilo kakva opasnost,,dva puta razmislim o svim opcijama ,pa ako treba brale i skači sa traktora to je samo hrpa željeza,,,samo ga je bitno nabrzinu ugasit da ne dobije iber turažu e onda je motor u k,,,u,,,to je moje mišljenje,,nemora značit da je i najbolje,,,,,
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
ma sve zavisi kako je ram izveden i za kojim je djelom pripasan za traktor...fabricni ram moze odoleti uvijanju prilikom prevrtanja traktora...a sto kazes...da kad nedaj boze dodje do toga, skoci sa traktora...to bi vec bilo problem ako imas kabinu...dok ti otvoris vrata...dok se provuces pored volana...ali sta je tu je...upravljanje poloprivrednim masinama je jedan od najopasnijih poslova na svetu.neznam dali ste znali,ali najvise ljudi strada bas od poljoprivrednih masina...vise nego sve nesrece u saobracaju zajedno.tako da sa traktorima ne treba se praviti heroj...
kako vidim polako skrecemo sa temu VLADIMIREC ;),pa da ne bude tako,pitao bih vas...kako se rasklapa uljani filter....mislim redosled.u nekim od ranijim postovima sam video da je jedan clan foruma sredjivao i imao poslikanog rastavljenog i ociscenog filtera za ulje.al nekako me strah da to probam ...jer neznam kako...kojim redosledom...sta trebam ocistiti....cime se cisti...
i jos jedno pitanje...dali je moguce oprati filtere goriva...ili moraju se nove staviti...kako kod nas nema ama bas nista za vladimirce,neznam kako cu kad dodje vreme promena tih filtera.i dali se moze nesto prepraviti da se stave ove obicne filtere kao kod imt-a...?
 
Posljednje uređivanje:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
ljudi,,,,pomoć,,,,znam da je savo opisao kako se mijenjaju kočione obloge ali ne mogu pronaći post.nešto sam zapamtio ali ne znam da li je najlakše da se skine podnica od traktora pa odozgo,,,ili je lakše skidati točak i reduktor,,,napominjem da će mi to raditi mehaničar pa mu ja to želim u teoriji objasnit,,,mada je on majstor mehaničar ali nije nikada radio na vlatku a ni ja baš ne bi da ispadnem papak,,,pa da mu to bar kažem u teoriji kad neznam u praksi....pozdrav svim vlasnicima vladimirca ma gdje bili!!!!!!


moj način je da otpojiš anlaser (mislim na sve žice anlasera a to su cijele dvije)
skinem masu od sirene, otpojim grijač na grani, skinem volan (cijeli, na ona 4 šerafa ispod poda), papučicu kvačila, kapicu špere, otpojim gas, i onda odšerafim četiri velika šerafa koji idu kroz one debele gumene podloške.
nakon toga cijeli "orkestar" (kompletna limarija) završi na flašincugu, a getriba i kočnice ostanu slobodne za sve zahvate...
al to je samo moj način...
ima naravno i drugih, koji uključuju skidanje kotača i još neke kemije, al ovo je meni rutinski postupak prilikom mijenjanja obloga...usput prošnjofam i ključ mjenjača, zavirim u getribu i miran sam...

:rolleyess:
 
B

Bobo

Guest
EKIPA!!!

Pjavio se u susjednom mi selu VLADIMIREC (nemam pojma ni godiste ni model) koji ce uskoro ici na otpad. kolega ce si kupiti gume s njega a ostatak ode na kilu.

Pokusat cu ovih dana, mozda cak i sutra da ga odem poslikati i da se raspitam za cjenu kod covjeka, pa ako koga zanima vladimirec kao "projekt za sredjivanje"...
 

Najnoviji postovi

Na vrh