• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
lijepo sam vam reko, koliko god zadnje felge od rusa mogu izdržat, toliko može i vozit :supz:
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
lijepo sam vam reko, koliko god zadnje felge od rusa mogu izdržat, toliko može i vozit :supz:

Ne znam baš, pitanje je i da li ima i koliko tegova na prednjem kraju.

@Milicevicm Sa čime to taj komšija vuče kad se boji da će vladimirec "upasti" :toimonster: u prikolicu?
 
M

milicevicm

Guest
Hvala MOMCI na odgovorima.

Kuka je orginalna-od vladimirca.
Komšija ima IMT-533.
On kaže da su te naše kuke previše po njemu isturene van i da će vladimirac kada povuče tu njegovu IMT-prikolicu punu šljunka - citiram ga-upasti u prikolcu a ja ću kaže ići sa vama da to vidim.Ta prikolica je kao što sam rekao vam
IMT-ova jednoosovinka i teška je oko 1.5t..

Nisam vas pitao-KAKO SE KAČE te jednoosovinke na naše kuke ???????????
Pošto znamo da je nosivost naše hidraulike 550 kg. :idea:
 
M

mpergar1

Guest
ovo ti je tema vladmirec i drži se toga , još jedan ovakav flejmerski post i dobit ćeš opomenu

@mpergar1
ti moraš skidati onu kocku iznad kočnica gdje se nalaze polugice ako želiš mijenjati oblogu , to moraš u svakom slučaju uraditi nebitno skidaš li reduktor ili dolaziš odozgo
znači kada skineš tu kocku ostaje ti obloga (pakna) unutra , e jedan kraj obloge malo slupaj da onaj dio kuda prolazi bolcnić bude tanji
onda digni točak dizalicom i uz ručno okretanje točka i vučenje obloge ona prilično lako izadje napolje

e ubacivanje obloge
tu ti treba jedna sajlica ili nešto drugo jače oko 4mm debljine
uzmi trakom i zalijepi jedan kraj sajle za doboš
opet okreni točak da tu sajlu omotaš oko doboša
i na novoj oblozi slupaj malo onaj dio kuda prolazi jedan bolcnić da je lakše provući
onaj kraj sajle sveži za taj slupani dio obloge (SVEŽI U CENTAR)
opet uz okretanje točka i vučenje sajle uvučeš oblogu unutra
e onda nekim špicastim probijačom raširiš onu rupu koju su slupao da bi pakše provukao paknu
i onda sklopiš ostatak

ovo možda izgleda malo komplikovano ali u praksi to ide veoma lako , provjereno više puta

original pakne koje sam kupio su mi malo čudne,,,obloge izgledaju kao da su od neke grube tkanine..E sad,pitanjce :Da li da nosim pakne da ih majstor prenita,,ili da ostanu kakve jesu,,,ko ima iskustva sa tim materijalima za pakne,,i koje su duratnije??????
 
K

krsta

Guest
takve su kod njega pakne sto rece od grube tkanine(neznam kako se taj materijal zvase)

Nisam vas pitao-KAKO SE KAČE te jednoosovinke na naše kuke ???????????
Pošto znamo da je nosivost naše hidraulike 550 kg. :idea:[/QUOTE]

ja sam kuku fiksirao i nikad je ne skidam(ne kacim je na hidraulik),a sto se tice 533 kazi komsiji da mozes i njega da potovaris preko sljunak,mislim 533
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
@milicevicm
u kom položaju ti je visina traktora?
koliko imaš tegova naprijed ?
i kaži komšiji da se nakon :toimonster: obavezno pusti voda

@mpergar1
taj materijal na paknama je originalni od vladimirca , samo što je upitan današnji kvalitet (kao i za sve ostalo)
ja iskreno nisam zadovoljan sa paknama koje sam kupio , bolje mi se pokazalo da mičovjek prenituje
ALI , uvijek ima to ali , oni koji nituju imaju problema da saviju materijal na tako tanak lim od obloge , jednostavno prije se otvori lim nego što se savije obloga

moj savjet , stavi te nove koje si uzeo i tjeraj po sistemu dok ide ide
i imaj na umu da obloge sa tim tkaninastim ferodama ne vole duga kočenja , znači niz brdo uvijek brzina manje i možeš ''prikočivati'' ali nemoj cijelim putem da kočiš
pregrijaavnje im jako škodi
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Hvala MOMCI na odgovorima.

Kuka je orginalna-od vladimirca.
Komšija ima IMT-533.
On kaže da su te naše kuke previše po njemu isturene van i da će vladimirac kada povuče tu njegovu IMT-prikolicu punu šljunka - citiram ga-upasti u prikolcu a ja ću kaže ići sa vama da to vidim.Ta prikolica je kao što sam rekao vam
IMT-ova jednoosovinka i teška je oko 1.5t..

Nisam vas pitao-KAKO SE KAČE te jednoosovinke na naše kuke ???????????
Pošto znamo da je nosivost naše hidraulike 550 kg. :idea:

Al ga taj tvoj komšo sere,slobodno mu to reci. Moj stari i stričevi su prije jebenog rata ganjali fergusona s orginal prikolicom punom sljunka s Usore u Prisade i to većinom na zadnjim kotačima jer je poznato da se ferko propinje ko lud.
Koliko znam ti si negdje od Doboja pa znaš taj kraj

Ja Vladimirca nisam uspio propet a vozio je svašta
 
M

milicevicm

Guest
Savo traktor nam je u NISKOJ podešenosti.
Tegova -ukupno 2 komada to je 40 kg.

Ma da :toimonster:: zato vas pitam da se pred njim ne izblamiramo.
Kako je zakačiti-prikolicu tu.

Mliruse-upravu si između Doboja i Gračanice tu sam negdje.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

hrvoje007

Član
Tu od
29 Stu 2011
Poruka
117
ma da ali meni će biti onda lakše jer ja nemam kabinu,,,,znači redosljed ovako,,,skine se sic,,poluga kvačila,kapica špere odšarafi se pod,,,i onda ispod ima još jedan lim sa svake strane,,tj poklopac,,,to je ok,,ali kako da provučem paknuu krug,,,zavežem novu za staru i vučem,,ili kako šta je sa onim šarafima za štelanje odpozadi moram li njih otpustiti,,,,joj,,,joj,,,,već vidim da ću pola dijelova imati viška.......

koliko si plaćao obloge za vladeka ja bi na svom trebao mjenjat al u mene je sa kabinom biće veselo jedan dan patnje:madmana:
 
M

mpergar1

Guest
koliko si plaćao obloge za vladeka ja bi na svom trebao mjenjat al u mene je sa kabinom biće veselo jedan dan patnje:madmana:

ne znam koliko koštaju,dobio sam ih sa traktorom,,ako želiš mogu se raspitati kolika je cijena!!!!!!!:supz:

koliko si plaćao obloge za vladeka ja bi na svom trebao mjenjat al u mene je sa kabinom biće veselo jedan dan patnje:madmana:

jesi li ti baš iz zadra ili oko zadra ,,,imam rodbine u selu lisičići pored benkovca!!!!!!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

hrvoje007

Član
Tu od
29 Stu 2011
Poruka
117
pa blizu sam dvadesetak kilometara južnije vjerovatno si čuo za mjesto stankovci a inače poznajem dosta ljudi iz lisičića
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Savo traktor nam je u NISKOJ podešenosti.
Tegova -ukupno 2 komada to je 40 kg.

Ma da :toimonster:: zato vas pitam da se pred njim ne izblamiramo.
Kako je zakačiti-prikolicu tu.

Mliruse-upravu si između Doboja i Gračanice tu sam negdje.

onda slobodno zakači tu prikolicu šljunka i na sve to natovari i njegov traktor pa odvuci kao čovjek ;)
i reci mu i od mene da mnogo :toimonster: ali mnooogo

i ujedno izazovi ga za okršaj ''kuku za kuku'' , uzmi mu tu jednog prasca na ražnju i gajbu pive da se i mi počastimo na njegov račun


imate PP za želje čestitke i pozdrave , nemojte ''prljati'' temu :prayer:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
al si obavezno zadnje gume na rusu pripumpaj, da nebi bilo nismo znali...

"8 tona minimum" :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246


Uploaded with ImageShack.us Ovo je tehnostoj prikolica sa ovim dubokim stranicama je teška 1650 kg , a u nju stane 4.5 tona suvog kukuruza ili oko 3.5 t. klipa, za nju zakačim kikindu u koju stane ista količina kao i jednoosovinku i vlatko to sve ladno vuče preko nadvožnjaka pošto je to najveća uzbrdica kod mene, na jednoosovinku sam tovario oko 3kubika šljunka što je oko 6t. to mu je bio najveći teret što je vukao sa njom ,nema nikakvog propinjanja ali je zato volan lagan kao da je hidraulični
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Komšija nema tegove napred, pa ne zna kakvo je to blago. Pazi samo da nije prenisko ako je već, kako kažeš isturena dosta u nazad. Ako je poteznica(kuka) na polugama hidraulike, onda visinom kačenja možeš donekle da kompenzuješ isturenost u nazad. Ne treba da bude ni prenisko ni previsoko. Ja sam držao malo niže od vodoravnog položaja rude kad sam rasturao stajnjak i volan mi tada nije išao ništa lakše nego obično iako mi je poteznica na polugama hidraulike, tj. daleko da dalje ne može biti. Dotična "govnara" nosi tri tone stajnjaka, a i sama je teška kao :twisted:.
 
M

milicevicm

Guest
Važi :supz:

Samo mi još recite da li trebam kuku ojačati sa sajlom ili samo zakačim prikolicu
i tjeraj.

I još da vam kažem što se tiče našeg volana na traktoru,baš smo ja i brat komentarisali-kod nas je lagan mek,sa dva prsta ga
možeš voziti.U čemu je kvaka neznam-ali dobro je dok je tako.Eto samo da se zna, da se može uštimati da fino radi.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
M

mpergar1

Guest
ljudi jel puno dati 200e za komplet kvačilo za t25 a1 hrvoje007,pakne su 50e kom.ne znam to mi se sve nekako čini puno,,,,al budem ja išao u Mađarsku pa ću vidjet koje su cijene,,,jel tebi trebaju ili se samo raspituješ?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
:eek: pakne 50e kom :rolleyess: traži dalje , ja ih kupujem 25e obje

a i kvačilo je skupo , uostalom šta na kvačilu može da se pokvari pa da moraš uzimati novo
potisna ploča ako pukne ti je zavariš , ako se iskrivi ti je ispraviš
radio sam i jedno i drugo ljudima i kvačilo radi bez greške
 

Najnoviji postovi

Na vrh