• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
krleee
ovaj traktor je izmišljen i napravljen kada nije bilo modernih majstora kako ti kažeš :finga:
ako nemože tako , zašto ona pracnovi kod mene još drže a navario sam ih prije 4 ili 5 godina ;) već se ni ne sjećam koliko je bilo davno

a ako je to sve tako , pa zašto onda ti nisi kupio novo sjedište nego staro popravljao , i još te koštalo kao novo

u mnogo (previše) slučajeva moderni majstori samo deru po džepu , mnogo stvari može da se sanira sa minimumom uloga
ipak ''old school'' je nešto što ja cijenim :prayer:

Ne kažem ja da ne treba popravljati, samo razumem zašto majstori modernog doba izbegavaju da popravljaju delove nego ih zamenjuju novim. Na primer danas više niko ne popravlja akumulatore. Naši traktori su druga stvar. Najbolje je izračunati da li se više isplati uložiti sate rada i materijal za popravku nekog dela ili kupiti gotov.

Gledam sad ovaj vladimirec i kabina mi je puno lijepša od imt-ove,nema rupa u podu,a trebala bi imat i grijanje.

Moj vladimirec ima neku rupu u podu sa desne strane pored vrata veličine ping-pong loptice. Ne znam čemu služi, ali moglo bi kroz to da se provuče crevo za grejanje. Meni do sada nije trebalo grejanje. Obično se u traktoru i svlačim kad se malo razradim po zimi, ali verujem da može da se nabaci neki levak sa leve strane traktora, tamo gde izduvava topao vazduh i da se crevom sprovede do kabine. U tom slučaju ne sme da slini nafta na pumpi inanače ćeš ponovo poželeti da se smrzavaš.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
M

milicevicm

Guest
Maliruse.tako će i biti :mrgreen:

Bosanac-zemljače jesi li to ti na privremenom radu u Italiji ili ??????????

Savo je glavni krivac što smo kupili Vladimirca-Pa sada je red i da ga održava !!!!!!!!!!!!!
Ma Savo će imati posla u cijeloj eks-YU a možda i šire-SAMO DA NAS OBILAZI I REŠAVA NAŠE PROBLEME.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
Vladimirec o kojek sam pisao par stranica ispred je PRODAN u susjedno selo. Palio je na zub, hidraulika radila bez greske, no mjenjac se "zaglavio" u leru i ni mrdac.

Prodan je za 3500Kn i covjek koji ga je kupio je (kako cujem) vec unaprijed znao o cemu je rijec i da je traktor vec popravljen..

sve 4 gume su bile 90%

Zao mi samo sto nemam slika...

ebga bobo, mene bi opet izišo hiljadu eura, inače da je bio u mom susjednom selu, bio bi moj po toj cijeni...:madmana:
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Moj vladimirec ima neku rupu u podu sa desne strane pored vrata veličine ping-pong loptice. Ne znam čemu služi, ali moglo bi kroz to da se provuče crevo za grejanje. Meni do sada nije trebalo grejanje. Obično se u traktoru i svlačim kad se malo razradim po zimi, ali verujem da može da se nabaci neki levak sa leve strane traktora, tamo gde izduvava topao vazduh i da se crevom sprovede do kabine. U tom slučaju ne sme da slini nafta na pumpi inanače ćeš ponovo poželeti da se smrzavaš.

Kad idem radit s traktorom obično jedem "tezu"hranu,grah,kupus,ili kiselo mlijeko,pa sad ti pogadaj zasta je ta rupa......
mozda je stvarno za crijeva od grijanja.
Poslikaj pumpu i taj dio pa ću znat
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
ta rupa je za kočnicu na prikolici

pa ja i popravljam traktore , samo malo manje vremena imam za to pošto radim bolje plaćene poslove
jer za ruske mašine nemože da se naplati neka pristojna cifra , najbolji mušterija mi je T40 i njegov mjenjač , ljudi stalno zovu za njaga :supz:

na vladimircu i nemaš šta raditi uslužno , on se jako rijetko kvari a havarija je njemu strani pojam :prayer:
 

hrvoje007

Član
Tu od
29 Stu 2011
Poruka
117
nemoj tako savo još cemo se mi vlasnici vladimiraca umisliti da imamo najb olje makine na svijetu:mrgreen:
 
M

milicevicm

Guest
A gdje je taj dekl od te bravice brzina.
Je li u obliku pravougaonika i na njemu imaju neki brojevi utisnuti-a to se nalazi sa lijeve strane traktora u neposrednoj blizini onog bočnog vretena :shock:
Savo stvarno ako nešto zapne zvat ćemo te pa će mo se dogovoriti.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
pa neki dekl nema ob bravice , ima kocka koja je odozgo ali ona ne znači mnogo

ima polugica jedna sa desne strane mjenjača ispod patosa , znači direktno ispod desne noge gdje ti stoji , pritiskaj kvačilo i vidjećeš da se pomijera jedna polugica
e na toj polugici ima navoj , znači njenim produživanjem-skraćivanjem podešavaš bravu
ali nemora striktno da znači da je brava razštelovana , uzrok iskakanja može biti još oštećen zupčanik,nedovoljno uklapanjezupčanika,oštećena šipka brave ili loši lezajevi na snopu
uglavnom se kreće od brave i štelovanje iste jer je ona najpristupačnija


alabo može da se zakući na popravci vladimiraca , on se baš malo kvari :prayer:
pa normalno da je najbolji traktor :mrgreen:
 

bosanac 80

Član
Tu od
27 Sij 2012
Poruka
32
Maliruse.tako će i biti :mrgreen:

Bosanac-zemljače jesi li to ti na privremenom radu u Italiji ili ??????????

Savo je glavni krivac što smo kupili Vladimirca-Pa sada je red i da ga održava !!!!!!!!!!!!!
Ma Savo će imati posla u cijeloj eks-YU a možda i šire-SAMO DA NAS OBILAZI I REŠAVA NAŠE PROBLEME.

Jaro vec 5 godina sam tu i svaki puta kontam jos ovu godinu i bjezim iz ZABARSKE zemlje,medjutim sta je tu je situacija je i vise nego teska tako da zasad jos sam tu:madmana:
samo da vam kazem da vas pratim vec duzi period i da ste za svaku pohvalu generalno svi:heart:
 
M

milicevicm

Guest
Savo lafe - pare su tvoje :mrgreen:
Vidiš kada padne fino objašnjenje odmah mi se brk smiješi ;)

A mogu li ja lako doći do tih kuglica da ih pregledam i da vidim kakve su opruge.
Mislim da li je lako doći do tog mehanizma-a da netreba neki komplikovani zahvat rastavljanja. Koliko treba biti kuglica i opruga-DA ZNAM TAJ PODATAK-možda je neka ispala. Hajde malo još mi to pojasni. :heart:

Bosanac-jaro ćuti,bolje ti je tamo se pati-znaš kako je kod nas sranje pet puta gore,ma šta pet puta-100 puta gore-znaš već.
Je li nas pratiš onako ili imaš i ti neku rusku makinu :D
Drugar evo nađoh te na drugom mjestu i vidim da i ti imaš Vladimirca.
Pozdrav !
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
opruge i kuglice su jedan mehanizam a brava je drugi mehanizam , na iskakanje manji uticaj imaju kuglice
njima se prilazi odozgo , znači skineš patos i ispod patosa ima jedna komadina željeza u prednjem desnom uglu mjenjača , znači opet negdje ispod desne noge , e nju odvrneš i tu su opruge , kuglice su malo niže , njih izvadiš magnetom ili pirneš kompresorom pa je turbulencija izbaci van e onda je posle ganjaš po radionici gdje je ispala :rolfer:
 

bosanac 80

Član
Tu od
27 Sij 2012
Poruka
32
procitao sam ovu temu od prve do posljednje strane,neke stranice i vise puta radi kapiranja posto sam BOSANAC.Uglavnom pritisak ulja u motoru treba da bude oko 3 ako se ne varam i tako je i bilo na mom vladeku sve do n godine.Medjutim kad sam bio kuci sad za ove praznike reko da ga malo provozam,upalim ga OD PRVE naravno kao i uvijek ali pritisak ulja na pokazivacu ode do daske.ugasim odma i tako ugasen pokazuje normalan pritisak, znaci oko 3 sto ranije nije nikad.eh sad dali je rikno taj pokazivac ili nesto zesce,da napomenem posle sam ponovo palio i vozo traktor sve se normalno ponasa ali pritisak i dalje cak veci od 6 jedva se vidi ona kazaljka jer je skroz do kraja otisla.Savo ja sam siguran da je ovo za tebe maci kasalj.
 

hrvoje007

Član
Tu od
29 Stu 2011
Poruka
117
mislim da ti je zaštekao redukcijski ventil on tisluži za regulaciju pritiska u sistemu imao sam par takvih slučajeva:mad:
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
procitao sam ovu temu od prve do posljednje strane,neke stranice i vise puta radi kapiranja posto sam BOSANAC.Uglavnom pritisak ulja u motoru treba da bude oko 3 ako se ne varam i tako je i bilo na mom vladeku sve do n godine.Medjutim kad sam bio kuci sad za ove praznike reko da ga malo provozam,upalim ga OD PRVE naravno kao i uvijek ali pritisak ulja na pokazivacu ode do daske.ugasim odma i tako ugasen pokazuje normalan pritisak, znaci oko 3 sto ranije nije nikad.eh sad dali je rikno taj pokazivac ili nesto zesce,da napomenem posle sam ponovo palio i vozo traktor sve se normalno ponasa ali pritisak i dalje cak veci od 6 jedva se vidi ona kazaljka jer je skroz do kraja otisla.Savo ja sam siguran da je ovo za tebe maci kasalj.

a kad ga ugasiš i nakon nekog vremena padne na 3 ili ...???
ako recimo i nakon nekog vremena(pol sata) pokazuje 3, onda će ipak biti sat da mu se nešto pomaklo, ipak bi trebao na nuli biti
 

bosanac 80

Član
Tu od
27 Sij 2012
Poruka
32
a kad ga ugasiš i nakon nekog vremena padne na 3 ili ...???
ako recimo i nakon nekog vremena(pol sata) pokazuje 3, onda će ipak biti sat da mu se nešto pomaklo, ipak bi trebao na nuli biti

Eh nisam bas obracao paznju sta se desava nakon nekog vremena:?:
znaci prvo cu to da isprobam pa vam javljam,onda idemo dalje.
hvala vam raja ste prava,odma odgovarate:partyman:
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Konačno sam danas našao vremena da se malo posvetim traktoru koji već skoro dva meseca stoji. Montirao sam novo-staro sedište i upalio ga malo da radi. Uspelo mi je iz drugog verglanja.
Evo, dakle slike sedišta:



Ofarbaću metalne delove čim bude lepše vreme, obećavam!

Evo i one rupe u podu "za grejanje":



A evo i pumpe neko je beše tražio:

 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
@krle
te rupe i jesu za grijanje , odnosno mogućnost postavljanja grijanja

e sad , dal' je tu grijanej na ulje iz motora ili iz hidraulike 'bem li ga , ne bih znao

sjećam se da sam negdje u katalozima vidio da ima sistem prigušivanja hidrauličnog ulja da bi se zagrijalo i ono koristilo za grijanje , po meni prilično blesav sistem ali od rusa me ništa ne iznenađuje :mrgreen:


i još nešto , možeš li malo detaljnije da slikaš ovu ručnu kočnicu kako je urađena , trebao bih i ja nešto tako praviti
 

Najnoviji postovi

Na vrh