• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Na zadnjem zasjedanju AVNOJA,Savo je to uspio dobit
Bilo je tu i financijske podrške,"naprednih i nazadnih" drugarica ali o tom nebi
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
eto , sama količina kvalitetne rasprave doprinijela je tome da o ruski traktori budu malo više cjenjeniji
mito , korupcija ovo ono i tu smo :rolfer:

samo meni to grijanje na hidrauliku izgleda prilično idiotski , za to prigušivanje vjerujem da se ''krade'' ozbiljna količina snage iz motora a jednostavno se mogla već gotova toplotna energija samo preusmjeriti nekim izmjenjivačom da se izbace štetni dimovi i isparenja sa motora
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
eto , sama količina kvalitetne rasprave doprinijela je tome da o ruski traktori budu malo više cjenjeniji
mito , korupcija ovo ono i tu smo :rolfer:

samo meni to grijanje na hidrauliku izgleda prilično idiotski , za to prigušivanje vjerujem da se ''krade'' ozbiljna količina snage iz motora a jednostavno se mogla već gotova toplotna energija samo preusmjeriti nekim izmjenjivačom da se izbace štetni dimovi i isparenja sa motora
moglo je da se uradi kao sto je reseno na torpedo traktorima
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
znači nema nikakav izmjenjivač toplote nego vazduh sa stublina direktno ide u kabinu ? jel :scratch
 

hrvoje007

Član
Tu od
29 Stu 2011
Poruka
117
savo da li znaš dali su istih dimenzija semerinzi na poluosovini znači oni na kućištu mjenjača i oni na bočnim prenosima?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
45X65X12 kako piše u katalogu , a ne sjećam se iz glave
 

hrvoje007

Član
Tu od
29 Stu 2011
Poruka
117
ajmo ekipa di ste vlatko mi počeo izbacivat ulje na čep od hidraulike a nema viška ulja znači kad dižem onda je ok a kad spušta izbaciva ijako sporo diže al to razumijem jer je van negdje oko minus osam
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
ajmo ekipa di ste vlatko mi počeo izbacivat ulje na čep od hidraulike a nema viška ulja znači kad dižem onda je ok a kad spušta izbaciva ijako sporo diže al to razumijem jer je van negdje oko minus osam

niš ne diraj, oće on tak kad je mrzal, al ne svaki puta...
nekak mu se spjeni ulje pa ga fati mantra...
meni se dogodi jednom u tri godine...a ne diram niš...
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Alnaser mi nevoljko vrti,zj.zavrti 3-4 puta sporo i onda sastavi
Baterija je nova,jedino nisam gledao grijac.
Dekompresor nisam koristio jer je odkačen,treba kupit novu polugicu

Skinuo sam alnaser i odnio na servis,majstor veli da je ok,četkice ko nove,magnet ok.
U ponedjeljkak ću ic po njega pa ću ponovno sve sastavit, od generalke traktor napravio napravio 5 rs
 

hrvoje007

Član
Tu od
29 Stu 2011
Poruka
117
e baš tako nekako kao da nekakvu pjenu izbacuje i kad otvorim čep izlaze zračni mjehurići a onda je moguće da na pumpi vuče zrak neću nista dirati vidićemo kad otopli kako će se ponašati
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
pa šta hoćeš , ako očekuješ na -15 da upali od prvog takta stvarno si optimista :mrgreen:
 

hrvoje007

Član
Tu od
29 Stu 2011
Poruka
117
a gledaj na mom je onaj mali alnaser i moj je dojam da on dosta brže vrti u odnosu na onaj stari a koliko je kvalitetan o tom potom vrijeme će pokazati ali danas vlatko na minus osam upali iz prve bez grijačai dekompresora sta bi sa starim alnaserom bila malo teža misija
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Čuj ja imam onaj ruski stari,sad je servisiran i nema smisla trazit nesto drugo.
moram vidjet samo za tu polugicu dekompresora i onda ce bit kompletan
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Savo, evo konačno one ručne kočnice. To je jedna najobičnija batina sa gumenim rukohvatom na jednom i ekscentrom na drogom kraju. Ovo je u spuštenom položaju.



A, evo ga sada i u podignutom položaju.



Kada digneš ručnu kočnicu, spušta se i nožna, tj direktno su vezane ovom polugom ispod kabine.



Dakle, za razliku od automobila, kod naših traktora gori stop svetlo i kad je podignuta samo ručna kočnica. Evo ga uz put i pogled odozgo na ručnu kočnicu iz kabine.



Drugo, što se tiče anlasera i akumulatora, ja imam nov onaj češki anlaser i opet ne mogu da upalim traktor na -12. Ne može da zavergla dovoljno brzo. Ne pomaže ni dekompresor ni grejanje. Da li je moguće da mi je posle četiri godine upotrebe riknuo moj "novi" akumulator od 110 Ah.
 
Na vrh