• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

M

mpergar1

Guest
:eek: pakne 50e kom :rolleyess: traži dalje , ja ih kupujem 25e obje

a i kvačilo je skupo , uostalom šta na kvačilu može da se pokvari pa da moraš uzimati novo
potisna ploča ako pukne ti je zavariš , ako se iskrivi ti je ispraviš
radio sam i jedno i drugo ljudima i kvačilo radi bez greške

gle savo ,,kvačilo na mom traktoru hvata skroz na vrhu ma samo malo pikneš kvačilo on već odvaja,,,probao sam otpustiti na onom šarafu za štelanje sad odvaja negdje na polovici,,al nisam probao jel dobroo,,pri težim teretima uz velike nagibe u 1 brzini u normali kad više nema snage on crkne al meni ne crkava nego jednostavno stane,,e onda u pužnu pa laganini,,pa on bi u 1 brzini morao povuć 4 m drva bez ******* ,,napominjem da je to jako veliki nagib i nekih 80 m dužine ,pređe 2/3 nagiba i onda stane jel to normala ili se stvarno potrošila lamela...napominjem traktor je 78 g 2000 rs i dosta je očuvan da li može sa toliko sati otić lamela,,ako traktor nije radio zahtjevne poslove:roll:
 
M

milicevicm

Guest
Ove slike sam osta dužan još od proljetos.Oni prvi španeri što smo pravili nisu se nešto pokazali,pa smo vratili na " x , sistem fabrički.
Samo što smo mi stavili " u , profil malo deblji između " uški , i za njega pričvrstili
španere,a ne u one rupe uški,da ih ne pokidamo-čininam se da je ovakav sistem
dosta jak.Funkcioniše odlično.

Šta kažete koje "grablje, za sijeno bi mu najbolje odgovarale.
Znam-ali mislim kakva su vaša iskustva.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
@mprgar1
da ti nisu slučajno pracne potrošene ili razštelovane usled potrošnje lamele?
provjeri pracne
 

hrvoje007

Član
Tu od
29 Stu 2011
Poruka
117
ljudi jel puno dati 200e za komplet kvačilo za t25 a1 hrvoje007,pakne su 50e kom.ne znam to mi se sve nekako čini puno,,,,al budem ja išao u Mađarsku pa ću vidjet koje su cijene,,,jel tebi trebaju ili se samo raspituješ?
je meni trebaju nisi napisao dal traktor gubi okretaje u usponu ili ima okretaje a ne kreće se ? kvačilo bi trebalo više izdržati od 2000 sati moj ima 4000 i još nisam nista mjenjao sta se tiče kvačila al opet zavisi kakvi se poslovi obavljaju sa traktorom
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
:eek: pakne 50e kom :rolleyess: traži dalje , ja ih kupujem 25e obje

a i kvačilo je skupo , uostalom šta na kvačilu može da se pokvari pa da moraš uzimati novo
potisna ploča ako pukne ti je zavariš , ako se iskrivi ti je ispraviš
radio sam i jedno i drugo ljudima i kvačilo radi bez greške

Savo ti si idealan majstor za mog starog,imao bi posla do penzije
Stari mi uvijek veli ma kakvi su ovo novi majstori,samo kupi novo,nema ništa popravi,zavari obrusi, vidi jel ide pa tako dok ne usjedne

Naj lakše je kupit novo a poslije sam vidis da si mogo neke stvari napravit drugačije



Uploaded with ImageShack.us

izgleda mi fino očuvan traktor,jel moze jos koja slika?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Savo ti si idealan majstor za mog starog,imao bi posla do penzije
Stari mi uvijek veli ma kakvi su ovo novi majstori,samo kupi novo,nema ništa popravi,zavari obrusi, vidi jel ide pa tako dok ne usjedne

Naj lakše je kupit novo a poslije sam vidis da si mogo neke stvari napravit drugačije

jedna stvar je POPRAVITI a druga stvar je zamijeniti dio , to su dvije potpuno različite stvari
mislim , zašto bacati pare ako se nešto može srediti :partyman:
ipak 200e , nije baš malo za naše podneblje i uslove :scratch
 
M

mpergar1

Guest
je meni trebaju nisi napisao dal traktor gubi okretaje u usponu ili ima okretaje a ne kreće se ? kvačilo bi trebalo više izdržati od 2000 sati moj ima 4000 i još nisam nista mjenjao sta se tiče kvačila al opet zavisi kakvi se poslovi obavljaju sa traktorom

ma ne taktor ne gubi obrtaje u tom i je patka on stoji a obrtaji rastu kako dodajem gas,,,onda gamalo cimnem,,stisnem kvačilo gas do daske i mic po mic ako neide tako onda brale u 2 pužnu i laganini,,a najbolje je to ako lamela klizi zašto onda ne smrdi,,e to vi meni recite,,,
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
kvačilo bi trebalo više izdržati od 2000 sati moj ima 4000 i još nisam nista mjenjao sta se tiče kvačila al opet zavisi kakvi se poslovi obavljaju sa traktorom

Pardon, ispravno kvačilo bi trebalo da može da izdrži... ali ako kvačilo proklizava u radu, vek mu se rapidno skraćuje.

Drugo, ako su pohabani pipci na korpi kvačila, ne mora da se menja cela korpa. Ti pipci se kupuju posebno i moguće ih je zameniti bez rascepljivanja traktora na pola. Samo se gurne ruka kroz onaj "analni" otvor sa prednje leve strane traktora. lamela se kupuje posebno, posebno korpa korpa sa pipcima, posebno pipci i naravno i druk-ležaj je moguće kupiti posebno.

Treće, moderni majstori ne karabudže nego radije zamenjuju oštećen deo novim pretežno iz razloga što su delovi u većini slučajeva dostupni u svakom smislu te reči.

Četvrto, lepo tapaciran traktor. Svaka čast! Konačno, rešio sam i ja problem mog sedišta. Moj drug, mehaničar mi je nekako ponovo sklopio sedište i našao načina da umesto lepljenjem pričvrsti zavarivanjem graničnika onaj gumeni blok što je ispao koji inače služi kao amortizer sedišta, tako da i dalje imam originalno sedište, ali ovoga puta nije kruto i podmetnuto drvima. Takođe i novi tapacirung mi je postavio tapetar. Usluge tapetara(sa materijalom) su me koštale kao i da sam na vašaru kupio novo univerzalno sedište, ali nije mi žao jer je ovo ipak original. Sutra ili prekosutra ću da ga slikam i postavim ovde.
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Treće, moderni majstori ne karabudže nego radije zamenjuju oštećen deo novim pretežno iz razloga što su delovi u većini slučajeva dostupni u svakom smislu te reči.

krleee
ovaj traktor je izmišljen i napravljen kada nije bilo modernih majstora kako ti kažeš :finga:
ako nemože tako , zašto ona pracnovi kod mene još drže a navario sam ih prije 4 ili 5 godina ;) već se ni ne sjećam koliko je bilo davno

a ako je to sve tako , pa zašto onda ti nisi kupio novo sjedište nego staro popravljao , i još te koštalo kao novo

u mnogo (previše) slučajeva moderni majstori samo deru po džepu , mnogo stvari može da se sanira sa minimumom uloga
ipak ''old school'' je nešto što ja cijenim :prayer:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
zaboravih i ja da pohvalim :prayer:
nemože biti ovako da izgleda a da nevalja , nema šanse ;)
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
traktor je prva liga, ali primjetio sam ozbiljnu manu!
problem je u POTKOVI!!!

naime, potkova mora gledati prema gore, ali ne skroz kao u, nego mora biti nakrivljena na jedan kraj.
zašto?
kad sreća upadne u nju, da ne može ispasti van!
kako će da upadne u ovu milićevićevu?
jedino ako traktor okrene nogicama u zrak :mrgreen:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
pa čovjek očekuje sreću iz zemlje :mrgreen:

znaš ti kako crnogorac sluša vijesti iz zemlje ? :butthead:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
pa čovjek očekuje sreću iz zemlje :mrgreen:

znaš ti kako crnogorac sluša vijesti iz zemlje ? :butthead:

ak očekuje sreću iz zemlje, zakaj mu je traktor tak čist?
svojedobno sam ja na fići vozio naljepnicu:
ČIST AUTO JE PRODUKT BOLESNOG MOZGA

što je onda čist traktor? :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

nemoj sad viceve o crnogorcima, već spavaju...daj tamo negdje oko podne kad ustanu! :butthead:
 
M

milicevicm

Guest
Hvala MOMCI na pohvalama,ali i na zajebancijama :scratch
Ma nije on bez greške-muče ga neke dječije bolesti kako vi kažete.
A njih će Savo najvjerovatnije morati silom prilika da riješi.

Što se tiče ove potkovice - tako je došla sa traktorom-stvarno nisam razmišljao
o tome - ZNAČI ZAOKRET KA GORE :madmana::madmana:
Ma svašta vi znate :prayer:
I samo da vam kažem nija više tako PICIKATO-DELAKURE !!!!!!!!!

Dajte nabacite i vi koju sličicu.
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Traktor stvarno izgleda očuvano i odrzavano,boja izgleda svjeze.
svaka čast,nek te dugo sluzi bez kvarova.
Gledam sad ovaj vladimirec i kabina mi je puno lijepša od imt-ove,nema rupa u podu,a trebala bi imat i grijanje.
 
B

Bobo

Guest
Vladimirec o kojek sam pisao par stranica ispred je PRODAN u susjedno selo. Palio je na zub, hidraulika radila bez greske, no mjenjac se "zaglavio" u leru i ni mrdac.

Prodan je za 3500Kn i covjek koji ga je kupio je (kako cujem) vec unaprijed znao o cemu je rijec i da je traktor vec popravljen..

sve 4 gume su bile 90%

Zao mi samo sto nemam slika...
 
M

milicevicm

Guest
Maliruse hvala na lijepim željama.

Da ima i grijanje.

Samo nas muči sada ono iskakanje iz brzine prilikom oranja-ta nek jebena bravica
za zaključavanje brzina.Forumaši su mi objašnjavali ali nisam smio čačkati ništa
pošto nisam bio siguran tačno gdje je taj sklop.Izgleda da bih samo trebalo malo
doštelovati je.Kada bih se neko smilova,pa slikao taj sklop i malo objasnio šta da uradim :partyman:
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
To ti je najlakši dio,jednu subotu,dovezi Savu do sebe i ugosti ga po dobrom starom običaju,
kad popijete koju iz druge boce spomeni mu problem s bravicom i to je to
 

Najnoviji postovi

Na vrh