• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
strongboy, nije problem uljni filter raskopat, ne moraš se tog bojat...
gore imaš onu zatvorenu maticu, kad ju skineš trkni cijeli onaj poklopac da otpusti, dolje ima utor u kućištu i u tom utoru je jedna gumica, na nju pazi kad buš slagao nazad.
onda otpustiš onu maticu unutra koja ga drži, i izvadiš ga van.
nakon toga s njim u škrip (šerafštok) zašerafiš ga naopako, da mu primi onu maticu njegovu...sad su ti dizne okrenute gore, lijepo i njih skineš...uzmeš jedan ravan komad željeza (ja imam jednu rašpu za to) i odšerafiš cijeli poklopac uljnog filtera (uglaviš to na onim izbočinama gdje su bile dizne), dalje buš valjda znal...ivasol i krpa...:finga:
mrežicu isčupaš na silu, drugačije neide...al niš se ne dogodi jer je rus to tak predvidil :rolleyess:

imaš u mojim prijašnjim postovima skoro cijeli postupak slika, pa udri...


isto tak sam ti poslikal di sam stavil filter od golfa umjesto onog prvog grubog, i po mom mišljenju nisu ti onda ni potrebni drugi filteri, ali ako ih imaš nisu na odmet...
ako baš nema dijelova kod tebe, ja mislim da onaj koji je najbliže tebi može to poslat poštom...
ako nema niko bliže od mene, mogu i ja :finga:
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
@darijus
hvala ti druze na ekspesnoj pomoci;).prvom cu prilikom kad vreme malo otopli raskopati uljni filter...ak nesto zapne,tu ste :supz:.uz vasu pomoc ne bojim se toliko da pocnem nesto sredjivati na mom vladku.neznam kod vas kako je,al kod nas bas prava zima.ovih se dana malo otoplilo i presli smo nulu ka pozitivi.inace...sibir pravi.za prekosutra najavljuju novih 30tak cm snega,pa uzvec postojecih 20, bice to skoro pa pola metra...a onda opet sibirske temperature nocu i preko -14-15.vladka nisam upalio skoro mesec dana...e...a jel treba da motor zagrijem pre rasklapanja i ciscenja uljnog filtera ili...moze i na hladno?mozda nema veze...al da ja ipak pitam:roll:
i jos jednom hvala na ponudjenoj pomoci oko eventualnih nabavki ako nesto zatreba.:)
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
@darijus
hvala ti druze na ekspesnoj pomoci;).prvom cu prilikom kad vreme malo otopli raskopati uljni filter...ak nesto zapne,tu ste :supz:.uz vasu pomoc ne bojim se toliko da pocnem nesto sredjivati na mom vladku.neznam kod vas kako je,al kod nas bas prava zima.ovih se dana malo otoplilo i presli smo nulu ka pozitivi.inace...sibir pravi.za prekosutra najavljuju novih 30tak cm snega,pa uzvec postojecih 20, bice to skoro pa pola metra...a onda opet sibirske temperature nocu i preko -14-15.vladka nisam upalio skoro mesec dana...e...a jel treba da motor zagrijem pre rasklapanja i ciscenja uljnog filtera ili...moze i na hladno?mozda nema veze...al da ja ipak pitam:roll:
i jos jednom hvala na ponudjenoj pomoci oko eventualnih nabavki ako nesto zatreba.:)


ja ga najviše volim čistit kad odstoji bar mjesec dana... manje je mastan :mrgreen:

ja danas cijeli dan radio u jednoj majci, bilo skoro 15 celzijevaca i sunce...al su gimišti pasali...
sutra sljedi promjena, pa ćemo prijeć na pivu...:supz:
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
ja ga najviše volim čistit kad odstoji bar mjesec dana... manje je mastan :mrgreen:

ja danas cijeli dan radio u jednoj majci, bilo skoro 15 celzijevaca i sunce...al su gimišti pasali...
sutra sljedi promjena, pa ćemo prijeć na pivu...:supz:
kako je doslo ovo vreme...sto juznije to em tuznije em HLADNIJE .:rolfer:
a kako sam se bas mnogo prehladio,pivo cu tek na proljece...a do tada crno domace vino:partyman:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
pristup kočnicama meni je najlakši da skinem patos , znači skida se sjedište i ono staklo iza sjedišta(donje) da bi tu mogao da se provučeš dok radiš
onda se skine patos i ona zadnja stranica koja je iza blokade i eto te već kod poklopaca od kočnica
lakše je nego skidati kabinu , ima posla oko kabine

filtere za naftu nema smisla prati pošto su papirni
 
M

mpergar1

Guest
ma da ali meni će biti onda lakše jer ja nemam kabinu,,,,znači redosljed ovako,,,skine se sic,,poluga kvačila,kapica špere odšarafi se pod,,,i onda ispod ima još jedan lim sa svake strane,,tj poklopac,,,to je ok,,ali kako da provučem paknuu krug,,,zavežem novu za staru i vučem,,ili kako šta je sa onim šarafima za štelanje odpozadi moram li njih otpustiti,,,,joj,,,joj,,,,već vidim da ću pola dijelova imati viška.......
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
kako god menjas mnogo zajebano kod ferga mnogo lakse
ovo ti je tema vladmirec i drži se toga , još jedan ovakav flejmerski post i dobit ćeš opomenu

@mpergar1
ti moraš skidati onu kocku iznad kočnica gdje se nalaze polugice ako želiš mijenjati oblogu , to moraš u svakom slučaju uraditi nebitno skidaš li reduktor ili dolaziš odozgo
znači kada skineš tu kocku ostaje ti obloga (pakna) unutra , e jedan kraj obloge malo slupaj da onaj dio kuda prolazi bolcnić bude tanji
onda digni točak dizalicom i uz ručno okretanje točka i vučenje obloge ona prilično lako izadje napolje

e ubacivanje obloge
tu ti treba jedna sajlica ili nešto drugo jače oko 4mm debljine
uzmi trakom i zalijepi jedan kraj sajle za doboš
opet okreni točak da tu sajlu omotaš oko doboša
i na novoj oblozi slupaj malo onaj dio kuda prolazi jedan bolcnić da je lakše provući
onaj kraj sajle sveži za taj slupani dio obloge (SVEŽI U CENTAR)
opet uz okretanje točka i vučenje sajle uvučeš oblogu unutra
e onda nekim špicastim probijačom raširiš onu rupu koju su slupao da bi pakše provukao paknu
i onda sklopiš ostatak

ovo možda izgleda malo komplikovano ali u praksi to ide veoma lako , provjereno više puta
 
M

mpergar1

Guest
ovo ti je tema vladmirec i drži se toga , još jedan ovakav flejmerski post i dobit ćeš opomenu

@mpergar1
ti moraš skidati onu kocku iznad kočnica gdje se nalaze polugice ako želiš mijenjati oblogu , to moraš u svakom slučaju uraditi nebitno skidaš li reduktor ili dolaziš odozgo
znači kada skineš tu kocku ostaje ti obloga (pakna) unutra , e jedan kraj obloge malo slupaj da onaj dio kuda prolazi bolcnić bude tanji
onda digni točak dizalicom i uz ručno okretanje točka i vučenje obloge ona prilično lako izadje napolje

e ubacivanje obloge
tu ti treba jedna sajlica ili nešto drugo jače oko 4mm debljine
uzmi trakom i zalijepi jedan kraj sajle za doboš
opet okreni točak da tu sajlu omotaš oko doboša
i na novoj oblozi slupaj malo onaj dio kuda prolazi jedan bolcnić da je lakše provući
onaj kraj sajle sveži za taj slupani dio obloge (SVEŽI U CENTAR)
opet uz okretanje točka i vučenje sajle uvučeš oblogu unutra
e onda nekim špicastim probijačom raširiš onu rupu koju su slupao da bi pakše provukao paknu
i onda sklopiš ostatak

ovo možda izgleda malo komplikovano ali u praksi to ide veoma lako , provjereno više puta

savo care hvala puno!!
 
M

milicevicm

Guest
Evo društvo jedno pitanje ?
Stvari stoje ovako-treba nam šljunak-prikolicu nemamo-ali komšija ima imteovu
ona sama je teška 1.5 t. E sad on kaže da VLADIMIRAC ne može voziti tu prikolicu punu šljunka zbog vladimirčeve kuke-kaže previše je isturena nazad.
I kaže da će se traktor prevrnuti u prikolicu.

Šta kažete ??????????
Je li ko kačio takve velike prikolice na kuku.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
Evo društvo jedno pitanje ?
Stvari stoje ovako-treba nam šljunak-prikolicu nemamo-ali komšija ima imteovu
ona sama je teška 1.5 t. E sad on kaže da VLADIMIRAC ne može voziti tu prikolicu punu šljunka zbog vladimirčeve kuke-kaže previše je isturena nazad.
I kaže da će se traktor prevrnuti u prikolicu.

Šta kažete ??????????
Je li ko kačio takve velike prikolice na kuku.

skopčaj još kuku sajlom gore di poteznica (toplink) ide i možeš vozit koliko ti zadnje felge mogu izdržati, negdje 8 tona ukupno...:mrgreen:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
ali nigdje nisi napisao KOLIKO bi šljunka bilo u toj prikolici :vragek:
 
M

milicevicm

Guest
Savo recimo da se poravnaju stranice.
Koliki je to teret - zato vas pitam.
I šta je u stanju da povuče vladimirac.

Darijuse-da li je to provjereno i koliki si najveći teret vukao sa vladimircem.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
ali nigdje nisi napisao KOLIKO bi šljunka bilo u toj prikolici :vragek:

Svakako ne bi trebalo da tovari više od dva kubika po turi i zbog samog traktora. Ja sam toliko vozio na jednoj dvoosovinskoj prikolici nosivosti tri tone koja sama teži jednu tonu, i mogu vam javiti da traktor pri startu povlači jednako teško kao dve trotonke pretovarene stajnjakom.
Jedan kubik šljunka treba da teži oko 1700 kg, ali ako je mokar kao onaj što sam ja onda vukao, ko zna koliko je težak. Treba i to imati na umu i obratiti pažnju na nosivost prikolice, a ne kao ja - grlom u jagode. Srećom, moja prikolica je preživela.
@Milicevicm
Nemam iskustva sa jednoosovinskim prikolicama i nemam predstavu koliko je ta tvoja vuča isturena, ali treba uzeti u obzir i činjenicu da je vladimirec oko 400 kg teži. To što komšija vuče sa fergusončetom, možeš i ti sa vladimircem. U svakom slučaju oprez! Bolje je ako treba i okrenuti dve ture nego napraviti sranje, naročito kad je i neka tuđa stvar u igri.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
ako mislimo na istu prikolicu IMT 3t onda slobodno je tovari i vuci , to je negdje oko 2 kubika sanduk , to ti dodje oko 3.6t tereta
ja sam tovario mnogo više na moju kuku , vozio sam 7 metara drva na mojoj 5tonki , malo opreznije ali ide

ali sa tim teretom nemožeš u ekstremne uslove :finga:
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Savo recimo da se poravnaju stranice.
Koliki je to teret - zato vas pitam.
I šta je u stanju da povuče vladimirac.

Vladimirec je u stanju da povuče čudo pod uslovom da se kotrlja na točkovima. Što se samog motora tiče, sigurno može da vuče desetak tona na točkovima(npr. punu zmajevku) i to na ravnim, asfaltiranim deonicama čak i šestom brzinom, ali bez oslanjanja na poteznicu. Jednom sam čak pošlepao i neki ogromni kamion pod teretom da upali. Ko zna koliko je tek to teško. :supris: Dakle, nije problem motor nego pre svega stabilnost, kuka, pa prikolica i naravno njene gume jer pljosnate gume prave ogroman otpor, pa ti pet tona dođe kao deset npr.
 
Posljednje uređivanje:
K

krsta

Guest
Evo društvo jedno pitanje ?
Stvari stoje ovako-treba nam šljunak-prikolicu nemamo-ali komšija ima imteovu
ona sama je teška 1.5 t. E sad on kaže da VLADIMIRAC ne može voziti tu prikolicu punu šljunka zbog vladimirčeve kuke-kaže previše je isturena nazad.
I kaže da će se traktor prevrnuti u prikolicu.

Šta kažete ??????????
Je li ko kačio takve velike prikolice na kuku.

Ja sam kacio i to sa dubljim stranicama 10cm, puna sljunkom i kipovao bez problema.
vuko sam sa njim imt i majevicu za stajnjak sa krompirom(7t)+prikolice ali na ravnom i suvom
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
S ovakvom prikolicom sam vozio stajnjak i ide po asvaltu u 6.oj, malo je teze kad se krene u polje al ide
Ukupna tezina 4-4.5t
 

Prilozi

  • 4297_2.jpg
    4297_2.jpg
    56.3 KB · Pregleda: 1,538
  • 4297_4.jpg
    4297_4.jpg
    59.6 KB · Pregleda: 1,261

Najnoviji postovi

Na vrh