• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

hrvoje007

Član
Tu od
29 Stu 2011
Poruka
117
četiri godine je prosječan vijek trajanja današnjih akumulatora neki izdrže i malo više a kaže mi moj stari kad je kupio vladu na njemu bila dva po šest volti i trajali malo više od sedam godina:supz:
 
M

milicevicm

Guest
Krle-vidim da si i sjedište sređivao,pa me interesuje-može li se ono pomjerati
naprijed - nazad i kako to radiš ?
Kao npr. kod auta što je.
Ili je kod njih fiksno sjedište-a samo je naslon pokretan ??????????? :roll:
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Krle-vidim da si i sjedište sređivao,pa me interesuje-može li se ono pomjerati
naprijed - nazad i kako to radiš ?
Kao npr. kod auta što je.
Ili je kod njih fiksno sjedište-a samo je naslon pokretan ??????????? :roll:

Naslon nije pokretan. Sedište može da se pomera, ali ne kao u automobilu. Mora prvo da skineš tapacirung na kome sediš koji ima svoj ram i nasađen je na sedište sa četiri trna, bez ikakvog šrafljenja. Ispod toga ima ploča sa puno rupa koja je pričvršćena sa dva zavrtnja za postolje. Kod mene je u krajnjem prednjem položaju, jer bi u protivnom upiralo u zadnje staklo. :lol: Ne mogu da shvatim zašto je to tako rešeno - jeste podesivo, ali ne i ako imaš kabinu. Pretpostavljam da su to opet neka SSSR-ovska sedišta opšte namene za druge modele traktora, samohodne šasije, kamione i koješta, pa na vladimirca pasuje samo tako. U ostalom, u komunističkom SSSR-u mogućnost podešavanja je bila nepotrebna jer su svi bili jednaki. Partija se za to postarala! :finga:
Meni podešavanje takođe nije potrebno jer zadovoljavam ruski standard(baba mi je bila Ruskinja), pa mogu čak i da se naslonim dok vozim.
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
puno hvala za kočnicu , vjerovatno ću nešto tako da napravim jer mi često treba i moram da gasim traktor recimo da odvrnem toplink ili dotegnem španer

pogotovo u šumi mi treba
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
puno hvala za kočnicu , vjerovatno ću nešto tako da napravim jer mi često treba i moram da gasim traktor recimo da odvrnem toplink ili dotegnem španer

pogotovo u šumi mi treba

samo je odreži na polovinu dužine, ovo je nepraktično...
makar i ja na ovom svom bez kabine nemam ručne, davno kad sam nešto skido više je nisam ni stavil nazad...:rolleyess:
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
To što je ta poluga toliko dugačka ima svog smisla. Da bi potpuno zablokirala kočnica potrebna je poprilična sila.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
To što je ta poluga toliko dugačka ima svog smisla. Da bi potpuno zablokirala kočnica potrebna je poprilična sila.

a što mogu kad sam sam poprilična sila... moja je bila odrezana na pedalj dužine i funkcionirala je ok...čak sam mogal i driftat s njom...brže je hvatala...:finga:
 
M

milicevicm

Guest
Ima kabinu.
I samo je naslon pokretan kod nas.
Možda nekako i može se pomjeriti a ja to nisam primjetio.
Jednom sam pokušao ga pomjeriti,ali nisam našao nikakvu ručicu,samo sam našao šaraf za naslon,pa sam naslon malo našarafo rukom tj. pomjerio ga napred-tako mi je odgovaralo. Mislio sam pogledat kako to funkcioniše - ali poslije nisam ni
gledao. Znači ako ima kabinu fiksno je sjedište-da se ne mučim džaba.
A baš mi nije jasno-kod ovog bez kabine može,a kod ovog sa kabinom ne-može.
Kakva su to jebitačna ruska rešenja.
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
Ima kabinu.
I samo je naslon pokretan kod nas.
Možda nekako i može se pomjeriti a ja to nisam primjetio.
Jednom sam pokušao ga pomjeriti,ali nisam našao nikakvu ručicu,samo sam našao šaraf za naslon,pa sam naslon malo našarafo rukom tj. pomjerio ga napred-tako mi je odgovaralo. Mislio sam pogledat kako to funkcioniše - ali poslije nisam ni
gledao. Znači ako ima kabinu fiksno je sjedište-da se ne mučim džaba.
A baš mi nije jasno-kod ovog bez kabine može,a kod ovog sa kabinom ne-može.
Kakva su to jebitačna ruska rešenja.
Druze i moj je sa kabinom i može dase pomera samo moraš skinuti tapacirung na kom sediš od dole ga drže 4 limića njih ispraviš i podigneš tapacirung onda ćeš videti dva šrafa koje odvrneš i namestiš u rupe koje ti odgovaraju pošto nanosaču ima dosta rupa za pomeranje



Uploaded with ImageShack.us znači ovaj nosač sedišta možeš da pomeraš na ovim rupama
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Druze i moj je sa kabinom i može dase pomera samo moraš skinuti tapacirung na kom sediš od dole ga drže 4 limića njih ispraviš i podigneš tapacirung onda ćeš videti dva šrafa koje odvrneš i namestiš u rupe koje ti odgovaraju pošto nanosaču ima dosta rupa za pomeranje

Uploaded with ImageShack.us znači ovaj nosač sedišta možeš da pomeraš na ovim rupama

Pa, to je ono što ja govorim. To je isto kao kod mene i to je krajnji prednji položaj. Nekome ko je malo sitniji, tj. kraći bi odgovaralo da može da približi sedište, ali ne može. Dulebdp i ja imamo, dakle, u krajnje primaknutom položaju, a nazad može, ali nema kud jer ga sprečava kabina. A sve i da nema kabinu, zašto bi neko još udaljavao sedište, nije valjda Nikolaj Valuev? :shock:

Dakle, da rezimiramo: Napred više ne mogu, nazad nemam kud - kao iz one pesme: "idem putem i sam pričam, misle da sam lud..."
http://www.youtube.com/watch?v=M5eO4wBqCFQ

Kažem ja, Rusi su ugrađivali u traktore sedišta kakva su imali i to nisu za svaku seriju naručivali ista i od istog dobavljača. To su sve neka univerzalna sedišta kao i sav ostali enterijer. Tako su i merni instrumenti na kontrolnoj tabli isti u Belarusu kao i u Vladimircu, pa i u komšijinom UAZ-u i ko zna čemu sve. Za svemirske rakete su, nadam se, pravili posebne.
 
Posljednje uređivanje:
M

milicevicm

Guest
Dulebdp i Krle - hvala sada je rezimirano.
Vidim svi smo se uspavali , pa rekoh da vam postavim to pitanje.
Savo kako onaj tvoj grn - je li u pogonu.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
trenutno nije , rus stiže sve da odradi tako da nema potreba da mučim i vlatka
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Vratio sam alnaser na mjesto i poprilično se smrznuo,stavio sam i nove kleme i dotegnuo sve spojeve
Nisam imao volje po ovoj hladnoci vuć akumulator,tako da ga nisam palio al mislim i to napravit ovih dana dok bar malo zatopli

joj, šta zima radi,zaboravio sam grijač skinut.....
sutra.....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Ja odustajem. Akumulator mi je definitivno pokojnik. :cry: Juče nije mogao ni Ladu da upali, sa sve njenim akumulatorom u sprezi. Eno ga na punjaču, pa možda i pregura ovo leto.
Za Ladin ćemo lako, pod garancijom je, ali onaj skuplji... Spremaj, Krle 100 evrića pa se vozi! Udri po seljaku! :axe:
Čak i da mi neko sada pokloni ganc nov akumulator od 110 Ah, sumnjam da bi upalio jer mu je rezervoar skoro pun čistog D2 dizela koji je znao da se usiri u filteru i pumpi i na manjim minusima.

Nadam se da mi traktor neće trebati dok su temperature u minusu. Cele Zime sam ga držao pod šupom, a dan uoči snega sam ga isterao, bilo je -11 i upalio sam ga tako što sam polivao filter i pumpu vrelom vodom. Trebao mi je traktor jer sam išao u susedno selo(15 km u jednom pravcu) po drljaču koju sam kupio i kad sam se vratio ostavio sam ga tako sa sve drljačom u komšijskom dvorištu pod vedrim nebom.
 
Posljednje uređivanje:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
Ja odustajem. Akumulator mi je definitivno pokojnik. :cry: Juče nije mogao ni Ladu da upali, sa sve njenim akumulatorom u sprezi. Eno ga na punjaču, pa možda i pregura ovo leto.
Za Ladin ćemo lako, pod garancijom je, ali onaj skuplji... Spremaj, Krle 100 evrića pa se vozi! Udri po seljaku! :axe:
Čak i da mi neko sada pokloni ganc nov akumulator od 110 Ah, sumnjam da bi upalio jer mu je rezervoar skoro pun čistog D2 dizela koji je znao da se usiri u filteru i pumpi i na manjim minusima.

Nadam se da mi traktor neće trebati dok su temperature u minusu. Cele Zime sam ga držao pod šupom, a dan uoči snega sam ga isterao jer sam išao u susedno selo(15 km u jednom pravcu) po drljaču i kad sam se vratio ostavio sam ga tako u dvorištu pod vedrim nebom.


a da si malo čistog benzina ubacil u rezervoar, ili se bojiš da ne poleti?
:mrgreen:
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
a da si malo čistog benzina ubacil u rezervoar, ili se bojiš da ne poleti?
:mrgreen:

Da je prazniji rezervoar, mogao sam da pravim špricer pola-pola sa euro dizelom, ali kažem, nadam se da neće trebati.
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Darijus sviđa mi se prijedlog,al mora bit video kao dokaz.
Ja imam lozu u rezervoaru,koja je fora s tim benzinom??
 
Na vrh