• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
Darijus sviđa mi se prijedlog,al mora bit video kao dokaz.
Ja imam lozu u rezervoaru,koja je fora s tim benzinom??

dve-tri litre na pun rezervar, ja stavim 5 i nema problema ni s kakvom smrzavicom...:finga:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
kod mene je loža i ništa ne smeta a zima je da se ruke lijepe za metal
 
I

IVIDO

Guest
minus 12 a vlajko pali kao mina na njemu snijega 20 cm upravo mu montiram kabinu od starog zetora dvoklipca leži kao salivena male preinake ,slikam kade zvršim
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
Moj je u garaži koja nema vrata danas -10 upalio je iz drugog pokušaja,ja tako praktikujem ugrejm ga zaverglam 15 s sa povučenim dekompresorom ,onda ga opet ugrejem i mora da upali,tako radim da bi malo razbio stegnuto ulje, do sada je svaki put upalio
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
minus 12 a vlajko pali kao mina na njemu snijega 20 cm upravo mu montiram kabinu od starog zetora dvoklipca leži kao salivena male preinake ,slikam kade zvršim

Opasno me zanimaju slike
 

hrvoje007

Član
Tu od
29 Stu 2011
Poruka
117
stigle kočione obloge za vladu 154 kn po komadu uzeo jos semeringe za poluosovine,sajlu za obrtomjer,set gumica za hidraulični cilindar i razvodnik i sve skupa me došlo 480 kn sad da malo zatopli :prayer:pa kreće izmjena navedenih dijelova
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
kod mene je loža i ništa ne smeta a zima je da se ruke lijepe za metal

Valjda je kod vas loža kvalitetnija nego naš dizel D2. Naš ložak je katastrofa - čađavo gori, a čađ haba motor, zar ne? Bilo je i kod nas nekakvog euro-ložaka. To je valjda kao euro-dizel po starim standardima tipa eko3.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
dve-tri litre na pun rezervar, ja stavim 5 i nema problema ni s kakvom smrzavicom...:finga:


vidi se tko ima iskustva sa dizelom......:supz:

ja sam stavljao u golfa 1 dizela, da nesmrzne, jer večina aditiva nevalja, pa mi je jednom smrznulo zbog lošeg aditiva i samo taj puta je auto stao, poslije sam sipao benzin i nikad više problema, a za golfa piše da ide 20-30%......dok u noviji auto nesmije ići, pa čak ni u golf3......

a što se tiče traktora, u rusa i imt, također stavljem, i nikakvih problema......mislim da sam i u uputstvima za rusa vidio da tvornica propisuje određen postotak.......

u jednoj staroj knjizi i 1954g sam pročitao, ako nemaš dizela za vožnju, da se uzme motorno ulje i u njega stavi 20 ili 30% benzina, te se i na taj način može voziti dizel......al to vjerojatno vrijedi za stare dizele......nebi htio probati s tim.......
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
vidi se tko ima iskustva sa dizelom......:supz:

ja sam stavljao u golfa 1 dizela, da nesmrzne, jer večina aditiva nevalja, pa mi je jednom smrznulo zbog lošeg aditiva i samo taj puta je auto stao, poslije sam sipao benzin i nikad više problema, a za golfa piše da ide 20-30%......dok u noviji auto nesmije ići, pa čak ni u golf3......

a što se tiče traktora, u rusa i imt, također stavljem, i nikakvih problema......mislim da sam i u uputstvima za rusa vidio da tvornica propisuje određen postotak.......

u jednoj staroj knjizi i 1954g sam pročitao, ako nemaš dizela za vožnju, da se uzme motorno ulje i u njega stavi 20 ili 30% benzina, te se i na taj način može voziti dizel......al to vjerojatno vrijedi za stare dizele......nebi htio probati s tim.......

I motorno ulje i benzin su skuplji od dizel goriva. U svakom slučaju, ovakav koktel šteti motoru. Dakle nije jeftinije, a nije ni bezbedno po mašinu, makar koliko da je stari tip motora u pitanju. To je verovatno samo u slučaju krajnje nužde da možeš da nastaviš sa kretanjem, da spaseš sebi i eventualnim saputnicima život u slučaju neke opasnosti, da ne ostaneš smrznut, zavejan ili bez vode i slično...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
inače za sve vas koji neznate razliku između lože i onog starog D1 goriva, da vas prosvjetlim :vragek:
dakle razlika je u FARBI!!!
kolko puta sam ja nabavil ložu (imali smo ovdi u Ozlju jednog privatnika koji je imao pumpu) a da je ta loža bio ustvari dizel...
znači, dečki koji voze cisterne lijepo dopeljaju dizela, uzme vrećicu boje ko za pisanice farbat, hiti to u cisternu i eto LOŽE!

i molim vas lijepo nemojte mi sad filozofirat o tome jel tak il nije, ja vam velim da je i točka :axe:
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
inače za sve vas koji neznate razliku između lože i onog starog D1 goriva, da vas prosvjetlim :vragek:
dakle razlika je u FARBI!!!
kolko puta sam ja nabavil ložu (imali smo ovdi u Ozlju jednog privatnika koji je imao pumpu) a da je ta loža bio ustvari dizel...
znači, dečki koji voze cisterne lijepo dopeljaju dizela, uzme vrećicu boje ko za pisanice farbat, hiti to u cisternu i eto LOŽE!

i molim vas lijepo nemojte mi sad filozofirat o tome jel tak il nije, ja vam velim da je i točka :axe:

tacno tako.loz ulje iliti ona crvena nafta, je u stvari dizel D2...samo obojen crvenom bojom,kako bi se razlikovala prilikom kontrole,bilo nas potrosaca, bilo prodavaca...jer je crvena nafta odanocena manjim porezom jer je ...kako da kazem:scratch socijalna kategorija proizvoda jer koristi domacinstvima za grijanje.ali ovi nasi trgovci pored te crvene boje,puno dolivaju i vodu...pa kao takvu ima vecu potrosnju u motoru recimo traktora.ali ako u nju nema dodano vode, ovi nasi stari traktori bolje rade na crvenu D2 nego li na ova najnovija euro-dizel goriva...ja u svoj tomo trosim samo tu crvenu naftu evo vec...15-20 godina...u imt od kad sam ga kupio vec 4 godine...a to ce dobivati i moj vladko:drinkers:
a i osobno sam merio potrosnju goriva prilikom oranja.crvena nafta je isla 16 litara po hektaru na teskoj zemlji,a ova najnovija euro nafta je isla 18 litra po hektaru(cak na malo manje tesku zemlju).to sa IMT 542 sa 2 x 10" plugom.
al u ove suvremene traktore ni u kom slucaju crvena nafta...
a sto se tice razlike izmedju D1 i D2,ona je samo u cetanskoj vrednosti...D1 ima veci a D2 manji...odnosno D1 podnosi nize temperature da bi poceo da se parafinira...a D2 pocinje vec od -9-10celzija.
ovo govorim od onoga sto sam slusao od kompetentnih za tu oblast.
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Ja u Fiata ako bilo sta uspem osim eurodizela nisam se vozio na -10 tako je i sa traktorima osim ako benzina ne pomijesam onda cijena dodje tu negdje ista zasto bi se zimi naguravao 'pa trokce pa diminja ionako ladan dimi ovako 3 putaa vise i kravio filtere, kad dodje proljece onda je druga prica onda eurodizel ide u zaborav do zime.
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
tacno tako.loz ulje iliti ona crvena nafta, je u stvari dizel D2...

Darijus lepo reče da je ložak u stvari D1, a ne D2, a to nije isto. D1 je bolji, odnosno, to je bio zimski dizel u vreme ono. Verujem da ni svaki ložak nije isti. Kod nas su se na pumpama pojavljivali, kako gde, lož ulje i euro lož ulje. jedno bi valjda trebalo da bude u osnovi kao D1 ili D2, a onaj euro je ja pretpostavljam u osnovi kao eko3, odnosno stari euro dizel.

Prvo i prvo, Ne znam za Makedoniju, ali u Srbiji se na pumpama toče najnekvalitetnija pogonska goriva. Možda samo još Albanija i Crna Gora mogu da nam pariraju po tom pitanju. Naš dizel je već dosta lošeg kvaliteta, pa mogu samo da zamislim šta li tek prodaju kao lož ulje.
I drugo, šta god ložak bio u osnovi(cetanska vrednost, sadržaj sumpora itd.), sigurno je da ne sadrži aditive koji se dodaju u pogonska goriva za motorna vozila.

Primetio sam da moj vladimirec zaista više troši ložaka nego D2 i to se primeti tek kada traktor radi u režimu visoke turaže i pod opterećenjem(oranje, drljanje, setvospremiranje...) a u setvi, prevozu, tarupanju i slično se pokazalo da nema bitne razlike koje gorivo koristim.
Ložak koji sam ja mogao da nabavim se loše pokazao u oranju jer je traktor gubio snagu i čađavio više nego što je uobičajeno.
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
Darijus lepo reče da je ložak u stvari D1, a ne D2, a to nije isto. D1 je bolji, odnosno, to je bio zimski dizel u vreme ono. Verujem da ni svaki ložak nije isti. Kod nas su se na pumpama pojavljivali, kako gde, lož ulje i euro lož ulje. jedno bi valjda trebalo da bude u osnovi kao D1 ili D2, a onaj euro je ja pretpostavljam u osnovi kao eko3, odnosno stari euro dizel.

Prvo i prvo, Ne znam za Makedoniju, ali u Srbiji se na pumpama toče najnekvalitetnija pogonska goriva. Možda samo još Albanija i Crna Gora mogu da nam pariraju po tom pitanju. Naš dizel je već dosta lošeg kvaliteta, pa mogu samo da zamislim šta li tek prodaju kao lož ulje.
I drugo, šta god ložak bio u osnovi(cetanska vrednost, sadržaj sumpora itd.), sigurno je da ne sadrži aditive koji se dodaju u pogonska goriva za motorna vozila.

Primetio sam da moj vladimirec zaista više troši ložaka nego D2 i to se primeti tek kada traktor radi u režimu visoke turaže i pod opterećenjem(oranje, drljanje, setvospremiranje...) a u setvi, prevozu, tarupanju i slično se pokazalo da nema bitne razlike koje gorivo koristim.
Ložak koji sam ja mogao da nabavim se loše pokazao u oranju jer je traktor gubio snagu i čađavio više nego što je uobičajeno.
ma nisu ni kod nas nesto bas kvalitetna goriva...mada u zadnje vreme LUK_OIL...pa i MAK_PETROL uvode neka najno9vija goriva...a dali je loz D1 ili D2, sasvim je nebitno...meni je bitno da mi traktori dobro idu, i manje trose sa ovom nasom loz naftom.naravno uslov je da nema dodavano vode,praksa koja cesto praktikuju trgovci...
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Darijus lepo reče da je ložak u stvari D1, a ne D2, a to nije isto. D1 je bolji, odnosno, to je bio zimski dizel u vreme ono. Verujem da ni svaki ložak nije isti. Kod nas su se na pumpama pojavljivali, kako gde, lož ulje i euro lož ulje. jedno bi valjda trebalo da bude u osnovi kao D1 ili D2, a onaj euro je ja pretpostavljam u osnovi kao eko3, odnosno stari euro dizel.

Prvo i prvo, Ne znam za Makedoniju, ali u Srbiji se na pumpama toče najnekvalitetnija pogonska goriva. Možda samo još Albanija i Crna Gora mogu da nam pariraju po tom pitanju. Naš dizel je već dosta lošeg kvaliteta, pa mogu samo da zamislim šta li tek prodaju kao lož ulje.
I drugo, šta god ložak bio u osnovi(cetanska vrednost, sadržaj sumpora itd.), sigurno je da ne sadrži aditive koji se dodaju u pogonska goriva za motorna vozila.

Primetio sam da moj vladimirec zaista više troši ložaka nego D2 i to se primeti tek kada traktor radi u režimu visoke turaže i pod opterećenjem(oranje, drljanje, setvospremiranje...) a u setvi, prevozu, tarupanju i slično se pokazalo da nema bitne razlike koje gorivo koristim.
Ložak koji sam ja mogao da nabavim se loše pokazao u oranju jer je traktor gubio snagu i čađavio više nego što je uobičajeno.
i ja sam to primijetio kad je turaza u pitanju bilo auto ili traktor.Lod auta znam 100%da vise trosi ako ga naganjamu obrtaje takodjer i traktor ali svejedno sipam lozak ili plavi cim "otkravi".
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Malo smo skrenuli s teme pa da ne idemo previše u off.
Sutra ćemo vidit kako pale rusevi,najavljuju prilično hladno jutro
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
trenutno -17, bilo u 4 ujutro -24, pa nekak ne palim ni ja da idem van, bolje da vlado malo odspava dok tičice ne zacrvkuću...
...da mu baš ne delam faćuka...:finga:
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
trenutno -17, bilo u 4 ujutro -24, pa nekak ne palim ni ja da idem van, bolje da vlado malo odspava dok tičice ne zacrvkuću...
...da mu baš ne delam faćuka...:finga:
ja evo vec nedelju dana ne mogu poc na selu...na jednom delu lokalnog puta izmedju dva sela ima namete snega od 2 metra...inace bih pokusao upaliti sve 4 moje masine:542,vladka,tomicu i reno4...al u svakom slucaju,mnogo je bolje sad,ako ne mora, da ih se ne budi iz dubokog zimskog sna;)...bar dok malo ne popuste ove sibirske temperature...nocu oko -12-17.a preko dana -4-5.sa jakim severnim vetrovima.ovakvu zimu skoro i da ne pamtim.pod snegom smo od pre nove godine.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
kresnuo jutros kao da je sred ljeta...i mene je prestrašil...:mrgreen:
i odma u juriš po snijegu...

p2030025e.jpg

By darijus at 2012-02-13

p2030026.jpg

By darijus at 2012-02-13

p2030027.jpg

By darijus at 2012-02-13
 

Najnoviji postovi

Na vrh