• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

Sasha63

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
136
Da se ispravim: 230g x 25 hp = 5950g = 5,95kg / 0,85kg/l = 7l
Opet nije daleko. Takve greške nastaju kad "želje slušalaca" utiču na nauku. Logično, kilogram i kilogram se potiru i ostaje mera u litrama inače bi po mom bilo kg na kvadrat / litar

Ne valja ti ta matematika nista ! Otkud 25 KS ? i otkud 230 gr./KS x h ??? Pogledaj malo fabricke podatke ! Naveo sam ih !
186gr/KS x h na 1800 0/min , znaci...186 gr. x 27KS = 5022 gr. na sat.
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
@Sasha63
hvala ti prijatelju na ovim podacima.korisne informacije za sve nas.
a sto se tice majstora...ja sam ga pitao dal ce prihvatiti da on sredi mog vladimirca,ili da mi predlozi nekog drugog,sobzirom da je ovaj moj uvek zauzet...po ceo dan u rudniku,onda kad podje kuci posao kao i kod svakog zemloradnika...pa mi rekao da ako bas zelim predlozi ce mi drugog majstora koji ima vremena i koji radi samo to...al rekao mi da ce svaki dan kad dolazi sa posao svracati kod mene(a tu ostavlja i auto, tako da gledamo se svaki dan),i da ce mi pomoci da to sredim...eto zato prijatelju...pa videcemo kako ce biti.
jos jednom hvala ti na postitanim informacijama.
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Ne valja ti ta matematika nista ! Otkud 25 KS ? i otkud 230 gr./KS x h ??? Pogledaj malo fabricke podatke ! Naveo sam ih !
186gr/KS x h na 1800 0/min , znaci...186 gr. x 27KS = 5022 gr. na sat.

Ne znam, sitna slova, ja sam mislio da sam dobro pročitao. Što se tiče 25 ks, to je aksiom. To se ne proverava, to je jednostavno tako jer toliko snage proizvođač tvrdi da ima Vladimirec t-25a. Dosadilo mi je više da ponavljam onaj link gde to lepo piše i to nije nekakav sumnjivi prevod nego tabela baš na ruskom jeziku. Dakle, evo ga opet taj link:

http://www.avtomash.ru/katalog/pred/tract/vtz/t25.htm

Inače, ako nekoga interesuje par zanimljivosti pročitanih na ruskim sajtovima, a tiču se VMTZ Agromash Vladimir:

Vladimirec T-25a je zbog velike popularnosti vraćen u proizvodnju. Izgleda malo modernije(sa oborenom špicastom njuškom), plave je boje i košta 400 000 rubalja što mu dođe negde oko 10 000 evra. Orjentacije radi, onaj od 85 ks košta oko 18 000. Predpostavljam da su se na ovaj korak odlučili da bi oprali obraz zbog promašaja sa novijim modelima.

Drugo, gradonačelnik grada Vladimira je doneo uredbu po kojoj komunalni radovi na teritoriji grada smeju da se izvode isključivo mehanizacijom proizvedenom u VMTZ Vladimir. E, tako se štiti domaća ekonomija, a ne kao ovi naši što sa'raniše IMT i IMR. Ne znam kakva je situacija sa TV, Torpedo i Štore, ali nisam optimista.
 
Posljednje uređivanje:

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
danasnji izvestaj ;)
danas smo probali sa majstotom da vidimo dali uopste dolazi ulje na onu rupu gde pocinje cevcica koja nosi ulje do klackalica...na rupu ni kap ulja.onda smo odsarafili crevo koje ide ka nanometru.jos pri prvog okretaja izbacio ulje samo tako.zakljucak da je taj deo od creva za nanometar do rupa gde pocinje cevcica-zapusen.probao sam benzinom...kompresorom....namucio se, al nisam uspeo da probijem taj deo.majstor mi rekao da napravim kolendar,pa na rupu gde je crevo nanometra,da spojimo nanometar i cevcicu.onda ce ici ilje i ka klackalicama a i ka nanometru.a ovu prvu rupu cemo zastopati.malo pre sam narucio novi,duzi kolendar sa dve rupe,i sutra montiram to,i stelujemo ventile.pa cemo videti sta dalje.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
danas rasturio jedan motor čovjeku na T40 i nadjem vrlo specifičan uzročnik mnogih kvarova koji proističu nedovoljni pritiskom ulja
pošto je motor isti (skoro) kao i na vladimircu sjetim se da bi taj uzrok mogao da muči i @strongboya

radi se o piksni (čauri) koja se nalazi na razvodu motora na zupčaniku koji prenosi silu sa radilice na bregastu osovinu , e ta bronzana čaura se pojela i zupčanik bukvalno stoji oslonjen samo na susjedne zuščanike , što bi se reklo u vazduhu

a ulju pošto je lakše da ide linijom manjeg otpora onda pritiska nikada nije ni bilo , po silikonu vidim da je ovaj motor radjen skoro stavljeni novi ležajevi i leteći i ležeći ali je opet nakon kratkog vremena sve ponovo stradalo

da bi vam bilo jasnije evo slika od T40 , pozicija 13 je ta čaura
020.gif


poređenja radi evo i slika od T25
010.gif
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
tako je, te pikse na toj osovini s utezima stradaju, ja sam imao krš, srećom je traktor stao u ler gasu pa se promjenila dva zupčanika i bolcni sa razvoda i napravil nove pikse od elektro bronce...dva dana šerafljenja i vozi dalje...
tu su bubani na tim piksama...:mrgreen:
 

danijel983

Član
Tu od
2 Ruj 2010
Poruka
101
tako je, te pikse na toj osovini s utezima stradaju, ja sam imao krš, srećom je traktor stao u ler gasu pa se promjenila dva zupčanika i bolcni sa razvoda i napravil nove pikse od elektro bronce...dva dana šerafljenja i vozi dalje...
tu su bubani na tim piksama...:mrgreen:

mislim da je uzrok tome višegodišnje ne mjenjanje ulja nego pritakanje,u nekim slučajevima meni poznatim i starog ulja izvađenog iz drugih motora.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
mislim da je uzrok tome višegodišnje ne mjenjanje ulja nego pritakanje,u nekim slučajevima meni poznatim i starog ulja izvađenog iz drugih motora.

njet, tovariš iz jarčeg polja, ja mijenjam ulje neki puta čak i dvaput na godinu, a uljni filter raskopam i očistim čak i češće od mijenjanja ulja...
dakle, wrooooong!!!
:lol:
 

danijel983

Član
Tu od
2 Ruj 2010
Poruka
101
njet, tovariš iz jarčeg polja, ja mijenjam ulje neki puta čak i dvaput na godinu, a uljni filter raskopam i očistim čak i češće od mijenjanja ulja...
dakle, wrooooong!!!
:lol:

nisam nikog imenovao, problem je u vlasnika koji ga je imao prije. kod mene ima 7 komada t25 pa se to nije ni na jednom dogodilo a susjed je poderao dva motora i jedan mjenjač na njemu pa nikad niš osim kaj je boš pumpu zamijenio čovjek ga ima skoro koliko sam ja star, naradio se sa njime toliko da su se rebra na papučama kočnice i kvačila poderala pa su sada glatke.po meni problem je u ne održavanju
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
ja juce prespojio cevcicu na mesto gde je crevo nanometra pritiska ulja,pa sad iz iste rupe dolazi ulje i do klackalica i do nanometra.zaverglao u ulje dolazi do klackalivca.dizne jos nismo namontirali,al ipak i samo verglanjem dolazi dosta ulja na klackalicama(sto je po meni dobro),i kazaljka na nanometru podize se na prvom podeljku.unu prvu rupu cu sastopati.vidim da je visak:rolfer:
rupe na koje idu disne sam ocistio,prljavstinu usisao usisivacem,i zapusio krpom kako ne bi ulazila prasina.prilikom verglanja prvi cilindar uvek izbaci krpu iz rupe.a ovaj drugi ne.sad predpostavljam da su ventili na drugom cilindru rastelovani,jer cim ne izbacuje krpu, znaci da ima manju kompresiju...(naravno ovo je samo moje glasno razmisljanje),a naravno stelovace se ventili na oba cilindra.
zelim da promenim i ulje u motoru...kako i cime da promijem motor?da sto manje ostane od starog ulja,i dali je bolje da sipam 15/40 ili 20/50?il da ipak stavim obicno sae 30?
isto mislim da cemo morati da strelujemo regulator pritiska ulja....
pozdrav
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Hm :scratch pitanje je zašto nema ulja na tom holenderu
neznam kako izgleda linija podmazivanja ali se bojim da ne ide preko balans osovine ili bregaste i da se moža nije neki ležaj okrenuo u njoj pa se kanali ne poklapaju
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
Hm :scratch pitanje je zašto nema ulja na tom holenderu
neznam kako izgleda linija podmazivanja ali se bojim da ne ide preko balans osovine ili bregaste i da se moža nije neki ležaj okrenuo u njoj pa se kanali ne poklapaju
predoci cu i tu mogucnost majstoru.....vec se bojim da je mozda to sto kazes o lezaju...sad bas gledam sliku seme podmazivanja (stranicu pre),verovatnije je da je to...
 
Posljednje uređivanje:

marko1985

Član
Tu od
22 Ožu 2012
Poruka
47
Pozdrav iz Slavonskog Broda
Savo negdje na forumu sam pročitao kako naštelati kvačilo da se ne može ubacivati u brzinu dok je traktor ugašen i bez opterećenja na točkove i bez stisnutog kvačila.S obzirom da je na mom Vladimircu stalno mjenjač zezao i iskakao iz brzina učinio sam kako si objasnio ali me sad nešto pati,neznam da li treba i lamelu nešto naštelati jer mi je kvačilo dosta visoko i nisam siguran dali mi je lamela skroz odvojena kada otpustim kvačilo.Probao sam ga malo opteretit onako da upnem u betonski stup dok sam u brzima brzinama jer iz njih najčešće iskače i nekako mi se čudno ponaša niti ga tuši (onako skroz malo recimo u 6.brzini) a i nema onako da oče izvaliti stup ili da proklizuju kotači.
 

danijel983

Član
Tu od
2 Ruj 2010
Poruka
101
predoci cu i tu mogucnost majstoru.....vec se bojim da je mozda to sto kazes o lezaju...sad bas gledam sliku seme podmazivanja (stranicu pre),verovatnije je da je to...

ulje ide od zadnjeg ležaja(trećeg) radilice na bregastu osovini pa sa nje na klackalice.ti si sad spojio dovod ulja na klackalice na mjesto manometra koji je spojen na drugi ležaj radilice s tim si oslabio podmazivanje radilice na trećam ležaju(nije bez veze napravljeno tako) i podmazivanje ležaja bregaste i osovine za uravnoteženje. Ako se je ležaj okrenuo na bregastoj onda više ne funkcionira podmazivanje nego radi na suho. po meni morat cete rastavit i utvrdit što se je dogodilo,jer ako ne riješiš problem riskiraš samo još veći kvar
 

danijel983

Član
Tu od
2 Ruj 2010
Poruka
101
Pozdrav iz Slavonskog Broda
Savo negdje na forumu sam pročitao kako naštelati kvačilo da se ne može ubacivati u brzinu dok je traktor ugašen i bez opterećenja na točkove i bez stisnutog kvačila.S obzirom da je na mom Vladimircu stalno mjenjač zezao i iskakao iz brzina učinio sam kako si objasnio ali me sad nešto pati,neznam da li treba i lamelu nešto naštelati jer mi je kvačilo dosta visoko i nisam siguran dali mi je lamela skroz odvojena kada otpustim kvačilo.Probao sam ga malo opteretit onako da upnem u betonski stup dok sam u brzima brzinama jer iz njih najčešće iskače i nekako mi se čudno ponaša niti ga tuši (onako skroz malo recimo u 6.brzini) a i nema onako da oče izvaliti stup ili da proklizuju kotači.

naštelaj kvačilo kliže ti lamela tj ostaje odvojena
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Podsećam!

Danas sam očistio rebra za hlađenje na cilindrima. Ovom prilikom podsećam sve, a naročito nove korisnike Vladimirca da pregledaju čistoću rebara za hlađenje jer to hoće da se zaprlja ponekad brže nego što mi očekujemo, a važno je da je to čisto kako kod vladimirca, tako i kod sve jednog vazdušara. Idu topliji dani, bar ovde kod mene temperature prelaze +20.

Prvo sam očistio grubo, mehanički uz pomoć parčeta deblje krute žice, a posle poprskao faminom pa isprao vodom. Nemam mašinu za pranje automobila vodom pod pritiskom, ali poslužilo je i baštensko crevo. Ovo može da uradi sam baš svako. Treba samo skinuti deklu sa desne strane(ona što se drži na tri kopče, gde se stavlja zimski prigušivač hlađenja), a sa leve strane treba samo ukloniti onaj lim koji se drži na jednoj leptirastoj matici.

Prethodni vlasnik mog vladimirca se nije nikad setio ni da skine taj zimski prigušivač, a kamo li da očisti rebra za hlađenje.
 
Posljednje uređivanje:

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
ulje ide od zadnjeg ležaja(trećeg) radilice na bregastu osovini pa sa nje na klackalice.ti si sad spojio dovod ulja na klackalice na mjesto manometra koji je spojen na drugi ležaj radilice s tim si oslabio podmazivanje radilice na trećam ležaju(nije bez veze napravljeno tako) i podmazivanje ležaja bregaste i osovine za uravnoteženje. Ako se je ležaj okrenuo na bregastoj onda više ne funkcionira podmazivanje nego radi na suho. po meni morat cete rastavit i utvrdit što se je dogodilo,jer ako ne riješiš problem riskiraš samo još veći kvar
kad sam video semu podmazivanja...polako mi se sve razjasnjava:?morat cemo otvarati motor:madmana:
kako ovaj moj prijatelj,majstor,ima veoma malo slobodnog vremena, morat cu da se savetujem snjim da odnesem traktor kod nekog proverenog mehanicara...
 

danijel983

Član
Tu od
2 Ruj 2010
Poruka
101
kad sam video semu podmazivanja...polako mi se sve razjasnjava:?morat cemo otvarati motor:madmana:
kako ovaj moj prijatelj,majstor,ima veoma malo slobodnog vremena, morat cu da se savetujem snjim da odnesem traktor kod nekog proverenog mehanicara...

zaboravih ti reći provjeri reducir ventil pritiska ulja s desne strane jer pritisak kad je motor u okretajima mora bit veći od jednog bara isto i kad je hladan )kod mene je na leru hladan 2,5-3 ,zagrijan 1,5-2 s tim da u okretajima ne prelazi 3,5 bara(tako je ventil podešen) uzrok tvojim problemima je najvjerojatnije premali pritisak ulja ako sam dobro zapamtio kod tebe nikako da prijeđe 1 bar
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
zaboravih ti reći provjeri reducir ventil pritiska ulja s desne strane jer pritisak kad je motor u okretajima mora bit veći od jednog bara isto i kad je hladan )kod mene je na leru hladan 2,5-3 ,zagrijan 1,5-2 s tim da u okretajima ne prelazi 3,5 bara(tako je ventil podešen) uzrok tvojim problemima je najvjerojatnije premali pritisak ulja ako sam dobro zapamtio kod tebe nikako da prijeđe 1 bar
ja sam od samog pocetka to potencirao ovde.a jel bi moglo da se recimo korekcijom regulatora pritiska ulja(povecati pritisak),da pocne da prolazi ulje i na ostali deo radilice,tacnije ,da pocne dolaziti ulje i na drugom kolendaru(onaj koji ide prema klackalicama?
 

danijel983

Član
Tu od
2 Ruj 2010
Poruka
101
ja sam od samog pocetka to potencirao ovde.a jel bi moglo da se recimo korekcijom regulatora pritiska ulja(povecati pritisak),da pocne da prolazi ulje i na ostali deo radilice,tacnije ,da pocne dolaziti ulje i na drugom kolendaru(onaj koji ide prema klackalicama?

ako se je čahura okrenula ulje nemože da prođe do klackalica a upitno je podmazivanje i bregaste osovine
 

Najnoviji postovi

Na vrh