• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
tim ventilom čisto sumnjam da bi mogao da podigneš pritisak , e samo treba provjeriti da nije taj ventil ostao djelimično otvoren mada čisto sumnjam
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
danas sam se mimoisao sa majstorom(prijateljem),bio da orem sa 542kom...pa polomio mi se lezaj na prednjem kotacu...kotac ispao sasvim...isao sam do grada po lezajeve...montirao... prosao dan bez veze....
sada tek u ponedeljak nastavljam sa vlatkom ;)
 
Posljednje uređivanje:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
moja misija : SLOMITI NESALOMLJIVO!!!

:madmana::madmana::madmana:

obična pukotina se pretvorila u mijenjanje cijele trube, raskapanje oba reduktora, tokarenje doboša i nitanje novih brenzi, mijenjanje semeringa (sva 4) i još hrpicu popratnih obilazaka oko tokara i ostalih pomagala...

obzirom da sam ovih dana zauzet drugim stvarima, moj majstor za traktore je dobio slatki zadatak da to rastavi i uredi, međutim opet je naletio na minu
(kao da imam nos kad ću mu ga uvaliti) :lol:
p3030040.jpg

By darijus at 2012-03-23
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Je li zna netko gdje se na ovoj slici nalazi naftni filter? Vladimirac je '94. godište i prodali mi neki mali papirnati uložak filtera, ali gdje ga staviti?:scratch:


Također sam našao nešto zavareno na getribi sdesne strane ispod pedale kočnice. Što je tamo bilo?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
pa ti ni nemaš filter za gorivo na traktoru nego dva taložnika :finga: :lol:

a ovo na mjenjaču nemožem po slici da odredim o kom dijelu mjenjača se radi , može li neka malo šira slika ?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
bogme, pravo savo kaže, nema filtera...ono gore di bi morali biti grubi i fini filter je nešto slično onom donjem prvom...neviđeno...
a ovo kao da je zašvasano nešto ispred onog deklića di lete osovine za šaltanje...onak po sjećanju tu bi kao morala biti matica za štelanje ključa?
ili je to neki vanserijski model...bum sutra pogledal na svojima...
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
pa ti ni nemaš filter za gorivo na traktoru nego dva taložnika :finga: :lol:

a ovo na mjenjaču nemožem po slici da odredim o kom dijelu mjenjača se radi , može li neka malo šira slika ?

Auuuuu! Pa jel to bila neka samogradnja ili se to tako radi? Da ugradim neki filter onda? Ima kakva ideja?
Budem slikao malo veću sliku slijedeći tjedan.
Hvala svima na prijedlozima.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
kod mene se to zove budževina a ne samogradnja :lol:
neko je vjerovatno mislio da je pametniji od fabrike

ma možeš ugraditi bilo koji fini filter ako već nemaš originalni nosač , neki koji ti je najdostupniji , njegova je misija da filtrira a nema veze od čega je
 

hrvoje007

Član
Tu od
29 Stu 2011
Poruka
117
Auuuuu! Pa jel to bila neka samogradnja ili se to tako radi? Da ugradim neki filter onda? Ima kakva ideja?
Budem slikao malo veću sliku slijedeći tjedan.
Hvala svima na prijedlozima.

taj filter nije samogradnja nego njegov originalni filter tako da nemaš potrebu za ugradnjom drugoga filtera noviji modeli imaju taj jedan filter dok stariji modeli imaju dva filtera
 
M

mpergar1

Guest
ljudi hidraulik rikava prvo neće da diže i spušta nakon par minuta sve u redu,pa opet zeza,,sad diže i spušta ali je toliko brz da u dvije sekunde ide od dna do vrha,,prebrzo ima snage,,ima ulja,na razvodniku curi malo ulje na ručici za dizanje imam nove gumice znam da sam ih trebao promijeniti,cilindar je prepakovan ne znam više koji bi kvar mogao biti osim tog razvodnika,,molim pomoć,hvala unaprijed..
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
nedovoljno si rekao da bi ti neko pomogao

kada hidraulika neće , e kako neće ? imaš li osjećaj da pritisak gura (blago zujanje iz pumpe i razvodnika) a poluge stoje
i tada kada neće , ako ostaviš ručicu u položaju za dizanje , možeš li tada rukama (makar i teško) da pomijeraš poluge gore-dole
i još , ako su ti poluge (sa priključkom na traktoru) negdje na pola i hoćeš još da ih digneš , padnu li tada poluge skorz dole ili samo nemože dalje da digne

gumice u razvodniku nemaju nikakve veze sa radom hidraulike , one su samo zaptivači da se ulje ne prosipa van , cijeli razvodnik je konstruisan tako da može raditi bez ijedne gumice samo što bi tada curio na sve strane ali morao bi da radi uredno

tipujem na to da imaš negdje u sistemu komadić gumice ili nekog smeća koji bi mogao da doplivava u prigušni ventil na holenderu između crijeva i klipa i on ti pravi uzbunu

i zašto te buni brzina poluga , on je jako brz na polugama kada je sve ok
 

marko1985

Član
Tu od
22 Ožu 2012
Poruka
47
Hvala na savjetima
Za sad mi više ne iskaču brzine,jučer sam bio u šumi i došlepao 3 klade topole i nije bilo problema.malo sam naštelao kvačilo i druk ležaj i za sad je dobro. Jedino mi je ostao problem što mogu ubaciti i dalje u brzinu bez kvačila ako je traktor ugašen, osim ako nogom podignem kvačilo za nekih 5 mm onda se ne može ubaciti.
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Također sam našao nešto zavareno na getribi sdesne strane ispod pedale kočnice. Što je tamo bilo?
[/QUOTE]

Danas sam uslika veću sliku.


Čitajući par zadnjih postova vidio sam da nije normalno da se brzine mogu birati bez stisnute pedale kvačila. Išao sam tada produžiti i skratiti onu polugicu od brave, ali ništa se ne događa. Tada sam skinu polugicu i ona "capa" od polugice samo što ne napravi puni krug!??




Koji je sad to fazon?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
da, kao što sam reko, tu di ti je zašvasano morao bi biti jedan šeraf za štelanje bravice...davno sam to raskapao, bilo mi se skupilo smeća i nije se pedala kvačila više uopće dala stisnuti ili bi ostala "zagriznuta" u tome...
ima neka fora da se nemože tuda bravica izvuć nego sam moral još nekaj raskapat, al da me lomiš više sad neznam što...
ugl. pizdarija!!!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
sada ni ja nemožem da se sjetim kako izgleda bravica unutra ali vrlo vjerovatno da ti nemaš nikako šipke od brave unutra ili je možda iskočila viljuškica koja je pokreće
jedno je sigurno da to je da nešto ne valja :weedman:

a tu gdje je to zavareno tu se šipka brave ubacuje u vadi , ne šteluje se tu ništa

postoji li kakva mogućnost da se taj navareni dio odvrne , možda je to sve navareno na čep koji tu stoji , odnosno treba da bude tu
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
sada ni ja nemožem da se sjetim kako izgleda bravica unutra ali vrlo vjerovatno da ti nemaš nikako šipke od brave unutra ili je možda iskočila viljuškica koja je pokreće
jedno je sigurno da to je da nešto ne valja :weedman:

a tu gdje je to zavareno tu se šipka brave ubacuje u vadi , ne šteluje se tu ništa

postoji li kakva mogućnost da se taj navareni dio odvrne , možda je to sve navareno na čep koji tu stoji , odnosno treba da bude tu

ma možeš ju malo naštelat obzirom koliko se taj šeraf zategne, ali radi se o milimetrima, nikako o nekakvim velikim pomacima...
ali da na onoj osovinici ima puni krug?...kao što veli savo, možda je ni nema, samo je pitanje što onda drži traktor u brzini?
il smo ja i savo lagano već zaostali za ovim novim modelima...nix filter, nix bravice za brzine, nix ko zna kaj...:mrgreen:
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
da, kao što sam reko, tu di ti je zašvasano morao bi biti jedan šeraf za štelanje bravice...davno sam to raskapao, bilo mi se skupilo smeća i nije se pedala kvačila više uopće dala stisnuti ili bi ostala "zagriznuta" u tome...
ima neka fora da se nemože tuda bravica izvuć nego sam moral još nekaj raskapat, al da me lomiš više sad neznam što...
ugl. pizdarija!!!

A da bi došao do bravice, moram skinuti poklopac mijenjača? A za to moram skidati kabinu ili mogu od onih hidrauličnih cjevi maknuti ga?
 

Najnoviji postovi

Na vrh