• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
e to je onaj prelazni model s auspuhom dolje i čini mi se da ima drugačiji ključ za zaključavanje brzina, ne vidim onu maticu naprijed koja je kod taje paje zašvasana...
godište između 74 i 78 ?
 

danijel983

Član
Tu od
2 Ruj 2010
Poruka
101
e to je onaj prelazni model s auspuhom dolje i čini mi se da ima drugačiji ključ za zaključavanje brzina, ne vidim onu maticu naprijed koja je kod taje paje zašvasana...
godište između 74 i 78 ?

79 godište
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
Danijel hvala, i moj ima bravicu kao kod Danijela unutra ima cetri opruge i cetri polugice koje su u obliku kupe i one zakljucavaju menjac tj. poluge za saltanje, kao na slici sto je Savo postavio
 
Posljednje uređivanje:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
79 godište

nemoguće, onaj moj je bez kabine 78. godište, a sve je isto kao i na onom s kabinom iz 87....lažem, ovaj iz 87. ima sporiju prvu brzinu...i to je sve...vujac mi ima starog t-25 iz 73., a sused par kuća od mene ima taj tip s starim auspuhom i sigurno je da su ti prijelazni modeli proizvedeni između 74 i 78. godine prošlog stoljeća...
 
M

mpergar1

Guest
nedovoljno si rekao da bi ti neko pomogao

kada hidraulika neće , e kako neće ? imaš li osjećaj da pritisak gura (blago zujanje iz pumpe i razvodnika) a poluge stoje
i tada kada neće , ako ostaviš ručicu u položaju za dizanje , možeš li tada rukama (makar i teško) da pomijeraš poluge gore-dole
i još , ako su ti poluge (sa priključkom na traktoru) negdje na pola i hoćeš još da ih digneš , padnu li tada poluge skorz dole ili samo nemože dalje da digne

gumice u razvodniku nemaju nikakve veze sa radom hidraulike , one su samo zaptivači da se ulje ne prosipa van , cijeli razvodnik je konstruisan tako da može raditi bez ijedne gumice samo što bi tada curio na sve strane ali morao bi da radi uredno

tipujem na to da imaš negdje u sistemu komadić gumice ili nekog smeća koji bi mogao da doplivava u prigušni ventil na holenderu između crijeva i klipa i on ti pravi uzbunu

i zašto te buni brzina poluga , on je jako brz na polugama kada je sve ok

gle savo maheru stari,,hidraulika nekad diže nekad ne,mogu pomicati polugu koliko hoću ali ništa onda joj na ručici polako nađem poziciju na kojoj diže ali se zna desiti da naglo poskoči,neuvisno gore ili dole,,hidraulik ima snagu jer diže jednoosovinku punu drva,,pumpa ne zuji sve izgleda normalno nisam probavao da dižem i spuštam na ruke jel ima otpora,,,ali sam primijetio da se nekad desi da u vožnji sam počinje da opada a nemam nikakav priključak na traktoru
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Ipak pregldaj da u sistemu nema neko strano tijelo pa se onda pri manjem protoku može pomijerati a čim dođe veći protok onda to strano tijelu bubne u neki manji otvor i tako zakoči protok
 
M

mpergar1

Guest
Ipak pregldaj da u sistemu nema neko strano tijelo pa se onda pri manjem protoku može pomijerati a čim dođe veći protok onda to strano tijelu bubne u neki manji otvor i tako zakoči protok

hvala ti znači svo ulje van dobro ispuhati i to bi bilo to
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
scaled.php
scaled.php
Danas prepravio španere na vladimircu
scaled.php
[/IMG]
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
hvala ti znači svo ulje van dobro ispuhati i to bi bilo to

nebi bilo dovoljno samo ulje ispustiti i procijediti , ja bih skinuo crijeva sa clindra i tamo ga ''izduvao''
znači par puta bi isto ulje nasuo i izbacio iz sistema na različite načine i mjesta , i svaki put ga procijedio
 
M

milicevicm

Guest
Činimi se da je i kod nas takav poklopac na bravi kao što je kod Danijela.
Nema tog bočnog šarafa-kao kod Paje.
Šta i na koju stranu zavrćem-kod tog štelovanja-to sam mislio Savo.
Da pokušam,pa da vidim ima li zabravljivanja ili je kompleksniji problem.
Ako može slika - za nas amatere-da i mi nešto naučimo.

Pozdrav za sve VAS :heart:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Nabaci ti na njega nešto malo ''ozbiljnije'' :mrgreen:
 

Lovro

Novi član
Tu od
10 Sij 2012
Poruka
20
Ako skinem onaj poklopac sa strane, tad ću (barem prema tvojim slikama otvorenog mjenjača) vidjeti da li je polugica uopće unutra i što radi ako je tamo. To šarafanje će morati pričekati još neko vrijeme dok ne odem opet na selo. Ma, složiću ja to, uz pomoć vašeg znanja i iskustva ima da i svemirski brod pokrenemo.:supz:

Na mojem vladimircu iz 1978. morao sam skinuti bravicu - sve je bilo zapeklo, zahrđalo, na osovinici (kataloški broj 25.37.031) pukla je platnica. (kat.broj A09-33) Zbog te puknute platnice bravica nije otključavala i zaključavala brzine.
 
Posljednje uređivanje:

Lovro

Novi član
Tu od
10 Sij 2012
Poruka
20
nebi bilo dovoljno samo ulje ispustiti i procijediti , ja bih skinuo crijeva sa clindra i tamo ga ''izduvao''
znači par puta bi isto ulje nasuo i izbacio iz sistema na različite načine i mjesta , i svaki put ga procijedio

Ako su na traktoru originalna crijeva, predlažem njihovo skidaje sa cilindra i uklanjanje kuglica i njihovih nosača na krajevima crijeva - kad spojevi popuste - te kuglice na krajevima znaju blokirati protok ulja - meni se događalo da je traktor uredno dizao teret a nije ga moga spustiti - dok se to nije uradilo.:)
 
Posljednje uređivanje:
M

milicevicm

Guest
Savo-pošto si ti vidovit za ove naše kvarove-mislim pogađao si na neviđeno
te kvarove. Evo jedno pitanje za tebe i naravno sve ostale naše članove.

Drobilo ( škripalo ) je nešto u lijevom reduktoru-tu se čuje taj zvuk.
Skinuli zamjenuli ležajeve,semering-ulje ulazilo-zamjenili kočnicu.
Probali nije škripalo kaže brat.Danas počelo opet isto škripati.
Stari kaže bio na prikolici i kada je brat prešaltao brzinu-počelo je to isto škripanje ( kao neko drobljenje jednolično,kako se točak okreće ) .

:shock: šta mislite - daj pomažite-da im prenesem vaša mišljenja-pa da preduzimaju sledeće korake. :prayer:
 

Najnoviji postovi

Na vrh