• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
ma ja sam probal tu bravicu izvuć kroz šeraf koji je kod tebe zavaren, ali išla je samo do pola i dalje ni trc...
nakon toga sam popizdil i skinul plehariju, otvoril poklopac getribe i sve rastavil i opral...nikakav kvar, al dva dana šerafljenja...:axe:
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
ma možeš ju malo naštelat obzirom koliko se taj šeraf zategne, ali radi se o milimetrima, nikako o nekakvim velikim pomacima...
ali da na onoj osovinici ima puni krug?...kao što veli savo, možda je ni nema, samo je pitanje što onda drži traktor u brzini?
il smo ja i savo lagano već zaostali za ovim novim modelima...nix filter, nix bravice za brzine, nix ko zna kaj...:mrgreen:

Kad smo kod novih model , gdje se na ovoj novoj avetinji dosipava ulje u mjenjač? Našao sam gdje se očigledno ispusti


pa još jedan velik sa strane

Je li to za uljevanje? Ovaj poklopca od mjesta za remenicu slini, slobodno to skinem i stavim novu brtvu, a da se trakto ne raspadne?
Hvala dečki :prayer:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
slobodno to deklo skini i predihtuj , neće se raspasti , valjda :lol:

ulje se dosipa na onaj veliki čep sa strane , on ti je ujedno i kontrolnik količine , ja lično uvijek malo nagnem traktor na lijevu stranu da naspem malo više ulja u mjenjač , nemože da skodi ;)

a što se tiče bravice ja mislim da šipki neda baš ova polugica da izađe
ajde sad ću potražiti slike mjenjača kada sam ga rasklapao da se podsjetim kako ti izgleda
darijus , izgleda starimo majku mu :rolleyess:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
prva slika je šeraf za ispuštanje, trebal bi imat i magnet na sebi da ti pokupi lomove i špenu iz ulja od getribe...
druga slika neobična, ravan šeraf za nadolijevanje...hmmm
mi na starim tipovima imamo taj šeraf iskošen tak da ne moramo traktora vozit na neku padinu da bi ulje natočili u getribu...:weedman::weedman::weedman:
da samo provjerim, taj šeraf se nalazi iza hidraulične pumpe?...kad gledaš prema zadnjem kraju...
si siguran da imaš vladimirca?
:vragek:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
nemožem da nađem nijednu sliku da se brava vidi
ja mislim da ona izlazi ali samo mora da se otkači ona polugica sa cape da bi viljuškica mogla da se izvuče iz šipke ali opet nisam siguran

a tebi bi definitivno preporučio da prvo provjeriš imaš li šipke ikako unutra pa onda da je podesiš da radi

imaš na stranici 247 neke slike otvorenog mjenjača možda ti pomognu
http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=16632&page=247
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
prva slika je šeraf za ispuštanje, trebal bi imat i magnet na sebi da ti pokupi lomove i špenu iz ulja od getribe...
druga slika neobična, ravan šeraf za nadolijevanje...hmmm
mi na starim tipovima imamo taj šeraf iskošen tak da ne moramo traktora vozit na neku padinu da bi ulje natočili u getribu...:weedman::weedman::weedman:
da samo provjerim, taj šeraf se nalazi iza hidraulične pumpe?...kad gledaš prema zadnjem kraju...
si siguran da imaš vladimirca?
:vragek:

Ma gle, valjda je Rusima taj ravni šaraf kod konstuiranja izledao koso zbog znamo već čega. :partyman:
I da nalazi se tamo iza hidaulične pumpe.
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
nemožem da nađem nijednu sliku da se brava vidi
ja mislim da ona izlazi ali samo mora da se otkači ona polugica sa cape da bi viljuškica mogla da se izvuče iz šipke ali opet nisam siguran

a tebi bi definitivno preporučio da prvo provjeriš imaš li šipke ikako unutra pa onda da je podesiš da radi

imaš na stranici 247 neke slike otvorenog mjenjača možda ti pomognu
http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=16632&page=247
Ma skinuo sam ja i onaj poklopac što drži opruge ispod sebe. I kad se miče mjenjač kuglice (ili što već ) poskakuju 1-2 mm. Ima nešto ispod tih kuglica? Kako da ih iščupam vam.pa da vidim?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
kuglice izvadiš magnetom ili duvaj kompresorom u rupu iskočit će one od vjetra i turbulencije samo pazi tada iskoče i možeš ih izgubiti

a iako izvadiš kuglice opet ništa nećeš vidjeti jer je šipka brava sa donje strane , znači ispod šipki na kojima su viljuške (te koje se nalaze ispod kuglica)
 
M

milicevicm

Guest
ja imam pak stari tip brave sve je dostupno izvan mjenjača:prayer::D

Danijele slikaj i stavi slike.
Tajo-pajo-isprati sve zahvate sa slikama.

Daj neka neko od vas slika mi taj šaraf gdje se šteluje ta brava.
Sjećali se neko - zavrće li se on ili odvrće kod štelovanja.
Kod nas je 1986 godište- taj model-ma svi su oni isti-male su tu razlike između
naših modela. :supris:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
šipke koje nose viljuške na sebi imaju urezane kanale u koje sa gornje strane uliježu kuglice sa oprugama i tako imaš onaj osjećaj da mjenjač uklopi u brzinu jer kuglica uskoči u udubljenje na šipki

e sa donje strane se provlači brava i ona stoji poprijeko u odnosu na šipke viljuški , brava je zarezana na 4 mjesta (koliko ima šipki viljuški) i kada je pomjeriš (pritisnuto kvačilo) ta 4 zareza se poklope sa položajima šipki i onda šipke mogu da se kreću kroz te zareze (šaltaš)
e kad pustiš kvačilo ti zarezi se pomjere i onda u one ureze u koje ujedno uskaču i kuglice sa gornje srane dodje neurezani dio brave koji onemogućava pomijeranje

opet slika da bude jasnije , samo na slici oni urezi o kojima pričam su nacrtani samo sa gornje strane , ineče su urađeni u krug u praksi
http://www.autosoft.ru/online/acat/data/vtz/25/056.gif
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
šipke koje nose viljuške na sebi imaju urezane kanale u koje sa gornje strane uliježu kuglice sa oprugama i tako imaš onaj osjećaj da mjenjač uklopi u brzinu jer kuglica uskoči u udubljenje na šipki

e sa donje strane se provlači brava i ona stoji poprijeko u odnosu na šipke viljuški , brava je zarezana na 4 mjesta (koliko ima šipki viljuški) i kada je pomjeriš (pritisnuto kvačilo) ta 4 zareza se poklope sa položajima šipki i onda šipke mogu da se kreću kroz te zareze (šaltaš)
e kad pustiš kvačilo ti zarezi se pomjere i onda u one ureze u koje ujedno uskaču i kuglice sa gornje srane dodje neurezani dio brave koji onemogućava pomijeranje

opet slika da bude jasnije , samo na slici oni urezi o kojima pričam su nacrtani samo sa gornje strane , ineče su urađeni u krug u praksi
http://www.autosoft.ru/online/acat/data/vtz/25/056.gif

Hvala Savorise na brzom i preciznom objašnjenju :prayer:.
Tražio sam nešto po poljskim stranicama i našao katalog rez. dijelova za valjda novije modele. Evo, te nesretne šipke (br. 18 )

i njezine polugice (br.3).

Ako kome treba neka se javi na pp da pošaljem cijeli katalog u boljoj rezoluciji.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Jep , upravo je to ono o čemu pričam , vidi se lijepo da je šipka urezana u krug a i na bravi se vide urezi o kojima sam pričao

e sad , može da se desi da je ta polugica 3 iskočila iz ureza u bravi i nemože da ga dohvati
to je moglo da se desi ako je neko okrenuo polugicu neznajući da to može da se desi
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Jep , upravo je to ono o čemu pričam , vidi se lijepo da je šipka urezana u krug a i na bravi se vide urezi o kojima sam pričao

e sad , može da se desi da je ta polugica 3 iskočila iz ureza u bravi i nemože da ga dohvati
to je moglo da se desi ako je neko okrenuo polugicu neznajući da to može da se desi

Ako skinem onaj poklopac sa strane, tad ću (barem prema tvojim slikama otvorenog mjenjača) vidjeti da li je polugica uopće unutra i što radi ako je tamo. To šarafanje će morati pričekati još neko vrijeme dok ne odem opet na selo. Ma, složiću ja to, uz pomoć vašeg znanja i iskustva ima da i svemirski brod pokrenemo.:supz:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
:? teško da ćeš išta vidjeti sa strane kada skineš poklopčić , šipka je dalje
 

danijel983

Član
Tu od
2 Ruj 2010
Poruka
101
dsc09301g.jpg

dsc09302ep.jpg

dsc09303e.jpg

dsc09304bo.jpg

dsc09305.jpg

dsc09306k.jpg

dsc09307p.jpg


evo kolega malo slika brave koliko sam mogo ,malo španera i prerade filtra goriva

EDIT savoris
daj stavljaj ove linkove slika kako treba​
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh