• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Šta si radio vezano za kočnice ?
jbga nisam toliko vidovit :lol:
 
M

milicevicm

Guest
Ja sam samo logistika-bratu i ocu. Kao što sam pisao,čulo se neko drobljenje
u reduktoru-tu se čuje taj zvuk.Krenuli su od ležajeva,zamjenuli sve su kažu rasturili-mislim skinuli i onda su vidjeli da je semering počeo puštati ulje u kočnicu.Stari je kaže kupio onu traku ( oblogu ) pa je rođak to sve radio-prenitovo ( jebiga valjda se tako stručno kaže ) mislim da razumiješ o čemu ti govorim. I sada opet se čuje taj zvuk ali nije baš toliko intezivan kao pre.

Da i još nešto da ti kažem-primjetili su da je slomljen bio zub od zubčanika od blokade-cementovan je jebat ga neko je to uradio-sve funkcioniše sada.

Ali taj zvuk kod lijevog reduktora što se čuje ???????????
Sada sam se sjetio da sam nekada pročitao-pa sam im rekao da provjere ona 4 šarafa na felgi-da se nije koji odvrnuo pa prenosi zvuk.

Šta bi moglo biti sada - teško je pitanje-ali neka sugestija dobro bih došla.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
A teško je reći šta bi moglo da bude , oni moraju krenuti sistemom eliminacije , znači polako , dio po dio i tražiti uzrok
felge normalno , pa kočnice , pa poklopci reduktora (da nije ulubljen), pa kočnice , pa čak i ležajevi mjenjača odnosno diferencijala jer ako je dio slomljenog zupa od blokade upao u ležaj srca diferencijala tu bi mogla da bude igranka

neznam šta si rekao za blokadu , koji zubi su polomljeni ?
 
M

milicevicm

Guest
Nisam ja bio kada su to rastavljali-pa ti prenosim kako su mi oni rekli.
Kažu na tom zubčaniku od blokade-neko je to bio sjebao-tako smo ga kupili.
Radimo dve godine snjim-valjda su prijašnji vlasnici bar izvadili taj polomljeni zub kada su pooravljali kvar.
Da ti kažem bio je jedan šaraf odvrnut od ona 4 na felgi.Buraz ga je provozao malo po dvorištu-kaže nečuje se-mada on sumnja da je do toga-kaže voziće đubre ovih dana pa će vidjet kako se ponaša.Kaže nije se tako ništa čulo kada su to sve sastavili.
Javiću vam šta je bilo-ako nekog ista sudbina zadesi.

A niko mi nije odgovorio koji šaraf odvrćem ili zavrćem kod štelovanja te bravice brzina.Traktor je 86 godište.Pošto pišete da se razlikuju po godištima.
Slika bi bila dobra ako je neko ima.
Pozdrav !!!!!!!!!!!!!
 

danijel983

Član
Tu od
2 Ruj 2010
Poruka
101
Nisam ja bio kada su to rastavljali-pa ti prenosim kako su mi oni rekli.
Kažu na tom zubčaniku od blokade-neko je to bio sjebao-tako smo ga kupili.
Radimo dve godine snjim-valjda su prijašnji vlasnici bar izvadili taj polomljeni zub kada su pooravljali kvar.
Da ti kažem bio je jedan šaraf odvrnut od ona 4 na felgi.Buraz ga je provozao malo po dvorištu-kaže nečuje se-mada on sumnja da je do toga-kaže voziće đubre ovih dana pa će vidjet kako se ponaša.Kaže nije se tako ništa čulo kada su to sve sastavili.
Javiću vam šta je bilo-ako nekog ista sudbina zadesi.

A niko mi nije odgovorio koji šaraf odvrćem ili zavrćem kod štelovanja te bravice brzina.Traktor je 86 godište.Pošto pišete da se razlikuju po godištima.
Slika bi bila dobra ako je neko ima.
Pozdrav !!!!!!!!!!!!!
na štangici koja je na bravi (ima navoj il ju produžuješ ili kratiš)a kamo sad zavrčeš neznam točno ,probaj paš vidjet
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
A taj vijak na felni može da pravi milion zvukova i lupkanja , uglavnom jako idiotsko rješenje jer su stavljena SAMO 4 vijka :twisted:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Na cijenu (da je što manja) i da ima papire :mrgreen:

a čuj , ako ćemo u detalje treba obratiti pažnju na sve ali sve zavisi od toga šta ti očekuješ od njega , dali da uzmeš nešto u ful tip-top stanju (možda) ili ćeš da šarafaš
ako uzmeš jeftino i uz malo šarafanja znaš šta imaš , ako uzmeš nešto picikato uvijek je to mačak u džaku i uvijek može da te iznenadi
 

dare09

Član
Tu od
6 Stu 2010
Poruka
149
Mene vise zanimaju dijelovi znaci dostupnost i jel su skupi naravno i dali je dobar ne znam za 5-6 jutara oranja i pripreme???
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Za dijelove i dostupnost ti ja nemogu mnogo reći , bolje će te o tome informisati ljudi bliže tebi

recimo u NS možeš da kupiš bukvalno SVE za vladimirca po nekim prilično prihvatljivim cijenama , kvalitet je već druga priča , dijelova mislim.
danas je teško naći kvalitetan dio za bilo šta pa tako i vladimirca odnosno sve ruske traktore

isto tako vašari u Rumi svakog 3. u mjesecu i u Šidu svakog 15. u mjesecu su potpuno opskrbljeni dijelovima za vlatka

za tih 5-6 jutara i više nego dovoljan
 

dare09

Član
Tu od
6 Stu 2010
Poruka
149
Hvala kolega to me je zanimalo posto imam tu kod mene u susjednom mjestu jednog covijeka sto ga prodaje,traktor nije bas u nekom bajnom izdanju al mogao bi posluziti...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
pritisak ulja , iskakanje iz brzine , kočnice , snaga hidraulike , luftovi
to su neke osnovne stvari koje gldaš kao i kod svakog traktora

recimo obrati pažnju na papuču kvačila koliko je izlizana na mjestu gdje se pritičće nogom, ona je obično najbolji pokazatelj koliko je traktor radio ;)

koliko vidim da nisi pročitao ovu temu pa nebi bilo loše da izdvojiš malo vremena i pročitaš je ako misliš uzimati taj traktor
ovdje smo mnogo toga već apsolvirali i objasnili sve u sastavno-rastavnim dijelovima 8)
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ako iz iz VU, imaš radnju u VU, dobro opskrbljenu, imaš u vinkovcima, do novog sada imaš 70-80km, do šida još i manje......tako da ti to nije problem.....a vjerujem da može i više od 5-6 jutara.....
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
U ovom polozaju,tj. podesenoj visini koji vijak bi bio kontrola ulja 1 ili 2??
 

Prilozi

  • bočni reduktor.jpg
    bočni reduktor.jpg
    70.6 KB · Pregleda: 213

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
da, ovo je ipak niska podešenost, a u reduktor ti stane čini mi se malo više od litre ulja...
bitno da ga ima na najdonjoj kontroli, jbm, pa to se vrti i podmazuje non stop...
 

hrvoje007

Član
Tu od
29 Stu 2011
Poruka
117
ja sam razumio da je ovo niska podešenost,hvala na odgovoru
Je niska je podešenost nisam uvećao sliku pa mise učinilo da je srednja podešenost :madmana:ali onda ti poteznice ne stoje u rupama u kojima bi trebale za nisku podešenost bi trebale bit tamo di je tebi kuka zavidana bar je kod mene tako
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Ide litra i pol ulja,hipenol al nisam bio siguran gdje kontroliram.
Za poluge se ne sikiram,sve radi i podize savrseno
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
Ide litra i pol ulja,hipenol al nisam bio siguran gdje kontroliram.
Za poluge se ne sikiram,sve radi i podize savrseno


samo teraj...to se gleda svakih 100 godina....:lol:
 

Najnoviji postovi

Na vrh