• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

Sasha63

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
136
Nasao je na oglasu za 1000, covek mi spustio na 900 evrica....inace sam cuo da takve neko pravi u Tavankutu kod Subotice za 1500-1600 i svi oni to koriste mahom za jabuke i kruske.
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
gledam katalog dijelova i čini mi se da bi se dalo.skine se pločica oko izvoda kardana,nutra su 2 semeringa ležaj i seger koji ga drži.kad se to makne izvod bi trebal ići van. nije problem ispustiti ulje i odšarafiti 5 šarafa. Sretno :mrgreen: ! I paziti da čahura(ležaj) ne padne s osovine.

I ja imam isti problem. Vladimirac '94. godište i 8 zubaca na kardanu :twisted: E sad, ako i iščupam van tu osovinu nekako bez da raskopam traktor, što dalje? Ima li za kupiti druga osovina sa 6 zubaca? Ili ima neki majstor/trgovina koja prodaje takve prelaznice? Tko uopće i koristi kardan s 8 zubaca?:?:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
I ja imam isti problem. Vladimirac '94. godište i 8 zubaca na kardanu :twisted: E sad, ako i iščupam van tu osovinu nekako bez da raskopam traktor, što dalje? Ima li za kupiti druga osovina sa 6 zubaca? Ili ima neki majstor/trgovina koja prodaje takve prelaznice? Tko uopće i koristi kardan s 8 zubaca?:?:

e da ja imam to...bio bi najsretniji u selu!!!
zamisli ovo...NITKO, ama baš nitko nemože prikopčat tvoju frezu, tvoj malčer i ostale strojeve (osim ak si ne donese svoj kardan, ali takvi koji imaju kardan imaju i stroj).
probaj potražit glavu kardana s osam zubaca, bolje nego da mijenjaš osovinu...a ako ju ideš mijenjat, ja sam kandidat za ovu staru!!!
:partyman:
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
e da ja imam to...bio bi najsretniji u selu!!!
zamisli ovo...NITKO, ama baš nitko nemože prikopčat tvoju frezu, tvoj malčer i ostale strojeve (osim ak si ne donese svoj kardan, ali takvi koji imaju kardan imaju i stroj).
probaj potražit glavu kardana s osam zubaca, bolje nego da mijenjaš osovinu...a ako ju ideš mijenjat, ja sam kandidat za ovu staru!!!
:partyman:

A što će ti ova s 8 zubaca kad ništa ne ide na nju. Ak je budem prisiljen mjenjati, dobiješ je. :partyman:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
hehe, moji selski majstori sve možeju prehonat, drejat i zglodat tak da se nemaš kaj brinut...
jel sve isto kao i na običnoj osovini od kardana, tj. dal ima onaj utor di uskoči osigurač kad staviš kardan?
ak je, zbilja ne vidim problema...
:weedman:
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
.
jel sve isto kao i na običnoj osovini od kardana, tj. dal ima onaj utor di uskoči osigurač kad staviš kardan?
ak je, zbilja ne vidim problema...
:weedman:

je sve je isto, samo viška zubi :)
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
e da ja imam to...bio bi najsretniji u selu!!!
zamisli ovo...NITKO, ama baš nitko nemože prikopčat tvoju frezu, tvoj malčer i ostale strojeve (osim ak si ne donese svoj kardan, ali takvi koji imaju kardan imaju i stroj).
probaj potražit glavu kardana s osam zubaca, bolje nego da mijenjaš osovinu...a ako ju ideš mijenjat, ja sam kandidat za ovu staru!!!
:partyman:

Ništa od nove osovine. Nakon zvanja trgovina i majstor uzduž i poprijeko HR, pa SLO i dijela HUN, našao sam redukciju i nataknu je gore :partyman:
Došla me 260 kn s poštarinom



Uploaded with ImageShack.us
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Jedini problem je što je daleko nazad pa ćeš malo češće mijenjati izlazne ležajeve

i još će te zezati priključći koje nosiš jer će kardan biti kraći i više će da se lomi , nije to najsretnije rješenje ali radi radnju :rolleyess:
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Kardan sam rješio, a sad me muči druga stvar. Hidraulik. Prije par mjeseci su mi prepakirali i predihtali hid. cilindar u firmi kojase bavi popravkom tih stvari. I bolje je dizao neg prije, ali se još uvijek kad se ugasi traktor poluge spuštaju. Što da sad pregledam? Ulje sam stavio novo (Super 5) i stavio novi hipenol u pogon pumpe. Je li možda nešto upalo u hidrauični razvodnik?

A i bilo je vremena pa sam malo kemijao sa nosačem za španer poluga. Za sad to izgleda ovako. Ako se pokaže dobro, onda ću da ga i obojam. :)



Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
nemora da znači da je klip otišao , hidraulika može da popusta i zbog razvodnika

imap li one ''brze spojke'' na crijeviam ispod sjedišta ?
ako imaš podigni nešto i isključi dizajuće crijevo , ako bude popuštala hidraulika onda je krivac klip
a ako ne popušta onda traži problem u razvodniku


ove španere slobodno ofarbaj , trajat će oni
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
nemora da znači da je klip otišao , hidraulika može da popusta i zbog razvodnika

imap li one ''brze spojke'' na crijeviam ispod sjedišta ?
ako imaš podigni nešto i isključi dizajuće crijevo , ako bude popuštala hidraulika onda je krivac klip
a ako ne popušta onda traži problem u razvodniku

Šta bi to bila brza spojka? nešto kao spojnica za lakše spajanje crijeva?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Ruska brza spojka i nije tako brza :lol:

jeste , upravo to , mogućnost raskačivanja crijeva ali da ulje ne curi

Prvo rastavi to pa vidi imaju li kuglice u holenderima , ako imaju onda imaš brzu spojku
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Pa ne dijelimo isto mišljenje , ako ti problem predstavlja jedna obična gumica ''O'' ring onda stvarno neznam šta bih ti rekao :roll:
 

Sasha63

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
136
Savo...mislim da imam problem!U mestu sa stisnutim kvacilom, motor pri punom gasu postize normalnih 1850 o/min. Nekad je to postizao i na ravnom asfaltu u 6-toj brzini pri punom gasu! Sada jedva 1600 o/min , naravno prazan, neopterecen , mozda samo prazan atomizer, sto i nije neki teret ! Ti si otvarao menjac...poznajes ga...gde bi mogao da bude problem ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh