• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Otvarao sam mjenjač ali ne vidim kakve veze tvoj problem ima sa mjenjačom :scratch

Ti vjerovatno nemaš dovoljno nafte u PVP , provjeri malo dovodna crijeva i filtere pa da onda idemo dalje
 

Sasha63

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
136
Sad ja ne kapiram...pa da je slab dotok goriva , bio bi slab i u leru i kad ubacim u brzinu...a meni u leru dobar broj obrtaja,a kad ubacim u 6-tu...ne postizem isto iako je neopterecen !
Jel dolazis u Srbiju ovih dana ? U Rumu mozda ? Bas bih voleo da svratis i da ga pogledas...
 
Posljednje uređivanje:

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
A i bilo je vremena pa sam malo kemijao sa nosačem za španer poluga. Za sad to izgleda ovako. Ako se pokaže dobro, onda ću da ga i obojam. :)



Uploaded with ImageShack.us

Jel moze još koja slika iz daljeg i sa strane? zanima me ovakvo riješenje
za španere
Jesi probao orati? kako se drzi?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Sad ja ne kapiram...pa da je slab dotok goriva , bio bi slab i u leru i kad ubacim u brzinu...a meni u leru dobar broj obrtaja,a kad ubacim u 6-tu...ne postizem isto iako je neopterecen !
Jel dolazis u Srbiju ovih dana ? U Rumu mozda ? Bas bih voleo da svratis i da ga pogledas...

E jbga :madmana: ja sam bosanac i ako neko ima da ne kapira onda sam to ja :roll:
ajmo iz početka : ti kada u leru (znači bez opterećenja) daš pun gas za taj broj obrtaja je potrebna manja količina nafte nego pri opterećenju , znači pod opterećenjem bez obzira što si ti dao ''gas do daske'' regulator još više povuče letvu pa onda se ubrizgava mnogo više goriva nego na prazno
KONTAŠ ???

vjerovatno dolazim u Rumu , ustvari nijednu ne propuštam :partyman:
 

Sasha63

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
136
:) Mislim da sad kontam ! Poskidacu mu sva tri filtra...pa cu videti...
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Kada već raskačuješ sistem napajanja naftom iskoristi priliku pa ga produvaj kompresorom , može biti i smeća po holenderima
 

stefan81

Član
Tu od
11 Svi 2012
Poruka
40
Imam vladeka vec 2 godine kupio sam ga prakticno novog sa 300 rs, jedino sto me muci na njemu je kontakt brava koja se kvari svaka 2 meseca pa me zanima gde mogu da kupim neku dobru ??
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Dobru čisto sumnjam da možeš naći , pokušaj na nekim starim traktorima da nadješ , one kada se rasklope i očiste kontakti mogu mnogo duže d a traju nego ove nove koje nisu ni za Q :axe:
 

bosanac 80

Član
Tu od
27 Sij 2012
Poruka
32
POZDRAV PRIJATELJI,redovno vas pratim ali posto vrlo rijetko radim s traktorom nemam bas nesto posebno ni da pisem vezano za temu.ali evo jedno pitanje?
prosle godine sam kupio novi alnaser i plati ga citavih 80 eura i eno ga vec nesto zeza,obzirom da sam platio jeftino pretpostavljam da i nije neki kvalitet ali ipak prebrzo je poceo zezati.sad bi da kupim pravi i orginalni ruski alnaser,dali to uopste gdje postoji? pozdrav svima posebno zemljaku SAVI:partyman:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Postoji i onaj Ruski veliki samo što se proizvodi u Kini :mrgreen:

Pa i taj planetarac bi trebao da traje duže . šta ga zeza ?
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Moj je alnaser orginal onaj veliki ruski i kad sam ga skinuo i odnio na servis,veli električar da su četkice odlične,malo ga je očistio i radi ko lud
Nevjerujem da su ovi zamjenski toliko dobri,ovaj je iz 1977g.
 

stefan81

Član
Tu od
11 Svi 2012
Poruka
40
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=nLCyDASlHbw&feature=related[/YT]

da li zna neko gde bi mogao da nabavim ovakvu kontakt bravicu kao sto je na kraju snimka ???
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Možeš poručiti od onih rusa iza najlon pijace u NS , šalju i brzom poštom
a i na vašaru u Rumi ima kol'ko 'oćeš
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Pa na bar takvu ti i mislim , u prodaji imaš 3 vrste :eek:na koju nećeš , ova sa tvoga snimka i još jedan koja se meni sviđa a ona košta 20e pa mi se nešto manje sviđa :rolfer:
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Jel moze još koja slika iz daljeg i sa strane? zanima me ovakvo riješenje
za španere
Jesi probao orati? kako se drzi?

Evo, ovo sam našao zasad na računalu, dok ne odem na selo.



Uploaded with ImageShack.us

Možda sam trebao stavit malo deblji flah-profil. Nisam probao orati, ali čini mi se da i moglo držati plug u pravcu bez savijanja.
 

stefan81

Član
Tu od
11 Svi 2012
Poruka
40
Pa na bar takvu ti i mislim , u prodaji imaš 3 vrste :eek:na koju nećeš , ova sa tvoga snimka i još jedan koja se meni sviđa a ona košta 20e pa mi se nešto manje sviđa :rolfer:
Jel znas mozda koliko kosta onakva bravica, treba komsiji da dam pare sutra da mi kupi u Novom Sadu posto ide na sajam ????
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Savo...mislim da imam problem!U mestu sa stisnutim kvacilom, motor pri punom gasu postize normalnih 1850 o/min. Nekad je to postizao i na ravnom asfaltu u 6-toj brzini pri punom gasu! Sada jedva 1600 o/min , naravno prazan, neopterecen , mozda samo prazan atomizer, sto i nije neki teret ! Ti si otvarao menjac...poznajes ga...gde bi mogao da bude problem ?

Sličan slučaj i kod mene.Danas kupljena nova AC pumpa (2500) dinara ili 22 eura, sutra montaža.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
e i moja je na izdisaju, radi bez problema samo kad je rezervar full pun, a kad popije 10 litara počne fuflat, lupkat i gubit snagu, izgleda ko da srče zrak negdje...
...a ace pumpu kupio još ove zime...:mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh