• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Evo da se javim da sam danas konačno sklopio Vladimirca i njegovu bravu mjenjača. 2 minute posla i 2 sata šarafljenja plehova. Isprobao i za sad radi bez izbacivanja. :supz:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
dečki, ja vam se divim kak imate sad vremena šerafit po rusima...
doduše, moral bi i ja, počel je opasno dimit i trošit ulje, a i čađa ispada iz auspuha po meni...međutim, nebu niš od majstoriranja do jeseni...
AKO IZDRŽI!
:cry:
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Šta si uradio ? navario ?
Ma jok, nije mi se dalo isprobavati sa njezinim oblikom i polukrugom. Kupio novu u Letenyu za male pare i usput pokupio par sitnica. Nek se nađe za slijedeći servis)
A i onaj čep od vinske flaše sam vratio nazad, jer nigdje naći takav šaraf. Mađar kaže: nema gospodine to rusko.
 
V

VOJVODJANIN

Guest



Evo i moje skalamerije u poslu.
J**e me u zdrav mozak!Opran rezervoar,promenjeni filteri, očišćen kompletan sistem za napajanje gorivim, nova AC pumpa,nova "sekcija visokog pritiska" i remont boš pumpe.
I opet neravnomerno dobija gas, nekad "leti", a nekad ne može sam sebe da iznese na breg.

Šta činiti dalje!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
:lol: pa zamijeni :partyman:
osim ako ti nije žao 300-400 dinara :finga:
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Hvala Savo.Imaš li možda neku sliku gde se tačno nalazi da nešto ne za****m, pošto ću sam da radim.Nemam više živaca za majstore.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Ma sve imam , samo pameti fali :lol:

Evo slika ali ti ova slika teško može pomoći jer je sve rasklopljeno u detalj , obrati pažnju u gornji desni ćošak gdje je grupa dijelova koja je objedinjena u zagradu , prvih 6 djelića gledajući odozgo čine taj ventil , inače on je izjedna , nemože se raspasti dok ne izvadiš segere koje je veoma teško izvaditi
u prevodu nemožeš ništa zeznuti :partyman:

http://www.autosoft.ru/online/acat/data/vtz/25/019.gif


Lakše je ovako , sa zadnje strane pumpe imaš dvije cijevi (dovod i odvod nafte) , e da bi došao do donjeg holendera moraš prvo skinuti gornju cijev (dovodnu) i odstraniti je da bi mogao ključom prići donjoj i skinuti i nju
kada skineš cijevi onda odvrni donji holender (koji je ustvari taj ventil) i zamijeni ga
nemora da znači da je ovo uzrok ali od toga se prvo kreće , čak vrlo moguće da je u taj ventil upalo kakvog smeća , možda se može i očistiti , rasklopi pa vidi , ništa ne košta
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Probaću i to.Ako je to uzrok j***m onda bošistu.Rasturio celu pumpu a to nije sanirao.Bitno da mi je uzeo 100 evrića :axe:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Taj problem oni teško mogu da definišu jer na ispitnom stolu je niski pritisak već regulisan drugim ventilom tako da oni imaju očitavanje u granicama normale ali to nije rad ovoga ventila nego onoga na stolu ;)
 
M

milicevicm

Guest
Pozdrav !
Evo problem i kod nas-Reče mi brat da nemože ubaciti ni u jednu brzinu-pa čak ni reverzer.
A stari i rođak su predhodni dan štelovali kočnice i parkirali ga nekako u garažu-a danas brat htio nešto raditi kad ono kaže neće u brzine.
Čačko oko ona tri šarafića,mislio da se odvrnula ali ništa-kaže kvačilo meko,kaka malo više dotegne ta tri šarafića ne-može ni da zavergla,kada malo otpusti hoće i motor radi normalno.
Da još da kažem stari je primjetio taj dan kada su ga palili dim u bravici.
Ali je*eš dim - šta će mo sa tim što neće ni u jedn brzinu.
Nešto i struže kaže brat.
Odakle da krenemo-ima li ko kakav brzi savjet-jeli ko imao takav problem.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Pitanje je šta su sve rasklapali oko kočnica , vjerovatno su otkačili polugicu od brave mjenjača , ništa strašno , neka je ponovo zakače i vozi dalje
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
ili je koji šeraf sjeo na krivo mjesto prilikom slaganja...malo je predugačak i odma problem...
bolje da je kraći...:rolfer:
 
M

milicevicm

Guest
Izgleda druk ležaj otiša - tako kažu -sutra ide na pola da vide šta je otišlo možda još.
Kažu vrel ležaj - a nema mazalicu za podmazivanje-rođak kaže da kod njega imaju dvije mazalice na t-40. Je li kod ovih naših T-25 uopšte nema ili je to samo kod nas zajeb neki ?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
A koji će mu vrag mazalica , ionako te mazalice samo podmazuju klizač po kojem ide ležaj ali ne i kuglice u njemu
ne vjerujem da je druk ležaj u pitanju po onome što si ti opisao
 
M

milicevicm

Guest
Savo prijatelju ovako stoje stvari-danas su ga rastavili na pola.
Druk ležaj otišao,a Capice pojeo,iza njega ležaj što ide sledeći raspo se skroz kuglice poispadale,pa još ide iza jedan ko dobar je ali i njega će zamjeniti.
Skinuli su i hidrauličnu pumpu da bi mogli doći i do tog ležaja trećeg.
Znači nema druk ležaj nikakvo podmazivanje-a šta mu znači onaj čep-odozdo na kućištu - kao za neko ulje a ulja nigdje.
Koliko košta taj druk ležaj otprilike-ti znaš te cijene u Srbiji.
Da li se capice mogu kupiti same-to me interesuje.
Sjebane su skroz.
Pozdrav !!!
P.S.- samo da ti kažem razmišljali smo o tebi-da te zovemo.
Ovo će mo sada riješiti,a ako bude veći zajeb TI stupaš na scenu-tako da znaš.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Polako , idemo jedan po jedan segment :?

Druk ležaj otišao , ok , on je vjerovatno prethodno zaribao pa sagorio i capice , to i nije neki problem , druk ležaj je (nemoj me držati za riječ) 15-25e , zavisno jeli samo ležaj ili kupuješ i kućište
Capice se bez problema mogu i navariti sa CO2 , ja sam tako uradio i vozim od pitaj Boga kada , mada imaju i da se kupe nove , čini mi se da su oko 5-7e po komadu
Ovo su ti cijene u SR

Što se tiče ležajeva iza druk ležaja , radi se o spojničkoj koja pogoni hidrauličnu pumpu , ljudi obično zaborave i nikada ne provjeravaju nivo ulja u tom pogonskom sklopu pa se desi što je i tebi a i meni se desilo :butthead:
Taj čep o kojem pričaš , e tu se ispušta ulje iz tog pogonskog sklopa hidraulične pumpe , sipa se i kontroliše nivo tamo sa desne strane oko polugice za uključivanje pumpe , imaju dva čepa , onaj odozgo je za sipanje a onaj sa strane je nivo , nemoraš mi ni reći , znam da nikada nisi kontorlisao ulje tamo :mrgreen:
I to ulje nema nikakve veze sa druk ležajom , on NEMA podmazivanja , što ima pri ugradnji to mu je , nema načina za dodatno podmazivanje

Ma nema meni hljeba na popravkama vladimiraca , oni se sasvim rijetko kvare tako da ih skoro i ne popravljam , zato je T40 majka zarade :supz: mjenjač voli da saspe za tren oka :mrgreen:
 
M

milicevicm

Guest
Savo naučili smo mi to na forumu gdje se sipa ulje u hidrauličnu pumpu.
Nego sam ti ja loše objasnio-pa me nisi skontao o kome čepu ti govorim.
Taj čep se nalazi ispod traktora-ključ 17 ga odvrće tako kaže buraz,otprilike čep se nalazi ispod tog druk ležaja.Oni su bili mislili da ima tu neko ulje,a kada su taj čep odvrnuli malo ispalo totmasti- e na taj čep sam mislio.

Ili još preciznije da ti kažem-znaš gdje se nalazi onaj poklopac sa lijeve strane za štelovanje ona tri šarafića-znači u pravcu tog poklopca ( gdje se ruka može uvući,prilikom štelovanja ta tri šarafića) Odozdo se nalazi taj čep - ma to je čepina velika.

O njemu ti govorim,ako si me sad skontao.
 

Najnoviji postovi

Na vrh