• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Tu treba da bude rupa , ili šuplji čep koji u sebi ima rascjepku da ulje može da IZAĐE ako se pojavi iz mjenjača ili motora , to je ''suva'' komora
 

bosanac 80

Član
Tu od
27 Sij 2012
Poruka
32
Tu treba da bude rupa , ili šuplji čep koji u sebi ima rascjepku da ulje može da IZAĐE ako se pojavi iz mjenjača ili motora , to je ''suva'' komora

mos mislit jaro to sam cak i ja znao:partyman:
doduse negdje sam naletio na forumu pa ZAPAMTIO:lol:
 
M

milicevicm

Guest
Hvala na odgovoru-neka smo i to naučili.
To je precizan odgovor.
A što se tiče cijena-Savo bio si precizan :
- druk ležaj u Srbiji 5o KM, rođak naletio na taj neki malo je uži - neka mala privreda.
-a brat nađe u Doboju kod nas 45 KM orginal,iste oznake i iste mjere sve.
-capice 15 KM po komadu.
Pozdrav !
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Evo danas sam i ja obradio radilicu na prvu specijalu R1 , kupio nove ležajeve,uloške dizni i druk ležaj
Nadam se da ću sutra početi sklapanje ako budem mogao da rasporedim vrijeme
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
Evo danas sam i ja obradio radilicu na prvu specijalu R1 , kupio nove ležajeve,uloške dizni i druk ležaj
Nadam se da ću sutra početi sklapanje ako budem mogao da rasporedim vrijeme
Savo da li si radio još nešto osim radilice i ubaci koju sliku odrađenog posla
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Danas nisam stigao da radim oko vlatka

Nema potrebe da radim gornji polumotor jer je prije par godina sve novo ubačeno , samo ću radi reda da zamijenim i uloške dizni , ventili i klipovi su odlični , karike i stubline takođe
E i još sam zamijenio jednu piksnu na maloj pesnici pošto je imala 3/10mm lufta
 

stefan81

Član
Tu od
11 Svi 2012
Poruka
40
Savoris da li znas kako se zove onaj automat ili kako vec da ga nazovem ,sto kada pritisnem kocnicu on se pokrene i onda se upale stop svetla ???
 

stefan81

Član
Tu od
11 Svi 2012
Poruka
40
taj deo stoji ispod kocnica tamo gde kad pritisnes kocnicu i taj deo se pomeri i onda se upale stop svetla ...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Danas mi je došlo da se upucam :twisted:
Sklopio vladimirca , sve na svoje mjesto i upalio ga da odrađuje nove ležajeve i primijetim da imam i dalje isti problem sa pritiskom ulja :madmana::mad: kada se zagrije padne na ''mrtvom leru'' skoro na nulu, DA POLUDIM :twisted:

Skinem karter , skinem polutke ležajeva svi su uredni , u karteru sam našao opiljaka koji nemam blage veze odakle su
Ležajevi bregasti dobri , ležajevi balans osovine dobri , piksne na zupčanicima razvoda dobre , klackalice dobre , centrifugalni filter dobar , uljna pumpa dobra , stvarno nemam ideje gdje gubi pritisak mamicu mu maminu

večeras sam prikopčao kompresor i zrak na uljni sistem da probam pronaći gdje mi se gubi ulje ali nisam dovršio eksperiment pošto me kiša otjerala :blackeye
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Uh , našao sam krivca koji me izradio kao malog majmuna
Pod kuglicu ventila (preopteretnog za sistem podmazivanja , onaj ispod alternatora) je potpalo starog i zaostalog smeća
Znači kada sam prao mašinom za pranje auta natjerao sam u taj odvod svu zaostalu špenu i opiljke i oni su ostavili otvoren taj ventil i tu mi se gubio pritisak
Sada je pritisak 4 na ''mrtvom'' legu :supz: a na alnasovanju sa povučenim dekompresorom nagura na 3 bara :supz: znači bez paljenja
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Evo, svaki put nešto novo na tim Rusima naučimo.:weedman:
Neg, mene i dalje muči hidaulika. Danas sam vidio da mi u vožnji polagano padaju poluge. Isprao sam cijeli sustav sa naftom i stavio novo ulje, ali nema pomoći i dalje isto. Šta da mu sad radim?:confused::cry:
 

danijel983

Član
Tu od
2 Ruj 2010
Poruka
101
Evo, svaki put nešto novo na tim Rusima naučimo.:weedman:
Neg, mene i dalje muči hidaulika. Danas sam vidio da mi u vožnji polagano padaju poluge. Isprao sam cijeli sustav sa naftom i stavio novo ulje, ali nema pomoći i dalje isto. Šta da mu sad radim?:confused::cry:
a da ti provjeriš taj cilindar što su majstori reparirali,jer je nakon popravka bilo dobro a sad opet nakon nekog vremena nije
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
namjesti tajmer u svojoj glavi i podigni svakih pet minuta ručno....:supz:

:lol: nisam čuo za bolju improvizaciju


Nego , prvo moraš utvrditi gdje pušta , dali na cilindru iil razvodniku
Ako ti radi onaj pipak na klipu gdje se podešava najniža tačka poluga probaj podići neki teži priključak i pritisni taj pipak , on bi trebao da blokira magistralu između klipa i razvodnika , ako poluge i dalje budu padale onda je vjerovatno razvodnik u pitanju
Mada ova metoda nije 100% sigurna jer opet postoji mogućnost da taj pipak propušta ali može da posluži za prvu pomoć
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
ja tak delam zadnjih 20 godina i uvjek je dobro...samo tajmer mi tu i tam zašteka, al me podsjeti kad počnem klepat stroj po asfaltu...:mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh