• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

stefan81

Član
Tu od
11 Svi 2012
Poruka
40
Pa nije problem nastaviti ovu metalnu cijev , presiječeš je i dodaš dužinu koja fali povariš i gotovo
Kao da su Rusi imali neke bolje uslove prije 50 godina kada su ga pravili :lol:

Savo sta se desava kad mi menjac krci kad prebacivam iz brzine u brzinu ,polude od toga a traktor nije presao ni 1300 sati fabrika stanje???
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
To ti je do kvačila , ili je kriva lamela ili ima neko strano tijelo u prostoru gdje je lamela ili jednostavno nije naštelovano kvačilo


Evo da se pohvalim , zaribao mi motor u vladimirca , još od kako sam ga sastavio nisam bio zadovoljan pritiskom ulja i ponašanjem tog pritiska
Nisam bio zadovoljan time što je se radilica malo teže pokretala kada je stegnem na pravu kilažu , oni iz mašinske obrade su me uvjeravali da to nije ništa , nekoliko kolega mehaničara mi je isto sugerisala da je to ok međutim nije :finga:
Ništa , idemo ponovo , rasklapanje obrada i dijelovi :twisted:
 

stefan81

Član
Tu od
11 Svi 2012
Poruka
40
To ti je do kvačila , ili je kriva lamela ili ima neko strano tijelo u prostoru gdje je lamela ili jednostavno nije naštelovano kvačilo


Evo da se pohvalim , zaribao mi motor u vladimirca , još od kako sam ga sastavio nisam bio zadovoljan pritiskom ulja i ponašanjem tog pritiska
Nisam bio zadovoljan time što je se radilica malo teže pokretala kada je stegnem na pravu kilažu , oni iz mašinske obrade su me uvjeravali da to nije ništa , nekoliko kolega mehaničara mi je isto sugerisala da je to ok međutim nije :finga:
Ništa , idemo ponovo , rasklapanje obrada i dijelovi :twisted:
i ja mislim da je do kvacila,inace ne krci to stalno nego povremeno ali hocu da namestim.Kako mogu kvacilo da nastelujem??takodje nece kvacilo da mi se vrati skroz do normalnog polazaja u kojem je bilo.
 

stefan81

Član
Tu od
11 Svi 2012
Poruka
40
Gdje ti odvaja kvačilo ?
na malo vise od pola...zanima me samo kako to da podesim da se vraca u najvisi polozaj ,valjda nije dobro kvacilo razradjeno ili sta je vec ipak je traktor stajao kod prethodnog vlasnika od 86 do 2003
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Pa skini štift na polugici koja ulazi u kućište i onda ćeš pomijeranjem rukom vidjeti ima li gdje otpora , vjerovatno ti je opruga oslabila iil je nema
I to što se papuča ne vraća skroz nema veze sa odvajanjem , imalo bi veze da ti proklizava lamela ali sa krčanjem nema veze
Provjeri jesu li sva tri pracna ravnomijerna prema druk ležaju ;)
 

stefan81

Član
Tu od
11 Svi 2012
Poruka
40
Pa skini štift na polugici koja ulazi u kućište i onda ćeš pomijeranjem rukom vidjeti ima li gdje otpora , vjerovatno ti je opruga oslabila iil je nema
I to što se papuča ne vraća skroz nema veze sa odvajanjem , imalo bi veze da ti proklizava lamela ali sa krčanjem nema veze
Provjeri jesu li sva tri pracna ravnomijerna prema druk ležaju ;)

a ako je do opruge moze li se ona izvaditi bez razdvajanja traktora i zameniti??
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Ma opruga ti stoji napolju , dole gdje se spaja šipka sa polugom
 

bosanac 80

Član
Tu od
27 Sij 2012
Poruka
32
To ti je do kvačila , ili je kriva lamela ili ima neko strano tijelo u prostoru gdje je lamela ili jednostavno nije naštelovano kvačilo


Evo da se pohvalim , zaribao mi motor u vladimirca , još od kako sam ga sastavio nisam bio zadovoljan pritiskom ulja i ponašanjem tog pritiska
Nisam bio zadovoljan time što je se radilica malo teže pokretala kada je stegnem na pravu kilažu , oni iz mašinske obrade su me uvjeravali da to nije ništa , nekoliko kolega mehaničara mi je isto sugerisala da je to ok međutim nije :finga:
Ništa , idemo ponovo , rasklapanje obrada i dijelovi :twisted:

sta ce se meni tek desiti kad je kod SAVE zaribao motor:confused:
kod mene neradi nista na kontrolnoj tabli tako da nemam pojma ni koliki je pritisak ulja,na pokazivacu je uvijek pokazivalo izmedju 3-4 sad je taj pokazivac izgleda rikno i nista ne pokazuje odnosno uvijek je na 6 bio upaljen ili ugasen motor:partyman:zivio SAVO ne sikiraj se sredices ti to sve
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Ma ne sikiram se ja , briga mene za komad željeza :lol:
Ma što ga više mazim i pazim on mi više otkazuje poslušnost , od sada samo tjeram pa nek' se raspada kako hoće ;)
 

danijel983

Član
Tu od
2 Ruj 2010
Poruka
101
Ma ne sikiram se ja , briga mene za komad željeza :lol:
Ma što ga više mazim i pazim on mi više otkazuje poslušnost , od sada samo tjeram pa nek' se raspada kako hoće ;)
Savo samo gas nema žaljenja ak se raspalo nije valjalo,,i što se tiče slušanja drugih pametnih majstora kao tot ti je dobro i tak :x :axe:
iz svog iskustva mogu reć ak slušaš druge dvaput popravljaš tak da vjeruj sebi pa kako bilo makar i krivo
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Ma ne sikiram se ja , briga mene za komad željeza :lol:
Ma što ga više mazim i pazim on mi više otkazuje poslušnost , od sada samo tjeram pa nek' se raspada kako hoće ;)

Zračno hlađeni motor, rusijan, dajc, samo po gasu, kao nekad peglica, ak ju nisi vozil nije išla, to je uvijek trebalo terati.

Naravno, basugati po kojekakvim japagama i divljanje bez granica sigurno nije preporučljivo, ali tjerati motor i voziti ga po gasu treba. Uz jedan uvjet, da je motor ispravan i da je ulje odgovorajuće. Za zračno hlađene motore točka plamišta ne smije biti ispod 200 stupnjeva celzijusa, i to je minimum minimuma, i sva sreća da svako renomirano mineralno ulje ima plamište na min 220stupnjeva.

Valja znati da je svaki ležaj izmeđuostaloga projektiran, tj. na vijek trajanja mu utječe opterećenje i brzina vrtnje, ali.. samo po gasu ;)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Ulje ulje , i ono mi je bilo sumnjivo , sipao sam LOTOS i nikako mi se ne svidja , rijetko je kao nafta :twisted:
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Ja samo INA ulja sipam i u prosijeku 400-500 sati godisnje radim,i na nekih 250 sati mijenjam (ne gledam u par sati)do sad nemam zamijerke Torpedo ima 8224 rs i radi kao sat motor netaknut, Ursus je imao to sam bog zna koliko pa kad je 1975g.i proljetos mu je generalna radjena jer me mucilo paljenje a i oslabio je jekoooo.Sad kao urica dela.
 
V

Vladimirko

Guest
Koliko ima brzina vladimirac sa dve rucice,koliko brzih koliko sporih?verovatno je vec pisano o tome,al posecujem forum preko telefona pa mi je malo teze traziti.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
Koliko ima brzina vladimirac sa dve rucice,koliko brzih koliko sporih?verovatno je vec pisano o tome,al posecujem forum preko telefona pa mi je malo teze traziti.

isto kao i onaj s jednom ručicom ili stare verzije s po tri ručice...
6+2 usporene naprijed i 6 nazad.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Pa može se i tako tumačiti , s'tim da ta specijalna isto tako ide preko reduktora , znači ima specijalna spora i specijalna brza
 

Najnoviji postovi

Na vrh