• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Imaš dvije oznake na radilici , šteluješ jedan klip pa okreneš radilicu za 180 i šteluješ drugi
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
Imaš dvije oznake na radilici , šteluješ jedan klip pa okreneš radilicu za 180 i šteluješ drugi
Savo gde se nalaze te oznake, interesuje me mozda cu i ja krenuti u doštelovavanje makine
 

veselin

Član
Tu od
24 Kol 2012
Poruka
131
cim ga sredim slikam ga da ga vidite , nove stubline klipovi sa 5 karika bolcna 12,ooo dinara, dihtung komplet 12oo dinara ventili komad 400dinara vodjice ventila isto 400 dinara
obrada glave ugradnja ventila i vodjica 25 eura . i ulje 2000dinara filteri goriva 150 dinara puta 2 komada filter vazduha 300dinara donji sklop ispravan pritisak ulja drzao na malo jace od 3 bara. videcemo sad kako radi inace sve ostalo je fabricki
toliko me je kostala ova parada kao malo bolji skuter da sam radio xaxaxaxa
 

veselin

Član
Tu od
24 Kol 2012
Poruka
131
cena je za obe glave znaci obrada usadjivanje vodjica i ventila pomplet sa peskarenjem 25 eura . kod strugara kod nas u kikindi
 
V

Vladimirko

Guest
imam u ponudi olt-ov jednobrazni plug,ali nema tocak.50e...treba mi za vladimirca,jel moze on na vlatka,i sta mislite da li da uzmem?
 
V

VOJVODJANIN

Guest
imam u ponudi olt-ov jednobrazni plug,ali nema tocak.50e...treba mi za vladimirca,jel moze on na vlatka,i sta mislite da li da uzmem?

Nešto slično i ja imam.Kupljen za 50 evra, i posle našao točak za 50 evra.Ide solidno.

 

veselin

Član
Tu od
24 Kol 2012
Poruka
131
sta sad , motor sklopljen upalio kad / posle 2 sata rada primetim kod izduvne grane ulje da curka ....
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
bit će da netko nije pazio kad je lajtung vraćao na mjesto...
il je abrajsal navoj, il nije dobro stegnut...:rolleyess:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Savo gde se nalaze te oznake, interesuje me mozda cu i ja krenuti u doštelovavanje makine

Nalaze se sa prednje strane remenice , a onaj limić na koji ''tjeraš'' oznaku je iza alternatora

Ulje na auspuhu nije strašno , dok nalegnu karike
Ili e možda neka karika okrenuta naupačke :vragek:
 

veselin

Član
Tu od
24 Kol 2012
Poruka
131
kako karike da okrenem naopacke xax sve je novo redosled je postovan bas sam obratio paznju na to , medjutim pronasao sam ga na gumici koja dihtuje cev od podizaca i to oba izduvna verovatno je ventilator gurao na drugu stranu pa je pokazivao na izduvu auspuha madu su gumice nove , sad sam ih namazao diht masom i vratio nazad obrisao sve , ostavicu ga do sutra da se stegne i ujutru palim. onda cemo znati sta je do tada je samo to sto sam pronasao.....
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
E moj druže šta sam ja sve vido naopačke karike bi me najmanje čudile ;)

a te gumice vjerovatno nisi dobro postavio , kada su nove nema šanse da pušta , a prije montaže moraš dobro očistiti cijevi jer dok cijev provlačiš kroz gornju gumicu može da je ošteti i zadere , i obavezno pri provlačenju namazati masti ili uljem , bolje mast
 

veselin

Član
Tu od
24 Kol 2012
Poruka
131
samo mi reci kako mislis karike naopackeee stavljao sam ih po pakovanju imaju oznaku na orginalnom pakovanju redosled a gumice sam nove stavljao cevi oprao faminom i curile su , sad sam ih namazao diht masom interesantno je da su samo izduvni ventili procurili mislim na gumice videcu ujutru dali cure
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Pa nemaju sve karike takav nacrt na kutiji , a nekima je i te džaba :vragek:

Nije dovoljno samo oprati cijevi , moraju se i malo uglačati da nemaju neravnina na sebi
 

veselin

Član
Tu od
24 Kol 2012
Poruka
131
savo resio sam cevi . medjutim pokazuje mi na izduvu auspuha verujem da su dihtuzi posto je mala privreda nisu bakarni nego klingerit a i kad sam ih stavljao bili su mi sumnjivi kao da su bili veci to jest nije pokrivao auspuh lepo , pokusacu da vratim njegove stare bakarne raspusticu ih na vatru pa nazad nekad je bolje staro nego novo xaax..... savo odakle si mislim iz kog mesta ....
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Ako si okrenuo naopačke dihtunge moguće da nisu legli punom površinom , nije svejedno kako se okreću pošto su sa jedne strane suženi koja ide do usisne

Piše ispod avatara odakle sam , Ugljevik
 
M

Mig29

Guest
Hidraulika -

Pozdrav svim forumasima!
Naslijedio sam T25A sa 2049 radnih sati. Traktor je dobro ocuvan i cuvao se u garazi, nikad vani. Zamijenio sam mu akumulator jer onaj stari vise nije u funkciji. Upalio je odmah. Sve radi bez problema osim hidraulike. Kad ukljucim hidraulicnu pumpu pocne curiti ulje iz male rupice (vidi sliku, strijelica br. 1). Naravno hidraulika ne radi. Sto bi mogao biti uzrok tom problemu?

Iza tog mjesta gdje curi nalazi se jedna "ruckica" (slika, strijelica br.2) koja ima polozaj lijevo ili desno. Cemu ona sluzi?
Za vase odgovore i pomoc vec unaprijed zahvaljujem! lp
 

Prilozi

  • Hidropumpa.jpg
    Hidropumpa.jpg
    55.2 KB · Pregleda: 235

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Ma izbaci taj ventil , on je suvišan , bilo je o tome riječi par stranice prije
 
M

Mig29

Guest
Ma izbaci taj ventil , on je suvišan , bilo je o tome riječi par stranice prije

Ok, pogledao sam o cemu se radi. Ventil za zagrijavanje ulja u niskim temperaturama. O koliko niskim temperaturama se govori?
Mada ne mogu maknuti taj ventil odmah, da li postoji neko rijesenje da se ocisti ili popravi? lp
 

Najnoviji postovi

Na vrh