• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Skini ga , rasklopi , izvadi sve iz njega i onda sve suvišne otvore zavari i vrati ga nazad :roll: jednostavnije nemože


Ljudi imam strašnih problema sa vladimircom , evo sve sam ponovo sastavio , obrađena radilica , novi ležajevi , nova uljna pumpa i on opet nema zadovoljavajući pritisak , jednostavno mi se negdje gubi ulje , moram ponovo otvarati motor i prikopčati ga na neku eksternu pumpu i pratiti gdje se gubi to ulje :mad: sve sam detaljno pregledao pri sklapanju uz pomoć još dva vrsna mehaničara ali problem nije riješen
Slijedi ponovo otvaranje i čitava zezancija a branje samo što nije počelo , već ljudi zagovaraju a u mene traktor u nikakvom stanju :madmana::madmana::madmana:
 

veselin

Član
Tu od
24 Kol 2012
Poruka
131
samo jedno pitanje taj ventil zar nema veze sa kabiskim grejanjem to jest da pusti ulje u kabinu zimi naravno ko ima ventilator sa desne strane mesto vrata , kod mene sa desne strane je fabricko grejanje te cevi ulaze u spirala gore ukabini tako da ako leti treba da ladi noge iskljucis ventil a zimi otvoris ............... mozda sam lupio ali sam ostao ziv.xaaxaxaxaxx
 

veselin

Član
Tu od
24 Kol 2012
Poruka
131
ad koliko do koliko treba da je pritisak motora . kod mene je stojao na 3 sad kad sam mu stavio ceo gornji set nov malo je manji blize je trojci da preciziram na leru je oko 2, 70 jaci gas skoro 3
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Obično se kod svih rusa pritisak kreće između 2 i 3 , može i više-manje ali to je neka srednja normalna vrijednost
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
Skini ga , rasklopi , izvadi sve iz njega i onda sve suvišne otvore zavari i vrati ga nazad :roll: jednostavnije nemože


Ljudi imam strašnih problema sa vladimircom , evo sve sam ponovo sastavio , obrađena radilica , novi ležajevi , nova uljna pumpa i on opet nema zadovoljavajući pritisak , jednostavno mi se negdje gubi ulje , moram ponovo otvarati motor i prikopčati ga na neku eksternu pumpu i pratiti gdje se gubi to ulje :mad: sve sam detaljno pregledao pri sklapanju uz pomoć još dva vrsna mehaničara ali problem nije riješen
Slijedi ponovo otvaranje i čitava zezancija a branje samo što nije počelo , već ljudi zagovaraju a u mene traktor u nikakvom stanju :madmana::madmana::madmana:
Nedaj se Savo druže , samo napred možeš ti to srediti
 
M

milicevicm

Guest
Danijele983 - vidim da si kupovao bravu mjenjača-pa hoću da te pitam kako je sada sa tom novom bravom.Mislim iskače li sad iz brzina.
Kod nas iskače iz brzina kod oranja.
A ne smijem SAVU pitati da li bih došao to popraviti za koliko love.
Pošto smo relativno blizu ja i Savo. :D
 

veselin

Član
Tu od
24 Kol 2012
Poruka
131
pa vidi nekako okolo naokolo preko nekoga da pitas savu mozda i hoce da odradi samo neznam kako da ga pitas axaxa

sutra beremo kukuruz vladika ima zadatak da vuce dve zmajevke prikolice . prekjuce je vukao 98 metara suncukreta ide ko prazan xaxax
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

danijel983

Član
Tu od
2 Ruj 2010
Poruka
101
Danijele983 - vidim da si kupovao bravu mjenjača-pa hoću da te pitam kako je sada sa tom novom bravom.Mislim iskače li sad iz brzina.
Kod nas iskače iz brzina kod oranja.
A ne smijem SAVU pitati da li bih došao to popraviti za koliko love.
Pošto smo relativno blizu ja i Savo. :D

misliš na mene Milicevicm ?? ako da ja nisam kupovao bravu ,samo sam slikao stari tip brave , stari tip ima bravu izvan mjenjača a novi unutra treba ju samo uštelat .
Ako brava zaključava a on i dalje izliječe onda ti se najvjerojatnije popustila viljuška
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
misliš na mene Milicevicm ?? ako da ja nisam kupovao bravu ,samo sam slikao stari tip brave , stari tip ima bravu izvan mjenjača a novi unutra treba ju samo uštelat .
Ako brava zaključava a on i dalje izliječe onda ti se najvjerojatnije popustila viljuška

il se poderala kuglica na osovini sa zupčanicima, pa onaj osigurač što nalijeće na nju iskače...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Savo pa kolki ti je pritisak ?

Pritisak je 3 konstantno ali kada se zagrije pri puštanju na ler pritisak drastično pada , čak i do 0.5
Radilica nije sigurno , pumpa je nova , ostaje još ležajevi na bregastoj (mada su prošli vizuelni pregled) , piksne na razvodu , piksne na balans osovini i čaura na boš pumpi , sve ovo je pregledano pri sklapanju motora ali opet se negdje potkrala greška , još moram da eliminišem sumnju na radni ventil ali sam prilično ubijeđen da nije on u pitanju
 

danijel983

Član
Tu od
2 Ruj 2010
Poruka
101
Pritisak je 3 konstantno ali kada se zagrije pri puštanju na ler pritisak drastično pada , čak i do 0.5

da nije negdje napuklo prednje aluminijsko zvono pa te zafrkava kad se zagrije,, ak nije radni morat češ pregledat cijeli uljni krug
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Zvono nije napuklo nigdje , siguran sam da mi negdje ulje pušta u sistemu , samo je pitanje gdje :madmana:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
a da nađeš drugi motor, lijepo ga složiš i nek čeka dok ovaj zariba...:vragek:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
E neće da može , ovaj mora proraditi uredno ili će macola da mu presudi :blackeye
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
filter zraka (lijevo od rezervara), grubi filter nafte (lijevo dolje kod rezervara), dva ili jedan(noviji modeli) fini za gorivo kak je cijev na usisnu granu, filter ili bolje rečeno sito za ulje hidraulike otraga s lijeve strane. Filter ulja motora je iznad grubog filtera goriva, centifugalni je znači da ga treba samo očistiti nema nikakvih uložaka. Kod novijih modela stavljaju i uljni s uloškom. Nemreš fulati svi su u obliku čaše s zaobljenim dnom ( osim uljnog).
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Mislim da sam našao krivca koji uzrokuje padanje pritiska , u pitanju je zadnji ležaj na bregastoj osovini , ili je se pomjerio ili ima lufta , uglavnom na njemu ulje bukvalno teče, ' mamicu i pritisak :evil:
 

Najnoviji postovi

Na vrh