• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

veselin

Član
Tu od
24 Kol 2012
Poruka
131
Juce je bio dan za proveru i potrosnju goriva za vladikuuuu:
Naime sledece operacije je radio :
Trasport 2 zmajevke 36 kilometara pune kukuruza posle toga sam otisao i podrljao 6 jutara vratoi se kuci znaci bez greske i problema sa potrosnjom od citavih 11 litara goriva za sve to sto je odradio prosto nemogu da verujem a ja ga natocio punog reko bice mu dosta axaxaxax kad ono imam i da uzorem xaax
 
M

Mig29

Guest
Hvala vladimirec81. A kako se cisti taj filter za zrak? Moze li se oprati benzinom?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Pa dodje mi da nekoga ubijem :mad::madmana::madmana::madmana:
Umjesto ležajeva za bregastu osovinu ljudi mi poslali piksne za balans osovinu , joooooooj :mad: sad nemožem dobiti dijelove do sledeće sedmice :evil:
 
M

milicevicm

Guest
Danijele983- da na tebe sam mislio.
Ma neko je kupovao tu bravu za mjenjač-a ja mislio da si ti.
Darijuse-može biti i to.
Savo-ti ćeš riješiti problem-mi nesumnjamo u tebe.

Šta misliš-jedan dan bih došao po tebe-da ti malo pretreseš našu mašinu.
Znam da je sada berba-ali i ja ne mogu sada.
Ti imaš ogromno iskustvo-pa zato te zovemo.
A i bio si KUM ovoj našoj mašini. :D
Valjda se dogovorimo oko cijene.

Ko je kupovao zadnji ovu bravu - i šta sve dođe uz nju i koliko je evrića.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Bolje ti je da ti ništa ja ne čačkam oko traktora jer vidiš i sam da ni svoj traktor nemožem da riješim , onda mo'š mislit' kol'ki sam majstor :lol::rolfer::finga:
 
M

milicevicm

Guest
Savo-ja nemam boljeg majstora od tebe.
Tako da ćeš ipak ti čačkati po njemu-tako da znaš.
Hoću samo da ne iskače iz brzina kada orem i ništa više-A ti to znaš riješiti.

I hoću kupiti za njega jedan plug od 10 cola-valjda će ga moći vući.
Društvo-kakve vi plugove kačite i orete.
Koji je najbolji dvobrazni za Vladimirca-šta predlažete mi.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
ja glasam za imt-a 10 cola niski klirens...naravno, dvobrazdni, ima slika od zimus...malo nazad odvrtiti...
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
Danas menjao ulje u traktoru ,pumpi vp,filteru vazduha, promenio filtere goriva, ali ima jedan mali problem čini mi se da malo lošije prima gas unazad deset dana tako da sam promenio filtere goriva bili su se skroz smotali, ali i dale mi je nekako lenj na gasu pitanje je ; šta bi još trebalo da pogledam
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
@dulebp , puši li ? kada i kakav je dim

Puši samo kad mu naglo dodam gas dim je crn , tako je dimio i pre ali je bio oštar na gasu a sada kad mu naglo dodam gas on zadimi na trenutak ali kao da primi gas tek posle par sekundi tj. kasnije povuče ili ti ubrza
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Pa tako i treba , a kada si zadnji put štelovao ventile :scratch
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
:scratch može biti šta 'oćeš :roll:

Radi li stabilno motor a samo nema snage generalno i koliko si siguran u tu svoju ocjenu da fali snage :scratch
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
Ima on snage , povuče bez problema vagon kukuruza, samo nema oštrinu na gasu kao pre ,danas sam očistio grubi filter goriva bilo je pola kila taloga i propala ona mrežica pa sam za prvu pomoć stavio mrežicuod stare cediljke za čaj dok ne kupim novu inače pali bukvalno na jedno verglanje od par sekundi ,nema zaletanja motora pre šest meseci sam mu zamenio nepovratni ventil pvp i od tada motor radi stabilno i na 600-800 obrtaja ,videcemo kako ce se sad ponašati možda je u pitanju i kvlitet nafte
 
Posljednje uređivanje:

danijel79

Član
Tu od
23 Kol 2012
Poruka
40
dobar dan. na mome vlatku curi ulje na razvodnom deklu sa strane pvp, znači između dekla i bloka motora pa bi molio ako je netko več imao taj problem da mi kaže jeli jako komplicirano zamjeniti te brtve? unaprijed hvala
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
@dulebp , pa po tvojoj priči jako je teško odrediti dali ima problem neki sa snagom , moraš iznijeti što više svojih zapažanja

@danijel79 , to nije problem , otkači sve cijevi sa pumpe , odvij ona 4 vijka koji je drže za deklo , skini je slobodno jer nemožeš pogriješiti pri vraćanju pošto ima jedan dupli zup , zamijeni dihtung i vrati sve nazad , nemaš šta zeznuti
 
M

Mig29

Guest
Gdje se vidi kolicina hidraulicnog ulja u rezervoaru?
Cime cistite filter zraka?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
Gdje se vidi kolicina hidraulicnog ulja u rezervoaru?
Cime cistite filter zraka?

iza čepa ima još jedan šeraf s mjerilom na sebi...ključ 14 :mrgreen:

filter zraka se čisti benzinom...il ivasolom i vodom...il kompresorom...il ga baciš pa staviš novi uložak...
 

Najnoviji postovi

Na vrh